Lil Bub i Śmierć bystrości


Wczoraj po południu, gdy sieć dzieliła się swoim dziesiątym memem Baby Yoda (jest nowy, tym razem z kubkiem), Lil Bub zmarł. „Perma-kotek”, który podbił serce Internetu około 2012 roku, miał zaledwie 8 lat. W swoim wpisie na Instagramie jej właściciel / „koleś” Mike Bridavsky napisał, że mimo że Bub cierpiał na infekcję kości (część przyczyny jej pojawienia się), „nie spodziewaliśmy się, że odejdzie tak szybko lub tak nagle bez ostrzeżenia . ”Bub zmarł spokojnie, dodał, we śnie.

W postie Bridavsky'ego było jednak coś szczególnie druzgocącego. To: „Niemożliwe jest ujęcie w słowach głębokiego wpływu, jaki Bub wywarł na moje życie… i na życie tych z was, którzy troszczyli się o nią, jakby była własną rodziną.” W ciągu ostatnich kilku lat Lil Bub nieco zniknął z pamięci Internetu. Podobnie jak Grumpy Cat, wciąż była instytucją internetową, ale zagłuszyła ją cięższa i gorąca dyskusja w mediach społecznościowych. Pamiętając ją teraz i pamiętając jej wizytę w biurze WIRED sześć lat temu, czuję się jak odwrócenie dni, w których internet niemal skupiałby się na czymś uroczym. Dyskurs online jest teraz poważniejszy – są to poważniejsze czasy – i możliwe, że wiek powszechnie kochanych kotów internetowych się skończył.

Tak, jest to podobne do ujęcia WIRED po odejściu Grumpy Cat, ale to uczucie jest prawdziwe. Być może jest to koniec dekady, dzięki której stała się sławna, ale odejście Lil Bub wydaje się śmiercią epoki Tumblr, Mohawk Guy, wielu rzeczy, które uszczęśliwiały ludzi. Zawsze będziemy mieć Beyoncé, aby inspirować radość, a ludzie nadal publikują zdjęcia zwierząt w mediach społecznościowych, ale niewiele – jeśli w ogóle – stworzeń osiągnęło poziom miłości tych kotów.

UCZ SIĘ WIĘCEJ

Jednak Lil Bub była inna niż Grumpy Cat. Oprócz tego, że oboje mieli schorzenia, które czyniły ich szczególnie fotogenicznymi, Lil Bub postawiła na coś bardziej opiekuńczego i ostrożnego. Grumpy Cat, jak sama nazwa wskazuje, pomógł fanom w ukierunkowaniu frustracji i ennui. Lil Bub reprezentowała miłość bezwarunkową, ochronę słabszych. Była nieoficjalną maskotką polegającą na tym, by nigdy nie walczyć. Internet może teraz skorzystać z jednego z nich.

Oczywiście zajęły jej miejsce inne gwiazdy. Ta kotka, która kiedyś miała własną ofertę książkową, dokument, album i talk show, dała początek klasie wpływowych twórców. Większość z nich to fashionistki, gracze i guru fitness. TikTok dostarczył kilka wirusowych kotów, ale żaden z nich nie rozpoznał ich odpowiedników z początku 2010 roku. Internet nadal kocha słodkie, ale może nigdy nie pokochać kota – ani nic takiego – tak jak kiedyś kochał Bub.


Więcej wspaniałych opowieści przewodowych