Online Bagaż Startup Away CEO Stepping Down

[ad_1]

<div _ngcontent-c17 = "" innerhtml = "

Steph Korey, dyrektor generalny internetowego biura startowego Away, rezygnuje ze swojej funkcji wykonawczej.

Korey, który został ostrzelany przez ostatni tydzień po artykule w The Verge o toksycznej kulturze pracy zostanie dyrektorem wykonawczym startupu z Nowego Jorku. Stuart Haselden, poprzednio dyrektor operacyjny Lululemon Athletica, obejmie stanowisko dyrektora generalnego 13 stycznia, a współzałożycielka wyjazdowa Jen Rubio pozostanie na stanowisku prezesa i dyrektora naczelnego marki.

Rzecznik Away potwierdził zmiany wykonawcze po raz pierwszy zgłoszony przez Wall Street Journal, ale odmówił udostępnienia Korey lub Rubio do rozmowy Forbes.

Forbes profilowane na wyjeździe w zeszłym roku po tym, jak firma dokonała cięcia dla Następna lista startowych miliardów dolarów. W tym czasie szybko rozwijająca się firma podjęła działania przeciwko Samsonite i jej marce Tumi, oferując tańsze walizki na kółkach sprzedawane na Instagramie (gdzie firma ma ponad pół miliona obserwujących). Oczekiwano, że w 2018 r. Przychody osiągną 150 mln USD, a gdy firma nadal się rozwija, osiągnęła wycenę na poziomie 1,4 miliarda dolarów w maju. To sprawiło, że udziały Korey i Rubio w tym biznesie były warte szacunkowo 130 milionów USD każdy.

Artykuł Verge w zeszłym tygodniu opisywał surową kulturę pracy, w której pracownicy ponosili ciężar pasywno-agresywnych komunikatów na Slacku. (Rubio jest zaręczony z założycielem Slacka, Stewartem Butterfieldem.) Korey przeprosił które opublikowała na Twitterze, mówiąc, że „szczerze jej współczuje to, co powiedziałem i jak to powiedziałem. To było złe, jasne i proste. ”Jednak oburzenie w Internecie było trudne do stłumienia. Na własnym Instagramie Korey, gdzie opublikowała zdjęcie ogłaszające jej ciążę („Podekscytowani powitaniem córeczki Goodwin w maju”) komentatorzy brutalnie nazywali ją „śmieci”.

Na wyjeździe powiedział dziennik "Wall Street że poszukiwanie prezesa trwa od wiosny.

Haselden pracował dla Lululemon przez pięć lat, podczas których pomógł firmie zwiększyć jej kapitalizację rynkową z 6 do prawie 30 miliardów dolarów. Przed dołączeniem do Lululemon był dyrektorem finansowym J. Crew.

Kobiety prowadzą kilka startupów o wartości miliarda dolarów. Po odejściu Korey będzie o jeden mniej.

„>

Steph Korey, dyrektor generalny internetowego biura startowego Away, rezygnuje ze swojej funkcji wykonawczej.

Korey, który został ostrzelany w ciągu ostatniego tygodnia po artykule w The Verge na temat toksycznej kultury pracy, zostanie prezesem wykonawczym startupu z Nowego Jorku. Stuart Haselden, poprzednio dyrektor operacyjny Lululemon Athletica, obejmie stanowisko dyrektora generalnego 13 stycznia, a współzałożycielka wyjazdowa Jen Rubio pozostanie na stanowisku prezesa i dyrektora naczelnego marki.

Rzecznik Away potwierdził zmiany wykonawcze, o których po raz pierwszy poinformował Wall Street Journal, ale odmówił udostępnienia Korey lub Rubio do rozmowy Forbes.

Forbes profilowane na wyjeździe w zeszłym roku po tym, jak firma dokonała cięcia na liście Next Billion-Dollar Startups. W tym czasie szybko rozwijająca się firma podjęła działania przeciwko Samsonite i jej marce Tumi, oferując tańsze walizki na kółkach sprzedawane na Instagramie (gdzie firma ma ponad pół miliona obserwujących). Oczekiwano, że w 2018 r. Przychody osiągną 150 mln USD, a gdy firma nadal się rozwija, osiągnęła w maju wartość 1,4 mld USD. To sprawiło, że udziały Korey i Rubio w tym biznesie były warte około 130 milionów dolarów.

Artykuł Verge w zeszłym tygodniu opisywał surową kulturę pracy, w której pracownicy ponosili ciężar pasywno-agresywnych komunikatów na Slacku. (Rubio jest zaręczony z założycielem Slacka, Stewartem Butterfieldem.) Korey przeprosił które opublikowała na Twitterze, mówiąc, że „szczerze jej współczuje to, co powiedziałem i jak to powiedziałem. To było złe, jasne i proste. ”Jednak oburzenie w Internecie było trudne do stłumienia. Na własnym Instagramie Korey, gdzie zamieściła zdjęcie ogłaszające jej ciążę („podekscytowana powitaniem córeczki Goodwin w maju”), komentatorzy brutalnie nazywali ją „śmieci”.

Na wyjeździe powiedział dziennik "Wall Street że poszukiwanie prezesa trwa od wiosny.

Haselden pracował dla Lululemon przez pięć lat, podczas których pomógł firmie zwiększyć jej kapitalizację rynkową z 6 do prawie 30 miliardów dolarów. Przed dołączeniem do Lululemon był dyrektorem finansowym J. Crew.

Kobiety prowadzą kilka startupów o wartości miliarda dolarów. Po odejściu Korey będzie o jeden mniej.[ad_2]