Najlepsze rowery elektryczne 2019


Podczas gdy spadające ceny gazu chwilowo zatrzymały lata zwiększania liczby osób dojeżdżających rowerem, coraz więcej z nas korzysta z roweru, aby się poruszać. Jest ekonomiczny, zapewnia dobre ćwiczenia i jest znacznie tańszy niż posiadanie samochodu. Ale jeśli nie jesteś w naprawdę dobrej kondycji, nie osiągniesz zbyt daleko. Wprowadź rower elektryczny: wspaniałe nowe urządzenie pozwala nam poruszać się bez obawy o przybycie do naszych miejsc spoconego bałaganu.

Dzisiejsze rowery elektryczne występują w różnych rozmiarach i stylach, z których wiele nie wygląda tak bardzo od tradycyjnych nieelektrycznych. Ale jest jeden problem: dobry tradycyjny rower jest już drogi, a modele elektryczne są jeszcze bardziej. Wymagają one stromej początkowej inwestycji, która może być dla niektórych wyłączeniem.

Ale koszty z góry są największym wydatkiem. Jeśli weźmiesz pod uwagę to, że wraz z rocznymi kosztami tankowania, ubezpieczenia i utrzymania samochodu, ebike dosłownie opłaca się z czasem. Oto pięć najlepszych rowerów elektrycznych dostępnych obecnie na rynku – i jeden wybór "tylko dla zabawy".

Na pierwszy rzut oka

Produkt Kategoria Ocena
Specjalistyczne Turbo Vado 6.0 Najlepszy rower elektryczny ogólnie Jeszcze nie ocenione
Haibike SDURO HardNine 4.0 Najlepszy rower górski Jeszcze nie ocenione
Raleigh Redux IE Najlepszy dojeżdżający Jeszcze nie ocenione
Giant Road E + 1 Najlepszy rower szosowy Jeszcze nie ocenione
Espin Sport Najlepsza opcja budżetu 4 z 5 gwiazdek
Cake Kalk Najlepszy ekologiczny rower terenowy Jeszcze nie ocenione

Specjalistyczne Turbo Vado 6.0

Najlepsze

Dlaczego warto to kupić? Turbo Vado 6.0 pozostaje jednym z najlepiej sprawdzonych ebike'ów, które testowaliśmy.

Dla kogo to jest? Każdy, kto chce codziennego codziennego dojeżdżającego.

Ile to będzie kosztować? 5000 USD

Dlaczego wybraliśmy Specialized Turbo Vado 6.0:

Podczas podróży do Palo Alto w ubiegłym roku mieliśmy okazję jeździć w wersji Specialized na pedałach Turbo Vado, a model ten jest nadal naszym ulubionym modelem na rynku. Dzięki zastosowaniu 350-watowego silnika i 604-watowej baterii litowo-jonowej Turbo Vado może przejechać nawet 80 mil na jednym ładowaniu, co powinno wystarczyć na codzienne dojazdy z dużą ilością mil.

Zbudowany przez firmę, która produkuje sprzęt rowerowy przez ponad cztery dekady, Vado jest bardziej podobny do tradycyjnego roweru niż jakikolwiek inny ebike. Rama i komponenty zostały dostrojone tak, aby zapewnić znajome doświadczenie, ułatwiając nowym i długim rowerzystom wskakiwanie i rozpoczęcie pedałowania. Dziedzictwo Specialized świeci ładnie, pomagając oddzielić się od konkurencji na coraz bardziej zatłoczonym rynku ebike.

Na drodze wystarczy kilka zwojów pedałów, aby uruchomić silnik Vado i przyspieszyć. W trybie Turbo – najwyższy poziom wspomagania pedałowania na rowerze – Vado osiąga prędkość do 28 mil na godzinę, po czym elektryczny układ napędowy wyłącza się automatycznie w celu oszczędzania energii (i przestrzegania lokalnego prawa). Wbudowany wyświetlacz LED na kierownicy pozwala rowerzystom monitorować żywotność baterii, sprawdzać aktualną prędkość i śledzić spalone kalorie, a także obserwować przebytą odległość. Aplikacja sterująca Turbo Vado Mission Control (iOS / Android) łączy się również z rowerem za pośrednictwem Bluetootha i pozwala rowerzystom dalej dostroić ich jazdę i dostosować ustawienia roweru.

