Odcinek 5 „Mandalorian” odwiedza znany świat we wszechświecie „Gwiezdnych wojen”

[ad_1]

Spojlery przed nami

Minęliśmy półmetek pierwszego sezonu i do tej pory „Mandalorianin” był na pewno zabawny – ale nie do końca oszałamiający, szczególnie biorąc pod uwagę szum, budżet i talent. Nie było żadnej dodatkowej historii każdy odcinków, a czas działania był nieco krótszy niż oczekiwano. Istnieją przykłady dobrego pisania i przykłady leniwego pisania.

Chociaż idea stojąca za tą koncepcją jest solidna, „Mandalorian” zbyt często wydaje się połączonym ćwiczeniem z jajkiem wielkanocnym dla zapalonych fanów i cotygodniową reklamą na nadchodzące wydarzenia przywiązane towary Disneya. Ponadto program nie jest pokazywany w prawdziwym wysokim zakresie dynamicznym lub HDR.

Wszyscy tego chcemy – to jest pewne – i wszyscy chcemy, aby było świetnie, ale w takich przypadkach istnieje tendencja do akceptowania wszystkiego, co otrzymaliśmy i uważania się za szczęściarzy, zamiast pociągania Disneya do odpowiedzialności za wyższy standard, zwłaszcza kiedy musimy zapłacić za usługę przesyłania strumieniowego, aby ją obejrzeć. Co więcej, ostatni tydzień był praktycznie słownikową definicją klisz. Nie tylko ucierpiało na tym, że statystki wpatrują się bezpośrednio w kamerę, ale także w mikrofony zbłąkanego boomu wędrujące w kadrze. To może nie być od razu oczywiste, ale było wystarczająco oczywiste dla wystarczającej liczby widzów, aby skłonić ich do rozmowy na Twitterze.

Związane z: „Mandalorian” Ep. 4 To ukłon w stronę klasycznego westernowego tropu filmowego

W tym tygodniu odcinek zatytułowany „The Gunslinger” zawiera dużo odniesień do wcześniejszych filmów „Gwiezdnych wojen”, ale przejdziemy do nich później. Podejmujemy akcję w kosmosie, gdy herb brzytwy bierze ogień od nieznanego myśliwca pilotowanego przez innego łowcę nagród, który ściga Mandaloriana i Dziecko. Nazywa się Riot Mar i gra w nim Rio Hackford – ale nie ma go wystarczająco długo, aby miało to jakiekolwiek znaczenie. Wojownik wygląda podejrzanie jak Łowca głów Z-95.

Nasz antybohater jest dość ostro postrzelony, więc ciągnie „Mavericka”, uderza w retrosfery, a bandyta leci wprost w stronę Razor Crest. A przy dodatkowej ramce lub dwóch pilotach eksplodujących w dobrym celu, zostaje wyrzucony.

Herb Razor jest jednak dość mocno uszkodzony, więc Mandalorian zmierza do pobliskiego … Tatooine.

Tak, ten stary kasztan. I chociaż fajnie jest widzieć, jak Tatooine pojawia się (ponownie) w kulturze „Gwiezdnych wojen”, sugeruje brak nowych pomysłów. Tak, bez wątpienia spowoduje to, że wielu fanów przewróci się, wskazując każde jajko wielkanocne, ale z pewnością istnieją inne planety na Terytorium Zewnętrznych Obrzeży z portami kosmicznymi tak dużymi jak Mos Eisley? Pamiętaj, kiedy Łukasz opisuje Tatooine: „Jeśli istnieje jasne centrum wszechświata, jesteś na planecie, która jest najdalej od niego”, cóż, Tatooine z pewnością wydaje się być centrum wszechświata „Gwiezdnych wojen”.

Mandalorian wykonuje agresywny ruch w pionie i pokonuje bandytę strzałem blasterowym.

Mandalorian wykonuje agresywny ruch w pionie i pokonuje bandytę strzałem blasterowym. (Źródło zdjęcia: Lucasfilm / Disney)

Nawet dziewięć lat po upadku Cesarstwa niewiele się zmieniło. Tak jest w przypadku Terytoriów Zewnętrznych Obrzeży – Imperium nigdy nie miało tam zbytniej obecności, a Tatooine była mniej lub bardziej rządzona przez banitów i przestępczość zorganizowaną, na przykład Huttów.

