PlayStation Vue: Master Guide do internetowej usługi Sony TV


Opisywany 1084198 autosave v1 2 playstation vue hbo cinemax

PlayStation Vue to jedna z wielu opcji dostępnych dla wciąż rosnącego plemienia sznurków, którzy nienawidzą kabli, ale muszą mieć telewizję na żywo. Vue rozpoczął życie na konsolach do gier PlayStation, ale od tego czasu usługa przeszła wiele zmian. Kanały już się skończyły, ceny uległy zmianie i chociaż usługa nie przyciągnęła tak wielu użytkowników, jak chciałoby to Sony (lub jej akcjonariuszy), lista funkcji i obsługiwanych urządzeń strumieniowych wciąż rośnie.

Aby pomóc Ci wybrać między Vue i rywalami takimi jak Sling TV i DirecTV, stworzyliśmy ten szczegółowy przewodnik po usłudze telewizji internetowej Sony, która przedstawia liczne pakiety kanałów Vue i ceny, przygląda się obsługiwanym urządzeniom i oferuje nasze własne przemyślenia usługa z perspektywy użytkownika.

Ceny i pakiety kanałów

Już drugi rok z rzędu ceny PlayStation Vue wzrosną o 5 USD za pakiet 31 lipca 2019 r., Dla obecnych abonentów, dzięki czemu serwis Sony jest jednym z najdroższych sposobów na poprawienie oglądalności telewizji na żywo. Nowi abonenci zapłacą podwyższone ceny od 1 lipca.

Jak widać na poniższych wykresach, dostępnych jest wiele pakietów kanałów. Pakiety obejmują główne sieci – NBC, ABC, CBS i Fox – ale kanały te są dostępne tylko na wybranych rynkach. Usługa stale aktualizuje te rynki, dodając ponad 85 lokalnych oddziałów we wrześniu 2018 r., A następnie kolejne 91 w październiku, zwiększając łączną liczbę mieszkańców do 618. Firma twierdzi, że dzięki tej najnowszej aktualizacji 99,5% populacji USA ma dostęp do przynajmniej jednego lokalnego oddziału za pośrednictwem PlayStation Vue, a ponad 60 procent populacji ma dostęp do „wielkiej czwórki” miejscowych: ABC, CBS, Fox i NBC.

Mimo że usługa obejmuje kanały na żywo w dużej części kraju, nie każdy rynek będzie miał dostęp do każdego kanału lokalnego. Dobra wiadomość jest taka, że ​​te same kanały, o których mowa powyżej, będą przynajmniej dostępne na żądanie niezależnie od tego. Możesz dowiedzieć się więcej o lokalnych kanałach Vue tutaj.

Dostęp, 50 USD miesięcznie

dostęp do ps-vue

W przypadku podstawowego pakietu Vue Access będziesz wydawać 50 USD miesięcznie na ponad 45 kanałów, w tym zszywki takie jak ESPN, CNN, Disney Channel, Cartoon Network i główne sieci.

Rdzeń, 55 USD miesięcznie

ps-vue-core

Core zwiększa liczbę kanałów do ponad 60 za 55 USD, dodając kanały rozrywkowe, takie jak IFC i TCM, a także wiele kanałów sportowych, w tym NBA TV, NBC Golf, ESPN U i inne.

Elita, 65 USD miesięcznie

ps-vue-elite

Elite dodaje kolejne 30-kanałowe kanały za 65 USD, przynosząc wiele niszowych kanałów i kolejną grupę kanałów sportowych, a co najważniejsze zaczyna dodawać kanały takie jak Epix i Hallmark, które są dostępne jako dodatki w poprzednich planach.

Ultra, 85 USD miesięcznie

ps-vue-ultra

Wreszcie pakiet $ 85 Ultra zawiera ten sam pełny 90-kanałowy pakiet, który oferuje Elite, ale dodaje HBO i Showtime do miksu. Na tym poziomie prawie wszystkie kanały dodatkowe są uwzględniane, z kilkoma wyjątkami.

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, każdy pakiet ma ten sam podstawowy wybór kanałów, z pakietami subskrypcji wyższego poziomu po prostu dodającymi więcej kanałów. Podnosząc subskrypcję do wyższego poziomu cenowego, możesz spokojnie spać, wiedząc, że nie zamierzasz pozostawiać kanałów z tyłu w zamian za nowe. W ten sposób PlayStation Vue jest bardziej podobny do DirecTV Teraz niż Sling TV, który oferuje wyższy plan abonamentowy, który faktycznie zrzuca niektóre kanały z tańszego rodzeństwa.

