Nowe smartfony Galaxy M Samsung wprowadzą na rynek w Indiach po raz pierwszy – TechCrunch


Samsung wprowadzi na rynek nową, tańszą Galaxy M w Indiach, zanim smartfony pojawią się na całym świecie. Asim Warsi, starszy wiceprezes firmy Samsung India ds. Smartfonów, powiedział Reuterowi, że trzy urządzenia będą dostępne za pośrednictwem swojej strony internetowej i Amazon India pod koniec stycznia i mają pomóc firmie w podwojeniu sprzedaży online.

Samsung próbuje odzyskać pozycję lidera w Indiach, drugim co do wielkości rynku smartfonów na świecie po Chinach, po tym, jak stracił go na Xiaomi pod koniec 2017 roku, kiedy sprzedaż Xiaomi w Indiach po raz pierwszy wyprzedziła Samsunga, zgodnie z danymi z obu Canalys i kontrapunkt.

Ximiomi, budżet Redmi, dał jej przewagę, ponieważ Samsung miał niedobór konkurentów w tym samym przedziale cenowym, ale analitycy zauważyli, że koreański gigant elektroniki utrzymuje przewagę pod względem badań i rozwoju oraz znajomości łańcucha dostaw. Samsung wykorzystał te mocne strony w zeszłym roku, otwierając to, co określa jako największą na świecie fabrykę telefonów komórkowych w Noida, tuż za New Delhi.

Informacje o trzech smartfonach Galaxy M pojawiły się w zeszłym miesiącu, a szczegóły na platformie porównawczej Geekbench o urządzeniach o nazwach M10, M20 i M30, z których ostatnia z nich może być zasilana przez układ Exynos 7885 z 4 GB pamięci RAM.

Warsi powiedział Reuterowi, że "seria M została zbudowana wokół indyjskich konsumentów tysiącletnich". Zakres cen pierwszych smartfonów w Indiach będzie wynosić od mniej niż 10 000 rupii (około 142 USD) do 20 000 rupii. TechCrunch wysłał e-mailem do firmy Samsung więcej informacji na temat nowych telefonów.

Firma zadebiutuje w San Francisco 20 lutego najnowszą wersją swojego flagowego smartfona, Galaxy S10.