Nie ma czasu na śmierć: wszystko, co wiemy o Jamesie Bondzie 25


Kolejna odsłona franczyzy Jamesa Bonda nosi tytuł Nie ma czasu na śmierć, i przywraca weterana gwiazdy Daniela Craiga jako kultowego tajnego agenta. Film stawia swoją postać w starciu z nowym złoczyńcą granym przez zdobywcę Oscara Ramiego Malka i przedstawia nowego Agenta 007. Teraz po raz pierwszy oglądamy materiał z długo oczekiwanego filmu, który debiutuje w kinach w USA 8 kwietnia 2020 r.

Oto wszystko, o czym wiemy Nie ma czasu na śmierć jak dotąd.

Pierwszy materiał

Pierwsza pełnometrażowa przyczepa do Nie ma czasu na śmierć (patrz wyżej) miał swoją premierę 4 grudnia i oferował dobre spojrzenie zarówno na nowego Agenta 007 granego przez Lashanę Lynch, jak i nowego złoczyńcę, Safina, granego przez Ramiego Malka.

Zapowiedź zawierała także kilka dodatkowych szczegółów na temat tego, co sprawia, że ​​James Bond wycofuje się z emerytury w wybuchowy sposób – czego można oczekiwać od kogoś z licencją na zabijanie.

Zaledwie dzień wcześniej zespół marketingowy filmu zaoferował fanom możliwość podglądnięcia zwiastuna (patrz poniżej) przed jego oficjalnym debiutem.

Zwiastun pokazał imponujące akrobacje, niesamowite samochody i malownicze lokalizacje, których spodziewaliśmy się w filmie o Jamesie Bondzie, i zapewnił pierwsze – choć w przebraniu – spojrzenie na postać Malka w końcowej scenie.

Tytuł

Jeśli spodziewałeś się czegoś odważnego i oryginalnego z okazji 25. oficjalnej części serii, nie powinieneś mieć większych nadziei. Według oficjalny kanał Jamesa Bonda na Twitterze, Następna wycieczka 007 zostanie wywołana Nie ma czasu na śmierć.

W porównaniu do Upadek nieba i Widmo, imiona dwóch ostatnich filmików Daniela Craiga, Nie ma czasu na śmierć jest okropnie przyziemny, choć ładnie pasuje do reszty kanonu Bonda. Słowa „umrzeć” i „zabić” pojawiają się w tytułach sześciu z 25 filmów o Bondzie.

Obsada i reżyser

Cary Joji Fukunaga (Prawdziwy detektyw) jest reżyserem filmu i podczas gdy Daniel Craig powróci, by zagrać w Bonda, film przedstawi nową kobietę 007. Obsada i producenci filmu potwierdzili te i inne szczegóły w wydarzeniu transmitowanym na żywo (patrz poniżej), które odbyło się 25 kwietnia w GoldenEye, Jamajka – miejsce, w którym twórca Jamesa Bonda Ian Fleming pierwotnie napisał swoje powieści szpiegowskie.

Potwierdzenie raportu z lutego, zdobywca Oscara Bohemian Rhapsody zagra gwiazda Rami Malek Nie ma czasu na śmierćNienazwany czarny charakter. Chociaż wydarzenie nie ujawniło wielu szczegółów na temat postaci Malka, oryginalny raport za pośrednictwem Collidera sugerował, że wcieli się on w postać niewidomą.

freddie mercury biami rami malek bryan piosenkarz czeska rapsodia 2016 emmys mr robot

Oficjalne streszczenie filmu ujawniło również kilka szczegółów na temat postaci i dlaczego James Bond go ściga.

Bond odszedł z czynnej służby i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Jego pokój jest krótkotrwały, gdy pojawia się jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA z prośbą o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa niż oczekiwano, prowadząc Bonda na ślad tajemniczego złoczyńca uzbrojonego w nową, niebezpieczną technologię.

Wraz z Craigiem i Malkiem potwierdzili członkowie obsady Nie ma czasu na śmierć w tym powracający aktorzy: Ralph Fiennes jako M, Lea Seydoux jako Madeleine, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q, Rory Kinear jako Tanner i Jeffrey Wright jako Felix Leiter. Nowościami serii są: Dali Benssalah, Billy Magnussen, Ana De Arma, David Dencik, Lashana Lynch i Malek.

Za kamerą

Fukunaga wyreżyseruje film na podstawie scenariusza napisanego przez Neala Purvisa, Roberta Wade'a, Scotta Z. Burnsa, Fukunaga i Phoebe Waller-Bridge.

Znana z filmowych miejsc kręcenia seria przyniesie Jamesa Bonda tym razem do Londynu, Włoch, Jamajki i Norwegii, z dodatkowymi zdjęciami w tradycyjnym domu serii Pinewood Studios w Londynie.

sony daniel craig james oferta obligacji

Oficjalne ogłoszenie szczegółów obsady i fabuły następuje po długim i burzliwym okresie rozwoju kolejnej części serii Jamesa Bonda.

Fukunaga dołączył Nie ma czasu na śmierć po odejściu Danny'ego Boyle'a i podobno intensywnych poszukiwaniach nowego twórcy filmowego, który będzie kierował projektem, którego premiera miała się odbyć w listopadzie 2019 r. Boyle początkowo miał reżyserować i pisać wspólnie ze swoim Trainspotting współpracownik John Hodge.

Więcej wiadomości o Jamesie Bondzie

Pod koniec sierpnia pojawił się pierwszy zestaw twórców filmowych Baby Driver i Wysyp żywych trupów reżyser Edgar Wright, Dallas Buyers Club reżyser Jean-Marc Vallee (według raportu w ostatecznym terminie), Piekło lub wysoka woda reżyser David Mackenzie i White Boy Rick reżyser Yann Demange. Zarówno Mackenzie, jak i Demange byli na wcześniejszej liście potencjalnych reżyserów, zanim Boyle został dołączony do filmu. American Animals reżyser Bart Layton i Star Trek 4 reżyser S.J. Clarkson zidentyfikowano również jako potencjalnych dyrektorów.

Producenci franczyzy Jamesa Bonda Michael G. Wilson i Barbara Broccoli ogłosili zatrudnienie Fukunagi we wrześniu 2018 r. Wraz z powrotem gwiazdy Daniela Craiga i wskazali, że produkcja Więź 25 (tytuł roboczy filmu) rozpoczął się 4 marca 2019 r.

najlepsze najśmieszniejsze gadżety Jamesa Bonda przez cały czas

„Jesteśmy zachwyceni współpracą z Cary. Jego wszechstronność i innowacyjność sprawiają, że jest doskonałym wyborem na naszą kolejną przygodę z Jamesem Bondem ”- oświadczyli producenci w oświadczeniu towarzyszącym ogłoszeniu.

Fukunaga wchodzi do serii Jamesa Bonda z krótką, ale imponującą listą reżyserską, która obejmuje pierwszy sezon Prawdziwy detektyw, który zdobył mu nagrodę Primetime Emmy Award. Ostatnio wyreżyserował miniserial Netflix Maniak z udziałem Emmy Stone i Jonah Hill. Najważniejsze dotychczasowe prace studyjne obejmują 2009 Sin Nombre, 2011's Jane Eyreoraz uznaną przez krytyków funkcję z 2015 roku Bestie bez narodu, która zdobyła gwiazdę Idris Elba nagrodą Screen Actors Guild Award i nominacją do Złotego Globu.

Nie ma czasu na śmierć trafia do kin 8 kwietnia 2020 r.

Zalecenia redaktorów