Mobvoi TicWatch Pro 4G / LTE Hands-on Review


Smartwatche komórkowe są nieliczne. Twoje opcje koncentrują się wokół zegarka Samsung Galaxy Watch lub Apple Watch Series 4 lub 3. Ale co z zegarkami 4G LTE na platformie Google Wear Wear? Kilka ostatnich wprowadzonych na rynek w 2017 r., W tym Huawei Watch 2 LTE i nieudany Verizon Wear24, jest więc niewielkim wyborem dla miłośników Wear OS. Mobvoi, znany z tworzenia wyjątkowo przystępnych zegarków Wear OS, wypełni lukę wersją 4G LTE swojego TicWatch Pro.

TicWatch Pro wystartował w zeszłym roku, ale nowy TicWatch Pro 4G / LTE jest nieco inny. Nie tylko ma połączenie komórkowe (co oznacza, że ​​będziesz musiał płacić miesięczny plan transmisji danych dla zegarka), ale także zwiększa ilość pamięci RAM w celu zwiększenia wydajności i ma subtelne zmiany w projekcie. Jest pełen funkcji i ma wczesną cenę 279 USD. To sprawia, że ​​jest to najlepszy smartwatch Wear OS, który możesz kupić.

4G LTE

Ale najpierw szybkie słowo na temat połączenia 4G LTE zegarka. Działa tylko przez Verizon, więc musisz być subskrybentem Verizon, aby korzystać z łączności komórkowej TicWatch Pro. Mobvoi może otworzyć łączność LTE z innymi przewoźnikami, ale dalsze wsparcie nie zostało jeszcze ogłoszone.

Mobvoi powiedział również, że łączność LTE nie będzie dostępna aż do miesiąca po uruchomieniu, dlatego dyskonto zegarka do 279 USD potrwa do 10 sierpnia. Po tej dacie zegarek będzie kosztował 299 USD, a łączność LTE przez Verizon będzie dostępna.

mobvoi ticwatch pro 4g lte 13
Julian Chokkattu / Digital Trends

Co oferuje łączność 4G LTE? Możesz zostawić telefon w domu i nadal otrzymywać wiadomości, nawiązywać i odbierać połączenia oraz odbierać wszelkie inne powiadomienia o aplikacji. Jest to idealne rozwiązanie dla biegaczy, którzy nie chcą zabierać ze sobą telefonu, lub dla każdego, kto chce skrócić czas wyświetlania na smartfonie, ale nadal otrzymywać powiadomienia zawsze i wszędzie.

Aby korzystać z łączności komórkowej TicWatch Pro, musisz być subskrybentem Verizon.

Minusem jest to, że musisz płacić miesięczną opłatę za plan danych smartwatcha, co prawdopodobnie spowoduje zwrot 10 $ miesięcznie (jeśli nie więcej). Polecam naprawdę zastanowienie się nad tym, czy smartwatch komórkowy jest dla Ciebie wartościowy. Ważne jest, aby pamiętać, że możesz korzystać z TicWatch Pro 4G / LTE bez płacenia za LTE – musisz po prostu trzymać telefon w pobliżu.

Moja jednostka recenzująca nie została jeszcze skonfigurowana z łącznością LTE – Mobvoi powiedział, że muszę czekać dwa tygodnie od 10 lipca – więc zaktualizuję tę recenzję o dalsze przemyślenia na temat łączności LTE z TicWatch Pro i jak to wpływa na żywotność baterii.

Podobny projekt

TicWatch Pro 4G / LTE wygląda lepiej niż zeszłoroczny TicWatch Pro, ale zmiany są tak niewielkie. Ramka wokół ekranu jest teksturowana, a liczby na ramce nie wyróżniają się, co utrudnia ich czytanie; Myślę, że sprawia, że ​​zegarek wygląda bardziej elegancko i mniej sportowy. Boki dwóch przycisków na prawej krawędzi są również teksturowane dla wizualnego stylu.

