Pierwsze amerykańskie centrum badań psychodelicznych „Game Changer”

[ad_1]

Megan Brooks
02 grudnia 2019 r

Grupa prywatnych dobroczyńców przekazała 17 milionów dolarów na sfinansowanie pierwszego psychodelicznego centrum badawczego w Stanach Zjednoczonych.

Centrum Badań Psychodelicznych i Świadomości w Johns Hopkins Medicine w Baltimore w stanie Maryland „odzwierciedla nową erę badań w dziedzinie terapii i umysłu poprzez badanie tej wyjątkowej i niezwykłej klasy związków farmakologicznych” – powiedział dr Roland Griffiths, dyrektor centrum w oświadczeniu.

„Prowadzimy badania z psychedelikami w Johns Hopkins od prawie 20 lat, ale jak dotąd nie otrzymano funduszy ze źródeł federalnych, więc prace były głównie wspierane przez filantropię” – powiedział Griffiths Medscape Medical News.

„Psilocybina, składnik psychoaktywny w„ magicznych grzybach ”i innych psychedelikach, ma ogromny„ nadzieję i potencjał wzrostu ”, a ten„ bardzo duży dar filantropijny umożliwił ustanowienie pierwszego centrum badań psychodelicznych w Stanach Zjednoczonych ”- powiedział Griffiths .

Wydatki operacyjne centrum przez pierwsze 5 lat zostaną pokryte ze środków prywatnych Fundacji Stevena i Alexandry Cohen oraz czterech filantropów, w tym autora i inwestora Tima Ferrissa; Matt Mullenweg, współzałożyciel WordPress; Blake Mycoskie, założyciel marki obuwniczej TOMS; oraz inwestor Craig Nerenberg.

Finansowanie wesprze zespół sześciu wydziałowych neuronaukowców, psychologów eksperymentalnych i klinicystów posiadających wiedzę specjalistyczną w dziedzinie psychodeliki, a także pięciu naukowców z tytułem doktora.

Wydział będzie szkolił absolwentów i studentów medycyny, którzy chcą kontynuować karierę w naukach psychedelicznych, gdzie historycznie było niewiele możliwości rozwoju kariery.

Zmienione postrzeganie psychedelików

Początkowe projekty priorytetowe obejmują badanie potencjału psilocybiny jako terapii anoreksji, wczesnego stadium choroby Alzheimera, zaburzenia używania opioidów, zespołu stresu pourazowego (PTSD), choroby z Lyme po leczeniu oraz zaburzeń związanych z piciem alkoholu towarzyszących depresji.

Na podstawie dotychczasowych badań wydaje się, że charakter zmian, które zachodzą podczas sesji psilocybiny, miałby „ogólność transdiagnostyczną” w zakresie zdrowia psychicznego i warunków behawioralnych, powiedział Griffiths.

Dodał, że istnieją „bardzo silne wstępne sygnały”, że psilocybina jest skutecznym leczeniem dla pacjentów z lękiem lub z depresją.

„Mamy również obiecujące dane dotyczące skuteczności u osób z poważną depresją, a także depresją oporną na leczenie, a także wskazujemy na potencjalną skuteczność w szeregu zaburzeń związanych z używaniem substancji, w tym nadużywaniem alkoholu i kokainy oraz paleniem papierosów” – powiedział.

W przypadku pacjentów z depresją wtórną do rozpoznania wczesnej choroby Alzheimera, Griffiths powiedział, że jego zespół „mocno podejrzewa”, że psilocybina będzie skuteczna przynajmniej w zaburzeniach nastroju ”, ale oczywiście naprawdę interesującą rzeczą byłoby to, czy nastąpiła jakakolwiek zmiana poznawcza funkcjonować."

„Pojawiające się dane dotyczące psilocybiny i innych psychedelików polegają na tym, że mogą one wywoływać zmiany neuroplastyczne, mogą w końcu przerobić mózg w sposób, którego po prostu nie rozumiemy” – dodał Griffiths.

Zespół badawczy zbada również dokładne mechanizmy działania psilocybiny i innych psychedelików, które są słabo poznane.

„Co dzieje się na poziomie układu nerwowego, który sprawia, że ​​doświadczenie psilocybiny jest tak znaczące i trwale pozytywne? Tego właśnie musimy się dowiedzieć” – powiedział Griffiths.

Naukowcy zagłębią się również w potencjał psychedelików w zakresie wspierania kreatywności i dobrego samopoczucia zdrowych ochotników.

„Zainteresowanie badaniami psychodelicznymi znacznie wzrosło, szczególnie w ciągu ostatnich 5 lat, i spodziewamy się i mamy nadzieję, że fundusze federalne pojawią się online w przypadku większości tych badań”, powiedział Griffiths.

„Game Changer”

W zeszłym tygodniu, jak donosi Medscape Medical News, amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) przyznała psilocybinową przełomową terapię oznaczającą poważną depresję.

„To największa w historii obietnica badań psychodelicznych, wskazująca, że ​​wiele osób zdaje sobie sprawę z ogromnego potencjału, jaki ma ona do wykorzystania w leczeniu medycznym, gdy badania w przekonujący sposób wykazały te korzyści”, dr n. Med. George Greer, psychiatra i prezes Heffter Research Powiedział Institute, organizacja non-profit, która wspiera badania nad psychedelikami Medscape Medical News.

Dr William McDonald, członek korespondujący Rady ds. Badań Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA), jest równie optymistyczny. Dane dotyczące skuteczności związków psychedelicznych i terapii wspomaganej psychedelikami w leczeniu szeregu zaburzeń psychicznych „rosną wykładniczo” – powiedział Med Medkowi.

Jednak czeka nas jeszcze wiele pracy, powiedział McDonald, który jest również profesorem na Wydziale Psychiatrii i Nauk Behawioralnych oraz szefem Wydziału Psychiatrii Geriatrycznej w Emory University School of Medicine w Atlancie.

Zauważył, że grupa badawcza APA ds. Biomarkerów i nowatorskich terapii niedawno dokonała przeglądu istniejących danych dotyczących psychedelików i doszła do wniosku, że dowody są „niewystarczające do zatwierdzenia przez FDA jakiegokolwiek związku psychodelicznego do rutynowego stosowania klinicznego w zaburzeniach psychicznych, ale kontynuowały badania nad skuteczność psychedelików w leczeniu zaburzeń psychicznych jest wyraźnie ważnym krokiem w odkrywaniu nowych metod leczenia psychiatrycznego. ”

Finansowanie przez Johna Hopkinsa Center for Psychedelic & Consciousness Research prywatnymi darowiznami „może być przełomem w rozumieniu skuteczności tych związków w zaburzeniach psychicznych i neurobiologii złożonych procesów psychicznych, takich jak empatia, doświadczenia mistyczne i kreatywność . ”

„Mamy nadzieję, że ta inwestycja zachęci do zwiększenia funduszy federalnych w tym ważnym obszarze” – powiedział McDonald.

Jednak „prawdziwym zmartwieniem jest fakt, że rutynowe zastosowanie kliniczne niektórych z tych związków przewyższa dostępne dane. Praktyka kliniczna mikrodozowania LSD lub psilocybiny w celu zwiększenia kreatywności lub sojuszu terapeutycznego nie jest potwierdzona przez dostępne badań ”, ostrzegł.

Griffiths jest członkiem zarządu Heffter Research Institute. McDonald nie ujawnił żadnych istotnych powiązań finansowych.[ad_2]