Najlepsze oryginalne filmy Netflix (grudzień 2019)

[ad_1]

Kiedy Netflix zaczął streamować bezpośrednio do klientów w 2007 roku, zasadniczo zmienił sposób, w jaki oglądamy filmy. Podczas gdy kiedyś trzeba było pojechać do lokalnego hitu lub poczekać, aż płyty dotrą na pocztę – nie mówiąc już o zakupie twardych kopii filmów w różnych formatach – Netflix rozwinął wiele programów i filmów, które można oglądać bezpośrednio z kanapy, wszystko za skromną miesięczną opłatę.

Dalsza lektura

Zajęło to kilka lat, ale ostatecznie Netflix zdał sobie sprawę, że produkcja i uruchamianie ekskluzywnych treści może okazać się nie tylko intratne, ale także konieczne, aby zdominować rynek transmisji strumieniowych. Jak można się spodziewać, Netflix nie był zadowolony z samego tworzenia seriali telewizyjnych, więc zaczął także produkować filmy. Do tej pory lista lub oryginały są obszerne i może być trudno ocenić, co warto obejrzeć, dlatego poniżej wybraliśmy najlepsze oryginalne filmy Netflix. Chill on, Netflixers.

Opiekunka do dziecka

W 2010 roku żaden gatunek nie prosperował tak dobrze, jak komediowy horror. Od 2010 roku Tucker and Dale Battle Evil do Blumhouse's Szczęśliwego Dnia Śmierci franczyza, śmiejąc się z krwi nigdy nie była tak modna. Netflix wszedł do boju w 2017 roku Opiekunka do dziecka, krwawy zwrot akcji w znane nam samoloty „Home Alone”. Jednak zamiast Joe Pesci i Daniela Sterna jako złodziei Opiekunka do dziecka przedstawia uroczą sadystyczną Bellę Thorne jako nastoletnią opiekunkę, która w wolnych chwilach jest szalonym satanistą. Kiedy 12-letni Cole Johnson (Judah Lewis) węszy na temat tego, co robi jego opiekunka do dziecka, Pszczoła (Thorne), kiedy ma zasnąć, zostaje wciągnięty w chore, psychotyczne morderstwo. I tak, to zabawne!

Patrz teraz

Between Two Ferns: The Movie

W roli głównej pojazd Zacha Galifianakisa przedstawia go jako prowadzącego talk show, Between Two Ferns: The Movie przenosi gagi znalezione w popularnej serii Funny or Die na nowy poziom. Zaczyna się od przypadkowej śmierci Matthew McConaugheya, która zmusza szefa Galifianakisa, Will Farrella, do żądania wygenerowania wystarczającej liczby kliknięć za pomocą swoich filmów, aby uzasadnić zdobycie nocnego talk-show. Wybierz się na wycieczkę po kraju, aby przesłuchać jak najwięcej celebrytów! Film jest tak zwariowany jak jego materiał źródłowy i rzadko ma sens, o co w tym chodzi. John Legend, Chrissy Teigen, Peter Dinklage, Benedict Cumberbatch, Paul Rudd, Tiffany Haddish, Brie Larson, Keanu Reeves, Jon Hamm, David Letterman, Hailee Steinfeld i wielu innych tworzą kamee.

Patrz teraz

Potrójna granica

Netflix prawdopodobnie nie jest pierwszym miejscem, w którym można znaleźć film akcji, w którym występują niektórzy z najlepszych hollywoodzkich mężczyzn, a jednak, Potrójna granica istnieje. Reżyseria: J.C. Chandor (Najbardziej brutalny rok), w której występują Ben Affleck, Charlie Hunnam, Oscar Isaac i Pedro Pascal, Potrójna granica podąża za pięcioma byłymi agentami sił specjalnych, którzy ponownie łączą siły, aby wykonać skok w małej strefie granicznej w Ameryce Południowej. To osobista misja – daleka od ich patriotycznej przeszłości – więc kiedy sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, ich umiejętności, lojalność i moralność zostają zepchnięte do granic możliwości. Pełen akcji i porywający do samego końca, Potrójna granica to test ciepła Netflix, który dowodzi, że nawet oni mogą robić wielkie hity.