Tym razem pojawia się tylko w kolorze czarnym i jest o 11 gramów lżejszy niż poprzedni TicWatch Pro, ale o to chodzi w różnicach. Zegarek 45 mm ma taką samą grubość i wygląda równie masywnie i męsko. Jest gruba, ponieważ w środku jest sprytna technologia z dwoma wyświetlaczami, ale do tego dojdziemy wkrótce; Chciałbym, żeby Mobvoi spędził miniony rok, próbując zmniejszyć rozmiar zegarka lub przynajmniej zaoferować wersję, która nie byłaby tak masywna dla osób o mniejszych nadgarstkach. Nawet na moim dużym nadgarstku TicWatch Pro wygląda na duży.

Łapy są lekko nachylone, więc nie ma zbyt dużej luki między moim nadgarstkiem a zegarkiem, co jest miłe. Przyciski są klikalne i są dostępne, ale żaden z nich nie obraca się, więc nie można go używać do przewijania interfejsu Wear OS.

TicWatch Pro 4G / LTE niezaprzeczalnie wygląda jak „techniczny” zegarek nawet dla niedoświadczonego oka, i chociaż nie pasuje do piękna zegarków takich jak Skagen Falster 2 czy Kate Spade Scallop 2, nie jest nieatrakcyjny. Po prostu nie robi wiele, aby się wyróżniać i skupia się głównie na funkcji nad formą. Ten motyw jest kontynuowany z preinstalowanymi twarzami zegarka, z których większość jest brzydka (możesz pomyśleć inaczej). Podoba mi się tarcza zegarka Google Fit, ale nie mam ochoty korzystać z żadnej oferty Mobvoi. Fuj.

Zegarek 45 mm ma taką samą grubość i wygląda równie masywnie i męsko.

Na szczęście jest wygodny w noszeniu, głównie dzięki dołączonemu silikonowemu paskowi 22 mm. Jest miękka i wygodna, choć przyciąga kurz, kłaczki i pot zbiera się pod spodem. Jest wymienny, co oznacza, że ​​możesz zamienić zespół na inny, jeśli chcesz mieć inny wygląd.

Pomimo wygody, nie zapomnisz, że TicWatch Pro jest na Twoim nadgarstku. To ogromny zegarek, więc ci, którzy mają małe nadgarstki, powinni pamiętać, że będzie wyglądał komicznie duży. Nie miałem problemu z noszeniem zegarka przez cały dzień, ale poczułem też odrobinę ulgi, kiedy go zdjąłem, kiedy wróciłem do domu.

Podwójny wyświetlacz i żywotność baterii

To, co wyróżnia TicWatch Pro spośród innych smartwatchów, to technologia dwuekranowa. Podobnie jak zeszłoroczny model TicWatch Pro, panel OLED o rozdzielczości 1,39 cala i rozdzielczości 400 x 400 umożliwia wyświetlanie interfejsu Google Wear Wear. Nad nim spoczywa ekran LCD z kompensacją filmu Super Twisted Nematic (FSTN) (co za kęs), który działa jak ekran otoczenia zegarka. Przełącznik przebiega bezproblemowo – nie można powiedzieć, że w ogóle są dwa wyświetlacze – a zaletą jest to, że ekran LCD zużywa bardzo mało baterii.

Dotknij ekranu, a zostaniesz powitany na kolorowym ekranie o wysokiej rozdzielczości, który pokazuje oprogramowanie Google Wear Wear. Ekran jest duży, co ułatwia odczytywanie powiadomień i tym podobnych. Robi się wystarczająco jasno, aby czytać na zewnątrz.

mobvoi ticwatch pro 4g lte 20
Julian Chokkattu / Digital Trends

Nie używaj zegarka przez kilka sekund i zamieni się on na panel LCD, który jest monochromatyczny i wygląda jak stare cyfrowe zegarki. Wyświetla tylko godzinę i datę w tym trybie, a także liczbę kroków i żywotność baterii. Jest również doskonale czytelny w słonecznych warunkach, chociaż chciałbym, abyś mógł dostosować wygląd zegara. To przełączenie między ekranem otoczenia LCD a ekranem głównym OLED oznacza, że ​​masz dwa dni pracy na baterii, co rozwiązuje główny problem bólu przy większości smartwatches.

