Najlepszy filtr przeciwsłoneczny, jaki możesz kupić w 2019 roku: Supergoop, Thinksport i więcej


 • Codzienne stosowanie dobrego kremu z filtrem przeciwdziała dziś oparzeniom słonecznym i pomaga zapobiegać uszkodzeniom, które prowadzą do przedwcześnie starzejącej się skóry w późniejszym życiu.
 • Szczególnie polecamy mineralne filtry przeciwsłoneczne All Good, La-Roche Posay i Raw Elements, ale tym, którzy szukają chemikaliów, polecamy Coppertone Ultraguard SPF 70.
 • Sprawdź nasze inne przewodniki na temat najlepszego kremu do opalania twarzy i najlepszego sportowego kremu do opalania.

Dorastając w Południowej Kalifornii, lato oznaczało udanie się na plażę lub basen, z butelką tego, co wtedy było nazywane „olejem do opalania”. SPF nie było wtedy czymś. W rzeczywistości często smarowałem skórę olejem mineralnym, aby zwiększyć efekt opalania. Oczywiście zapłaciłem wtedy cenę za tę młodzieńczą głupotę oparzeniami słonecznymi, a dziś piegowatymi plamami uszkodzenia słonecznego wraz ze znacznie zwiększonym ryzykiem raka skóry.

Wiedza o potężnych i niebezpiecznych skutkach promieni ultrafioletowych Słońca przeszła długą dekadę od moich bezowocnych prób opalania. Dzisiaj dobrze wiadomo, że nadmierna ekspozycja na słońce niszczy skórę zarówno na powierzchni, jak i głęboko pod naskórkiem, i że uszkodzenia narastają przez całe życie. Dlatego musisz używać kremów przeciwsłonecznych, jeśli nie codziennie, przynajmniej wtedy, gdy będziesz na słońcu przez wiele godzin.

W końcu nikt nie chce, aby ich letnie wakacje zostały zepsute przez bolesne oparzenia słoneczne – i na pewno nikt nie chce słyszeć złych wieści od swojego dermatologa. Nałóż więc jeden z poniższych produktów oszczędzających skórę i ciesz się zabawą na słońcu, ale pamiętaj – gdy skóra zacznie się różowić, szkody już zostały wyrządzone.

Zrozumienie promieni ultrafioletowych: UVA i UVB

Istnieją dwa rodzaje światła UV, które zwiększają ryzyko raka skóry: ultrafiolet A (UVA), który ma dłuższą długość fali i jest związany ze starzeniem się skóry, i ultrafiolet B (UVB), który ma krótszą długość fali i jest związany z pieczenie skóry. Oto kilka ważniejszych faktów (chociaż, aby zapoznać się z pełnym podsumowaniem, powinieneś sprawdzić stronę internetową American Cancer Society):

UVA

 • Promienie te są połączone z „ochroną szerokiego spektrum” widoczną na filtrach przeciwsłonecznych.
 • Promienie UVA są mniej intensywne niż promienie UVB, ale wnikają głębiej w skórę. Zasadniczo ekspozycja na promienie UVA może powodować genetyczne uszkodzenie komórek w górnej warstwie skóry, gdzie występuje większość nowotworów skóry. Następnie skóra próbuje zapobiec dalszym obrażeniom poprzez przyciemnienie (to jest opalenizna). Innymi słowy, opalona skóra jest uszkodzoną skórą.
 • Podczas gdy jesteśmy na ten temat, promienie UVA są również obecne w solarium.
 • Promienie UVA utrzymują ten sam poziom siły w ciągu dnia przez cały rok. Innymi słowy, nie tylko jesteś narażony na ryzyko w lecie.
 • Mogą również przenikać przez okna.

UVB

 • Promienie UVB są połączone z współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej (SPF) na filtrach przeciwsłonecznych. Ta liczba mówi, ile czasu zajmie promieniowanie słoneczne, aby zacząć palić skórę (jeśli wykonasz małą matematykę). Tak więc, jeśli twoja skóra zwykle płonie po 10 minutach na słońcu, filtr przeciwsłoneczny SPF 30 zapewni 30-krotną ochronę lub 300-minutową tarczę.
 • Podczas gdy promienie UVB mogą powodować uszkodzenia skóry przez cały rok, ich intensywność zmienia się w zależności od pory roku i pory dnia.
 • Promienie UVB nie mogą przenikać przez okna.

