NASA testuje Sky Crane Landing Tech Mars 2020 Rovera


NASA Misja łazika Mars 2020 sprawdził kolejny kamień milowy udanym testem separacji etapu zejścia, który dostarczy sześciokołowego robota na powierzchnię Czerwonej Planety.

Test, który odbył się w NASA w Jet Propulsion Laboratory (JPL) w Pasadenie w Kalifornii, 28 września, polegał na użyciu dźwigu do podniesienia dużego, rakietowy stopień zniżania z dala od łazika.

„Wystrzelenie urządzeń pirotechnicznych, które utrzymywały etap łazika i zejście, a następnie przeprowadzenie kontroli po teście dwóch pojazdów było sprawą całodzienną” – powiedział Ryan van Schilifgaarde, inżynier wsparcia przy montażu Mars 2020 w JPL. oświadczenie NASA.

Związane z: Misja NASA Mars Rover 2020 w zdjęciach

Mars 2020, który będzie otrzymaj wkrótce nową nazwę, jest w dużej mierze oparty na łaziku Curiosity NASA, który eksploruje krater Marsa Gale od sierpnia 2012 r. Podobnie jak Curiosity, Mars 2020 zostanie obniżony kablami do powierzchni marsjańskiej za pomocą rakietowego żurawia, który następnie odleci do celowo lądować w bezpiecznej odległości.

Łazik Mars 2020 ma wystrzelić na rakiecie United Launch Alliance Atlas V w lipcu 2020 r. Ze stacji lotniczej Cape Canaveral na Florydzie. Statek kosmiczny wyląduje wewnątrz Czerwonej Planety Krater Jezero 18 lutego 2021 r., gdzie będzie poszukiwać oznak środowisk nadających się do zamieszkania i dowodów życia mikrobiologicznego w przeszłości.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, łazik Mars 2020 będzie pierwszym statkiem kosmicznym w historii eksploracji planet z możliwością dokładnego przekierowania punktu przyziemienia podczas sekwencji lądowania, zgodnie z oświadczeniem.

„Po tym teście za nami etap łazika i zejścia na chwilę przebiega osobno”, van Schilifgaarde powiedział w oświadczeniu. „Następnym razem, gdy zostaną przywiązani, będą na Przylądku następnej wiosny podczas końcowego montażu.”

Jednak zanim łazik Mars 2020 i etap zniżania zostaną wysłane do Cape Canaveral, inżynierowie z JPL będą nadal testować komputery i systemy mechaniczne łazika w ramach Warunki podobne do Marsa. Na przykład test termiczny powierzchni symuluje temperatury i ciśnienia atmosferyczne, jakie łazik napotka na Marsie.

Śledź Samantha Mathewson @ Sam_Ashley13. Podążaj za nami na Twitterze @Spacedotcom i dalej Facebook.

Baner All About Space

(Źródło zdjęcia: magazyn All About Space)