Pierwsze jajko wielkanocne można zobaczyć, gdy herb brzytwy przelatuje nad skalistym szczytem wąwozu Shubiel, zwanego inaczej „kanionem Gwiezdnych wojen”, wykorzystując cyfrowo poprawione ujęcia z „Nowej nadziei”. Ta jedna lokalizacja na środku tunezyjskiej pustyni była wielokrotnie wykorzystywana w pierwszym filmie o „Gwiezdnych wojnach”, aw szczególności szczyt to miejsce, w którym Luke i Obi Wan po raz pierwszy patrzą na spektakl portu kosmicznego Mos Eisley.

Związane z: Odcinek 3 „Mandalorian”: łowca zostaje ściganym

Razor Crest osiada w hangarze 35 i niektóre droidy z serii DUM – pamiętasz je z „Widmowego zagrożenia” i „Ataku klonów” – pędzą do pracy na uszkodzonym statku. Jednak Mandalorian nie zgadza się z robotami, które są tematem przewodnim w tej serii, i nalega, aby mechanik zatoki dokującej, nazwany Peli Motto i grany przez Amy Sedaris, naprawił to.

Sprawdza uszkodzenia i mówi, że będzie drogo. Mandalorianin nie ma wystarczającej liczby Kredytów Cesarskich, aby zapłacić za wszystko tam i wtedy, więc udaje się do najbliższej wodopoju. Widzimy pokryte piaskiem ulice Mos Eisley i znajome rekwizyty, takie jak parowniki wilgoci, a także pół tuzina hełmów Imperial Stormtrooper na kolcach. Jeśli pamiętasz, był to jeden z pierwszych zdjęć promocyjnych.

Nie mamy dość tych pięknych ujęć lądowania Razor Crest. Być może zauważyłeś.

Nie mamy dość tych pięknych ujęć lądowania Razor Crest. Być może zauważyłeś. (Źródło zdjęcia: Lucasfilm / Disney)

Po powrocie do zatoki 35 Motto robi sobie przerwę i gra w Sabacc z droidami, gdy najdziwniejszy hałas dobiega z otwartej ładowni. To odgłosy jak krzyk myśliwego smoka Krayta, który naśladował Obi Wan Kenobi, aby odstraszyć bandytów Tusken, kiedy uratował nieprzytomnego Luke'a Skywalkera w „Nowej nadziei” (nawiasem mówiąc, scenę sfilmowaną także w wąwozie Shubiel w południowej Tunezji). Ale jest to bardzo osobliwe odniesienie, które należy uwzględnić.

Jakikolwiek jest dźwięk, Motto chwyta blaster i ostrożnie zapuszcza się w grzebień brzytwy, by znaleźć Dziecko – lub małą Yodę, jak nazywa go cały internet – naturalnie urocze i urocze. I naturalnie robi się lepka, kiedy go widzi … tak jak robi to cały internet.

Związane z: Odcinek 2 „Mandalorian” jest zabawny, ale trochę krótszy

Tymczasem Mandalorianin zapuścił się w kantynę, a chłopak, och, to naprawdę wygląda Cantina z „A New Hope”. Z pewnością pisarze Jon Favreau i Dave Filoni nie próbowaliby nas na to narzucić? Powrót do Tatooine to jedno, ale ta sama Cantina ?! To jedno jajko wielkanocne za daleko. Wolimy wierzyć, że być może jest to sieć pubów, takich jak Wetherspoons w Wielkiej Brytanii, i wszystkie mają ten sam wystrój wnętrz – Art Wrétched Hivé. Na pewno musi być więcej niż jeden pasek między dokiem 35 (gdzie znajduje się Herb Razor) i 94 (gdzie był Sokół Millennium) na pewno?

Z pewnością zmieniła się też polityka zarządzania, ponieważ teraz nie tylko dozwolone są roboty, ale droid nadzorujący z serii EV zajmuje się poprzeczką. Wygląda jednak dobrze i jest urozmaicona mieszanka egzotycznych kosmitów, o czym od zawsze marzył George Lucas.

Scena z Cantiny z „A New Hope” (u góry) w porównaniu ze sceną z 5 odcinka „The Mandalorian”. (Źródło zdjęcia: Lucasfilm / Disney)

Mandalorian pyta, czy jest dostępna jakaś praca, a droid wyjaśnia, że ​​Gildia (łowców nagród) nie działa już na Tatooine, co ma szczęście dla naszego antybohatera, ponieważ wszyscy chcą go zabić po wydarzeniach na Nevarro – teraz potwierdzonych jako nazwa planety, na której znajdują się klient (Werner Herzog) i Greef Karga (Carl Weathers).

