Najlepsze firmy, które przygotowują marketingowców do zostania CEO<div _ngcontent-c14 = "" innerhtml = "

Źródło: Procter & amp .; Hazard

Jakie firmy mają reputację rozwijających się liderów marketingu na najwyższym poziomie? Które firmy zapewniają najlepsze szkolenia, które pozwalają marketerom zostać prezesami? Są to dwa typowe pytania, które otrzymuję od marketingowców, kadry kierowniczej i studentów.

Aby zrozumieć, które firmy najlepiej rozwijają liderów marketingu na poziomie C, przeprowadziłem badanie z Christine DeYoung, partnerem DHR International, firmy rekrutacyjnej. W ramach tych badań poprosiliśmy rekruterów wykonawczych o zidentyfikowanie firm, które mają najlepszą reputację w zakresie rozwijania marketingu typu C (zobacz listę tutaj).

Dzięki tym badaniom okazało się, że nie wszystkie prace marketingowe są takie same & nbsp; (zobacz to & nbsp;Przegląd biznesowy Harvard artykuł, aby uzyskać więcej informacji). Rekrutujący menedżerowie wskazali, że niektóre firmy mają lepsze programy szkoleniowe i rozwojowe – i co najważniejsze, uważają marketing za wiodącą funkcję tej funkcji – i to zapewnia lepszą podstawę dla sukcesu pakietu C-suite. & Nbsp; To, co wyróżnia firmy, które stworzyły listę Top 15, to to, że mają tendencję do: 1) wykorzystywania marketingu jako funkcji P & L (w przeciwieństwie do funkcji personelu, która obsługuje funkcję P & L firmy), 2) działania na wysoce konkurencyjnych rynkach (zapewnienie trudniejszych warunków do nauki inżynierii wzrostu), 3) długotrwałe doświadczenie w rozwijaniu talentów marketingowych oraz 4) zapewnienie nauczania i przywództwa w całym przedsiębiorstwie. Łącznie firmy te są "bezpośrednimi" firmami, które rekruterzy kierują do talentów, ponieważ mają większe zaufanie do szkoleń, know-how i kompetencji pracowników "wykształconych" w tych firmach.

Od tego pierwszego badania nastąpiło znaczące zainteresowanie w zrozumieniu, które firmy i branże mają najlepsze osiągnięcia, aby przekształcić marketingowców w dyrektorów generalnych. Podobnie jak udział w niektórych elitarnych programach MBA zwiększa szansę na wylądowanie w czołowej, popularnej firmie, praca dla niektórych firm może zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania ewentualnej roli dyrektora generalnego. Firmy te często mają doskonałe procesy weryfikacyjne (zapewniając, że na początku są zatrudniane najlepsze talenty) oraz doskonały, sprawdzony w czasie system szkolenia sprzedawców, którzy myślą i zachowują się jak dyrektorzy generalni.

Aby lepiej zrozumieć, które firmy przodują w przekształcaniu marketingowców w dyrektorów generalnych, przeprowadziłem badanie z wykorzystaniem danych LinkedIn (patrz metodologia poniżej). & Nbsp; Zaczynając od listy firm, które najlepiej rozwijają liderów marketingu na poziomie C, zidenty fi kowałem odsetek tych firm "absolwenci marketingu, którzy obecnie są dyrektorami generalnymi. Poniżej ranking firm, a następnie branże, w których działają najlepsze firmy.

Kimberly Whitler

Procter and Gamble (P & amp; G) znaleźli się na szczycie listy, z ponad 20% wszystkich dyrektorów generalnych z doświadczeniem marketingowym na próbce LinkedIn pochodzącej z P & G. Jako przykład CEO firmy P & G, która została dyrektorem generalnym, weź pod uwagę Michelle Gass, obecnego dyrektora generalnego firmy Kohl's, która rozpoczęła karierę w P & G, a następnie pracowała w Starbucks (kolejna najlepsza firma, która przygotowuje marketerów, by zostać dyrektorami generalnymi). Stewart Stockdale pracował w P & G w zarządzaniu marką i ostatecznie stał się CMO dla Conseco, Inc., zanim został prezesem Western Union. Obecnie jest dyrektorem generalnym J.G. Wentworth i jest w zarządzie PayClip Inc. Patrice Louvet pełnił funkcję prezesa grupy, P & G Beauty (w zarządzaniu marką), a obecnie jest prezesem i dyrektorem generalnym Ralpha Laurena. A Paul Polman, dyrektor generalny Unilever w czasie analizy (niedawno zrezygnował z roli), pracował w P & G w różnych rolach od ponad 27 lat.

