Nowe funkcje na Instagramie oznaczają potencjalnie obraźliwe komentarze, pozwalają ci spokojnie „ograniczać” użytkowników – TechCrunch


Instagram ogłosił dziś dwie nowe funkcje, które mają na celu zwalczanie nękania w sieci.

W obu przypadkach Facebook zdaje się, że stara usługa próbuje znaleźć sposób na ograniczenie złych zachowań bez blokowania postów lub blokowania użytkowników.

„Możemy zrobić więcej, aby zapobiec prześladowaniom na Instagramie, i możemy zrobić więcej, aby wzmocnić cele nękania, aby stanąć na własnych nogach”, napisał w oświadczeniu szef Instagramu Adam Mosseri. „Dzisiaj ogłaszamy jedną nową funkcję w obu obszarach. Narzędzia te opierają się na głębokim zrozumieniu, jak ludzie dokuczają sobie nawzajem i jak reagują na zastraszanie na Instagramie, ale są to tylko dwa kroki na dłuższej ścieżce ”.

Pierwszą cechą jest użycie sztucznej inteligencji do oznaczania komentarzy, które „mogą być uznane za obraźliwe”. W takich przypadkach użytkownicy są pytani: „Czy na pewno chcesz to opublikować?”, A następnie przycisk opcji, aby „cofnąć” ich skomentuj przed opublikowaniem.

Może to wydawać się stosunkowo łagodną odpowiedzią, szczególnie dlatego, że użytkownicy mogą nadal publikować oryginalne komentarze, jeśli chcą, ale Mosseri powiedział, że w pierwszych testach jego zespół stwierdził, że zachęta „zachęca niektórych ludzi do cofnięcia komentarza i podzielenia się czymś mniej bolesne, gdy mają okazję się zastanowić. ”

Ostrzeżenie na Instagramie

Innym dodatkiem, który Mosseri powiedział, że wkrótce rozpocznie się testowanie usługi, jest możliwość „ograniczenia” użytkownikom przeglądania Twojego konta.

„Słyszeliśmy od młodych ludzi w naszej społeczności, że niechętnie blokują, nie śledzą lub zgłaszają swojego znęcania się, ponieważ mogłoby to nasilić sytuację, zwłaszcza jeśli będą oni wchodzić w interakcję ze swoim tyranem w prawdziwym życiu”, napisał Mosseri.

Używając tej nowej opcji, możesz ograniczyć interakcję innego użytkownika z kontem, nie czyniąc tego oczywistym. Jeśli ograniczysz komuś, jego komentarze do postów będą widoczne tylko dla nich, chyba że zatwierdzisz komentarz do ogólnego wykorzystania. Nie będą też mogli zobaczyć, czy jesteś aktywny na Instagramie, czy przeczytałeś ich bezpośrednie wiadomości.

Mosseri opisał wcześniejsze wersje tych funkcji na konferencji programistów F8 na Facebooku w kwietniu.