Nowy Orlean szelki na intensywne powodzie jako tropikalna burza Barry Rolls In


Nowy Orlean szelki na intensywne powodzie jako tropikalna burza Barry Rolls In

Rzeka Missisipi na schodach na wałach ochronnych w Nowym Orleanie, gdy zbliża się 11 lipca 2019 roku.

Źródło: MICHAEL MATHES / AFP / Getty Images

Nowy Orlean szykuje się na burzę tropikalną, która ma uderzyć dziś wieczorem lub jutro, przynosząc szanse na poważne powodzie.

Tropical Storm Barry powoli przesuwa się na zachód-północny zachód w kierunku południowo-wschodniego wybrzeża Luizjany, zgodnie z zaleceniami National Oceanic and Atmospheric Administration. Oczekuje się, że centrum burzy uderzy w południowo-wschodnie wybrzeże Luizjany, w tym w Nowy Orlean, dziś lub w sobotę (13 lipca), a następnie w niedzielę uda się do doliny Missisipi.

Zgodnie z NOAA spowoduje to „niebezpieczną falę sztormową, ulewne deszcze i warunki wiatrowe” w północno-środkowym wybrzeżu Zatoki Perskiej. (Przepływ sztormowy oznacza, że ​​istnieje niebezpieczeństwo zagrażających życiu powodzi spowodowanych wznoszeniem się wody w głąb lądu z wybrzeża, napisali urzędnicy NOAA) [Aftermath of a Storm: Images from Hurricane Katrina]

Oczekują, że burza przyniesie „niebezpieczne, zagrażające życiu powodzie”, z 10 do 20 cali (25 do 50 centymetrów) nagromadzenia wody w południowo-wschodniej Luizjanie i południowo-zachodniej Mississippi. Luizjana jest obecnie objęta federalną deklaracją stanu wyjątkowego.

Obecnie maksymalne wiatry pozostają na poziomie około 50 mil na godzinę (85 km / h). Ale jest szansa, że ​​Tropical Storm Barry zintensyfikuje się i zamieni w huragan – gdy wiatry osiągną 74 mph (119 km / h) – dzisiejszej nocy lub wczesnej soboty, gdy jej centrum uderzy w wybrzeże Luizjany, zgodnie z NOAA.

Część Nowego Orleanu siedzi poniżej poziomu morza, jak gdyby na dnie misy, a zatem jest podatna na powodzie. Czternaście lat wcześniej huragan Katrina przyniósł powodzie, które zniszczyły ten obszar. W następnych latach wprowadzono rozległy system ochrony przeciwpowodziowej wałów i pomp, ale według AP nie jest on jeszcze ukończony.

System pompujący działa; po prostu nie jest jasne, czy może wypompować wodę szybciej, niż Barry zrzuci ją na nisko położone tereny, burmistrz Nowego Orleanu LaToya Cantrell powiedział AP. Co więcej, rzeka Mississippi jest już na wysokim poziomie od ulewnego deszczu i roztopów; dodatkowa woda z burzy może doprowadzić do niebezpiecznej powodzi, Louisiana Gov. John Bel Edwards powiedział AP.

Pierwotnie opublikowane na Live Science.