N26 wprowadza na rynek amerykański bank challenger – TechCrunch


Europejski fintech startup N26 przyjmuje teraz klientów w USA. Firma uruchamia konto bankowe z kartą debetową, które powinno zapewnić lepsze doświadczenie w porównaniu z tradycyjnymi bankami detalicznymi.

Jeśli znasz N26, dzisiejszy produkt nie zaskoczy Cię zbytnio. Klienci w USA mogą pobrać aplikację mobilną i utworzyć konto bankowe z telefonu w ciągu zaledwie kilku minut. To prawdziwe konto bankowe z płatnościami ACH, routingiem i numerami kont.

Kilka dni później otrzymasz kartę debetową, którą możesz kontrolować z aplikacji mobilnej. Za każdym razem, gdy dokonujesz transakcji, natychmiast otrzymujesz powiadomienie push informujące o tym, ile pieniędzy właśnie zapłaciłeś. Możesz skonfigurować kod PIN, dostosować limity, włączyć i wyłączyć płatności online oraz dokonać wypłat z bankomatów lub płatności za granicą.

I to wszystko, co trzeba wiedzieć. Ale co z opłatami? Podstawowe konta N26 są bezpłatne. Nie ma opłaty miesięcznej ani minimalnego salda. Nie ma opłaty za transakcje w walucie obcej, a otrzymujesz dwa bezpłatne wypłaty bankomatów miesięcznie.

N26 US App and Card

N26 zamierza stopniowo wprowadzać rejestracje w okresie letnim jako rodzaj programu w wersji beta. Jeśli zarejestrowałeś się na liście oczekujących, otrzymasz zaproszenie w ciągu najbliższych godzin, dni i tygodni. Na liście oczekujących jest obecnie 100 000 osób. N26 otworzy następnie rejestracje dla wszystkich jeszcze tego lata.

Gdy N26 wprowadza produkt końcowy w ciągu kilku miesięcy, firma twierdzi, że planuje automatyczne wyszukiwanie i zwrot opłat pobieranych przez operatorów bankomatów. Karty N26 w USA działają na sieci Visa zamiast Mastercard.

Podobnie jak Chime, N26 będzie również starał się pozwolić Ci zarabiać do dwóch dni wcześniej, jeśli otrzymasz płatność bezpośrednio. Zamiast czekać kilka dni na wyczyszczenie tych transakcji, N26 dokona uzupełnienia konta.

N26 US 2

Biała etykieta

Za kulisami istnieje kilka różnic między N26 w Europie i N26 w USA. Podczas gdy N26 ma pełnoprawną licencję bankową w Europie, firma nawiązała współpracę z Axos Bankiem, który działa jako partner w białej firmie w USA.

Axos Bank zasadniczo zarządza pieniędzmi dla Ciebie, a N26 działa jako interfejs między klientami a ich kontami bankowymi. W rezultacie otrzymujesz konto ubezpieczone przez FDIC.

N26 po raz pierwszy nawiązał współpracę z firmą zewnętrzną w Europie. Ale była to kosztowna transakcja, której nie zamierzano trzymać. Startup otrzymał licencję bankową w Niemczech, która była dobra dla całej Europy. W Stanach Zjednoczonych jest to inna historia, ponieważ rynek nie jest tak jednolity jak w Europie – skomplikowane jest uzyskanie licencji na działanie we wszystkich 50 stanach.

„Przyjrzeliśmy się 30 graczom, dokonaliśmy należytej staranności i cieszymy się, że jesteśmy partnerem Axos Bank. Umowy, które otrzymujesz w Stanach Zjednoczonych dla banków z białymi etykietami, są znacznie bardziej korzystne niż w Europie ”, powiedział mi współzałożyciel i dyrektor generalny N26, Valentin Stalf. „Jest to konfiguracja na dłuższą metę. To dobre dla kilku milionów klientów – dodał Stalf w dalszej części rozmowy.

Tylko początek

N26 planuje już więcej funkcji dla USA. Firma planuje wprowadzić dwa plany premium – N26 Metal, a następnie N26 Black.

Wygląda na to, że pojawią się pewne zmiany, jeśli chodzi o profity dla użytkowników premium. „Wzięliśmy to na oddzielny poziom”, powiedział Stalf.

A wspólne przestrzenie wreszcie docierają w nadchodzących miesiącach. Przestrzenie są subkontami przeznaczonymi do odkładania pieniędzy. Możesz przesuwać pieniądze z jednego miejsca do drugiego lub skonfigurować automatyczne reguły.

W końcu będziesz mógł dzielić przestrzeń z innymi ludźmi, abyś mógł zaoszczędzić pieniądze i wspólnie wydawać pieniądze. To zadziała „jak grupa WhatsApp”, powiedział Stalf.

N26 ma obecnie 3,5 miliona klientów w Europie i do tej pory zebrał ponad 500 milionów dolarów. Obecnie w Berlinie pracuje tysiąc osób pracujących w N26, 60 pracowników w Nowym Jorku, 80 osób w Barcelonie i niewielki zespół od 5 do 10 osób, który wkrótce rozpocznie pracę w Wiedniu.

„Od małego przedsiębiorstwa do firmy międzynarodowej” – powiedział Stalf.