Oszałamiająca Uber Oversight, oszustwo Firefox i więcej aktualności


Użytkownicy Firefoksa zostają oszukani, a Uber zostaje oszukany – ale najpierw kreskówka o tym, że nie lubi tego, co widzisz w lustrze.

Oto wiadomości, które musisz znać za dwie minuty lub krócej.

Czy chcesz otrzymywać tę dwuminutową łapankę jako e-mail każdego dnia tygodnia? Podpisz tutaj!

Dzisiejsze nagłówki

Samojezdny samochód Ubera nie wiedział, że piesi mogą jaywalkować

Nowe dokumenty opublikowane w ramach dochodzenia federalnego ujawniają, że samojezdny samochód, który zabił kobietę z Arizony w zeszłym roku, nie został zaprojektowany do wykrywania pieszych poza przejściem dla pieszych. Jest to najbardziej potępiający zestaw szczegółów, które pokazują, że Uber nie zastanawiał się, jak ludzie faktycznie postępują.

Oszuści wykorzystują błąd przeglądarki Firefox, aby zawiesić przeglądarkę

Oszuści wykorzystują błąd przeglądarki Firefox, który powoduje, że przeglądarka blokuje się i wyświetla ten komunikat:

Zatrzymaj się i nie zamykaj komputera… Klucz rejestru komputera jest zablokowany. Dlaczego zablokowaliśmy Twój komputer? Klucz rejestru systemu Windows jest nielegalny. Pulpit systemu Windows korzysta z pirackiego oprogramowania. Pulpit systemu Windows wysyła wirusy przez Internet. Ten pulpit systemu Windows został zhakowany. Blokujemy ten komputer dla twojego bezpieczeństwa.

Następnie mówi ci, abyś zadzwonił pod bezpłatny numer, ale znasz ćwiczenie: Nie dzwoń pod ten numer i zamknij przeglądarkę na siłę. Mozilla mówi, że aktywnie pracuje nad poprawką.

Szybki fakt: 60 milionów dolarów

Właśnie tyle AT&T zostało ukarane grzywną za ograniczanie „nieograniczonych” planów w 2011 roku. FTC twierdzi, że firma spowolniła nieograniczone plany, które przekroczyły zaledwie 2 GB miesięcznie, do indeksowania i nigdy nie powiedziała klientom. Pieniądze z grzywny zostaną wykorzystane do częściowego zwrotu kosztów poszkodowanym.

WIRED poleca: najlepsze odkurzacze robotyczne

Jeśli nadal odkurzasz swój dom siebie, radzić sobie z duchem czasu i pozwolić robotom przejąć kontrolę. Nie jesteś pewien, który dostaniesz? Nasi recenzenci mają Cię na swoim koncie.

Wiadomości, których możesz użyć

Oto lista książek na temat zarządzania czasem.

To codzienne podsumowanie jest dostępne jako biuletyn. Możesz zarejestrować się tutaj, aby mieć pewność, że codziennie będziesz otrzymywać wiadomości do skrzynki odbiorczej!