Inne przykłady z firm pakowanych przez konsumentów (CPG) to Jeff Watters, obecnie prezes i dyrektor generalny Ainsworth Pet Industries, który pracował w Kraft, Heinz i Clorox. Ron Coughlin jest obecnie dyrektorem generalnym Petco i dawniej CMO PepsiCo. Trevor Bynum, obecnie dyrektor generalny firmy Welch's, pracował w General Mills w różnych rolach marketingowych. Francis Britchford Allen, obecnie CEO w Boston Market, pracował w PepsiCo w wielu rolach.

Interesująca jest liczba osób, które pracowały dla więcej niż jednej z tych firm w trakcie swojej kariery zawodowej. Brian Hansberry pracował w P & G i Heinz, a obecnie jest dyrektorem naczelnym Nonni's Foods. Gass, powyżej, pracował zarówno w P & G, jak i Starbucks. Watters, powyżej, pracował w wielu firmach rankingowych. John Costello, który został prezydentem / dyrektorem generalnym Zounds i zasiadł w zarządzie Ace Hardware, pracował w P & G i PepsiCo.

Choć nie jest zaskakujące, że CPG znajduje się na szczycie listy producentów talentów marketingowych, którzy przechodzą do ról dyrektorskich (zobacz tutaj, aby uzyskać wgląd), co może być zaskakujące, że przemysł "Retail Food" napędzany przez Yum! Marki (KFC, Pizza Hut, Taco Bell) zajmują drugie miejsce. Ponad 12% mniam! Absolwenci marketingu marek są dyrektorami generalnymi. Na przykład Ralph Bower, obecnie dyrektor generalny The Melt, a wcześniej dyrektor generalny Pei Wei, pracował w Yum! Marki za około 6 lat wcześniej w swojej karierze.

Patrząc na przemysł poza CPG i Retail Food, Nike jest jedyną firmą na liście Top 15 ze stroju. Davide Grasso, były dyrektor ds. Marketingu Nike (i wiceprezes ds. Globalnego marketingu piłki nożnej), jest obecnie dyrektorem generalnym Converse. Z opieki zdrowotnej, Johnson & amp; Johnson wyprodukował Ron Wilson, który ostatecznie pracował jako prezes Aramark (Refreshment Services Group), a obecnie pełni funkcję CEO GoodWest Industries. Mary Anne Heino, która spędził ponad 17 lat w różnych rolach w J & J, jest obecnie prezesem i dyrektorem generalnym Lantheus Medical Imaging.

Najlepsze branże, które tworzą marketerów gotowych na CEO

Poniżej dzielę marketera z konwersją CEO według branży. Aby to zrobić, oddzieliłem firmy na osiem różnych segmentów branżowych, a następnie porównałem średni marketingowiec do wskaźnika CEO każdego segmentu. Biorąc pod uwagę, że ponad połowa z piętnastu firm pochodzi z branży CPG, oddzieliłem firmy, które przede wszystkim konkurują w kategoriach żywności i napojów (np. PepsiCo, Coca-Cola, General Mills, Kraft Heinz, Nestle) od tych, które nie (np. Procter & Gamble, Unilever, Clorox).

Spośród ośmiu reprezentowanych branż, oba typy firm CPG zarabiają punkty na szczycie pod względem produkcji marketingowców, którzy stają się dyrektorami generalnymi (patrz poniżej). Trzecim najlepszym segmentem branży jest handel detaliczny (np. Restauracje) napędzany przez Yum! Marki i Starbucks. Czwartym co do wielkości branżą są usługi finansowe (tj. AMEX), natomiast konsumenci (Apple) zajmują piąte miejsce. Szósta to odzież (Nike), siódma opieka zdrowotna (J & J), a końcowy segment branżowy to detaliczny rynek niespożywczy (Amazon).