Pojechaliśmy na Vado przez rękawicę, w tym jedne z najbardziej stromych wzgórz w Palo Alto, i łatwo poradziliśmy sobie z wszystkim, co do niego rzuciliśmy, utrzymując stałą prędkość 20 mil na godzinę, nawet na najbardziej zniechęcających podjazdach. Rower dobrze radzi sobie także na zjazdach i jest zwinny i szybki na ulicach miast i utwardzonych szlakach. Jest nawet wygodny do jazdy na dużych dystansach, co ma ogromne znaczenie dla każdego roweru zbudowanego na potrzeby miejskich.

Ważne jest, aby pamiętać, że Vado jest dostosowany do jazdy miejskiej, co czyni go doskonałym wyborem na codzienne dojazdy do iz biura lub załatwianie spraw w weekendy. Powiedział, że jeśli szukasz ebike na trudniejszym terenie, istnieją inne opcje na tej liście lepiej dostosowane do tego zadania.

Nasze Specialized Turbo Vado pierwsze podejście

Haibike SDURO HardNine 4.0

Najlepszy rower górski

najlepsze rowery elektryczne haibike 2018 sduro hardnine 40

Dlaczego warto to kupić? Stosunkowo lekkie, niedrogie i sprawne, to świetny wszechstronny rower górski.

Dla kogo to jest? Całoroczni miłośnicy jazdy na rowerze górskim, którzy chcą ułatwiać wspinaczkę.

Ile to będzie kosztować? 1 800 USD

Dlaczego wybraliśmy Haibike SDURO HardNine 4.0:

Elektryczne rowery górskie przyciągają wiele uwagi, ponieważ pomagają jeździć coraz wyżej i szybciej na szlaku. W rezultacie pojawiły się imponujące nowe modele eMTB, które pojawiły się na rynku w ostatnich latach, dzięki czemu łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej udać się w teren. Naszym ulubionym jest Haibike SDURO HardNine, który jest wyposażony w 350-watowy napęd Bosch Performance CX i 500-watową baterię. Daje to zasięg do 70 mil, a także maksymalną prędkość 20 mil na godzinę, co jest bardzo szybkie w singletrack.

Haibike dostarcza HardNine z 29-calowymi oponami, 180-milimetrowymi hydraulicznymi hamulcami tarczowymi, widelcem amortyzowanym o szerokości 100 milimetrów i dziewięciostopniowym systemem Shimano. Wyświetlacz LCD roweru jest przymocowany do kierownicy i wyświetla aktualną prędkość, poziom naładowania, pozostały zasięg i bieżący tryb wspomagania pedałowania. Firma twierdzi, że akumulator można całkowicie naładować w zaledwie cztery godziny, minimalizując przestoje między jazdami.

Szybko i przyjemnie na szlaku, SDURO HardNine radzi sobie z trudnym terenem z łatwością, a jego duże opony toczą się po większości przeszkód, nie tracąc przy tym ani chwili. Pedał pomaga w szybkiej, energooszczędnej wspinaczce, a rower zejdzie zaskakująco dobrze. Jego przednie zawieszenie zapewnia przyjemny poziom amortyzacji na wyboistych szlakach i podczas gdy brakowało nam posiadania pełnego zawieszenia na tym modelu, to dodawałoby dodatkowej wagi i kosztów.

Wyceniony na 2 600 $, Haibike SDURO HardNine 4.0 jest łatwiejszy w zakupie niż większość innych e-rowerów górskich, a jednocześnie zapewnia świetną wydajność. To sprawia, że ​​łatwo poleca się jako jazdę w górach dla szerokiej gamy rowerzystów górskich.

Raleigh Redux IE

Najlepszy dojeżdżający

najlepsi ebike

Dlaczego warto to kupić? Zbudowany dla miejskiego pasażera, ten rower jest szybki, wygodny i oferuje doskonały zasięg.

Dla kogo to jest? Osoby dojeżdżające do centrum miasta.