Patrz teraz

Zawsze bądź moją może

Netflix tworzy rom-com od tak dawna, jak tworzy oryginalną zawartość, ale do niedawna nie zyskał złota Zawsze bądź moją może. W filmie występują Ali Wong i Randall Park (z wesołym wsparciem Keanu Reevesa i Daniela Dae Kim). Film opowiada o ewolucji przyjaźni przez całe życie. Marcus (Park) i Sasha (Wong) to przyjaciele na całe życie, którzy nigdy nie byli romantyczni. Marcus jest jednak zakochany w Saszy od wielu lat, a kiedy w końcu jest samotną osobą dorosłą, zbiera się na odwagę, by ją zaprosić. Oczywiście poprzedniej nocy spotkała kogoś. Utracone połączenia i co, jeśli, to cecha tego dobrego samopoczucia, zabawy w pogoni za granicami miłości i przyjaźni.

Patrz teraz

Życie prywatne

Netflix wkracza na prestiżowe terytorium z oceną R z Tamarą Jenkins Życie prywatne. Paul Giamatti i Kathryn Hahn występują jako para w średnim wieku, desperacko pragnąc założyć rodzinę, która po prostu nie może tego zrobić, bez względu na to, jak bardzo się starają. Z malejącą nadzieją zwracają się do siostrzenicy jako ostatecznego zamachu w domu. Film zadebiutował na Sundance i zyskał entuzjastyczne recenzje, zanim Netflix kupił go i przepakował do streamingu. Z wybitnymi osiągnięciami Giamatti i byłych SNL– na Hahna, to kolejka górska emocji, która rozśmieszy was i płacze.

Patrz teraz

Mowgli: Legend of the Jungle

Chociaż Disney i Jon Favreau Księga dżungli zyskał większą uwagę, w rzeczywistości były dwie adaptacje słynnej książki Rudyarda Kiplinga na żywo w latach 2016-2018. I wierzcie lub nie, Netflix Mowgli może faktycznie być lepszy. Reżyseria, czarodziej CGI, Andy Serkis, z udziałem gwiazdorskiej obsady Christiana Bale'a, Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch, Naomie Harris i samego Serkisa, Mowgli nie stroni od niektórych bardziej przerażających, ciemniejszych elementów Księga dżungli. Bardziej PG-13 podejście do materiału źródłowego, Tiger Shere Khan jest naprawdę przerażający, a zręczne posługiwanie się animacją przez Serkisa sprawia, że ​​intensywna, wysokooktanowa jazda emocji jest tak piękna, jak gwałtowna.

Patrz teraz

Król

Prestiżowy dramat Davida Michoda, Król, przedstawia Hala, księcia Walii (grany przez Timothee Chalamet), gdy niechętnie zostaje wciągnięty na tron ​​angielski. Wybierając życie wśród ludzi, Hal nie jest zainteresowany objęciem tronu, ale po śmierci swojego tyranicznego ojca, króla Henryka IV, Hal jest jednak koronowany i zmuszony do przyjęcia życia, które starał się uciec. Oczywiście, ponieważ jest to XVI-wieczna Anglia, istnieją mętne, niebezpieczne wody wojny i polityki do żeglugi. Adaptacja przedstawień Henriad, ten głęboki wizualnie film jest pełen zarówno intrygi, jak i akcji, dzięki czemu nie będziesz się nudzić.

