Ohio Hospital System Fires 23, CEO zrezygnował w Wake of OD Deaths


System szpitalny w Columbus w stanie Ohio zwolnił 23 pracowników – w tym lekarzy i pielęgniarki – a dyrektor wykonawczy ustąpił z powodu zakończenia dochodzenia wewnętrznego dotyczącego śmierci co najmniej 29 krytycznie chorych pacjentów z przedawkowaniem fentanylu, według doniesień medialnych i oświadczenia spółki wydanego w czwartek.

Jest to najnowszy obrót wydarzeń w trwającym miesiąc dramacie, który jeszcze się nie zakończył. System – Góra Karmel – jest nadal uwikłany w pozwy cywilne dotyczące rzekomej działalności przestępczej Williama Husela, DO, który pracował jako lekarz intensywnej terapii w Mount Carmel od 2013 r., Dopóki nie został zwolniony w grudniu.

Zgodnie z jego oświadczeniem dochodzenie z Mount Carmel wykazało, że Husel był zaangażowany w opiekę nad 35 pacjentami, którzy mogli umrzeć w wyniku potencjalnie śmiertelnych dawek fentanylu, zarówno samodzielnie, jak iw połączeniu z hydromorfonem lub midazolamem.

The New York Times poinformował, że system szpitalny powiedział, że 29 pacjentów najprawdopodobniej zmarło z powodu przedawkowania, podczas gdy leki prawdopodobnie nie były przyczyną śmierci pozostałych sześciu pacjentów.

Husel jest również objęty śledztwem kryminalnym i nie przyznał się do winy w dniach 5–25 czerwca. Prokurator wniósł oskarżenia tylko w przypadkach, gdy pacjenci otrzymywali 500 mikrogramów lub więcej fentanylu, zgodnie z raportem radiowym WOSU.Były Mount Carmel Dr William Husel w sądzie 5 czerwca 2019 r., Gdzie nie przyznał się do winy. (AP Photo / Kantele Franko)

System szpitalny początkowo zidentyfikował 48 pielęgniarek i farmaceutów, których działania przejrzała i zgłosiła do rad pielęgniarskich i aptecznych. W tym czasie – w marcu – system wprowadził 30 pracowników na urlop administracyjny; 18 nie pracuje już dla Mount Carmel, zgodnie z oświadczeniem firmy.

Mount Carmel ogłosił w czwartkowym oświadczeniu, że jeden pracownik będzie kontynuował urlop administracyjny, ale zwolnił 23 osoby, w tym pięciu członków kierownictwa zespołu lekarzy, pielęgniarek i aptek. Jedenaście innych osób, które były zaangażowane w podawanie leków w jakimś charakterze, będzie mogło powrócić po ukończeniu dodatkowego szkolenia i edukacji.

Ed Lamb, prezes i dyrektor generalny Mount Carmel Health System, ogłosił również, że ustąpi z 25 lipca, a Richard Streck, MD, wiceprezes wykonawczy i główny oficer kliniczny, przejdzie na emeryturę pod koniec września.

„To była trudna decyzja, ale w najlepszym interesie naszej organizacji, naszych kolegów i ludzi, którym służymy” – powiedział Lamb.

Przeprosił i powiedział, że system „pracuje nad zapewnieniem rozsądnych rozliczeń z dotkniętymi rodzinami”.

Prawne konsekwencje

Góra Karmel powiedziała w kwietniowym oświadczeniu, że rozwiązała trzy sprawy sądowe. Szpital wypłacił już prawie 4,5 miliona dolarów w rozliczeniach Associated Press zgłoszone.

System opieki zdrowotnej w Mount Carmel powiedział, że nie omówi publicznie szczegółów tych osiedli.

Ponad 25 rodzin pacjentów złożyło pozwy przeciwko Mount Carmel New York Times zgłoszone. Pod koniec czerwca lokalna stacja telewizyjna WBNS w Columbus w stanie Ohio doniosła, że ​​przeciwko systemowi szpitalnemu wpłynęło 30 bezprawnych garniturów śmierci i Husel.

The Columbus Dispatch doniósł, że góra Karmel otrzymała pierwszy oficjalny raport o Husel w październiku 2018 r. i że pod koniec listopada otrzymała trzecie formalne sprawozdanie. Tego dnia system usunął Husela z opieki nad pacjentem, a następnie strzelił do niego 5 grudnia. W dniu 27 grudnia szpital powiadomił rodziny dotknięte chorobą o swoich początkowych ustaleniach.

W następnych miesiącach szpital dokonał zmian „aby zapobiec niewłaściwym działaniom, które mogły doprowadzić do śmierci pacjentów pod opieką dr. Williama Husela”, powiedział Lamb w marcowym oświadczeniu.

Lamb powiedział w lipcowym oświadczeniu, że jeśli porozumień nie da się osiągnąć z rodzinami, „będziemy działać w ramach procesu sądowego”.

Dodał: „Chociaż nadal będziemy zbliżać się do zmian, które wprowadzimy w naszym systemie, aby wzmocnić bezpieczeństwo pacjentów i jakość opieki, nie będziemy mogli komentować spraw prawnych z wyjątkiem forum prawnego”.

Aby uzyskać więcej informacji, śledź Medscape na Facebooku, Świergot, Instagram i YouTube