Luminar Flex przynosi A.I. Narzędzia do Photoshopa, Lightroom z wtyczką


uruchamia skylumm luminar flex 4
Skylum

Skylum Luminar zawiera kilka sztucznie inteligentnych narzędzi, które trudno znaleźć gdzie indziej, ale teraz firma produkująca oprogramowanie ma rozwiązanie dla fotografów, którzy chcą uzyskać dostęp do tych narzędzi, nie tracąc całkowicie bieżącego przepływu pracy. W kwietniu Skylum uruchomiło Luminar Flex, wtyczkę Luminar, która współpracuje z Adobe Photoshop, Lightroom Classic, Photoshop Elements, MacOS Photos i Apple Aperture. Teraz wtyczka widzi swoją pierwszą aktualizację z dodatkiem filtra Accent AI 2.0 w Flex 1.1.

Podczas gdy Luminar nakłada się na kilka narzędzi znalezionych w edytorach takich jak Lightroom Classic, firma koncentruje się na A.I. przyniósł garść narzędzi unikalnych dla oprogramowania. A.I. Luminara Sky Enhancer automatycznie wykrywa niebo na obrazie, na przykład. Dzięki wtyczce narzędzia te stają się dostępne dla fotografów preferujących przepływ pracy Adobe.

Obecni użytkownicy Luminar zyskają Flex za darmo, podczas gdy firma twierdzi, że usunie narzędzia z wtyczki Luminar z bibliotekami, dzięki czemu wtyczka i oryginalne oprogramowanie będą ze sobą współpracować bez nakładania się. Skylum twierdzi, że zmiana nastąpi wraz z kolejną dużą aktualizacją Luminara.

Luminar Flex zawiera kilka narzędzi dostępnych już w samodzielnym oprogramowaniu Luminar. Akcent A.I. to edycja jednym kliknięciem, która analizuje obrazy pod kątem problemów przed określeniem, co należy dostosować. Wersja 2.0, dołączona do aktualizacji wtyczki z 10 lipca, rozpoznaje ludzi i obiekty, zwiększając dokładność filtru jednym kliknięciem, który dokonuje korekt na podstawie unikalnego obrazu, zamiast stosować te same korekty do każdego obrazu. Szczegóły Enhancer poprawia ostrość, podczas gdy Foliage Enhancer skupia się na zieleni. Wraz z narzędziami do korekcji, Flex buduje również kilka narzędzi stylistycznych, w tym filtr złotej godziny, efekt Ortona dla miękkiej poświaty i blask obrazu, aby stworzyć „senny” wygląd.

Wtyczka zawiera także tabele Lookup lub LUT Mapping do stosowania gotowych stylów, takich jak gradacja kolorów i style filmowe. Jedno kliknięcie Wygląda wewnątrz Luminaru jest również częścią wtyczki.

Flex jest zorganizowany w różne obszary robocze, które usuwają niepotrzebne narzędzia dla mniej zaśmieconego obszaru roboczego, z trybu eksperckiego ze wszystkimi narzędziami do obszarów roboczych specyficznych dla danego gatunku, takich jak czarno-białe, zdjęcia lotnicze i portretowe. Warstwy i tryby mieszania są również wbudowane w Flex w celu łączenia wielu efektów.

W programie Photoshop Flex ma kilka dodatkowych funkcji, w tym opcję pracy z obiektami inteligentnymi i dołączania tych narzędzi wtyczek podczas nagrywania nowych działań.

Luminar Flex jest dostępny za 59 USD. Obecni użytkownicy Skylum Luminar 2018 i Luminar 3 mają dostęp do narzędzia bez dodatkowych kosztów. Skylum mówi, że Flex będzie w osobnym harmonogramie aktualizacji z oryginalnego Luminara.

Zaktualizowano 10 lipca 2019 r .: Dodano wiadomości o wersji Flex 1.1.