Matrix 4: wszystko, co wiemy o nadchodzącej sekwencji Matrix


Przygotuj się ponownie na czerwoną pigułkę. Lana Wachowski, która jest współautorką i reżyserem przełomowego filmu akcji Macierz a jego dwie, mniej dobrze odbierane kontynuacje, przygotowują obecnie czwarty wpis do serii – i tak, zarówno Keanu Reeves, jak i Carrie-Anne Moss powrócą, aby zagrać w swoją kultową role.

W tej chwili szczegóły na temat Matryca 4 pozostają rzadkie, chociaż ujawniono co najmniej jednego nowego członka obsady, a on ma odegrać ważną rolę. Oto wszystko, o czym wiemy Matryca 4 jak dotąd.

Obsada

Macierz po prostu nie byłoby Macierz bez Keanu Reevesa, który w oryginale grał hakera-cyfrowego-mesjasza Neo Matryca trylogia. Dobra wiadomość: Keanu powrócił, podobnie jak jego Matryca wiodąca dama, Carrie-Ann „Trinity” Moss. Biorąc pod uwagę losy obu postaci na końcu oryginalnej trylogii Matrix, kontynuacja prawdopodobnie będzie musiała znaleźć sprytny sposób na ponowne włączenie Neo i Trinity do historii, ale nie powinno to okazać się zbyt trudne dla serii, która krąży w mistycyzmie, wirtualna rzeczywistość i masywne zwroty akcji.

matrix 4 cast yahya abdul mateen keanu reeves carrie anne moss aquaman black manta

Matryca 4 pojawi się również Yahya Abdul-Mateen II, który jest najbardziej znany publiczności jako Czarna Manta w 2018 roku Aquaman, w roli głównej. Abdul-Mateen II pojawił się również w Czarne lustro, The Get Down, Duży ekran 2017 Baywatch uruchomi się ponownie i zagra główną rolę w HBO Strażnicy. W której postaci zagra Abdul-Mateen II The Matryca 4 jest obecnie nieznany, chociaż plotki sugerują, że może występować jako młodsza wersja Morfeusza, rolę, którą Laurence Fishburne wywodzi z oryginału Matryca seria.

Ani Fishburne, ani Hugo Weaving, który przedstawił nikczemnego A.I. Agent Smith w Macierz i jego kontynuacje, zostały ogłoszone w czwartej części.

Data produkcji i wydania

Matryca 4data premiery nie została jeszcze ogłoszona, ale nie powinno być zbyt daleko: produkcja filmu ma się rozpocząć na początku 2020 r., a Lana Wachowski powróci do napisania scenariusza i wyreżyserowania najnowszego filmu z serii i jej siostra stworzyła.

„Wiele pomysłów, które Lilly i ja odkryliśmy 20 lat temu na temat naszej rzeczywistości, są teraz jeszcze bardziej aktualne” – powiedział Wachowski w oświadczeniu. „Bardzo się cieszę, że te postacie wróciłem do życia i jestem wdzięczny za kolejną szansę na współpracę z moimi błyskotliwymi przyjaciółmi”.

Niektórzy z tych przyjaciół to pisarz Aleksandar Hemon (Wyspa miłości) i David Mitchell (Atlas chmur), który jest współautorem Matryca 4 scenariusz obok Wachowskiego. Oprócz pracy filmowej zarówno Hemon, jak i Mitchell są znakomitymi pisarzami i obaj pojawili się w odcinku serialu Wachowskich Netflix, Sense8.

Jak dotąd nie wygląda na to, że w to zaangażowane będzie inne rodzeństwo Wachowskiego Matryca 4, choć wydaje się, że Warner Bros. uważa, że ​​seria jest bezpieczna w rękach Lany. „Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani ponownym wejściem do Matrix z Laną” – powiedział Toby Emmerich, prezes Warner Bros Picture Group. „Lana jest prawdziwą wizjonerką – wyjątkową i oryginalną twórczynią filmowców – i cieszymy się, że pisze, reżyseruje i tworzy ten nowy rozdział we wszechświecie Matrix”.

Istnieje jednak taka szansa John Wick reżyser Chad Stahelski, który był podwójnym kaskaderem Keanu Reevesa i koordynatorem kaskaderów w oryginalnych filmach Matrix, może wrócić do kolejnej części. Przed oficjalnym ogłoszeniem Warner Bros. Stahelski ujawnił, że czwarty film Matrix jest w produkcji i powiedział, że „odłoży wszystko, co robiłem, aby pomóc”, aby zrealizować kontynuację.

Zalecenia redaktorów