'Niebezpieczeństwo!' Prowadzący Alex Trebek „Not Afraid of Dying”


Powiedział, że jego podróż z rakiem nie zawsze była łatwa. W wywiadzie dla GMA Trebek powiedział, że czasami odczuwa „rozdzierający ból” i często cierpi z powodu zmęczenia. Psychicznie przyznaje, że czasami czuje „przypływ smutku” i „depresję”.

Na razie Trebek przypisuje ciepło i wsparcie fanów za wszelkie walki przeciwko rakowi.

„Mam tam kilka milionów ludzi, którzy wyrazili swoje dobre myśli, swoją pozytywną energię skierowaną do mnie i swoje modlitwy”, powiedział Ludzie w maju. „Powiedziałem lekarzom, że to musi być coś więcej niż chemia i zgodzili się, że może to być bardzo ważna część”.

Ponieważ tak często objawy nie występują aż do osiągnięcia zaawansowanego stadium, rak trzustki ma wysoką śmiertelność. Według American Cancer Society w 2019 r. U około 57 000 Amerykanów zostanie zdiagnozowana choroba, a oczekuje się, że zginie prawie 46 000 osób.

Ponadto guzy trzustki są szczególnie agresywne „ze względu na profil mutacji, który czyni je odpornymi na terapie, które działają lepiej w przypadku innych typów nowotworów”, wyjaśnia dr Angela Alistar. Kieruje onkologiczną medyczną onkologią przewodu pokarmowego w Morristown Medical Center w Morristown, N.J.

Trebek filozofuje na temat swoich szans i powiedział, że śmierć go nie przeraża.

„Nie boję się śmierci”, 79-latek powiedział CTV. „Żyłem dobrym życiem, pełnym życiem i zbliżam się do końca tego życia – jeśli tak się stanie, dlaczego miałbym się tego obawiać? Jednej rzeczy, której nie powiedzą na moim pogrzebie, w ramach pochwały napisano: „Został nam zabrany zbyt wcześnie”. https://www.webmd.com/ ”

Urodzony w 1940 r. W Sudbury w prowincji Ontario w Kanadzie Trebek początkowo był dziennikarzem telewizyjnym, a następnie prowadził kanadyjski program quizu „Reach for the Top”. Doprowadziło to do tego, że został zatrudniony do prowadzenia amerykańskich teleturniejów, takich jak „Czarnoksiężnik szans” NBC w 1973 roku i „Pytanie o wartości 128 000 $”, zanim przeniósł się do „Jeopardy!” dekadę później.

Był rzecznikiem organizacji charytatywnych, takich jak World Vision i Smile Train, i brał udział w wojsku podczas licznych tras USO.

Trebek ożenił się dwukrotnie – z Elaine Callei w 1974 r. (Małżeństwo trwało siedem lat), a następnie z Jeanem Currivanem w 1990 r., Z którym miał dwoje dzieci, Emily i Matthew.