Pięć sposobów Nasze smartfony (i 5G) wpływają na nasze zdrowie


<div _ngcontent-c14 = "" innerhtml = "

Smartfony są wszechobecne! Jesteśmy tak uzależnieni od naszych urządzeń przenośnych, że niektórym z nas trudno jest wyobrazić sobie dzień lub nawet kilka godzin „odłączenia”. Istnieje nawet nazwa: nomophobia – strach przed brakiem telefonu.

Jako wielki zwolennik wpływu zdrowia i dobrego samopoczucia na skuteczność wykonawczą, zastanawiam się, czy tak duża zależność od tych urządzeń jest dobra czy zła? Tak i tak. Jako ktoś, kto polega na własnych urządzeniach może bardziej niż bym chciał, chcę podzielić się pewnymi sposobami utrzymania równowagi w naszej zależności.

Czy twój smartfon pomaga lub szkodzi twojemu zdrowiu?

123rf.com

Na wkład rozmawiałem z Gentry Jensen, CEO of Marki Penumbra, firma z portfolio akcesoriów do urządzeń mobilnych do poprawy naszego życia poprzez ochronę urządzeń, które wykonujemy.

 1. Wolność. & Nbsp;Telefon pozwala na pracę z dowolnego miejsca, które niesie sygnał. Dlatego myślimy o wykorzystaniu świeżego powietrza i bosych stóp jako opcji pozwalających naszym ciałom pozostać „uziemionymi”. Niektórzy dyrektorzy sprawiają, że praktykowanie robienia szybkich spacerów podczas połączeń konferencyjnych. Aktywność tlenowa przynosi również inne korzyści – krew i tlen płynące do mózgu pomogą ci lepiej myśleć. Rzucam ci wyzwanie, żebyś spróbował. Ale Jensen sugeruje używanie wkładek dousznych (najlepiej staromodnego rodzaju przewodowego), aby zredukować czas spędzany z urządzeniem nadawczym do ucha. Jeśli nie możesz wyjść na zewnątrz, zastanów się nad ergonomiczną piłką do ćwiczeń na siedzeniu lub stojącym biurku.
 2. Aplikacje Wellness. & Nbsp;Jak już wspomniałem w poprzednich kolumnach, branża wellness zbliża się do $2 biliony& nbsp; na całym świecie – dlaczego nie wykorzystać tego rozwijającego się rynku, zarówno jako konsumenta, jak i przedsiębiorcy? Od marca 2019 r., Google Play& nbsp; ma 37 143 aplikacje na zdrowie i dobre samopoczucie. A & nbsp;Ankieta& nbsp; w ubiegłym roku 42 procent dorosłych Amerykanów stwierdziło, że używa technologii cyfrowej do mierzenia swoich celów w zakresie sprawności lub zdrowia. Znam wielu menedżerów, którzy uwielbiają śledzenie odżywiania, programy monitorowania zdrowia i monitory aktywności, aby śledzić, jak się czujemy. Osobiście, im więcej danych mogę mieć, tym lepiej.
 3. Utrzymywanie czystości. & Nbsp;Naukowy badanie& nbsp; znalazł ponad 17 000 bakteryjnych zarazków na telefonach komórkowych uczniów szkół średnich. Inne badanie wykazało, że telefony są ponad dziesięć razy bardziej brudne niż deski sedesowe. Mikrobiolog sugeruje kilka prostych wskazówek, aby utrzymać telefon w czystości: trzymaj telefon dla siebie, trzymaj go z dala od łazienki i często czyść telefon. Jensen sugeruje częste przecieranie urządzeń przyjaznymi dla środowiska środkami czyszczącymi, takimi jak jedna jego firma oferuje& nbsp; lub miękką ściereczką z mikrofibry i mieszaniną 60% wody i 40% alkoholu pocieranego.
 4. Ochrona reputacji. & Nbsp;Posiadanie zepsutego telefonu może być niebezpieczne dla twojego życia miłosnego, a nawet dla Twojej firmy. Internetowy serwis randkowy odkrył, że 92% osób źle ocenia innych za to, że mają porysowany lub zepsuty telefon – a pechowi właściciele telefonów mają o 56% mniej szansy na randkę w ciągu roku. ZA Badania brytyjskie& nbsp; odkrył, że 62% osób dokonuje osądów na podstawie stanu swojego telefonu, zakładając, że są nieostrożni, zadłużeni lub niewiarygodni. W związku z tym Gadget Guard oferuje etui na telefony komórkowe, ochraniacze ekranu, a nawet ubezpieczenie telefonu komórkowego, aby pomóc chronić telefon i reputację. Jeśli chodzi o zdrowie, Jensen sugeruje, aby dać swoim oczom przerwę, szczególnie z powodu emisji niebieskiego światła na ekranie telefonu, co może powodować podrażnienie oczu, utratę snu, niewyraźne widzenie i przedwczesne starzenie się oczu. Oto trochę znany sposób na zmniejszenie niebieskiego światła na iPhonie lub iPadzie: Przejdź do Ustawienia & gt; Wyświetl i amp; Jasność i na wyświetlaczu i Ekran jasności, stuknij ustawienie Przesunięcie nocne. Ta funkcja zmienia temperaturę ekranu urządzenia na cieplejszy kolor, który odfiltrowuje niebieskie światło.
 5. Wreszcie, Zjawiska 5G. & Nbsp;Jury wciąż nie wie, ile niebezpieczeństwa ma telefon komórkowy promieniowanie& nbsp;pozy. Agencja ds. Żywności i Leków twierdzi, że dostępne dowody nie potwierdzają niekorzystnych zagrożeń dla zdrowia. Jednak kilka recenzowanych badań naukowych pokazuje różne poziomy uszkodzeń tkanek u zwierząt laboratoryjnych. Naukowcy zgadzają się, że 5G wprowadza nowe wyzwania ze względu na wymóg gęstszej sieci komórkowej, która zwiększa ekspozycję i nowe częstotliwości o nieznanych konsekwencjach biologicznych.