Najbardziej rzucająca się w oczy jest liczba branż, których nie ma na liście. Od energii, przez doradztwo i profesjonalne usługi, po organizacje non-profit, po wiele różnych dziedzin technicznych i wiele więcej – żadna nie jest reprezentowana na szczycie. W wielu przypadkach wyjaśnienie udzielane przez rekruterów wykonawczych jest takie, że ci, którzy stają się dyrektorami generalnymi, zazwyczaj pochodzą z marketingu w dziale marketingu i reklamy – i jest stosunkowo mało branż (i firm), które traktują marketing w ten sposób. Aby uzyskać więcej informacji na temat różnych typów ról marketingowych, zobacz ten artykuł HBR.

Kimberly Whitler

Co to oznacza dla marketerów dążących do przewodniczącego CEO

Badanie na wynos: nie wszystkie role marketingowe są równe pod względem przygotowania marketingowców do pełnienia roli dyrektora generalnego. Praca w marketingu w Cloroxie lub General Mills lub Apple to nie to samo, co praca w marketingu na Instagramie lub w fazie początkowej lub non-profit. Można je nazwać to samo (tj. Marketer), ale nie mają one tej samej odpowiedzialności. Nie zapewniają tego samego rodzaju szkolenia, ani nie przygotowują marketerów do wykonywania tego samego rodzaju pracy w późniejszym okresie kariery zawodowej. W związku z tym ścieżki kariery będą się różnić. Jeśli celem jest wykorzystanie marketingu jako instrumentu wprowadzającego do CEO, znalezienie firmy, która jest znana z tego rodzaju szkoleń i rozwoju, ma największy sens.

Dołącz do dyskusji: @KimWhitler

Metodologia:

Ta analiza została oparta na danych uzyskanych z LinkedIn w sierpniu / wrześniu / październiku 2018 r. Wyszukiwanie obejmowało profile członków, które spełniają następujące kryteria. Po pierwsze, wyszukiwanie zidentyfikowało osoby, które pracowały dla jednej z "piętnastu najlepszych firm" wymienionych powyżej w przeszłości. Po drugie, musieli mieć 20 lub więcej lat doświadczenia, aby pomóc zidentyfikować tych, którzy mieliby wystarczające doświadczenie, aby zostać dyrektorem generalnym. Po trzecie, osoby musiały mieć "marketing" obecny jako słowo kluczowe w profilu osoby i mieć aktualny tytuł "CEO" lub "Chief Executive Officer" pracujący w firmie zatrudniającej ponad 51 pracowników. Minimalny rozmiar firmy został zaprojektowany w celu wykluczenia osób jednoosobowych i wyjątkowo małych firm (tj. Indywidualnych firm konsultingowych). Nie było ograniczeń geograficznych. Gdyby ktoś pracował w Nestle, Johnson i Johnson, zanim został dyrektorem generalnym, byliby oni uważani za absolwentów zarówno Nestle, jak i Johnsona i Johnsona. Stosunek obecnych dyrektorów generalnych do absolwentów marketingu ogólnego został następnie obliczony przez firmę. To wyszukiwanie, podobnie jak wszystkie badania, oczywiście ma ograniczenia. Po pierwsze, aby zostać uwzględnionym w wyszukiwaniu, osoby muszą mieć profil na LinkedIn (potencjalny błąd selekcji). Po drugie, wyklucza każdego, kto mógłby być CEO, ale nie jest obecnie dyrektorem generalnym. Po trzecie, identyfikacja osób, które pochodzą z ról marketingowych, jest trudna, zważywszy na charakter danych LinkedIn (nie ma identyfikacji głównej ścieżki kariery), więc oparłem się na informacjach biograficznych wymienionych na profilu LinkedIn. Chociaż metoda ta była niedoskonała (tj. Zależna od informacji przekazywanych przez osobę), zastosowana metoda (tj. Profile wyszukiwania) była spójna dla wszystkich firm i osób.