Patrz teraz

Irlandczyk

Przejście całości może zająć ci kilka posiedzeń Irlandczyk biorąc pod uwagę długość, ale warto zainwestować. W odróżnieniu od innych filmów Netflix, ten również zrobił teatralny bieg, co było wyraźnym gambitem, aby zdobyć uznanie Akademii podczas sezonu z nagrodami. Biorąc jednak pod uwagę zaangażowanych ludzi, trzeba być wściekłym, aby nie ubiegać się o uznanie nagród. Reżyseria: Martin Scorsese z udziałem Al Pacino, Roberta De Niro i Joe Pesci – wszyscy starzejący się za pomocą CGI, aby wyglądać młodziej – ten film jest jak klasa aktorska na temat sterydów. De Niro gra Franka Sheerana, kierowcę ciężarówki w Filadelfii, który angażuje się w mafię tylko po to, by stać się legendarnym gangsterem prawy mężczyzna Jimmy'ego Hoffa (Pacino). Po części epicka gangster, po części historyczna ekspozycja na wpływ związku Teamsterskiego i motłochu na amerykańską politykę, Irlandczyk jest kolejną niezwykłą kulą w życiorysie Scorsese.

Patrz teraz

Bestie bez narodu

Cary Fukunaga (Prawdziwy detektyw) napisał, koprodukował i reżyserował Bestie bez narodu, dramat oparty na powieści z 2005 roku o tej samej nazwie autorstwa Uzodinmy Iweali. Film opowiada o Agu (Abraham Attah), młodym chłopcu z Afryki Zachodniej, który niechętnie zostaje wcielony do armii dzieci pod pięścią bezwzględnego komendanta (Idris Elba). Bestie nie robi ciosów, bezbłędnie przedstawia przerażające sceny przemocy, i robi niesamowitą robotę, zmuszając nas do empatii z Agu – nawet gdy on i jego współcześni mordują swoich rodaków zimną krwią.

Elba przekazuje poczucie spokojnej intensywności, kierując religijny fanatyzm i spokojną determinację w równym stopniu do mistrzowskiego wykonania (takiego, który przyniósł mu nagrodę SAG), a ostro kontrastujący kierunek Fukunagi skutecznie odzwierciedla zejście Agu w militaryzm hedonizm. Bestie kwalifikuje się jako pierwszy duży hit Netflix, przewidując wiele innych.

Patrz teraz

Tallulah

Tallulah to dramat o niskich stawkach prowadzony przez imponującą obsadę, która nasyca film poczuciem autentyczności. Kiedy drobny złodziej Tallulah (Ellen Page) zaginął, jej partner w zbrodni zaginął, udaje się w pogoń do Nowego Jorku, ale kończy się impulsywnym uprowadzeniem małego dziecka, zanim trafia do mieszkania matki swojego byłego partnera, Margo (Allison Janney) . Film koncentruje się przede wszystkim na związku między „Lu” i Margo, ponieważ obie kobiety starają się przezwyciężyć osobiste problemy, a Lu próbuje ukryć prawdziwą tożsamość dziecka.

Tymczasem Tammy Blanchard jest doskonała jako matka dziecka, która jest zbyt zatroskana sobą, aby naprawdę martwić się o swoje zaginione dziecko. Film nigdy nie wydaje się tak żywy, jak niektóre z naszych ulubionych filmów niezależnych, ale Tallulah jest pełen serca, a jego dwa wątki są fenomenalne.

Patrz teraz

Imperial Dreams

Imperial Dreams miał swoją premierę na festiwalu filmowym w Sundance 2014, zdobywając Nagrodę Publiczności, ale nie ujrzał światła dziennego, dopóki nie pojawił się na cyfrowych półkach Netflix na początku 2017 roku. John Boyega (Gwiezdne wojny, odcinek VIII: Ostatni Jedi) gra Bambi, młodego przestępcę, który po zwolnieniu z więzienia wraca do zdradzieckiego mieszkania Watts Imperial w Watts w Los Angeles. Bambi musi troszczyć się o swojego syna Daytona, którego życie popadło w chaos po tym, jak dziewczyna Bambi (Keke Palmer) została wysłana do więzienia. Tymczasem Bambi musi zrównoważyć własne pasje, aby zostać pisarzem w stosunku do postulatów swojej starej załogi, która chce, aby jego usługi były mułem narkotykowym.

Reżyser Malik Vitthal, urodzony i wychowany w L.A., chciał porównać życie ojca z życiem gangstera, aby pokazać, że oba style życia nie wykluczają się nawzajem. Dla fanów Star Wars fajnie jest widzieć Boyegę w znacznie innej, bardziej dopracowanej roli.

