Pierwsze spojrzenie na nową aplikację beta na Twitterze i jej dążenie do pozostania "wartościowym i istotnym" – TechCrunch


Świergot zyskał sobie opinię, na swoim podstawowym poziomie, jako platforma, która daje każdemu, kto używa jej głosu. Jednak wraz z rozwojem, ten wyjątkowy punkt sprzedaży postawił na Twitterze dla tylu wyzwań – nękania, mylącego sposobu zarządzania rozmowami – jak to ma okazję – najlepszego miejsca, aby zobaczyć w czasie rzeczywistym, jak społeczeństwo reaguje na coś, czy to jest Program telewizyjny, powstanie polityczne lub huragan.

Teraz, aby naprawić niektóre z wyzwań, firma będzie jeść własne karmy dla zwierząt domowych (birdfood?), Jeśli chodzi o posiadanie głosu.

W nadchodzących tygodniach rozpocznie się nowy program beta, w którym wybrana grupa użytkowników uzyska dostęp do funkcji, za pośrednictwem niezależnej aplikacji, do korzystania i mówienia o nowych funkcjach z innymi użytkownikami. Twitter z kolei wykorzysta dane, które pobiera z tego użycia i rozmowy, aby zdecydować, jak i czy zamienić te testy w pełnowymiarowe funkcje produktu dla reszty jego użytkowników.

Usiedliśmy z Sarą Haider, dyrektorką działu zarządzania produktami na Twitterze, aby przyjrzeć się bliżej nowej aplikacji i tym, jakie cechy Twitter będzie testować (i czego nie będzie), teraz iw przyszłości.

Firma dzisiaj prowadzi już Program eksperymentów do testowania, a także innych testów, na przykład w celu ograniczenia nadużyć, aby dowiedzieć się, w jaki sposób ułatwić płynne działanie serwisu. Ten nowy program beta będzie działać inaczej.

Podczas gdy liczba uczestników wyniesie tylko kilka tysięcy, zaakceptowani nie będą podlegać NDA (w przeciwieństwie do programu eksperymentalnego). Oznacza to, że mogą publicznie omawiać i ćwierkać na temat nowych funkcji, umożliwiając szerszej społeczności Twittera komentowanie i zadawanie pytań.

W odróżnieniu od tradycyjnych betów, gdzie użytkownicy testują prawie ukończone funkcje przed publiczną premierą, informacje zwrotne z wersji beta mogą radykalnie zmienić kierunek budowania. Lub, w niektórych przypadkach, co nie.

"W odróżnieniu za tradycyjny beta że jest ostatni, ubiegły, zeszły krok przed uruchomić, byli przynoszący ludzie w Wspaniały wcześnie – powiedział Haider.

Pierwsza wersja beta będzie poświęcona nowemu projektowi sposobu pracy wątków konwersacji na Twitterze. Obejmuje to inny schemat kolorów i wizualne wskazówki do podkreślenia ważnych odpowiedzi.

"To nowe podejście do naszego myślenia o rozwoju produktu", wyjaśnia Haider. "Jednym z powodów, dla których jest to tak istotne dla tej konkretnej funkcji, jest fakt, że wiemy, że wprowadzamy zmiany, które są dość znaczące".

Mówi, że zmiany tej skali nie powinny być porzucane na użytkowników tylko jeden dzień.

"Musimy być częścią tego procesu, abyśmy wiedzieli, że budujemy właściwe doświadczenie" – mówi Haider.

Po przyjęciu do programu beta użytkownicy będą pobierać osobną aplikację beta – coś, czego Twitter nie jest pewien, zawsze tak będzie. Nie jest jasne, czy ten proces spowoduje nadmierne tarcie, mówi firma, aby zobaczyć, jak reagują testerzy.

Oto niektóre z ciekawszych funkcji, o których rozmawialiśmy i zobaczyliśmy testowanie w testowanej wersji beta:

Odpowiedzi oznaczone kolorami

Podczas pierwszej wersji beta uczestnicy wypróbują nowe funkcje konwersacji, które oferują opatrzone kolorami odpowiedzi w celu rozróżnienia odpowiedzi od oryginalnego plakatu z tweetem, od osób, które obserwujesz, oraz od osób, których nie obserwujesz.

W wersji rozwojowej aplikacji beta, Haider pokazał nam, jak to wyglądało, z zastrzeżeniem, że zastosowany schemat kolorów został specjalnie zaprojektowany, aby był nadmiernie nasycony – zostanie wybrany w momencie, gdy funkcje zostaną udostępnione testerom.

Kiedy klikniesz w wątek konwersacji, aplikacja beta będzie również oferować wizualne wskazówki, które pomogą ci lepiej znaleźć części wątku, które Cię interesują.

Jednym ze sposobów jest podkreślanie odpowiedzi w wątku napisanym przez osoby obserwowane na Twitterze. Kolejną zmianą jest to, że osoba, która wysłała oryginalny tweet, będzie również miała własne odpowiedzi w zaznaczonym wątku.

W przedstawieniu, które pokazała nam Haider, odpowiedzi od osób, które obserwowała, były pokazane na zielono, te od osób, które nie były obserwującymi, były niebieskie, a jej odpowiedzi były niebieskie.

Algorytmicznie sortowane odpowiedzi

Jednym z głównych motywów korzystania z Twittera dla użytkowników zaawansowanych i bardziej przypadkowych jest to, że wymyślają obejścia niektórych funkcji, których Twitter nie oferuje.