  W 2011 r. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) sklasyfikowała pola elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej jako potencjalnie rakotwórcze dla ludzi.

  Brinkcase.com

  Z tego powodu Jensen zauważa, że ​​etui na telefon Gadget Guard będzie wyposażone w technologię alara w celu zmniejszenia narażenia na promieniowanie telefonu komórkowego. Jego zdaniem dowody wskazują na uzasadnioną troskę o ochronę przed promieniowaniem tak blisko twojego ciała. Badania firmy pokazują, że jej opatentowana technologia zmniejsza ilość energii pochłanianej przez organizm o ponad 50%. & nbsp;

Krótko mówiąc, jeśli nie możemy żyć bez naszych urządzeń, musimy przyjąć sposoby, aby lepiej z nimi żyć. W tym celu mam nadzieję, że te pomysły są pomocne. (I na tej notatce… gdzie zostawiłem telefon?)

& nbsp;

„>

Smartfony są wszechobecne! Jesteśmy tak uzależnieni od naszych urządzeń przenośnych, że niektórym z nas trudno jest wyobrazić sobie dzień lub nawet kilka godzin „odłączenia”. Istnieje nawet nazwa: nomophobia – strach przed brakiem telefonu.

Jako wielki zwolennik wpływu zdrowia i dobrego samopoczucia na skuteczność wykonawczą, zastanawiam się, czy tak duża zależność od tych urządzeń jest dobra czy zła? Tak i tak. Jako ktoś, kto polega na własnych urządzeniach może bardziej niż bym chciał, chcę podzielić się pewnymi sposobami utrzymania równowagi w naszej zależności.

Czy twój smartfon pomaga lub szkodzi twojemu zdrowiu?

123rf.com

W celu uzyskania informacji rozmawiałem z Gentrym Jensenem, dyrektorem generalnym Penumbra Brands, firmy z portfolio akcesoriów do urządzeń mobilnych, aby poprawić nasze życie poprzez ochronę urządzeń, które nosimy.