Należy również pamiętać, że Sony nie przenosi kanałów należących do Viacom, co oznacza, że ​​kanały takie jak MTV, Spike i Comedy Central są niedostępne. Jeśli szukasz tych kanałów, najlepiej udaj się gdzie indziej. Jeśli jednak jesteś fanem wielu kanałów Fox Network – takich jak Fox News, FS1, Fox Business lub Fox Soccer Plus – PS Vue oferuje specjalny kanał marki Fox, który przekierowuje wszystkie dostępne treści na żywo i VOD z kanałów należących do Fox oraz lokalnych oddziałów do jednej lokalizacji.

Od 1 lutego 2019 r. PlayStation Vue usunęło MGM-HD, Impact i hi-YAH z serwisu. Kanały te były kiedyś częścią obu pakietów Elite i Ultra.

Dodatki

Na PlayStation Vue dostępnych jest kilka dodatków à la carte, ale duża liczba tych kanałów jest już zawarta w pakietach Elite i Ultra. Ponadto niektóre kanały są niedostępne z niektórymi pakietami kanałów, a mianowicie pakiet Access. W stosownych przypadkach odnotowaliśmy te wyjątki.

Epix Hits: 4 USD miesięcznie (3 USD miesięcznie dla abonentów PlayStation Plus). Epix Hits znajduje się w pakietach Elite i Ultra.

Pakiet sportowy: 10 USD miesięcznie (niedostępne dla subskrybentów pakietu Access). Obejmuje NFL RedZone, ESPN Baseed Loaded, ESPN Classic, ESPN Goal Line, jedenaście Sports Network, Fox College Sports (Atlantic, wersja centralna i Pacific), LHN, MLB Strike Zone, NBC Sports, NESN National i TV zewnętrzną.

Español Pack: 5 USD (4 USD dla subskrybentów PlayStation Plus); obejmuje NBC Universo, Nat Geo Mundo, CNN Espanol, Fox Deportes, Discovery En Espanol, Discover Familia, Fox Life, CineSony.

HBO: 15 USD miesięcznie. Subskrypcja HBO jest częścią pakietu Ultra.

Czas na przedstawienie: 11 USD miesięcznie (9 USD miesięcznie dla abonentów PlayStation Plus). Subskrypcja Showtime jest częścią pakietu Ultra.

Cinemax: 15 USD miesięcznie.

Pakiet HBO + Cinemax: 22 USD miesięcznie (20 USD miesięcznie dla abonentów PlayStation Plus). Subskrypcja HBO jest również częścią pakietu Ultra, ale nie ma jednej dla Cinemax.

Fox Soccer Plus: 15 USD miesięcznie (13 USD miesięcznie dla abonentów PlayStation Plus).

Epix Hits + pakiet Showtime: 14 USD miesięcznie (11,50 USD miesięcznie dla abonentów PlayStation Plus). Epix Hits znajduje się w pakietach Elite i Ultra. Subskrypcja Showtime jest częścią pakietu Ultra.

FX +: 6 USD miesięcznie. FX + oferuje wolne od reklam programy na żądanie z „wszystkich pierwszych serii” nadawanych na FX i FXX, wraz z wybranymi wcześniejszymi odcinkami i seriami, w sumie ponad 1000 odcinków.

Funkcje i interfejs użytkownika

Playstation Vue dodaje widok multi na osi czasu ps4
PlayStation

Być może najbardziej atrakcyjną funkcją PlayStation Vue jest liczba strumieni, które można oglądać jednocześnie. Użytkownicy Vue otrzymują łącznie pięć jednoczesnych strumieni i do 10 różnych profili użytkowników na konto, co przewyższa uprawnienia od konkurentów. Sprawia to również, że Vue jest doskonałym wyborem dla większych rodzin, ponieważ kilka osób może przesyłać strumieniowo do wybranego urządzenia bez zakłócania lub wykluczania innego członka rodziny. Tylko dwa z pięciu równoczesnych strumieni można oglądać z dala od domu. Pozostałe trzy jednoczesne strumienie muszą być oglądane w tym samym domu.