Jedynymi związkami, które chronią nas przed pełnym spektrum promieni UVA i UVB, są tlenek cynku oraz Tinosorbs M i S, które pozostają nieprzetestowane przez FDA i dlatego są niedostępne w USA (chociaż są powszechnymi składnikami ochrony przeciwsłonecznej w Europie i Azji ).

Przerażające, co? Będziemy mieć oko na nowe orzeczenia w przyszłości.

Problemy z chemicznymi filtrami przeciwsłonecznymi

W ubiegłym roku dowiedzieliśmy się raz na zawsze, że aktywne składniki chemicznych filtrów przeciwsłonecznych zabijają rafy koralowe w alarmującym tempie. Tej wiosny dowiedzieliśmy się, że te substancje chemiczne – awobenzon, oksybenzon, oktokrylen i ekamułka – są identyfikowalne w naszym osoczu krwi, niektóre dopiero po jednodniowym użyciu. Co to oznacza, nie jest jasne, ale zarówno Journal of American Medical Association, jak i Food and Drug Administration zgadzają się, że potrzebne są dalsze badania.

To powiedziawszy, wszystkie aktywne składniki ochrony przeciwsłonecznej są dla nas potencjalnie szkodliwe. Tlenek cynku i dwutlenek tytanu (odpowiednio metale ciężkie i lekkie) są toksyczne w niektórych dawkach, ale nie są tak szkodliwe dla środowiska (i być może dla nas) jak chemikalia wymienione powyżej, zgodnie z ostatnimi ustaleniami FDA, opublikowany w czasopiśmie American Medical Association.

Tak więc, podczas gdy FDA potrzebuje czasu, aby zdecydować, co jest bezpieczne, a co nie, zaleca się, abyśmy wszyscy nadal stosowali filtry przeciwsłoneczne, ale może tylko fizyczne lub mineralne filtry przeciwsłoneczne, które działają raczej w celu odbijania promieni słonecznych niż ich pochłaniania, jak chemiczne filtry przeciwsłoneczne.

Łącznie mamy ponad dziesięcioletnie doświadczenie w raportowaniu ochrony przeciwsłonecznej i ponad pół wieku jej noszenia prawie codziennie. Nie jesteśmy naukowcami i na pewno nie twierdzimy, że tak jest, ale zamierzamy zasugerować, że bez względu na to, czy bardziej zależy Ci na zdrowiu, czy na rafie koralowej, dobrym pomysłem jest pozostawienie chemicznej ochrony przeciwsłonecznej na półce , przynajmniej na razie.

Poniżej znajdują się fizyczne filtry przeciwsłoneczne (np. Mineralne), które wielu z nas w Insider Picks próbowało i okazało się skuteczne. Ale najpierw jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć.

Plusy i minusy fizycznych filtrów przeciwsłonecznych

Fizyczne lub mineralne filtry przeciwsłoneczne są często w 100% organiczne, wykorzystując tlenek cynku lub dwutlenek tytanu do odchylania promieni UV, zamiast absorbować je jak chemiczne filtry przeciwsłoneczne. Stężenie około 18% tlenku cynku lub 14,5% dwutlenku tytanu lub pewna ich kombinacja załatwi sprawę.

Masz jednak nieco więcej pracy przy stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych na bazie minerałów. Ponieważ wkładają tyle wysiłku, często popełniamy błąd, pozostawiając skórę odsłoniętą lub mniej pokrytą niż w przypadku chemicznych filtrów przeciwsłonecznych.

Oto nasze najlepsze typy najlepszych filtrów przeciwsłonecznych, jakie możesz kupić:

Nota redaktora: Oparta na chemikaliach ochrona przeciwsłoneczna jest skuteczna, ale zawarte w niej substancje czynne (mianowicie awobenzon, oksybenzon i oktoksyna) są identyfikowane i ponownie sprawdzane przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków jako potencjalny czynnik zaburzający funkcjonowanie układu hormonalnego (i czynnik rakotwórczy). Te chemikalia są również powiązane z wysoką śmiertelnością koralowców, a także z rosnącą listą innych stworzeń wodnych.

Zaktualizowany 10/9/2019 przez Owena Burke i Caitlin Petreycik: Zaktualizowana kopia, linki i tekst. Obecnie badamy i testujemy nowe opcje przyszłej aktualizacji.