Masowa przerwa w dostawie prądu, niewłaściwe wykorzystanie danych na Twitterze i więcej wiadomości


Ogromne przerwy w dostawie prądu nie uratują Kalifornii, Twitter niewłaściwie wykorzystał dane uwierzytelniania dwuskładnikowego, a naukowcy wiedzą teraz, gdzie piorun uderza dwukrotnie (tyle samo, co gdzie indziej). Oto wiadomości, które musisz znać za dwie minuty lub krócej.

Czy chcesz otrzymywać tę dwuminutową łapankę jako e-mail każdego dnia tygodnia? Podpisz tutaj!

Dzisiejsze nagłówki

Odcięcia zasilania nie mogą uratować Kalifornii przed piekłem pożarów

W środę wieczorem PG&E zaczęło odcinać zasilanie setkom tysięcy mieszkańców Kalifornii, aby zapobiec pożarom podczas silnego wiatru. Chociaż może to być konieczne jako przerwa, odcięcia nie uratują Kalifornii całkowicie przed pożarami. „Nawet jeśli zapobiegniesz 90 procentom pożarów, pozostałe pożary mogą być równie złe lub nawet gorsze”, zauważa Daniel Swain, klimatolog z UCLA. „Nawet jeśli zobaczymy ich mniej, nadal będziemy mieć katastrofalne pożary”.

Nigdy nie ufaj platformie, która zapewni prywatność nad zyskami

Twitter stał się najnowszym gigantem technologicznym, który wykorzystuje dane z dwuskładnikowego systemu bezpieczeństwa uwierzytelniania do marketingowej bazy danych. Firma twierdzi, że użycie dwuskładnikowych numerów telefonów i adresów e-mail do celów marketingowych było przypadkowe, ale informacje te wykorzystano do pomocy w kierowaniu reklam, a firma zgłosiła się dopiero po trzech tygodniach od zatrzymania. W ubiegłym roku Facebook przyznał się do podobnej praktyki, a Federalna Komisja Handlu ukarała Facebooka rekordową kwotą 5 miliardów dolarów w lipcu za liczne przypadki niewłaściwego obchodzenia się z danymi użytkowników.

Szybki fakt: 3,3 miliona

Tak wiele baryłek paliwa bunkrowego zużywa każdego dnia ogromny statek przewożący ładunek. Ten szczególny rodzaj paliwa ma 3500 razy więcej siarki niż paliwo samochodowe i ma jeden dziki efekt uboczny: Błyskawica jest dwukrotnie bardziej narażona na szlaki żeglugowe niż w innych miejscach.

WIRED poleca: Akcesoria do przełączników Nintendo

Jeśli masz Switch, już wiesz, jak wspaniale jest. Jeśli nie, powinieneś go zdobyć. Ale nasi recenzenci uważają, że nie powinieneś na tym poprzestawać: zebrali listę 26 najlepszych akcesoriów, aby oszukać Switch.

Wiadomości, których możesz użyć

Oto kilka wskazówek, jak ulepszyć swoje historie na Instagramie.

To codzienne podsumowanie jest dostępne jako biuletyn. Możesz zarejestrować się tutaj, aby mieć pewność, że codziennie będziesz otrzymywać wiadomości do skrzynki odbiorczej!