'Łał.' Astrofizyk Eugene Parker reaguje na pierwsze wyniki badań Namesake Sun Probe (wideo)

[ad_1]

Pierwsze wyniki pochodzą z ustawień rekordów NASA Sonda słoneczna Parker zaimponował pionierskiemu astrofizykowi, który nadał statkowi kosmicznemu jego imię.

Wczoraj (4 grudnia) członkowie zespołu misji opublikował cztery opracowania raportowanie tego, co PSP zaobserwował podczas pierwszych dwóch bliskich zbliżeń do Słońca. Te fragmenty peryhelium były epickie i zuchwałe, biorąc sondę w odległości zaledwie 15 milionów mil (24 milionów kilometrów) od naszej gwiazdy z zawrotnymi prędkościami, które osiągnęły prędkość 200 000 mil na godzinę (320 000 km / h).

Żaden statek kosmiczny nigdy się nie zbliżył słońcelub podróżował tak szybko w stosunku do niego.

Związane z: NASA's Parker Solar Probe Mission to the Sun in Pictures

PSP bierze swoją nazwę od 92-latka Eugene Parker, który w latach 50. XX wieku kontrowersyjnie zaproponował, że strumień naładowanych cząstek stale wypływa ze Słońca. Istnienie tego strumienia, znanego jako wiatr słoneczny, zostało wkrótce potwierdzone przez obserwacje statku kosmicznego.

Parker, który jest teraz emerytowanym profesorem na uniwersytecie w Chicago, wniósł wiele innych ważnych wkładów w nasze rozumienie słońca podczas jego długiej kariery – tak wielu, że jest uważany za ojca współczesnej heliofizyki, powiedział Nicky Fox , dyrektor Heliophysics Division w centrali NASA w Waszyngtonie

„Zasadniczo zrodził całą dyscyplinę fizyki” – powiedział wczoraj Fox podczas wydarzenia „NASA Live” poświęconego omawianiu nowych wyników PSP. Chociaż ludzkość od niepamiętnych czasów starała się odkryć słońce, „naprawdę zrozumienie, że słońce miało tak głęboki wpływ na Ziemię, tak naprawdę wynika z Gene Parker”.

Ten ogromny wpływ wyjaśnia, dlaczego NASA złamała formę, nazywając PSP. To jedyny statek kosmiczny agencji, który kiedykolwiek nosił imię żywej osoby.

Podczas wczorajszego wydarzenia Fox wyjaśniła, że ​​kilka miesięcy temu złożyła wizytę Parkerowi, aby uczcić rocznicę przybycia statku kosmicznego na orbitę wokół Słońca.

The PSP uruchomiono 12 sierpnia 2018 r, mając na uwadze dwa wielkie cele misji: ustalenie, w jaki sposób wiatr słoneczny jest przyspieszany do tak dużych prędkości (ponad 1 milion mil na godzinę lub 1,6 miliona km / h) oraz zrozumienie, dlaczego zewnętrzna atmosfera lub korona słoneczna jest tak znacznie cieplejsze niż powierzchnia Słońca. (Temperatury w koronie mogą przekraczać 2 miliony stopni Fahrenheita lub 1,1 miliona stopni Celsjusza. Powierzchnia wynosi zaledwie 11 000 F lub 6000 C.)

Podczas spotkania, które zostało uchwycone na wideo i udostępnione podczas wydarzenia NASA Live, Fox rzucił Parkerowi wgląd w wyniki opublikowane wczoraj. Dane te pokazują między innymi ten jeden element wiatr słoneczny wydaje się, że powstaje w pobliżu równika gwiazdy, w koronalnych „dziurach”, które są chłodniejsze i mniej gęste niż reszta zewnętrznej atmosfery.

PSP odkrył również zaskakujące „przełączenia” w polu magnetycznym Słońca przepływającym blisko Słońca: Orientacja pola, mierzona przez sondę, czasami odwracała się o 180 stopni, a następnie odwróciła się w ciągu kilku sekund lub minut.

Związane z: Wyjaśnienie misji Sun Parker Solar Probe NASA (plansza)

„Cóż, wszystko, co mogę powiedzieć, to„ Wow ”https://www.space.com/” Parker powiedział w filmie. „Kiedy wybierasz się na misję kosmiczną, zawsze napotykasz tajemnicze rzeczy, w końcu je rozgryzając . Ale nie spodziewałbym się czegoś takiego ”.

Parker zastanawiał się także nad uruchomieniem PSP z Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie, w którym uczestniczył.

„Byłem bardzo poruszony faktem, że ten statek kosmiczny leciał na nocne niebo, a on nigdy nie wróci” – powiedział Parker. Kolejne słowa przychodziły wolniej, gdy fizyk zaczął się dusić: „To smutne, wiesz – twój stary przyjaciel”.

Fox zaskarbiła się, odpowiadając, że odczuwa niepokój związany z separacją, gdy statek kosmiczny odpędził Ziemię.

„To było jak obserwowanie członka zespołu, ponieważ po tak długiej pracy z tym statkiem kosmicznym stała się osobą i stała się częścią zespołu” – powiedział Fox Parkerowi. „I pożegnanie się z nią było naprawdę trudne.”

W nadchodzących latach usłyszymy wiele więcej od PSP. Statek kosmiczny wykonał tylko trzy z 24 planowanych przebiegów peryhelium, które odbędą się do końca misji w 2025 r. Ostatnie kilka bliskich podejść będzie najbardziej ekscytujących i być może najbardziej owocnych.

PSP będzie kilkakrotnie zmniejszać swoją odległość w peryhelium przez zmieniające trajektorię przeloty Wenus, z których następne pojawią się w przyszłym miesiącu. Do 2025 r., Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, statek kosmiczny znajdzie się w odległości zaledwie 3,83 miliona mil (6,16 miliona km) od powierzchni Słońca przy najbliższym zbliżeniu. I te spotkania będą dotyczyć prędkości maksymalnej 430 000 km / h (690 000 km / h), powiedzieli członkowie zespołu misji.

Książka Mike'a Walla o poszukiwaniu życia obcego ”Tam„(Grand Central Publishing, 2018; ilustrowany przez Karl Tate), jest już dostępny. Śledź go na Twitterze @michaeldwall. Śledź nas na Twitterze @Spacedotcom lub Facebook.

Wszystko o Space Holiday 2019

Potrzebuje więcej miejsca? Subskrybuj nasz siostrzany tytuł „All About Space” najnowsze niesamowite wiadomości z ostatniej granicy! (Źródło zdjęcia: All About Space)[ad_2]