Ujawnienie: Mam inwestycje w wiele funduszy, które najprawdopodobniej obejmują wiele lub wszystkie firmy z listy.

">

Jakie firmy mają reputację rozwijających się liderów marketingu na najwyższym poziomie? Które firmy zapewniają najlepsze szkolenia, które pozwalają marketerom zostać prezesami? Są to dwa typowe pytania, które otrzymuję od marketingowców, kadry kierowniczej i studentów.

Aby zrozumieć, które firmy najlepiej rozwijają liderów marketingu na poziomie C, przeprowadziłem badanie z Christine DeYoung, partnerem DHR International, firmy rekrutacyjnej. W ramach tych badań poprosiliśmy rekruterów wykonawczych o zidentyfikowanie firm, które mają najlepszą reputację w zakresie rozwijania sprzedawców na poziomie C (zobacz listę tutaj).

Dzięki tym badaniom okazało się, że nie wszystkie stanowiska marketingowe są takie same (patrz Przegląd biznesowy Harvard artykuł, aby uzyskać więcej informacji). Rekrutujący menedżerowie wskazali, że niektóre firmy mają lepsze programy szkoleniowe i rozwojowe – i co ważniejsze, postrzegają marketing jako wiodącą funkcję tej funkcji – i która zapewnia lepszą podstawę sukcesu C-suite. To, co wyróżnia firmy, które stworzyły listę Top 15, to: 1) wykorzystanie marketingu jako funkcji P & L (w przeciwieństwie do funkcji personelu, która obsługuje funkcję P & L firmy), 2) działanie na wysoce konkurencyjnych rynkach (zapewniających więcej wymagające środowisko, aby nauczyć się inżynierii wzrostu), 3) mieć trwałe osiągnięcia w rozwoju talentów marketingowych i 4) zapewnić uczenie się i przywództwo w całym przedsiębiorstwie. Łącznie firmy te są "bezpośrednimi" firmami, które rekruterzy kierują do talentów, ponieważ mają większe zaufanie do szkoleń, know-how i kompetencji pracowników "wykształconych" w tych firmach.

Od czasu tego pierwszego badania, pojawiło się duże zainteresowanie zrozumieniem, które firmy i branże mają najlepsze osiągnięcia, aby przekształcić marketingowców w dyrektorów generalnych. Podobnie jak udział w niektórych elitarnych programach MBA zwiększa szansę na wylądowanie w czołowej, popularnej firmie, praca dla niektórych firm może zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania ewentualnej roli dyrektora generalnego. Firmy te często mają doskonałe procesy weryfikacyjne (zapewniając, że na początku są zatrudniane najlepsze talenty) oraz doskonały, sprawdzony w czasie system szkolenia sprzedawców, którzy myślą i zachowują się jak dyrektorzy generalni.

Aby lepiej zrozumieć, które firmy przodują w przekształcaniu marketingowców w dyrektorów generalnych, przeprowadziłem badanie na podstawie danych z LinkedIn (patrz metodologia poniżej). Zaczynając od listy firm, które najlepiej rozwijają liderów marketingu na poziomie C, zidentyfikowaliśmy odsetek absolwentów marketingu tych firm, którzy obecnie są CEO. Poniżej ranking firm, a następnie branże, w których działają najlepsze firmy.

Procter and Gamble (P & G) znalazł się na szczycie listy, a ponad 20% wszystkich dyrektorów generalnych z doświadczeniem marketingowym w próbce LinkedIn pochodzi z P & G. Jako przykład CEO firmy P & G, która została dyrektorem generalnym, weź pod uwagę Michelle Gass, obecnego dyrektora generalnego firmy Kohl's, która rozpoczęła karierę w P & G, a następnie pracowała w Starbucks (kolejna najlepsza firma, która przygotowuje marketerów, by zostać dyrektorami generalnymi). Stewart Stockdale pracował w P & G w zarządzaniu marką i ostatecznie stał się CMO dla Conseco, Inc., zanim został prezesem Western Union. Obecnie jest dyrektorem generalnym J.G. Wentworth i jest w zarządzie PayClip Inc. Patrice Louvet pełnił funkcję prezesa grupy, P & G Beauty (w zarządzaniu marką), a obecnie jest prezesem i dyrektorem generalnym Ralpha Laurena. A Paul Polman, dyrektor generalny Unilever w czasie analizy (niedawno zrezygnował z roli), pracował w P & G w różnych rolach od ponad 27 lat.