 1. Wolność. Telefon pozwala na pracę z dowolnego miejsca, które niesie sygnał. Dlatego myślimy o wykorzystaniu świeżego powietrza i bosych stóp jako opcji pozwalających naszym ciałom pozostać „uziemionymi”. Niektórzy dyrektorzy sprawiają, że praktykowanie robienia szybkich spacerów podczas połączeń konferencyjnych. Aktywność tlenowa przynosi również inne korzyści – krew i tlen płynące do mózgu pomogą ci lepiej myśleć. Rzucam ci wyzwanie, żebyś spróbował. Ale Jensen sugeruje używanie wkładek dousznych (najlepiej staromodnego rodzaju przewodowego), aby zredukować czas spędzany z urządzeniem nadawczym do ucha. Jeśli nie możesz wyjść na zewnątrz, zastanów się nad ergonomiczną piłką do ćwiczeń na siedzeniu lub stojącym biurku.
 2. Aplikacje Wellness. Jak wspomniałem w poprzednich kolumnach, branża wellness zbliża się do 2 bilionów dolarów na całym świecie – dlaczego nie wykorzystać tego rozwijającego się rynku, zarówno jako konsumenta, jak i przedsiębiorcy? Od marca 2019 r. Google Play ma 37 143 aplikacje na zdrowie i dobre samopoczucie. Ankieta przeprowadzona w zeszłym roku wykazała, że ​​42 procent dorosłych Amerykanów stwierdziło, że wykorzystują technologię cyfrową do mierzenia swoich celów w zakresie sprawności lub zdrowia. Znam wielu menedżerów, którzy uwielbiają śledzenie odżywiania, programy monitorowania zdrowia i monitory aktywności, aby śledzić, jak się czujemy. Osobiście, im więcej danych mogę mieć, tym lepiej.
 3. Utrzymywanie czystości. W badaniu naukowym znaleziono ponad 17 000 bakterii na telefonach komórkowych uczniów szkół średnich. Inne badanie wykazało, że telefony są ponad dziesięć razy bardziej brudne niż deski sedesowe. Mikrobiolog sugeruje kilka prostych wskazówek, aby utrzymać telefon w czystości: trzymaj telefon dla siebie, trzymaj go z dala od łazienki i często czyść telefon. Jensen sugeruje częste wycieranie urządzeń przyjaznymi dla środowiska środkami czyszczącymi, takimi jak te oferowane przez jego firmę, lub miękką ściereczką z mikrofibry i mieszaniną 60% wody i 40% alkoholu.
 4. Ochrona reputacji. Posiadanie zepsutego telefonu może być niebezpieczne dla twojego życia miłosnego, a nawet dla Twojej firmy. Internetowy serwis randkowy odkrył, że 92% osób źle ocenia innych za to, że mają porysowany lub zepsuty telefon – a pechowi właściciele telefonów mają o 56% mniej szansy na randkę w ciągu roku. Brytyjskie badanie wykazało, że 62% osób dokonuje osądów na podstawie stanu swojego telefonu, zakładając, że są nieostrożni, zadłużeni lub niewiarygodni. W związku z tym Gadget Guard oferuje etui na telefony komórkowe, ochraniacze ekranu, a nawet ubezpieczenie telefonu komórkowego, aby pomóc chronić telefon i reputację. Jeśli chodzi o zdrowie, Jensen sugeruje, aby dać swoim oczom przerwę, szczególnie z powodu emisji niebieskiego światła na ekranie telefonu, co może powodować podrażnienie oczu, utratę snu, niewyraźne widzenie i przedwczesne starzenie się oczu. Oto trochę znany sposób na zmniejszenie niebieskiego światła na iPhonie lub iPadzie: Przejdź do Ustawienia> Wyświetlacz i jasność, a na ekranie Wyświetlanie i jasność dotknij ustawienia Nocna zmiana. Ta funkcja zmienia temperaturę ekranu urządzenia na cieplejszy kolor, który odfiltrowuje niebieskie światło.
 5. Wreszcie zjawiska 5G. Ława przysięgłych wciąż mówi o tym, ile niebezpieczeństwa promieniuje telefon komórkowy pozy. Agencja ds. Żywności i Leków twierdzi, że dostępne dowody nie potwierdzają niekorzystnych zagrożeń dla zdrowia. Jednak kilka recenzowanych badań naukowych pokazuje różne poziomy uszkodzeń tkanek u zwierząt laboratoryjnych. Naukowcy zgadzają się, że 5G wprowadza nowe wyzwania ze względu na wymóg gęstszej sieci komórkowej, która zwiększa ekspozycję i nowe częstotliwości o nieznanych konsekwencjach biologicznych.

  W 2011 r. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) sklasyfikowała pola elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej jako potencjalnie rakotwórcze dla ludzi.

  Brinkcase.com

  Z tego powodu Jensen zauważa, że ​​etui na telefon Gadget Guard będzie wyposażone w technologię alara w celu zmniejszenia narażenia na promieniowanie telefonu komórkowego. Jego zdaniem dowody wskazują na uzasadnioną troskę o ochronę przed promieniowaniem tak blisko twojego ciała. Badania firmy pokazują, że jej opatentowana technologia zmniejsza ilość energii pochłanianej przez organizm o ponad 50%.

Krótko mówiąc, jeśli nie możemy żyć bez naszych urządzeń, musimy przyjąć sposoby, aby lepiej z nimi żyć. W tym celu mam nadzieję, że te pomysły są pomocne. (I na tej notatce… gdzie zostawiłem telefon?)