Patrz teraz

Gra Geralda

Obecnie nie ma nic gorszego niż adaptacje Stephena Kinga. W porównaniu do wielkich hitów budżetowych To i The Dark Tower, Gra Geralda może być łatwo przeoczyć – zwłaszcza jako produkcja Netflix, która nigdy nie widziała wnętrza teatru. Mimo to jest to jeden z najlepszych w tej grupie, unikając scenografii i przerażenia CGI na rzecz bardziej psychologicznego horroru. W filmie, opartym na tytułowej powieści Kinga, Gerald i Jessie Burlingame w średnim wieku wycofują się do odległej kabiny Maine, aby odnowić ich związek.

Kiedy Gerald (Bruce Greenwood) kajdanki Jessie (Carla Gugino) do łóżka, a następnie umiera na atak serca, Jessie zaczyna halucynować, nie będąc w stanie uwolnić się z kajdan, zarówno fizycznych, jak i innych. Występ Gugino jest niezwykły, stanowiący przełom w karierze, pełen emocji i autentycznie niepokojącego realizmu.

Patrz teraz

Najpierw zabili mojego ojca

Matt Zoller Seitz z Rogerebert.com recenzował niezliczone filmy, więc kiedy dzwoni Najpierw zabili mojego ojca „Tak dobry film wojenny, jaki kiedykolwiek powstał”, wiesz, że warto go obejrzeć. Film wyreżyserowany przez Angelinę Jolie w 1975 r. W Kambodży podąża za siedmioletnim Ungiem (Sreymoch Sareum), który zostaje zmuszony do służby jako dziecięcy żołnierz Czerwonej Khmerów, podczas gdy reszta jej rodziny zostaje uwięziona lub zabita. Praca Jolie za kamerą jest błyszcząca, z pogodnymi, zabarwionymi różami scenami snów lub retrospekcji w ostrym kontraście z brutalną rzeczywistością, przez którą cierpi Ung.

Najpierw zabili mojego ojca to ponura sprawa, która bardziej skupia się na działaniach na ekranie niż na większych politycznych implikacjach konfliktu. To zmniejszone poczucie skali pomaga ożywić historię Ung i skutecznie skupić się na emocjach i (przerażających) wydarzeniach, które ukształtowały jej doświadczenie.

Patrz teraz

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

Jeśli często przeglądasz Netflix (i zakładamy się, że tak, bo kto nie?), Bez wątpienia spotkałeś się z kilkoma nowymi projektami Adama Sandlera, takimi jak The Ridiculous Six lub Sandy Wexler, które są klasycznymi pojazdami Sandlera polegającymi na głupkowatym, nisko brwiowym humorze. Historie Meyerowitza jest czymś zupełnie innym, zaniżonym, przemyślanym dramatem, który bada relacje między emerytowanym artystą (Dustin Hoffman) a jego dysfunkcyjnymi dziećmi (Sandler, Ben Stiller, Elizabeth Marvel).

Kiedy bezrobotny, niedawno oddzielony Danny (Sandler) wraca z ojcem, musi walczyć ze swoimi frustrującymi kaprysami w obliczu coraz bardziej obciążonej dynamiki rodzinnej. Noah Baumbach (Kałamarnica i wieloryb) nasyca film prawie Royal Tenenbaums-czułe poczucie surrealizmu, ale obciąża go zbyt nazbyt realistycznymi stresami i wystawia twarz bohaterów.

Patrz teraz

Jim i Andy: The Great Beyond

Na początku możesz być sceptyczny wobec pomysłu na dokument o dokumencie, ale zaufaj nam: Jim i Andy potrafi być równie wciągająca jak Człowiek na Księżycu, a może nawet bardziej. Podobnie jak maniakalne występy Andy'ego Kaufmana jako Tony Clifton, Carrey opowiada o swoich doświadczeniach podczas kręcenia filmu Człowiek na Księżycu jako jedno z kompletnych i całkowitych zanurzeń, które okazało się prawdą w wielu przezabawnych (i często niewygodnych) filmach za kulisami przedstawiających Carrey w charakterze Kaufmana lub Cliftona.

