Najlepsze narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi dla małych firm


Media społecznościowe to świetny sposób na rozpowszechnianie informacji o swojej firmie, łączenie się z klientami i siecią w swojej niszy. Stałe publikowanie na każdym z Twoich kont mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook i Twitter, może jednak zniechęcać, a zatrudnienie specjalisty ds. Mediów społecznościowych może nie być w budżecie. Na szczęście istnieje kilka narzędzi, które pomogą Ci łatwo zaplanować posty, śledzić zadania i wiele więcej. Oto najlepsze narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi dla małych firm.

Bufor

panel kontrolny bufora
Pulpit buforowy

Bufor to ulubione narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi dla wielu małych firm i nie bez powodu. Posiada ogromną liczbę funkcji, podzielonych na trzy kategorie: Publikuj, Odpowiedz i Analizuj. Funkcja Publikuj pozwala zaplanować posty, które będą publikowane na kontach mediów społecznościowych. Funkcja Odpowiedz pomaga śledzić i odpowiadać na komentarze i odpowiedzi na postach w mediach społecznościowych. Jest to świetny sposób na bezproblemowe dodanie możliwości obsługi klienta do każdego z kont mediów społecznościowych. Analiza gromadzi wszystkie dane dotyczące zaangażowania, wzrostu, sprzedaży i zasięgu, dzięki czemu łatwo jest sprawdzić, gdzie kampanie w mediach społecznościowych przebiegają prawidłowo i gdzie potrzebują pracy.

Chociaż publikowanie za pomocą trzech kont mediów społecznościowych jest bezpłatne, wszystkie pozostałe funkcje są częścią warstwowych pakietów, które mogą kosztować od 15 USD miesięcznie do 225 USD miesięcznie. Te różne pakiety mogą być niestety mylące i trzeba będzie uzyskać osobny pakiet dla każdej kategorii (łączą wszystkie funkcje, ale aby uzyskać więcej informacji i wycenę, należy się z nimi skontaktować). Bufor oferuje również bezpłatne rozszerzenie przeglądarki, które umożliwia udostępnianie postów innych osób, które można znaleźć w Internecie, we własnych kanałach.

Crowdfire

Kurator treści Crowdfire
Kurator treści Crowdfire

Crowdfire jest bardzo podobny do Bufora. Możesz go używać do planowania postów w mediach społecznościowych, śledzić, jak działa każdy post i wchodzić w interakcje z obserwującymi. Witryna ma jednak trochę ograniczone możliwości. Ponieważ pakiety bufora są tak mylące, może to być dobrą rzeczą. Bezpłatny pakiet umożliwia podłączenie do systemu pięciu kont społecznościowych i zaplanowanie do 10 postów na konto jednocześnie. Zaawansowane pakiety wahają się od około 7 USD za miesiąc do 75 USD miesięcznie. Pakiety te zawierają zaawansowane funkcje, takie jak możliwość analizowania danych konkurencji, odpowiedzi na wspomnienia i posty z harmonogramem zbiorczym.

Najlepsze w Crowdfire jest to, że oferują system kuracji treści. Jeśli nie możesz wymyślić niczego do opublikowania, możesz wybrać tematy, którymi mogą się zainteresować Twoi obserwatorzy, a następnie narzędzie zaoferuje kilka postów, które możesz udostępnić.

HootSuite

HootSuite
Hootsuite scheduler

Hootsuite wykorzystuje prostotę pakietów Crowdfire i łączy je z dużą liczbą funkcji oferowanych przez Bufor. Od planowania postów po śledzenie zaangażowania, komentarzy i danych obserwujących – ta strona ma wszystko. Podobnie jak Bufor, ma także bezpłatne rozszerzenie przeglądarki, które pozwala na udostępnianie postów z różnych platform multimedialnych. Posiada nawet bibliotekę multimediów, w której możesz pobierać darmowe zdjęcia do swoich postów.

To, co naprawdę wyróżnia Hootsuite to narzędzie Stream. Stream to stale aktualizowany kanał, który pomaga śledzić komentarze obserwujących i popularnych hashtagów, które są trendy w Twojej branży. Możesz także zintegrować aplikacje, które już używasz, takie jak Asana, Adobe Stock i Trello, w Stream, dzięki czemu możesz zrobić więcej rzeczy na jednym pulpicie. Pozwala także tworzyć wersje robocze i zapisywać je w folderze, aby móc pracować później.

Bezpłatny pakiet umożliwia połączenie maksymalnie trzech profili społecznościowych i dwóch integracji kanałów RSS. Możesz również wydać 100 USD na reklamę miesięcznie, aby zwiększyć zasięg reklam. Ich płatne pakiety wahają się od 29 USD miesięcznie do 600 USD miesięcznie.