Inne przykłady z firm pakowanych przez konsumentów (CPG) to Jeff Watters, obecnie prezes i dyrektor generalny Ainsworth Pet Industries, który pracował w Kraft, Heinz i Clorox. Ron Coughlin jest obecnie dyrektorem generalnym Petco i dawniej CMO PepsiCo. Trevor Bynum, obecnie dyrektor generalny firmy Welch's, pracował w General Mills w różnych rolach marketingowych. Francis Britchford Allen, obecnie CEO w Boston Market, pracował w PepsiCo w wielu rolach.

Interesująca jest liczba osób, które pracowały dla więcej niż jednej z tych firm w trakcie swojej kariery zawodowej. Brian Hansberry pracował w P & G i Heinz, a obecnie jest dyrektorem naczelnym Nonni's Foods. Gass, powyżej, pracował zarówno w P & G, jak i Starbucks. Watters, powyżej, pracował w wielu firmach rankingowych. John Costello, który został prezydentem / dyrektorem generalnym Zounds i zasiadł w zarządzie Ace Hardware, pracował w P & G i PepsiCo.

Choć nie jest zaskakujące, że CPG znajduje się na szczycie listy produkujących talenty marketingowe, którzy przechodzą do ról dyrektorów generalnych (zobacz tutaj, aby uzyskać wgląd), co może być zaskakujące, że przemysł "Retail Food", napędzany przez Yum! Marki (KFC, Pizza Hut, Taco Bell) zajmują drugie miejsce. Ponad 12% mniam! Absolwenci marketingu marek są dyrektorami generalnymi. Na przykład Ralph Bower, obecnie dyrektor generalny The Melt, a wcześniej dyrektor generalny Pei Wei, pracował w Yum! Marki za około 6 lat wcześniej w swojej karierze.

Patrząc na przemysł poza CPG i Retail Food, Nike jest jedyną firmą na liście Top 15 ze stroju. Davide Grasso, były dyrektor ds. Marketingu Nike (i wiceprezes ds. Globalnego marketingu piłki nożnej), jest obecnie dyrektorem generalnym Converse. Z opieki zdrowotnej Johnson & Johnson wyprodukował Ron Wilson, który ostatecznie pracował jako prezes Aramark (Refreshment Services Group), a obecnie pełni funkcję CEO GoodWest Industries. Mary Anne Heino, która spędziła ponad 17 lat w różnych rolach w J & J, jest obecnie prezesem i dyrektorem generalnym Lantheus Medical Imaging.

Najlepsze branże, które tworzą marketerów gotowych na CEO

Poniżej dzielę marketera z konwersją CEO według branży. Aby to zrobić, oddzieliłem firmy na osiem różnych segmentów branżowych, a następnie porównałem średni marketingowiec do wskaźnika CEO każdego segmentu. Biorąc pod uwagę, że ponad połowa z piętnastu firm pochodzi z branży CPG, oddzieliłem firmy, które przede wszystkim konkurują w kategoriach żywności i napojów (np. PepsiCo, Coca-Cola, General Mills, Kraft Heinz, Nestle) od tych, które nie (np. Procter & Gamble, Unilever, Clorox).

Spośród ośmiu reprezentowanych branż, oba typy firm CPG zarabiają punkty na szczycie pod względem produkcji marketingowców, którzy stają się dyrektorami generalnymi (patrz poniżej). Trzecim najlepszym segmentem branży jest handel detaliczny (np. Restauracje) napędzany przez Yum! Marki i Starbucks. Czwartym co do wielkości branżą są usługi finansowe (tj. AMEX), natomiast konsumenci (Apple) zajmują piąte miejsce. Szósta to odzież (Nike), siódma opieka zdrowotna (J & J), a końcowy segment branżowy to sklep z artykułami nieżywnościowymi (Amazon).

