Lizzy Capri zrezygnowała z pracy w YouTube, zyskała 4 miliony subskrybentów

[ad_1]

  • Gwiazda YouTube Lizzy Capri zgromadziła ponad 4 miliony subskrybentów i ponad pół miliarda wyświetleń w mniej niż dwa lata po opublikowaniu swojego pierwszego filmu online.
  • Capri był ostatnio nominowany do nagrody Streamy Award w kategorii twórca przełomów. Nagrody Streamy wyróżniają twórców wideo online, a ceremonia odbędzie się 13 grudnia w Los Angeles.
  • W 2016 roku ukończyła Carnegie Mellon University i natychmiast dostała pracę na LinkedIn.
  • Ale zrezygnowała po tym, jak jej przyjaciele Stephen i Carter Sharer odnieśli sukces na YouTube i postanowiła założyć własny kanał.
  • Capri podzieliła się, dlaczego porzuciła tradycyjną pracę w YouTube i jak udało jej się zbudować zrównoważony biznes online z pracownikami, ofertami marki i milionami wyświetleń filmu.
  • Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej historii BI Prime.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 10 października i został zaktualizowany, aby odzwierciedlić nominację Capri do nagrody Streamy Award.

Kiedy Lizzy Capri ukończyła college w 2016 roku, nie miała na myśli sławy na YouTube. Po ukończeniu szkoły podążyła bardziej tradycyjną ścieżką, zdobywając pracę od 9 do 5.

„Dorastanie w YouTube zawsze stanowiło dużą część mojego życia” – powiedziała Business Insider. „I wiedziałem, że ludzie zrobili z tego karierę; po prostu tak naprawdę nie wiedziałem jak – i zostawiłem to w tym”.

Capri studiował statystyki i pisanie techniczne na Carnegie Mellon University, a po ukończeniu pracował jako pisarz techniczny na LinkedIn.

Ale pomagała swoim kolegom ze studiów Carter Sharer (5,6 miliona subskrybentów) i jego bratu Stephenowi (7 milionów subskrybentów) w ich kanałach, obserwując, jak rosną.

Następnie w 2018 roku Capri postanowiła założyć własny kanał. Niemal natychmiast stał się niekontrolowanym sukcesem.

Capri, obecnie 25 lat, ma ponad 4 miliony subskrybentów YouTube i ponad pół miliarda wyświetleń – mniej niż dwa lata po opublikowaniu swojego pierwszego filmu online. Niedawno była nominowana do nagrody Streamy Award w kategorii twórca przełomów. Nagrody Streamy wyróżniają twórców wideo online, a ceremonia odbędzie się 13 grudnia w Los Angeles.

Jest mózgiem marki „Lizzy Capri”, nadzorując analitykę, logistykę, marketing i branding w kanale, który przyciąga głównie młodszych widzów.

Pozostawienie tradycyjnej kariery w YouTube

Kanał Stephena Sharera był pierwszy, z filmami takimi jak rozpakowanie hoverboarda i „szalone wyzwanie w backflip” (teraz z prawie 14 milionami wyświetleń).

Rozwój kanału zaczął przyspieszać w 2017 roku, a Carter Sharer – który również pracował nad kanałem wraz ze swoim bratem i Capri – powiedział, że zrezygnuje z pracy, jeśli kanał przejdzie 100 000 subskrybentów.

Tak się stało i Capri powiedziała, że ​​pomyślała: „Też chętnie zrezygnuję, ale jeśli osiągniemy milion”.

W ciągu dwóch miesięcy od odejścia Cartera oryginalny kanał Stephen Sharer trafił do 1 miliona subskrybentów, co skłoniło ją do porzucenia pracy na LinkedIn.

„To było szalone” – powiedziała. „Mieliśmy arkusz kalkulacyjny Excel – setki pomysłów – i za każdym razem, gdy wymyśliłem jakiś pomysł, dodałem go i stąd pochodzi wiele początkowych pomysłów wideo”.

Na początku Capri spędzała czas na zapleczu kanału, zarządzając kontem e-mail, angażując odbiorców poprzez komentarze i maile od fanów, aby budować lojalność odbiorców, powiedziała.

„Moja tradycyjna praca zdecydowanie przyczyniła się do ukształtowania moich doświadczeń na YouTube i stworzyła więcej struktury wokół bycia twórcą i pracy w tym nieustrukturyzowanym stylu życia” – powiedziała.

Dzień z życia

Na początku ubiegłego roku Capri postanowiła uruchomić własny kanał, który wkrótce zmienił się w cztery kanały: kanał główny, kanał vlogowy, kanał gier i kanał dla jej psa Milli, mieszankę pudli hawańskich.

