Moment Air wprowadza anamorficzny obiektyw do DJI Drones for Cinematic Flair


Moment Air
Julian Chokkattu / Digital Trends

Moment, firma produkująca wysokiej jakości soczewki do smartfonów, rozszerza swoją wiedzę o drony – szczególnie DJI Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom. Platforma nazywa się Moment Air i nie obejmuje tylko obiektywów, ale także filtrów, nowego systemu mocowania, a także obudowy iPhone'a.

Powraca anamorficzny obiektyw

Obecnie dostępny jest tylko jeden obiektyw i jest to anamorficzny obiektyw Drone. Moment wypuścił w zeszłym roku obiektyw anamorficzny przeznaczony dla smartfonów z kinematografem, który oferuje szeroki zakres kina, jak również zgrabne efekty flary obiektywu. Ten obiektyw zapewnia takie same wyniki, ale został przeprojektowany za pomocą „kompozytów i metali klasy kosmicznej” – Moment nazywa tę konstrukcję „Featherlight” – aby upewnić się, że nie jest zbyt ciężki dla drona.

Soczewka anamorficzna Drone wykorzystuje opatentowany system mocowania „Lock and Balance”, który umożliwia przymocowanie obiektywu do kamery drona i dodanie przeciwwagi na drugą stronę, aby nie uderzać w przegub. Zapewnia również, że obiektyw pozostaje mocno na swoim miejscu, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić, że obiektyw spadnie z drona w powietrzu.

Moment ma również zestaw filtrów, które można kupić w aparacie w DJI Mavic 2 Pro lub Mavic 2 Zoom. Możesz użyć filtru ND (neutralnej gęstości), aby pomóc kontrolować ekspozycję i uzyskać „kinowe rozmycie” lub filtr CPL (polaryzator kołowy / liniowy), który pomaga zmniejszyć odblaski i odbija światło pod różnymi kątami. Filtry te są wykonane z aluminium klasy aerospace, a Moment twierdzi, że są najlżejszymi dostępnymi dla dronów Mavic 2. Nadają również powłoki hydrofobowe i posiadają odporne na zarysowania szkło oraz „odporną na rozbicie konstrukcję”. Można je kupić za obiektyw anamorficzny lub za pomocą aparatu na dronach – filtry nie są jednak wymienne, jak te dla obiektyw ma inny mechanizm mocowania niż aparat Mavic 2.

Cienki przypadek

Aby móc korzystać z obiektywów Moment, musisz mieć futerał Moment na smartfonie, ale zwykle są one trochę nieporęczne. Oznacza to lepszą ochronę, ale wadą jest to, że trudno zdjąć telefon z kontrolera dronu, kardana lub statywu bez wyjmowania obudowy. Nowe etui na iPhone'a Moment rozwiązuje ten problem i jest bezczelnie nazywane „pasuje do Twojego etui na iPhone'a”.

W tej chwili jest dostępna tylko dla iPhone XR, iPhone XS i iPhone XS Max, ale zachowuje ten sam system montażu serii M, dzięki czemu można dołączyć do obudowy najnowsze obiektywy Moment. Jest wykonany z kompozytu poliwęglanowego i materiału TPU, a jego grubość wynosi zaledwie 0,75 mm; powinien być w stanie zmieścić się w dowolnym kontrolerze dronu, gimbale lub ruchomym trójnogu bez żadnych problemów. Na dole jest nawet szersze wycięcie, więc obudowa nie koliduje z żadnymi podłączonymi mikrofonami.

Cena i dostępność

Moment uruchamia Moment Air na Kickstarterze i oczekuje, że nowe produkty zostaną wysłane do listopada – jeśli kampania została pomyślnie sfinansowana. Soczewka anamorficzna Drone kosztuje 300 USD, ale zwolennicy Kickstarter mogą ją pobrać za 200 USD. Filtry Airlight Drone zwrócą ci 120 $, ale to tylko 100 $ na Kickstarterze. Ultra Thin Photo Case kosztuje 30 USD, ale kosztuje 25 USD w Kickstarterze.