Ile to będzie kosztować? 3000 USD

Dlaczego wybraliśmy Raleigh Redux IE:

Kolejny rower, który trafił do nas dzięki uprzejmości tradycyjnego producenta rowerów, Raleigh Redux IE został zbudowany od podstaw do miejskich dojazdów do pracy, ale z prędkością wystarczającą do szybkiego dotarcia tam. Dzięki prostej i prostej konstrukcji jest to rower elektryczny, który nie wygląda jak jeden, a mimo to zapewnia imponującą wydajność na drodze.

Zasilany przez 250-watowy system Brose Centerdrive, Redux jest w stanie osiągnąć prędkość do 28 mph, co przydaje się, gdy unika się ruchu ulicznego. Akumulator litowo-jonowy zapewnia wystarczającą ilość soku, aby zapewnić rowerowi zasięg do 80 mil między ładowaniami, co czyni go doskonałym rozwiązaniem dla codziennych dojeżdżających do pracy. Raleigh nawet wyposażył rower w szerokie opony, które zapewniają stabilność i przyczepność, nawet gdy droga jest mokra. Inne kluczowe funkcje to 10-biegowa korba Shimano i manetki oraz wbudowany wyświetlacz LCD, który wyświetla wszystkie zwykłe informacje.

Skradająca się konstrukcja Reduxa pozwala ukryć baterię roweru w dolnej rurze, co pomaga ukryć fakt, że na pierwszy rzut oka jest to ebike. Daje to bardziej tradycyjny wygląd, który powinien spodobać się jeźdźcom, którzy nie są zbytnio zakochani w grube stylu innych ebike. Pomaga to również uczynić rower nieco bardziej elastycznym.

Giant Road E + 1

Najlepszy rower szosowy

najlepsza droga elektrycznego giganta e1

Dlaczego warto to kupić? Giant Road E + 1 jest elegancką opcją zwiedzania.

Dla kogo to jest? Miłośnicy rowerów drogowych.

Ile to będzie kosztować? 4 650 USD

Dlaczego wybraliśmy Giant Road E + 1:

Jazda rowerem szosowym z pedałami może wydawać się sprzeczna z intuicją, ale podczas dłuższych sesji treningowych minimalny dodatek mocy pomaga zapobiegać ogólnemu zmęczeniu mięśni i obrażeniom. Podobnie ci, którzy chcą cieszyć się dłuższymi trasami widokowymi, docenią ogólny impuls, jaki zapewnia napęd elektryczny. Z maksymalną prędkością 28 mil na godzinę, droga E + 1 wykorzystuje trzy tryby mocy, aby zapewnić maksymalną kontrolę nad poziomem jazdy i poziomu pomocy. Czteropunktowy system sensoryczny monitoruje siłę pedałowania, umożliwiając płynne wzmacnianie ruchów.

Jedną z naszych ulubionych funkcji w Road E + 1 jest ergonomiczna stacja kontroli EVO Ride Control. W przeciwieństwie do innych centrów sterowania, wyświetlacz ten jest zamontowany na środku kierownicy, utrzymując sterowanie dosłownie na wyciągnięcie ręki. Przy wyższych prędkościach równowaga jest kluczowa, a ten moduł umożliwia kontrolę systemu i widelca przez cały czas.

Giant nie skąpił także na tradycyjnych komponentach rowerowych. Rower jest standardowo wyposażony w 11-biegową korbę Shimano, hydrauliczne hamulce tarczowe i lekką aluminiową ramę. Posiada również agresywną geometrię przeznaczoną do jazdy po drogach oraz statki z szybką ładowarką, która utrzymuje silnik elektryczny w ruchu.

Sama rama zawiera szereg uchwytów, dzięki czemu można łatwo wyłuskać Road E + 1 ze stojakiem, odbijaczami lub sakwami, aby lepiej dopasować się do wymagań trasy. Znowu, większość touringowych purystów z pewnością będzie szydzić z samego pojęcia pomocy pedałowej, jednak osoby, które szukają bardziej oprowadzonej wycieczki, a mniej tour de force, omdleją na drodze E + 1.