Funkcja chmurowego DVR Vue jest również atrakcyjną premią dla osób zainteresowanych nagrywaniem telewizji na żywo w celu późniejszego oglądania (i tak naprawdę, kogo nie ma?). Po zapisaniu zawartość będzie przechowywana do 28 dni. Istnieje pewne zamieszanie co do dokładnej pojemności funkcji DVR. W przeszłości Sony twierdziło, że można nagrać do 500 „odcinków”, chociaż nie było wzmianki o tym, jak długo odcinek uważa za – 30 minut? 60 minut? Więcej? Dostępne są również trzydniowe powtórki i treści na żądanie dla wielu kanałów w usłudze, chociaż Sony nakłada pewne ograniczenia na niektóre treści DVR. Na przykład, nie można w ogóle nagrywać HBO, ESPN Classic, Showtime ani Cinemax, a Fox, FX i FXX nie pozwolą ci na szybsze wyświetlanie ich nagrań DVR. Co najważniejsze, funkcja DVR jest bezpłatna, w przeciwieństwie do telewizorów Sling.

Vue ma również tę różnicę, że jest jedyną usługą umożliwiającą wstrzymywanie, przewijanie do tyłu i przewijanie do przodu na wszystkich kanałach (tak, wszystkie z nich). Nie znajdziesz tego w innych usługach. Na przykład Sling TV pozwala tylko na taką interakcję na wybranych kanałach, podczas gdy DirecTV Teraz pozwala tylko na pauzę.

Należy pamiętać, że interfejs użytkownika dla PlayStation Vue będzie różny w zależności od używanego urządzenia. Najlepsze wrażenia podczas oglądania to PlayStation 4 lub PlayStation 3, z interfejsem zaprojektowanym wokół kontrolera DualShock i pulpitu PlayStation. Różne inne obsługiwane urządzenia będą działać tak, jak byś tego oczekiwał, może nie tak płynnie lub tak szybko, jak na konsoli PlayStation.

Pomysłowość

Lista urządzeń obsługiwanych przez PlayStation Vue znacznie się rozwinęła od czasu debiutu, a kolejne wydają się być dodawane regularnie. Pamiętaj jednak, że oglądanie PlayStation Vue na telewizorze lub urządzeniu STB jest zupełnie innym doświadczeniem niż korzystanie z niego na urządzeniu mobilnym. Przede wszystkim istnieją kanały, których nie można oglądać w podróży z powodu ograniczeń licencyjnych. Ponadto nie będziesz mieć dostępu do żadnej nagranej zawartości DVR na urządzeniu mobilnym.

Wspierane urządzenia:

 • PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro
 • PlayStation 3 (tylko jedno urządzenie na pięć równoczesnych strumieni)
 • Amazon Fire TV
 • Telefony z Androidem / tablety (Android OS 4.4 i nowsze)
 • Android TV (Android OS 4.4 i nowsze)
 • Apple TV (4 gen, tvOS 10,0 i więcej)
 • Tabletki przeciwpożarowe (Fire HD6 lub nowsze)
 • Google Chromecast
 • Urządzenia z systemem iOS (z systemem iOS 8.0 i nowszym)
 • Urządzenia Roku (działające w wersji 7.7 i nowszej)
 • Prochowiec
 • Komputery z systemem Windows
 • Przeglądarki internetowe za pośrednictwem vue.playstation.com/watch

Nasze podejście

PlayStation Vue jest drogie w porównaniu z konkurencją i nie możemy pomóc, ale zastanawiamy się, czy ktoś naprawdę wymagania liczba kanałów, w które pakują się jego pakiety. Z drugiej strony, jego solidna chmura DVR i funkcje przesunięcia czasowego przewyższają większość rywali. Vue oferuje również elastyczność pod względem liczby użytkowników, którzy mogą uzyskać dostęp do tego samego konta jednocześnie. Są to przydatne funkcje, których wielu użytkowników chce od swoich usług strumieniowych.

Dla tych, którzy posiadają konsolę PlayStation, i nie przeszkadza im płacić trochę więcej, PlayStation Vue może być najlepszym wyborem dla usługi strumieniowej z dużymi pakietami kanałów – zwłaszcza jeśli już subskrybujesz PlayStation Plus. W przeciwnym razie możesz trochę się rozejrzeć.

PlayStation Vue