Nowa książka dla dzieci autorstwa Jeffa Bezosa, prezesa Amazon, ma na celu zainspirowanie dzieci do „odważenia się marzyć bez obaw o porażkę”


Może już nie jest najbogatszą osobą na świecie, ale Jeff Bezos może przynajmniej chwalić się, że jest przedmiotem książki dla dzieci.

Izraelski autor Ofer Shapira wydał ilustrowaną książkę dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat na początku tego miesiąca. Książka, zatytułowana „Big Jeff's Big Discovery”, opowiada historię jelenia o imieniu Jeff, który żyje w lesie deszczowym. Chce znaleźć nowe wyzwanie i zostaje listonoszem dostarczającym paczki do lasu. Książka jest rymowana, a kończy się wiadomością o jeleniu Jeffa i miliarderze założyciela Amazona:

„Odtąd wszyscy w lesie wiedzą,

Paczki dostarczane tak szybko, jak Jeff! ”

Shapira powiedział Business Insider, że napisał książkę dla „radości z odkrycia małych dzieci”. Shapira postrzega Bezosa jako kogoś, kogo dzieci mogą naśladować, i napisał w e-mailu, że jego książka ma na celu pomóc dzieciom „osiągnąć wielkie osiągnięcia i znaleźć ich prawdziwe umiejętności, tak jak ludzie z naszego pokolenia podziwiają pionierów, takich jak najbogatszy żyjący człowiek na planecie, Jeff Bezos z Amazon ”. Bezos jest wart prawie 109 miliardów dolarów, nawet po rozwodzie z MacKenzie Bezosem w zeszłym roku. Bill Gates pokonał go w listopadzie, stając się najbogatszym człowiekiem o wartości netto 110 miliardów dolarów.

Książka dla dzieci Jeff Bezos

Wielkie odkrycie Jeffa


Shapira powiedział Business Insider o swojej inspiracji do napisania tej książki. „Mam duszę przedsiębiorcy, pracowałem i przerobiłem tę historię przez kilka lat”. Napisał, że jego marzeniem jest inspirowanie dzieci „do odważenia się marzyć, nie bojąc się porażki, aby dać im możliwość odkrycia siebie i samorealizacji”.

Kiedy po raz pierwszy pisał książkę, Shapira powiedział, że tak naprawdę nie myślał o Bezosie, po prostu próbował napisać historię o poszukiwaniu sensu w życiu. Pod koniec procesu pisania zdał sobie sprawę, że jego historia jest „jak rękawiczka dla Jeffa Bezosa – człowieka, który porzucił swoją stabilną pracę w latach 90., aby przeżyć przygodę z dostarczaniem książek ludziom, która zakończyła się byciem najbardziej utytułowanym przedsiębiorcą czasy."

To nie pierwszy raz fandomy wokół przedsiębiorców technologicznych zostały przekształcone w historię dla dzieci. W 2017 r. Dwóch pisarzy wydało książkę dla dzieci o Elonie Musku zatytułowaną „Elon Musk: Ta książka jest o rakietach”.

„Amazon Jeff's Big Discovery” jest już dostępny na Amazon.