Espin Sport

Najlepsza opcja budżetu

espin sport czarny 13031 ebike main1
Bill Roberson / Digital Trends

Dlaczego warto to kupić? Espin Sport to solidna ekonomiczna opcja ebike.

Dla kogo to jest? Ci, którzy chcą kupić swój pierwszy ebike, nie łamiąc banku.

Ile to będzie kosztować? $1,588

Dlaczego wybraliśmy Espin Sport:

Zakup ebike może być raczej sporą inwestycją początkową, a do wyboru są dziesiątki godnych marek i modeli. To powiedziawszy, niektóre osoby mogą potrzebować solidnego modelu wspomagania pedałowania bez dodatkowych dodatków, a Espin Sport jest dla nas najlepszym wyborem.

Ogólnie rzecz biorąc, Epsin ma bezsensowną, niebieską konstrukcję, którą absolutnie kochamy. Wykorzystuje 20-calową diamentową ramę, która wygląda i czuje się jak tradycyjny rower szosowy. Mocny bagażnik na tylnym siedzeniu może pomieścić do 55 funtów ładunku, co powinno wystarczyć na wycieczkę do sklepu, dojazd do biura lub krótką wycieczkę.

Espin jest napędzany przez 350-watowy silnik, który jest przystosowany do podróży do 50 mil (w zależności od terenu i poziomu pomocy). Po wyczerpaniu bateria w pełni naładuje się w ciągu około pięciu godzin. Na szczęście Espin ułatwia wyjęcie baterii, co pozwala szybko ją naładować w domu lub w biurze między podróżami. Podświetlany koncentrator LCD wyświetla podstawowe dane i żywotność baterii podczas transportu, a reflektory LED dodają odrobinę światła w razie potrzeby.

Tak, na rynku dostępne są tańsze ebike, ale większość ma kilka poważnych zastrzeżeń. Espin Sport zapewnia pełną obietnicę roweru elektrycznego, ale w bardziej przystępnej cenie. Ten rower nie będzie cię ciągał po 60-kilometrowej próbie w obie strony, ale ci, którzy szukają swojego pierwszego ebike, będą mieli duży zwrot z inwestycji w ten model.

Nasz pełny przegląd Espin Sport

Cake Kalk

Najlepszy ekologiczny rower terenowy

najlepsze kalkulatory do ciast elektrycznych

Dlaczego warto to kupić? Jeśli lubisz poruszać się w przyrodzie na dwóch kołach i martwisz się o środowisko.

Dla kogo to jest? Poważni motocykliści, którzy chcą cichej jazdy.

Ile to będzie kosztować? 13 000 USD

Dlaczego wybraliśmy Cake Kalk:

Rewolucja na rower elektryczny oficjalnie wkroczyła na arenę motocykli terenowych. Dla tych, którzy wolą jeździć w naturze, Cake wprowadził produkt, który nie tylko szanuje środowisko, ale także innych jeźdźców. Cake's Kalk to cichy motocykl terenowy, który nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Dodatkowo, jego silnik elektryczny oznacza bez zmiany biegów lub sprzęgła – cichy motocykl, który nie umniejsza doświadczenia innych. Być może najlepszą częścią jest to, że Cake uniknął poświęcenia w wydajności. Kalk osiąga prędkość 50 mil na godzinę i oferuje trzy różne tryby jazdy: Discover, Explore i Excite.

Odkryj jest idealny dla tych, którzy po prostu stają się mokrzy podczas Explore jest przeznaczony na dłuższe, bardziej ekscytujące przejażdżki. Aby uzyskać dodatkowe kopnięcie, tryb Ekscytuje pozwala uzyskać optymalną moc i przyspieszenie, idealne do wykonywania kółek i wykonywania sztuczek.

Ponadto Kalk waży poniżej 155 funtów – mniej niż połowa tradycyjnych motocykli. Ciasto dostosuj części napędu i zastosuj silnik wewnętrznego magnesu stałego (IPM). Na jednym ładowaniu, rower jedzie do 50 mil i jako funkcja dodatkowa, konserwacja jest minimalna ze względu na fakt, że jest kilka ruchomych części, dzięki brakowi silnika spalinowego.