Najlepsze aparaty poniżej 1000 USD, od lustrzanek cyfrowych po bezlusterkowce


Fujifilm X-T30 Hands-on
Daven Mathies / Digital Trends

Znalezienie świetnego aparatu, który nie łamie czterech cyfr, nie musi być wyzwaniem, jeśli wiesz, gdzie patrzeć. Jest trochę konkurencji, ale wybraliśmy Fujifilm X-T30 jako najlepszy aparat poniżej 1000 USD. Łączy świetny design, solidną jakość obrazu i szybką wydajność z angażującym doświadczeniem użytkownika, który pomaga wyróżnić się z tłumu. Oferuje również silną mieszankę funkcji, dzięki którym jest dostępny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych fotografów. Aparat za 900 USD obejmuje prawie wszystko, co jest świetne w flagowym modelu Fujifilm X-T3, ale za 600 USD mniej. Ale jeśli Fujifilm nie jest w Twoim guście, prawie każdy producent ma solidną opcję, od Sony po Olympus. Oto nasze najlepsze typy dla aparatów siedzących za mniej niż 1000 USD.

Na pierwszy rzut oka

Najlepszy aparat poniżej 1000 USD: Fujifilm X-T30

najlepszy aparat poniżej 1000 fujifilm x t30 w dłoni

Dlaczego warto to kupić: Gwiezdna jakość obrazu, wysoka wydajność i wideo 4K opakowane w klasyczny, dobry wygląd.

Dla kogo: Początkujący, entuzjaści i półprofesjonaliści

Dlaczego wybraliśmy Fujifilm X-T30:

Fujifilm zrobił wszystko dobrze, jeśli chodzi o wybór zaawansowanych funkcji, które można sprowadzić do bardziej ekonomicznych modeli. Fujifilm X-T30 ma w rzeczywistości ten sam czujnik i procesor, co najwyższej klasy kamera APS-C firmy, X-T3. Oznacza to, że nie będziesz w stanie wykryć różnicy w jakości obrazu między dwoma modelami.

Dzięki temu samemu procesorowi co X-T3, X-T30 również nie cierpi z powodu powolności wielu innych modeli ekonomicznych. Szybkość zdjęć seryjnych wynosi 8 klatek na sekundę, a nawet 20 klatek na sekundę, jeśli nie masz nic przeciwko korzystaniu z elektronicznej migawki. Nawet autofokus jest szybki, używając 425 punktów, aby szybko zablokować obiekty, nawet te, które się poruszają.

Jeśli więc X-T30 ma ten sam czujnik i procesor co X-T3, dlaczego jest o 600 USD tańszy? Konstrukcja aparatu jest tam, gdzie różnica cen jest najbardziej oczywista. X-T30 nie ma uszczelnienia pogodowego ani podwójnych gniazd kart SD swojego starszego brata. Jest również ogólnie mniejszy, z mniejszą liczbą kontroli fizycznych. Z drugiej strony, dzięki czemu jest o 6 uncji lżejszy.

X-T30 jest wszystkim, czym powinien być aparat budżetowy, z największymi funkcjami w dalszym ciągu nienaruszonymi, a niektóre mniej ważne funkcje zniknęły. X-T30 jest dostępny w obudowie tylko za około 900 USD, z obiektywem 15–45 mm za nieśmiałego 1000 USD lub z zestawem 18–55 mm f / 2.8-4 za około 1200 USD.

Recenzja Fujifilm X-T30

Najlepszy zestaw aparatu bezlusterkowego poniżej 1000 USD: Sony A6400

Sony a6400
David Elrich / Digital Trends

Dlaczego warto to kupić: Doskonałe obrazy, znakomita wydajność autofokusa i doskonała cena katalogowa

Dla kogo: Entuzjaści i początkujący

Dlaczego wybraliśmy Sony A6400:

Aparaty Sony A7 i A9 są coraz częściej wykorzystywane przez profesjonalistów i wielu poważnych fotografów, ale Sony wprowadziło tę samą zaawansowaną technologię do Sony A6400. W przeciwieństwie do serii A7, A6400 wykorzystuje mniejszy czujnik APS-C, podobnie jak X-T30. Ale jeśli nie wybierzesz modelu, który ma kilka lat, takiego jak oryginalny Sony A7, nie możesz uzyskać pełnoklatkowego aparatu obecnej generacji za mniej niż 1000 USD. A dla większości użytkowników czujnik APS-C jest wystarczający, nie wspominając o malutkim czujniku wewnątrz smartfona. Pomimo mniejszego czujnika, A6400 nadal działa wyjątkowo dobrze w słabym świetle.