Z jej czterech kanałów Milli's World jest drugim najpopularniejszym kanałem wśród prawie 1 miliona subskrybentów.

Capri powiedział, że przetworzenie pomysłu w film zajmuje zwykle kilka dni. I istnieje strategia zdobywania milionów wyświetleń.

„Wygląda na to, że właśnie wzięliśmy kamerę i pobiegliśmy, ale tak naprawdę usiedliśmy, przeprowadziliśmy burzę mózgów i opracowaliśmy strukturę filmu” – powiedziała. „Chcemy, aby było to łatwe, ale w każdym filmie jest dużo produkcji”.

Capri powiedziała, że ​​spędza dużo czasu na zastanawianiu się nad tym, jak będzie wyglądać miniatura, i zrobienie zdjęcia zajmuje około godziny.

W poprzednim wywiadzie Reed Duchscher, prezes firmy Night Media zajmującej się zarządzaniem talentami, rozmawiał z Business Insider o popularnych technikach, które twórcy wykorzystują, aby przyciągnąć młodszych widzów, takich jak dodawanie jasnych kolorów, takich jak neonowa zieleń i żółty do miniatury.

„Przyczyna promowania tych popularnych kanałów sprowadza się do dwóch rzeczy: wysokiego średniego czasu oglądania i wysokiego współczynnika klikalności” – powiedział Duchscher.

Capri stosuje niektóre z tych technik w swoich miniaturach.

Budowanie zrównoważonego biznesu online

Capri jest właścicielem i operatorem czterech kanałów, ale odgrywa kluczową rolę w rozwoju kanałów trzech innych twórców: Carter Sharer, Stove's Kitchen i Ryan Prunty.

Dziś wszyscy czterej twórcy są w „zespole”, wraz z kilkoma pracownikami, od pełnoetatowych redaktorów wideo i asystentów produkcji po kogoś, kto pomaga w tworzeniu i sprzedaży towarów, powiedziała.

„Istnieje aspekt zrównoważonego rozwoju dla firm, który różni się od hobby lub pasji” – powiedziała. „Zawsze traktowałem to bardzo poważnie i musisz, jeśli polegasz na tym, by płacić rachunki”.

Powiedziała, że ​​zespół codziennie pracuje razem i filmuje o dwóch filmach dziennie na czyjś kanał. Spędzą również czas na analizie danych analitycznych każdego filmu – takich jak wyświetlenia, współczynnik klikalności i czas oglądania – patrząc na to, co działa i usuwając metody, które nie działają. Powiedziała, że ​​starają się oglądać filmy na 50% i sprawdzą, gdzie widzowie klikają film, korzystając z danych dostarczonych przez studio twórców YouTube.

„Nasz dzień jest całkowicie zatłoczony” – powiedziała. „Każdego tygodnia musimy rozwiązywać wiele wewnętrznych problemów biznesowych z naszym zespołem prawnym lub księgowym”.

Capri powiedziała, że ​​zarabia na reklamach w swoich filmach na YouTube, partnerstwach marki i innych możliwościach, takich jak towary.

W YouTube twórcy zarabiają na reklamach umieszczanych w filmach Google. Ile zarabia twórca z programu Google AdSense na filmie w YouTube, zależy od wielu czynników, od miejsca w filmie, w którym widzowie zwykle rezygnują, do rodzaju reklamodawców, którzy uzyskują film. Niektórzy najlepsi twórcy stosują strategie umieszczania reklam w celu zarabiania jak największej ilości pieniędzy, a ogólna kwota zarobków zależy od czasu oglądania, długości filmu i danych demograficznych widzów.

Powiedziała, że ​​to, co działa na YouTube, ciągle się zmienia. W ciągu ostatniego roku powiedziała, że ​​jej zespół skupił się na opracowaniu strategii twórczej i rebrandingu nazwy zespołu (wcześniej „zespół marzeń”, teraz „Team RAR”), a także na zdobyciu trwałej publiczności, upewniając się, że nadal koncentrują się na każdy z nich ma swoich obserwujących, zamiast jednorazowych wirusowych hitów.

„Teraz jest o wiele większa presja, ponieważ jest w to zaangażowanych o wiele więcej osób” – powiedziała. „Abyśmy mogli się rozwijać, nie tylko jako jeden kanał, ale jako grupa, mamy moc liczbową i widzieliśmy to”.


Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak osiągnąć sukces, według gwiazd YouTube i Instagram, zapoznaj się z tymi wpisami Business Insider Prime:[ad_2]