Korzystając z TicWatch Pro do sprawdzania i reagowania na powiadomienia, a także kontrolując odtwarzanie muzyki, często miałem około 50 procent w zbiorniku o 8:30 lub 9:00. (to jest po zdjęciu ładowarki o 8 rano). To świetnie w porównaniu do prawie każdego smartwatcha Wear OS; dwa dni są łatwo możliwe. Wrzuć tam trening, a zegarek będzie trwał cały dzień, jeśli nie trochę więcej. Szybkie ładowanie odbywa się również za pomocą krążka do ładowania.

Wszystkie smartwatche powinny mieć funkcję taką jak Essential Mode.

Bateria 415 mAh będzie szybciej się rozładowywać, gdy jest podłączona do sieci LTE 4G, ale ponieważ łączność nie jest jeszcze dostępna, będę musiał poczekać, aby zobaczyć, jak to wpływa na żywotność baterii.

Najlepszą funkcją jest tryb Essential Mode, który pozwala włączyć tylko ekran LCD. Zmniejsza zużycie systemu operacyjnego, dzięki czemu można zobaczyć datę, godzinę, żywotność baterii i liczbę kroków, ale nic więcej. W tym trybie żywotność baterii wydłuża się do 30 dni (w zależności od czasu pracy baterii zegarka po włączeniu tego trybu). To jest świetne.

Wszystkie smartwatche powinny mieć funkcję, taką jak Essential Mode (widzimy coraz więcej urządzeń z czymś podobnym), ponieważ jest to szczególnie przydatne, gdy podróżujesz i zapominasz spakować ładowarkę; nie musisz wyglądać głupio z martwym smartwatchem na nadgarstku.

Oprogramowanie i wydajność

TicWatch Pro 4G / LTE obsługuje platformę Wear OS Google i jest bardzo prosta w obsłudze. Przesuń palcem w lewo od tarczy zegarka, aby dostosować kafelki, które są jak widżety; przesuń palcem w dół od góry, aby ściągnąć szybkie ustawienia; przesunięcie w prawo spowoduje otwarcie migawki wizualnej za pomocą programu Google Assistant, który wyświetla istotne informacje, takie jak dane śledzenia pakietów, wydarzeń w kalendarzu i inne. Przesunięcie w górę daje dostęp do powiadomień.

Możesz odpowiadać na powiadomienia (poprzez wpisywanie lub przesuwanie głosu na klawiaturze), ale interakcje nie są tak eleganckie, jak odpowiadanie na wiadomości w Apple Watch. Istnieje również wyraźny brak dobrych aplikacji dla Wear OS, co może sprawić, że poczujesz się ograniczający. Na przykład aplikacja Facebook Messenger Wear Wear OS nie pozwala na obejrzenie wszystkich rozmów w zegarku – możesz po prostu zobaczyć historię wiadomości, gdy przychodzą powiadomienia.

mobvoi ticwatch pro 4g lte 2
Julian Chokkattu / Digital Trends

Lubię projekt Wear OS, ponieważ wygląda świetnie, ale Google i zewnętrzni programiści muszą dodać więcej funkcji i funkcji, aby platforma była bardziej niezawodna.

Obsługa 4G LTE dodaje kilka funkcji, których nie zobaczysz na innych smartfonach Wear OS, takich jak możliwość dzwonienia do ludzi, głośnik, dzięki czemu możesz słuchać rozmów, tryb SOS w nagłych wypadkach i strumieniowe przesyłanie muzyki bez potrzeby korzystania z telefonu .

Inne funkcje jakości życia obejmują NFC, dzięki czemu można dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą zegarka za pośrednictwem Google Pay oraz 4 GB pamięci wewnętrznej w przypadku przechowywania niektórych utworów do odtwarzania w trybie offline.

Wydajność jest zaskakująco przyzwoita, biorąc pod uwagę, że zegarek jest zasilany przez starzejący się procesor Snapdragon Wear 2100 firmy Qualcomm. Ma tendencję do zacinania się przy niektórych zadaniach, np. Podczas instalacji, gdy instaluje lub aktualizuje różne aplikacje, a wywołanie Google Assistant jest trudnym procesem. Ale większość moich codziennych interakcji z zegarkiem była płynna i bezproblemowa. Prawdopodobnie z powodu braku pamięci RAM do 1 GB (poprzednio 512 MB).