Wczesne skupienie się Sony na profesjonalnym projektowaniu bezlusterkowców dało firmie przewagę w dziedzinie autofokusa i jest to przewaga, która przenika do aparatów APS-C zarówno dla entuzjastów, jak i początkujących. System autofokusa wykorzystuje sztuczną inteligencję w celu zwiększenia wydajności, szybko się blokuje, dobrze śledzi obiekty, a także ma świetny tryb AF z wykrywaniem oczu do portretów.

Korpus Sony A6400 ma bardziej nowoczesny wygląd i styl w porównaniu do Fujifilm X-T30. Ekran LCD odchyla się o 180 stopni w celu vlogowania lub selfie, a jego waga wynosi zaledwie 14,3 uncji. A dla fotografów, którzy nie mają jeszcze zapasów zgodnych obiektywów, A6400 można odebrać za pomocą zestawu obiektywu 16-50 mm za 998 USD.

Sony A6400 praktyczna recenzja

Najlepszy zestaw aparatu DSLR poniżej 1000 USD: Canon EOS Rebel T7i

Recenzja Canon Rebel T7i
Daven Mathies / Digital Trends

Dlaczego warto to kupić: Doskonałe obrazy i szybkie działanie autofokusa w jeszcze lepszej cenie

Dla kogo: Początkujący i entuzjaści

Dlaczego wybraliśmy Canon EOS Rebel T7i:

Niewiele początkujących aparatów robi na nas wrażenie, jak Canon EOS Rebel T7i. Chociaż kamera ma niską cenę i system menu z przewodnikiem, który ma być przystępny dla początkujących, oferuje wiele funkcji, które spodoba się również bardziej wymagającej grupie entuzjastów. 24-megapikselowy czujnik APS-C robi solidne obrazy zarówno dla plików RAW, jak i JEPG, 45-punktowy system autofokusa w wizjerze jest najlepszy w swojej klasie i można z niego korzystać przez cały dzień.

System autofokusa Dual Pixel firmy Canon do nagrywania filmów i podglądu na żywo jest tutaj ogromnym plusem i wyprzedza to, w jaki sposób droższy Nikon D7500 ustawia ostrość w trybie podglądu na żywo. Szybkość serii 6 kl./s nie jest tak duża jak w D7500, ale jest też znacząca różnica w cenie, która pomaga zapomnieć o tych dwóch klatkach. T7i również nie zawiera wideo 4K, ale jego wideo 1080p jest całkiem przydatne dzięki szybkiemu i dokładnemu autofocusowi Dual Pixel.

T7i ma mniej elementów sterujących niż wysokiej klasy lustrzanka cyfrowa, co może być dobrą lub złą rzeczą, w zależności od rodzaju użytkownika. Mniej kontroli jest mniej zniechęcających dla początkujących, ale oznacza więcej kopania menu dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Mimo to kamera jest dobrze zbudowana i wykorzystuje odchylany ekran LCD, który świetnie nadaje się do vlogowania lub robienia selfie.

Jeśli przeraża Cię górna granica tego 1000 USD, możesz kupić Canon EOS Rebel T7i za 700 USD lub 800 USD za pomocą obiektywu Kit.

Recenzja Canon EOS Rebel T7i

Najlepszy zestaw aparatu podróżnego poniżej 1000 USD: Olympus OM-D E-M10 Mark III

Recenzja Olympus OM-D E-M10 Mark III
Daven Mathies / Digital Trends

Dlaczego warto to kupić: Lekka i atrakcyjna konstrukcja, stabilizacja obrazu, wideo 4K i kompaktowy obiektyw

Dla kogo: Początkujący i entuzjaści

Dlaczego wybraliśmy Olympus OM-D E-M10 Mark III:

Olympus OM-D E-M10 Mark III ma jedną wielką cechę, której brakuje w większości aparatów budżetowych: stabilizację wewnątrz ciała. Chociaż aparat z 2017 r. Nie jest najnowszym aparatem Olympusa, jest jednym z niewielu, który oferuje stabilizację przy ograniczonym budżecie. Pięcioosiowa stabilizacja obrazu stanowi dużą pomoc podczas fotografowania w słabym świetle, a także podczas pracy z dłuższymi obiektywami zmiennoogniskowymi. Podczas gdy aparat kosztuje tylko 649 USD, E-M10 Mark III ma kilka zaawansowanych funkcji, w tym wideo 4K.

