Napęd na tylne koła Audi R8 RWD ogłoszony na premierę w 2020 rokuAudi przekształciło limitowaną wersję R8 RWS, którą zaprezentował w 2017 roku, w regularny model produkcyjny. Supersamochód z napędem na tylne koła, V10, został ogłoszony tylko na rynek europejski, ale firma Digital Trends dowiedziała się od niemieckiej firmy, że zobaczenie go obok modelu z napędem na wszystkie koła w amerykańskich salonach sprzedaży nie jest wykluczone .

Lata niekończących się plotek i spekulacji o podstawowym R8 kończą się tutaj. Model nie otrzyma V8, a na pewno nie otrzyma skromnego V6. Entuzjaści, którzy chcą nowego R8 bez wydawania 170 000 USD, mają teraz dostęp do modelu RWD V10. Jest to ściśle związane ze wspomnianym wcześniej RWS, którego Audi wyprodukowało 999 jednostek, co oznacza, że ​​moc pochodzi z przestrojonej wersji normalnie wolnossącego, 5,2-litrowego silnika V10 R8. To daje 532 koni mechanicznych i 398 funtów stóp momentu obrotowego. Aby dodać kontrast, ten sam 10-cylindrowy silnik zapewnia 610 KM i 428 funtów / stopę. w modelu z napędem na wszystkie koła.

Mniejsza moc oznacza mniej zabawy, prawda? Nie tutaj. Przejście z napędu na wszystkie koła oznacza, że ​​Audi wysłało wał napędowy i przedni mechanizm różnicowy, z którymi jest połączony, z powrotem do kosza na części, oszczędzając 143 funty. Coupe z napędem na tylne koła waży 3516 funtów, a wariant Spyder przechyla wagę na 3737 funtów. I inżynierowie zaprogramowali elektroniczny system kontroli stabilności, aby umożliwić kontrolowane dryfowanie, gdy włączony jest tryb sportowy, więc (mam nadzieję) na torze wyścigowym. Oprogramowanie wie, że jeśli samochód skręca w bok, dzieje się tak dlatego, że kierowca próbuje się dobrze bawić, i pozwala na szybkie shenanigany bez interwencji.

Najłatwiejszym sposobem odróżnienia modelu z napędem na tylne koła od samochodu z napędem na wszystkie koła jest zajrzenie pod niego i sprawdzenie, czy przednie koła są połączone z układem napędowym. Oba samochody wyglądają prawie identycznie, z jednym znaczącym (ale niskim kluczem) wyjątkiem. Górna część bocznego ostrza RWD (czerpak powietrza za każdymi drzwiami) jest pomalowana na czarno, natomiast ma kolor nadwozia w modelu z napędem na wszystkie koła. To tyle, chyba że wejdziesz do środka i poszukasz emblematu charakterystycznego dla modelu na pulpicie.

Wykonane głównie ręcznie, Audi R8 V10 RWD pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w 2020 roku. Ceny zaczynają się od 144 000 euro dla coupe i 157 000 euro dla kabrioletów, co stanowi odpowiednio około 159 000 $ i 173 000 $. Amerykańska dostępność nie została jeszcze ogłoszona, ale istnieje duża szansa, że ​​zobaczymy samochód tutaj.

„Nie potwierdziliśmy tego jeszcze w USA, ale mamy nadzieję, że trafi również na nasz rynek” – powiedział Digital Trends rzecznik Audi. Gdy dowiemy się więcej, poinformujemy Cię o pierwszym seryjnie produkowanym samochodzie Audi z napędem na tylne koła.

Zalecenia redaktorów