W tym momencie poznajemy miłego, ale przygnębionego łowcę nagród Toro Calican, granego przez Jake'a Cannavale. Wygląda na to, że siedzi nawet na tym samym stoisku, na którym Han Solo zastrzelił Greedo, i jesteśmy przygotowani, aby postawić zakład, że wszyscy, którzy patrzą, patrzą uważnie na ścianę za Calican, aby sprawdzić, czy jest jakaś oznaka punktacji węglowej. Na szczęście nie mogliśmy go zobaczyć. Ma krążek i śledzący breloczek (i jak dotąd jest jedyną osobą, która nosi oba) dla Fennec Shand, granego przez niesamowitą Ming-Na Wen („Stargate Universe”, https://www.space.com/) Agenci TARCZA"). Jest twardym celem, a on przekonuje Mandaloriana, by wszedł jako partner; zatrzymuje gotówkę, a Calican otrzymuje kredyt na połów, aby mógł złożyć wniosek i dołączyć do gildii.

Dla kogoś, kto dopiero zaczyna pracę w branży łowców nagród, młody Toro Calican nie robi sobie żadnych przysług.

Dla kogoś, kto dopiero zaczyna pracę w branży łowców nagród, młody Toro Calican nie robi sobie żadnych przysług. (Źródło zdjęcia: Lucasfilm / Disney)

Mandalorianin wraca do Razor Crest, aby przygotować się przed spotkaniem z Calicanem, który zdobył dwa motocykle Zephyr-G, podobnie jak Anakin Skywalker w „Ataku klonów”. Nie jest jasne, dlaczego Mandalorianin nie chwyta swojego charakterystycznego blastera z pulsacyjnym impulsem fazowym; nie tylko nie wydaje się mu niezwykłe, że go nie ma, ale w tym przypadku naprawdę skorzystałby na tym, że miał do dyspozycji niematerialny karabin snajperski dalekiego zasięgu.

Kontynuując obfite odniesienia do wcześniejszych filmów z „Gwiezdnych wojen”, wyruszają w morze wydmowe (✓) ze wspaniałą partyturą muzyczną w stylu „bohaterów na koniu”, która naprawdę uzupełnia ten utwór. Po drodze muszą negocjować z niektórymi najeźdźcami Tusken (✓), zanim przekroczą swoje terytorium, a następnie natrafią na Dewbacka (✓) wciąż ciągnącego martwego jeźdźca, którego noga jest zaplątana w strzemiona. W tym momencie trafiają pod ostrzał snajperski, a Mandalorianin podejrzewa, że ​​to Shand. Wyjaśniając, że ma „wysoki poziom” (✓), czekają do zmroku, aby spróbować ją schwytać, co w końcu robią po ekscytującym wyścigu po otwartym terenie za pomocą granatów błyskawicznych, aby tymczasowo oślepić Shand. Jednak jeden z motocykli przyspieszonych został zniszczony, więc Mandalorianin wraca po Dewbacka i opuszcza Calican, aby strzec Shand, sugerując, że powstrzyma się od jej zabicia. „Ona nie jest dla nas martwa”, mówi (✓).

Fennec Shand, grany przez Ming-Na Wen, mógł być naprawdę interesującą postacią. (Mam nadzieję, że tak naprawdę nie jest martwa ....)

Fennec Shand, grany przez Ming-Na Wen, mógł być naprawdę interesującą postacią. (Mam nadzieję, że tak naprawdę nie jest martwa ….) (Źródło zdjęcia: Lucasfilm / Disney)

Shand jest niebezpieczny i chociaż ma kajdanki, wciąż może manipulować umysłem młodego Calican, wypełniając jego głowę złudzeniami wielkości. Namawia go, by ją uwolnił i zamiast tego odebrał nagrodę Mandalorianinowi. Jednak w tym, co jest trudne, ale prawdopodobnie bardzo rozsądne, nie pozwala jej odejść i zamiast tego ją wysadza. Na początku myślimy, że ona moc tylko zostać rannym … ale z powodów, do których dojdziemy, wygląda to nieco poważniej.

Mandalorianin wraca jakiś czas później, by znaleźć brakujący rower wyścigowy i martwe ciało Shanda, więc zaczyna podróż przez Morze Wydmowe do Mos Eisley, co, biorąc pod uwagę, ile czasu zajęło im na rowerze wyścigowym, musiało go zabrać dni na Dewback.