Oddanie Carreya było takie, że jego przedstawienie Kaufmana stało się jeszcze bardziej absurdalne i dziwne niż sam Kaufman, i był dziwnie o wiele bardziej bojowy niż Kaufman, szczególnie podczas interakcji z zapaśnikiem Jerrym „Królem” Lawlerem. Reżyser Chris Smith znakomicie wycina zdjęcia wybitnych aktorów Carrey z dzisiejszymi wywiadami, pokazując, jak długo Carrey poszedł do filmu.

Patrz teraz

Ikar

Dyrektor Bryan Fogel (Jewtopia) postanowił zrobić wyjątkowy film o świecie jazdy na rowerze, a potem skończył z czymś zupełnie innym. Aby dowiedzieć się więcej na temat dopingu w sporcie, Fogel zaczął brać sterydy rowerowe i leki poprawiające wydajność, aby poprawić swoje umiejętności, jednocześnie starając się uniknąć odkrycia przez urzędników sportowych. Następnie gwiazda wywiadu Fogela – rosyjski lekarz Grigorij Rodczenkow – ujawnia swoją rolę w programie mającym na celu ukrycie używania narkotyków przez rosyjskich sportowców przed komitetem olimpijskim i innymi organami zarządzającymi. Następnie Rodczenkow wysuwa śmiałe twierdzenia o udziale rosyjskich przywódców w programie, a nawet obawia się o swoje życie po tajemniczej śmierci kolegi.

Ikar płynnie przechodzi od doktora dopingu do thrillera, a Fogel świadomie zsuwa się z światła reflektorów, aby odepchnąć Rodczenkowa jako centralny element opowieści. Cały film działa w moralnie szarych obszarach, a Fogel sprytnie ukrywa tam swoją rękę, unikając jakichkolwiek wielkich roszczeń do moralnie wysokiej (lub niskiej) płaszczyzny.

Patrz teraz

Nie czuję się już w domu na tym świecie

W Nie czuję się już w domu na tym świecie (paskudny tytuł, prawda?), Ruth (Melanie Lynskey) ma ciężkie rzeczy. Musiała poradzić sobie z rasistowskimi starcami, niewrażliwymi kierowcami i najeźdźcami domowymi, i w końcu zdecydowała, że ​​wystarczy. Tak więc Ruth rekrutuje swojego ekscentrycznego sąsiada (Elijah Wood) i wyrusza w poszukiwaniu szarpnięć, którzy włamali się do jej domu z powodu dobrej, staromodnej zemsty.

Film jest różnorodnym połączeniem gatunków i stylów filmowych, zmieniających się od komedii przez dramat do thrillera w ciągu kilku minut, ale dzięki imponującej relacji Lynskey i konsekwentnej obecności przez cały czas, nigdy nie staje się zagmatwany lub rozczłonkowany. Kiedy Nie czuję się jak w domu jest najciemniejszy, jest również najlepszy, ale nigdy nie robi się zbyt przygnębiający, aby się nim cieszyć.

Patrz teraz

The Battered Bastards of Baseball

Jeden z pierwszych pełnometrażowych filmów wydanych jako oryginał Netflix, The Battered Bastards of Baseball opowiada historię Portland Mavericks, wyjątkowej drużyny baseballowej mniejszej ligi, która grała niezależnie – to znaczy nie była związana z żadną serią dużych lig – w latach siedemdziesiątych. Bing Russell (ojciec Kurta i wielki fan baseballu) kupił drużynę w 1973 roku za grosze za dolara, i kontynuował otwarte próby, zatrudniając Kurta zarówno jako VP, jak i wyznaczony hitter.