Nie jestem pewien, dlaczego Mobvoi nie skorzystał z tej okazji, aby skorzystać z nowszego procesora Snapdragon 3100, który zapewniłby jeszcze większą żywotność baterii i lepsze śledzenie sprawności.

Fitness, zdrowie i GPS

Zegarki Mobvoi Wear OS oferują dwa rodzaje preinstalowanych metod śledzenia sprawności: Google Fit i własny zestaw aplikacji Mobvoi. Może to być mylące, ale wybór należy do Ciebie. Odkryłem, że oba oferują podobne dane, ale wolę podejście Google Fit polegające na trafianiu w cel serca i przenoszeniu minutowych celów. Aplikacja Google Fit Fit wygląda również znacznie lepiej, podczas gdy aplikacja mobilna Mobvoi wygląda wręcz brzydko i jest bardzo prosta.

Aplikacje Mobvoi obejmują TicExercise, do śledzenia treningów, TicHealth, do przeglądania codziennych danych o aktywności i TicPulse, do pomiaru tętna. Często dostarczają bogatszych informacji w zegarku, a monitor tętna Mobvoi śledzi tętno 24/7 i jest znacznie szybszy w przechwytywaniu danych niż Google Fit, więc istnieją dodatkowe korzyści z używania ich w opcjach Google. Możesz nawet użyć TicPulse w trybie Essential Mode, a przechwyci on Twoją historię serca przez okres do 30 dni;

Podczas treningu dane są łatwe do zobaczenia i można je przeglądać za pomocą jednego kliknięcia; funkcja Autopause działa dobrze, rozumiem, kiedy zrobiłem sobie przerwę i wstrzymałem trening. TicMotion 2.0, który jest nazwą nadrzędnego oprogramowania Mobvoi, powinien być w stanie automatycznie rejestrować treningi, ale nie udało się zarejestrować przebiegu – musiałem uruchomić śledzenie ręcznie. Aplikacja TicHealth dostarcza przypomnień sugerujących, że idę na spacer, gdy zegarek uważa, że ​​przez jakiś czas prowadziłem siedzący tryb życia, ale nie przychodzą tak często, jak widziałem w Galaxy Fit lub Apple Watch.

Po treningu pokładowy GPS pokazuje mapę miejsca, w którym biegłeś, co jest dobrą opcją dla tych, którzy chcą śledzić biegi.

Jak dokładne są dane? Przywiązałem TicWatch Pro 4G / LTE do Galaxy Fit i Apple Watch Series 4, a wyniki były bliskie dla wszystkich trzech urządzeń. Galaxy Fit i TicWatch Pro miały podobne wyniki śledzenia kroków, ale Apple Watch był pod około 100 krokami. TicWatch często obliczał dystans, ale tylko o około 0,10 mili nad zegarem Fit i Apple Watch. Tętno było stale podobne na wszystkich trzech urządzeniach do noszenia.

Istnieje wiele działań, które można śledzić – niezależnie od tego, czy korzystasz z Google Fit Workout czy TicExercise – w tym śledzenia pływania dzięki klasie odporności na wodę IP68. Będziesz zadowolony z możliwości oferowanych przez oferty TicWatch Pro, zwłaszcza jeśli jesteś sportowcem, i będzie jeszcze lepiej, jeśli dodasz łączność LTE, ponieważ wtedy możesz zostawić telefon w domu lub w samochodzie.

Cena i dostępność

TicWatch Pro 4G LTE kosztuje 279 USD i jest już dostępny na stronie internetowej Amazon i Mobvoi. Przyjdź 10 sierpnia, zegarek będzie kosztował 299 USD. Mobvoi powiedział, że łączność LTE od Verizon będzie dostępna dopiero po 10 sierpnia, dlatego początkowy spadek cen jest początkowy. Pamiętaj, że dodanie łączności LTE oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić 10 lub 20 USD miesięcznie oprócz aktualnego rachunku telefonicznego.

TicWatch Pro 4G LTE jest najbardziej funkcjonalnym smartfonem Wear OS do tej pory. Myślę, że Galaxy Watch i Galaxy Watch Active to lepsze smartwatche, a także Apple Watch, jeśli używasz iPhone'a, ale dla tych, którzy odmawiają rozstania się z Wear OS, najnowszy Mobvoi jest najlepszy, jaki możesz kupić.