Rozmyślając nad tym drobnym szczegółem, wraca do wieszaka 35 i widzi, jak Calican trzyma Yodę i zakładnika Motto. Mandalorian upuszcza broń zgodnie z instrukcją i unosi ręce nad głowę. Machając pistoletem jak amator, jakim jest amator, Calican instruuje Motto, aby skuł Mandaloriana, który dyskretnie ukrył granat błyskowy w dłoni.

Calican zostaje oślepiony, a Mandalorian go zdmuchuje. Gdyby tylko użył głowy, Calican mógł się wiele nauczyć od doświadczonego profesjonalisty, jednego z najlepszych w branży. Ale nieeee, jego młody, naiwny umysł był przepełniony myślą, że zostanie okrzyknięty legendą w Gildii. Nie jesteśmy pewni, że trwałby o wiele dłużej.

Biorąc gotówkę, którą miał na sobie Calican, Mandalorian płaci Motto, podnosi urocze dziecko Yodę i idzie dalej.

Kto jest zainteresowany Shand? Czy ona w ogóle jest żywa, być może bardzo zraniona?

Kto jest zainteresowany Shand? Czy ona w ogóle jest żywa, być może bardzo zraniona? (Źródło zdjęcia: Lucasfilm / Disney)

Ale jest podstępny, super szybki epilog. Przycinamy ciało Shanda, wciąż leżące bez ruchu na pustyni, i buty tajemniczego nieznajomego krążą wokół niej z tym efektem dźwiękowym pseudo-jangling-ostrogi. Nasze pieniądze są na byłego imperialnego bohatera Giancarlo Esposito, Moffa Gideona. Biorąc pod uwagę talent Ming-Na Wen, podejrzewamy, że wróci w pewnym momencie. To samo z pewnością odnosi się do Giny Carano (Cara Dune) i prawdopodobnie w przypadku Taiki Waititi (IG-11), a nawet Nicka Nolte (Kuiil).

Poza nadmiarem pisanek, w tym odcinku jest jeszcze trochę wątpliwości. Wspominaliśmy, że Mandalorianin pozostawia swoją charakterystyczną broń bez odpowiednio zbadanego powodu, pozostawia Dziecko samotnie na Grzybie Żyletki, pracuje dla kogoś, kto desperacko próbuje zaimponować Gildii – który również rozbija breloczek śledzący – i opuszcza Calican i Shand sam, aby odzyskać Dewback. To wydaje się dziwne decyzje podejmowane przez głównego bohatera.

Związane z: „The Mandalorian”: Co wiemy do tej pory o Live Action Show „Star Wars”

Ten odcinek wygląda świetnie, jak wszyscy, ale tak naprawdę nie rozwija historii.

Szósty odcinek „The Mandalorian” zostanie wyemitowany w Disney + 13 grudnia, a następnie w dwóch ostatnich odcinkach w dniach 18 i 27 grudnia. Daty są nieregularne, aby uwzględnić kinową wersję „Star Wars: The Rise of Skywalker” na 20 grudnia

Disney + ogłosił również, że przedostatni odcinek pierwszego sezonu (18 grudnia) będzie miał „ekskluzywne spojrzenie” w nadchodzącym filmie „Star Wars: The Rise of Skywalker”.

„Stary rywal wysyła zaproszenie do Mandalorian do zawarcia pokoju” – czytamy w opisie Disneya z siódmego odcinka. Tytuł odcinka nie został ogłoszony; Deborah Chow wraca jednak do scenariusza bezpośrednio z showrunnera Favreau.

Mnóstwo pogłosek, że w „Mandalorianie” może znaleźć się wzmianka o „Rise of Skywalker”. Z całego serca mamy nadzieję, że nie.

Miesięczna subskrypcja jest dostępna za 6,99 USD; roczna subskrypcja kosztuje 69,99 USD. Możesz zarejestrować się w Disney + tutaj. Amazon ogłosił, że aplikacja Disney + będzie dostępna na urządzeniach, w tym Fire TV, Smart TV Edition Smart TV i Fire Tablet (kompatybilne). Disney + nie będzie dostępny w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech lub Hiszpanii do 31 marca 2020 r.

Śledź Scott Snowden dalej Świergot. Śledź nas na Twitterze @Spacedotcom i dalej Facebook.

Wszystko o Space Holiday 2019

Potrzebuje więcej miejsca? Subskrybuj nasz siostrzany tytuł „All About Space” najnowsze niesamowite wiadomości z ostatniej granicy! (Źródło zdjęcia: All About Space)[ad_2]