Jakoś zespołowi ragtag udało się zachować konkurencyjność, jednocześnie prowadząc zbiorowy styl życia przypominający Bull Durham, prowadzony częściowo przez byłego Yankee Jima Boutona, którego książka z 1970 roku powiedziała Piłka czwarta obnażył wiele opowieści o ziemiankach i zaprojektował wygnanie z głównych lig. Połączenie wywiadów, materiałów archiwalnych i filmów szkoleniowych wyprodukowanych przez Russella sprawia, że ​​jest to jeden z najbardziej zabawnych i unikalnych dokumentów sportowych, jakie kiedykolwiek zobaczysz.

Patrz teraz

Okja

Filmy o zwierzętach skupione na dzieciach to tuzin, ale Okja oferuje nieco więcej w zakresie dorosłych motywów; w rzeczywistości nie polecamy go w ogóle małym dzieciom. W obliczu przeludnienia i kurczących się zasobów, korporacja Mirando – kierowana przez neurotyczną CEO Lucy Mirando (Tilda Swinton) – opracowuje „super świnię”, wysyłającą te wielkie hipopotamowe stworzenia do rolników na całym świecie w celu dziesięcioletniego dojrzewania proces, na końcu którego zostanie nazwana Best Pig. Jedna z tych świń, Okja, zostaje wysłana na wieś w Korei Południowej, gdzie dorastała młoda Mija (znakomita Ahn Seo-hyun).

Kiedy minie dziesięć lat, Mirando przybywa po Okję, a Mija wyrusza ze zwierzęciem. W drodze do Nowego Jorku Mija spotyka różnorodną, ​​kolorową obsadę postaci, w tym szalonego Steve'a Irwina (Jake Gyllenhaal) i niektórych dziwnych obrońców praw zwierząt (Paul Dano, Steven Yeung). Film jest czasem zarówno przerażający, jak i porywający, podkreślając poważne postacie reżysera Bonga Joon-ho (Gospodarz).

Patrz teraz

Co się stało, panno Simone?

Przed śmiercią w 2003 roku Nina Simone była jednym z najbardziej kultowych głosów XX wieku, niezwykle utalentowana wokalistka, która jest w stanie dostosować się do wielu gatunków, od bluesa po R&B i pop. Weteran biograficzny dokument Liz Lizbus (Love, Marilyn, Bobby Fischer Against The World) korzysta z każdego narzędzia w swoim arsenale – nagrań z wywiadów, fragmentów pamiętników, materiałów z występów itp. – do namalowania dokładnego obrazu Simone, która jest ikoną kultury zarówno ze względu na jej wkład w sztukę, jak i jej wkład w walkę o równość rasową .

Film śledzi Simone z jej wychowania w Karolinie Północnej, gdzie jej marnotrawne muzyczne talenty zostały przeoczone i zmarginalizowane ze względu na jej płeć i kolor skóry. Zamiast zbierać współczesnych muzyków, aby woskowac poetyckie spuściznę Simone (która prawdopodobnie wywołałaby większe zainteresowanie i oglądalność), Garbus z przyjemnością pozwala Ninie pozostać w centrum jej własnej historii. Nawet jeśli nie masz pojęcia, kim jest Nina Simone, powinieneś obejrzeć ten dokument.

Patrz teraz

Virunga

Virunga to porywający dokument o grupie ludzi, którzy ryzykują życie, aby chronić i budować lepszą przyszłość w zapomnianej części Afryki. W całym filmie twórcy – i producent wykonawczy Leonardo Dicaprio – badają zalesione głębiny Parku Narodowego Virunga we wschodnim Kongu, w którym żyją ostatnie goryle górskie na naszej planecie. W parku znajduje się również niewielki zespół osób, które próbują go chronić przed zbrojną milicją, kłusownikami i chciwymi stronami, chcącymi kontrolować zasoby naturalne Konga. Kiedy grupa rebeliantów M23 wypowiada wojnę, wszyscy, w tym twórcy filmowi, zostają złapani w krzyżowy ogień. Virunga to niesamowita prawdziwa historia nieustraszonych ludzi, którzy ryzykują wszystko, aby chronić ten Park Narodowy, i podwaja się, gdy zagłębia się w realia życia w Kongo.

Patrz teraz

Zalecenia redaktorów


[ad_2]