Przeczytaj długie wątki, które mogą mieć interesujący szczegół, na który chciałbyś później wrócić, lub które rozgałęziają się w pewnym momencie, po którym chcesz po przeczytaniu wszystkiego innego. Haider mówi, że zaznacza odpowiedzi, które widziała z sercem, aby utrzymać swoje miejsce. Inne osoby korzystają z sekcji "Tweety i odpowiedzi" na Twitterze, aby dowiedzieć się, kiedy oryginalny plakat odpowiedział w wątku, ponieważ trudno jest znaleźć te odpowiedzi, gdy przewija się w dół.

Teraz ten sam rodzaj sortowania algorytmicznego, który Twitter zastosował do głównej osi czasu, może zacząć trafiać do twoich odpowiedzi. Te mogą być teraz pokazywane w kolejności uporządkowanej, więc te ważne – jak te pochodzące od znajomych z Twittera – są przenoszone na górę.

Późniejszy test może obejmować wersję najciekawszych wiadomości na Twitterze, podsumowania tego, co uważa za ważne, dotarcie do dłuższych wątków, powiedział Haider.

Widok oparty na czasie nie zostanie jednak całkowicie opuszczony. "Brzęczenie, to uczucie i ta wibracja [of live activity] to jest coś, czego nigdy nie chcemy stracić ", powiedział w zeszłym tygodniu na scenie w CES CEO i współzałożyciel Jack Dorsey. "Nie wszyscy będą w tym samym momencie dokładnie, ale kiedy jesteście, jest to elektryzujące uczucie …. Wszystko, co możemy zrobić, aby poczuć coś znacznie większego niż ty [we should]. "

Usuwanie serc + inne ikony zaangażowania

Kolejnym eksperymentem, na którym patrzy Twitter, jest to, co powinien zrobić z przyciskami zaangażowania, aby usprawnić wygląd odpowiedzi dla użytkowników. Kompilacja, którą widzieliśmy, nie miała serc do ulubionych / jak Tweets, ani żadnych ikon dla retweets czy odpowiedzi, kiedy Tweety przyszły w formie odpowiedzi do innego Tweetera.

Ikony i funkcje nie zniknęły całkowicie, ale pojawiły się tylko po kliknięciu konkretnego wpisu. Podstawowa idea wydaje się być: zaangażowanie dla tych, którzy tego chcą, bardziej uproszczony widok dla tych, którzy tego nie robią.

Ikona serca od jakiegoś czasu jest przedmiotem spekulacji. W ubiegłym roku firma poinformowała nas, że rozważa jej usunięcie, w ramach ogólnego wysiłku zmierzającego do poprawy jakości rozmów. To może być przykład tego, w jaki sposób Twitter może to zaimplementować.

Twitter może również testować inne rzeczy, takie jak lodołamacze (przypięte tweety przeznaczone do rozpoczynania rozmów) i pole aktualizacji statusu (np. Twoja dostępność, lokalizacja lub to, co robisz, jak na IM).

Test statusu faktycznie wskazuje na większą zmianę, którą możemy zaobserwować w całym wykorzystywaniu Twittera, szczególnie przez tych, którzy przychodzą na platformę wokół określonego wydarzenia.

Jednym z największych lamentów było to, że wprowadzenie na pokład aplikacji – doświadczenie dla tych, którzy przychodzą na Twitter po raz pierwszy – nadal jest mylące. Twitter przyznaje tyle samo siebie, a więc – tak jak przy niedawnej współpracy z NBA, która zapewnia wyjątkowe wrażenia z Twittera wokół konkretnej gry – będzie robić więcej poprawek i testów, aby dowiedzieć się, jak przenieść Twittera z fundamentalnego skupienia wokół Osoby, które obserwujesz.

"Mamy trochę pracy do zrobienia, aby ułatwić odkrywanie", powiedział Dorsey, dodając, że w tej chwili platforma jest "bardziej o ludziach niż interesach".

Podczas gdy wszystkie produkty muszą ewoluować w miarę upływu czasu, Twitter w szczególności wydaje się mieć obsesję na punkcie ciągłej zmiany podstawowej mechaniki działania aplikacji.

Wydaje się, że istnieje co najmniej kilka powodów. Po pierwsze, chociaż usługa nadal odnotowuje wzrost liczby aktywnych użytkowników dziennie, jej miesięczna liczba aktywnych użytkowników na całym świecie jest albo płaska, w spadku, albo rośnie zaledwie o dwa procent w ostatnich czterech kwartałach (i spadła w ciągu ostatnich czterech kwartałów). trzy z czterech kwartałów na kluczowym rynku USA).

To podkreśla, że ​​firma nadal ma trochę pracy, aby utrzymać ludzi zaangażowanych.

Druga to to, że zmiana i reakcja wydają się być istotą tego, jak Twitter chce się obecnie pozycjonować. W ubiegłym tygodniu Dorsey zauważył, że sam Twitter nie wymyślił większości sposobów, w jakie platforma jest dziś wykorzystywana. ("Retweet"), który jest teraz przyciskiem w aplikacji, hashtag, tweetstorms, rozwinięte tweety, a nawet teraz-wszędobylskie @mention to przykłady funkcji, które nie zostały stworzone przez Twittera, ale dodane w oparciu o sposób użycia aplikacji).

"Chcemy kontynuować naszą moc obserwacji i uczenia się … tego, co ludzie chcą, aby Twitter był i jak z niego korzystać" – powiedział Dorsey. "Pozwala nam być wartościowym i odpowiednim."

Podczas gdy te ciągłe zmiany mogą czasem sprawić, że sytuacja stanie się bardziej zagmatwana, program beta może potencjalnie wyeliminować wszelkie błędy projektowe, odkryć problemy, które Twitter mógł przegapić, i pomóc Twitterowi w wykorzystaniu tego rodzaju rozwoju wirusów w bardziej skoncentrowany sposób.