Jakość i szybkość obrazu nie są jednak tak dobre, jak reszta kamer z tej listy. Wynika to częściowo z mniejszej matrycy Mikro Cztery Trzecie, a nie z większych czujników APS-C znajdujących się w powyższych modelach Fujifilm, Sony, Nikon i Canon. Aparat działa dobrze w kategorii Mikro Cztery Trzecie, ale nie próbuj robić zdjęć w słabym świetle przy użyciu tego budżetowego modelu.

Ale ta Mikro Cztery Trzecie oznacza również mniejsze ciało i mniejsze obiektywy o większym zasięgu w porównaniu do kamer APS-C. Jeśli szukasz niedrogiego aparatu wyposażonego w zaawansowane funkcje, takie jak stabilizacja obrazu i wideo 4K w przenośną obudowę, Olympus E-M10 Mark III nie jest złym zakupem. Ma również styl retro, który może dać X-T30 szansę na swoje pieniądze.

Recenzja Olympus OM-D E-M10 Mark III

Najlepszy aparat pełnoklatkowy poniżej 1000 USD: Sony A7 II

Przedni obiektyw Sony Alpha A7 Mark II
Bill Roberson / Digital Trends

Dlaczego warto to kupić: Doskonałe obrazy pełnoklatkowe, które wyglądają, jakbyś spędził znacznie więcej

Dla kogo: Entuzjaści i pół-zawodowcy spoglądają na dobrą ofertę

Dlaczego wybraliśmy Sony A7 II:

Aparaty pełnoklatkowe za mniej niż 1000 USD nie są już tylko marzeniem o fajce – po prostu starsze modele są w porządku. Sony A7 II został wydany w 2014 roku i od tego czasu został zastąpiony A7 III, ale aparat był bardzo zaawansowany jak na swój czas i nie czuje się zbyt starożytny. Był to pierwszy model Sony, który wprowadził uszczelnienie pogodowe i stabilizację wewnątrz ciała, które sprawiają, że jest on nadal atrakcyjny.

A7 II ma 24-megapikselowy czujnik – o tej samej rozdzielczości co nowszy model Mark III. Ponieważ ten pełnoklatkowy czujnik jest około dwa razy większy niż czujnik APS-C w Sony A6400 powyżej, gromadzi więcej światła i oferuje lepszą wydajność przy słabym świetle. Dodatkowo może osiągnąć płytszą głębię ostrości przy tym samym otworze, coś co uwielbiają portreciści w aparatach pełnoklatkowych. Ten czujnik jest również zamontowany do doskonałego 5-osiowego systemu stabilizacji, który pomaga zachować ostrość zdjęć podczas fotografowania w słabym świetle przy długich czasach otwarcia migawki lub podczas pracy z długimi teleobiektywami, które mogą być trudne do utrzymania stabilnie.

Nowsze aparaty Sony mają bardziej zaawansowany autofocus – w tym A6400 powyżej – ale wydajność ustawiania ostrości w A7 II jest nadal godna pochwały i powinna dobrze działać we wszystkich, z wyjątkiem najbardziej wymagających scenariuszy, takich jak fotografia sportowa i akcji. A7 II jest również nieco wolniejszy niż jego zamiennik Mark III, z maksymalną szybkością zdjęć seryjnych wynoszącą zaledwie 5 klatek na sekundę, o połowę mniej niż w przypadku A7 III. Nie znajdziesz tutaj również filmów 4K, a zamiast tego są ograniczone do 1080p. Nowsze pełnoklatkowe modele Sony oferują również znacznie lepszą żywotność baterii i inne poprawki na całym świecie.

Jeśli możesz uciec bez najnowszej i najlepszej technologii, A7 II nadal oferuje jakość obrazu, która konkuruje z najlepszymi obecnie pełnoklatkowymi aparatami. To świetny zakup, dzięki któremu uzyskasz profesjonalną jakość obrazu bez rozbijania banku i często zdarza się, że znajdziesz go w sprzedaży poniżej ceny katalogowej.

Zalecenia redaktorów