Latające taksówki CES i więcej z tego tygodnia


Targi Consumer Electronics Show, coroczna impreza branży gadżetów technicznych, są zawsze na trippy stronie. Ale powiększ opcje transportu CES i robi się wręcz halucynogenny. Samochody z nogami, latające taksówki, czujniki, które obserwują twoją twarz podczas jazdy samochodem, śmierć robotów, Uber dla … taksówek. Gdy wychodzimy z Vegas, pamiętajcie, że nie było tam tego, co stało się tam w zeszłym tygodniu. Jesteśmy z Tobą.

Również w tym tygodniu: Ford nixes Chariot, usługa transferu na bazie aplikacji; największy elektryczny pionowy samolot startowy i lądujący jeszcze ucieka; i rozmawiamy z Departamentem Transportu w Seattle o tym, dlaczego pochował on rampę, a następnie wykopał ją ponownie, sześć lat później. Daj się złapać.

Nagłówki

Historie, które mogłeś przegapić od WIRED w tym tygodniu

  • Rosyjska firma z branży robotyki twierdzi, że jej produkt został trafiony przez Teslę Model S na autopilocie na CES. Całość była prawdopodobnie mistyfikacją, ale pokazuje, że opinia publiczna ma jeszcze wiele do nauczenia się, jak działa automatyczna technika samochodowa.

  • Koszmarne, czy zabawne? CES to wymówka Hyundai musi wprowadzić koncepcję samochodu ze stopami. Może toczyć się po drogach lub rozszerzać swoje kończyny i szponiaste stopy, aby wspinać się po schodach lub wędrować po trudnym terenie.

  • W Vegas izraelska firma Guardian Optical Technologies wprowadziła nową funkcję "Optical Cabin Control". Technologia z czujnikiem służy do szpiegowania, ale mam nadzieję, że na dobre. Obiecuje monitorować wzrok kierowców, głowę i, tak, ruchy tyłek, aby upewnić się, że zwracają uwagę podczas korzystania z nowej, półautonomicznej techniki samochodowej. (Czujniki czołowe służą do zapewnienia właściwej ochrony poduszek powietrznych, gdy w samochodzie znajdują się pasażerowie.)

  • Elektryczne motocykle Harley-Davidson? 😍 Ich cena 29 799 USD? 😒

  • Mapowanie i lokalizacja firmy HERE przedstawia SoMo, platformę aplikacji dla wszystkich firm taksówkowych, które zostały zepchnięte przez jazdę. Uruchomi się w 15 globalnych miastach, w tym w Londynie, Amsterdamie, Nowym Orleanie i Los Angeles.

  • Poznaj Ava XC, "co by stworzył Tony Stark, gdyby miał fazę Edward Scissorhands." Wygląda na to, że to największy znany elektryczny pionowy samolot startowy i lądujący, który jeszcze lata, a jego twórcy nie będą źli, jeśli zostaną rozmieszczeni w latająca taksówka uczciwa do Jowisza.

  • Doświadczeni helikopsi-kowale w Bell chcieliby, abyś przywitał się ze swoim pionowym samolotem startowym, sześciocylindrowym Nexusem, który wykorzystuje sześć pochylonych, kanałowych wentylatorów, aby osiągnąć prędkość 150 mph i zasięg 150 mil. Hybrydowo-elektryczny statek może pewnego dnia stać się kręgosłupem reklamowanego przez Ubera programu taksówek lotniczych.

  • Inicjatywa VW Electrify America (która musiała wystartować w ramach osiedla Dieselgate) ogłasza zabawną innowację: ładowarki, które rozpoznają samochód elektryczny i automatycznie naliczą opłaty za ładowanie.

  • Ford mówi "toodle-oo" Chariotowi, swojemu opartemu na aplikacjach transportowi wahadłowemu, który nabył zaledwie dwa lata temu za ponad 60 milionów dolarów. Jego upadek jest kolejnym dowodem, piszę, że zarabianie pieniędzy na transporcie jest trudne.

  • Dobre wiadomości dla Uber i Lyft, według nowego badania Pew Research: 36 procent Amerykanów twierdzi teraz, że korzystali z usług ride-hail, w porównaniu do 15 procent sprzed trzech lat. Mniej dobre wieści: zaledwie 8 procent twierdzi, że używa go co tydzień. Firmy chciałyby, aby coraz więcej użytkowników zwracało się do ich usług – bardziej jeździć na rowerze, hulajnogach czy rowerach – częściej.

Wystawa tygodnia CES Lidara

Nie zawsze jesteśmy narcyzami, ale my byli łaskotany przez firmę AEye z wyświetlaczem CES firmy lidar. Zainspirowany filmem WIRED, który zapytał, czy firma konkurenta może "zobaczyć" pociski z bronią Nerf, wyświetlacz wypełniony pianką i bykiem oczu AEye próbował udowodnić, że jego produkt mógł.

Wyświetlacz CES firmy lidar AEye został wyposażony w pistolety Nerf.

Jack Stewart

Stat of the Week

3%

Według firmy badawczej Rhodium Group wzrost zużycia oleju napędowego i paliwa do silników odrzutowych w zeszłym roku. Ten skok, spowodowany głównie dynamicznie rozwijającymi się sektorami transportu i lotnictwa, przyczynił się do 3,4-procentowego spadku emisji dwutlenku węgla w 2018 r., Najbardziej znaczącego wzrostu od ośmiu lat.

Wymagane czytanie

Wiadomości z innych źródeł w Internecie

W widoku z tyłu

Niezbędne historie z kanonu WIREDa

Wróć ze mną na CES 2008, jako dwa blogi gadżetów, Engadget i Gizmodo, stań do walki o technologię – i supremację widoku strony.