Najbardziej rzucająca się w oczy jest liczba branż, których nie ma na liście. Od energii, przez doradztwo i profesjonalne usługi, po organizacje non-profit, po wiele różnych dziedzin technicznych i wiele więcej – żadna nie jest reprezentowana na szczycie. W wielu przypadkach wyjaśnienie udzielane przez rekruterów wykonawczych jest takie, że ci, którzy stają się dyrektorami generalnymi, zazwyczaj pochodzą z marketingu i marketingu – i jest stosunkowo mało branż (i firm), które traktują marketing w ten sposób. Aby uzyskać więcej informacji na temat różnych typów ról marketingowych, zobacz ten artykuł HBR.

Co to oznacza dla marketerów dążących do przewodniczącego CEO

Badanie na wynos: nie wszystkie role marketingowe są równe pod względem przygotowania marketingowców do pełnienia roli dyrektora generalnego. Praca w marketingu w Cloroxie lub General Mills lub Apple to nie to samo, co praca w marketingu na Instagramie lub w fazie początkowej lub non-profit. Można je nazwać to samo (tj. Marketer), ale nie mają one tej samej odpowiedzialności. Nie zapewniają tego samego rodzaju szkolenia, ani nie przygotowują marketerów do wykonywania tego samego rodzaju pracy w późniejszym okresie kariery zawodowej. W związku z tym ścieżki kariery będą się różnić. Jeśli celem jest wykorzystanie marketingu jako instrumentu wprowadzającego do CEO, znalezienie firmy, która jest znana z tego rodzaju szkoleń i rozwoju, ma największy sens.

Dołącz do dyskusji: @KimWhitler

Metodologia:

Ta analiza została oparta na danych uzyskanych z LinkedIn w sierpniu / wrześniu / październiku 2018 r. Wyszukiwanie obejmowało profile członków, które spełniają następujące kryteria. Po pierwsze, wyszukiwanie zidentyfikowało osoby, które pracowały dla jednej z "piętnastu najlepszych firm" wymienionych powyżej w przeszłości. Po drugie, musieli mieć 20 lub więcej lat doświadczenia, aby pomóc zidentyfikować tych, którzy mieliby wystarczające doświadczenie, aby zostać dyrektorem generalnym. Po trzecie, osoby musiały mieć "marketing" obecny jako słowo kluczowe w profilu osoby i mieć aktualny tytuł "CEO" lub "Chief Executive Officer" pracujący w firmie zatrudniającej ponad 51 pracowników. Minimalny rozmiar firmy został zaprojektowany w celu wykluczenia osób jednoosobowych i wyjątkowo małych firm (tj. Indywidualnych firm konsultingowych). Nie było ograniczeń geograficznych. Gdyby ktoś pracował w Nestle, Johnson i Johnson, zanim został dyrektorem generalnym, byliby oni uważani za absolwentów zarówno Nestle, jak i Johnsona i Johnsona. Stosunek obecnych dyrektorów generalnych do absolwentów marketingu ogólnego został następnie obliczony przez firmę. To wyszukiwanie, podobnie jak wszystkie badania, oczywiście ma ograniczenia. Po pierwsze, aby zostać uwzględnionym w wyszukiwaniu, osoby muszą mieć profil na LinkedIn (potencjalny błąd selekcji). Po drugie, wyklucza każdego, kto mógłby być CEO, ale nie jest obecnie dyrektorem generalnym. Po trzecie, identyfikacja osób, które pochodzą z ról marketingowych, jest trudna, zważywszy na charakter danych LinkedIn (nie ma identyfikacji głównej ścieżki kariery), więc oparłem się na informacjach biograficznych wymienionych na profilu LinkedIn. Chociaż metoda ta była niedoskonała (tj. Zależna od informacji przekazywanych przez osobę), zastosowana metoda (tj. Profile wyszukiwania) była spójna dla wszystkich firm i osób.

Ujawnienie: Mam inwestycje w wiele funduszy, które najprawdopodobniej obejmują wiele lub wszystkie firmy z listy.