Kup Pobierz lub CD, a nie usługę online


[Updated on January 7, 2019.]

Najnowsze statystyki z IRS pokazują, że spośród wszystkich złożonych przez siebie e-deklaracji podatkowych za ostatni rok podatkowy, 59% zostało zrobione przez specjalistów podatkowych, a 41% było samoprzygotowanych. Ta 59-procentowa liczba wciąż jest dla mnie zaskakująco wysoka, ale dzisiaj koncentrujemy się na 41% samodzielnie przygotowanych zwrotach.

Kiedy jesteś częścią 41%, którzy robią własne podatki, oprogramowanie sprawia, że ​​jest to o wiele łatwiejsze niż robienie tego bezpośrednio na formularzach. Niektóre programy, takie jak FreeTaxUSA, są dostępne wyłącznie online. Inne, takie jak TurboTax i H & R Block, oferują zarówno usługę online, jak i oprogramowanie do pobrania lub na płycie CD, które instalujesz na swoim komputerze. Większość osób decyduje się na korzystanie z usługi online. Firma TurboTax zgłosiła, że ​​80% zwrotów, które otrzymał, pochodziło z jej produktów online. Gdy masz wybór między zakupem oprogramowania zainstalowanego na komputerze i płaceniem za korzystanie z usługi online, lepiej kupuj oprogramowanie / CD.

Kompatybilność z systemem operacyjnym

Oprogramowanie online jest kompatybilne z większymi odmianami urządzeń. Możesz go używać z Linuksem, Chromebookiem lub tabletami, podczas gdy oprogramowanie do pobrania / CD zwykle działa tylko w systemie Windows lub Mac. Czasami oprogramowanie wymaga również nowszej wersji systemu operacyjnego.

Kiedy korzystasz z oprogramowania online, nie musisz się martwić o instalację oprogramowania i ewentualne problemy z pojawiającymi się błędami. Zainstalowane oprogramowanie zwykle wymaga kilku aktualizacji, zanim zostanie sfinalizowane. Oprogramowanie online jest automatycznie aktualizowane w chmurze.

Oprogramowanie online ma tutaj wyraźnie przewagę. Jednakże, jeśli masz komputer z systemem Windows lub Mac i jesteś biegły w instalowaniu i aktualizowaniu oprogramowania na nim, to nie jest tak duże obciążenie. Zwykle zajmuje to zaledwie minutę.

Można go uzyskać za darmo

Poprzez partnerstwo z firmami zajmującymi się oprogramowaniem podatkowym, oferty IRS Darmowy plik dla osób o dochodach poniżej progu. Wartość odcięcia wyniosła 66 000 USD w skorygowanym dochodzie brutto (AGI) za rok podatkowy 2017, który obejmuje 70% wszystkich podatników. Może on nieznacznie wzrosnąć do 2018 roku. Niestety tylko około 3% wszystkich podatników faktycznie korzysta Darmowy plik dla byle jakiego powodu. Darmowy plik jest całkowicie online. Nie ma opcji pobierania oprogramowania.

Możliwe jest również uwolnienie go od samych spółek podatkowych. FreeTaxUSA oferuje bezpłatne zwroty federalne bez limitu dochodów lub ograniczenia funkcji. TurboTax i H & R Block oferują bezpłatną wersję z ograniczonymi funkcjami. Jeśli zdecydujesz się na użycie FreeTaxUSA lub jeśli nie potrzebujesz żadnych funkcji wykluczonych przez TurboTax lub H & R Block, możesz korzystać z oprogramowania online bezpłatnie. Ponownie wszystkie te możliwości są dostępne tylko online. Nie ma żadnego bezpłatnego oprogramowania do pobrania / CD, chyba że otrzymasz oprogramowanie za pośrednictwem instytucji finansowej ze względu na twoje relacje z tą instytucją finansową.

Oprogramowanie online ma tę zaletę, jeśli jesteś w stanie go uwolnić.

Ceny

Jeśli musisz zapłacić, ceny oprogramowania online są zwykle wyższe niż pobieranie oprogramowania / CD.

Porównałem ceny tylko dla federacji, bez stanu w losowym dniu:

online Pobierz / CD (Amazon)
TurboTax, wydanie Deluxe 40 USD 30 USD
H & R Block, wydanie Deluxe 30 USD 25 USD

Porównałem także ceny federalne plus jeden stan, w tym e-plik dla federalnego i stanowego:

online Pobierz / CD (Amazon)
Wersja TurboTax, Deluxe + State 80 USD 60 USD
Wersja H & R Block, Deluxe + State 67 USD 55 USD

Po wykonaniu zwrotu stanu online, ceny automatycznie uwzględniają stanowy plik e-mail. Pobieranie oprogramowania / płyta CD z funkcją zwrotu stanu obejmuje tylko część przygotowawczą. E-zgłoszenie zwrotu z państwa wymaga dodatkowej opłaty w wysokości 20 USD. Dodałem 20 USD do ceny oprogramowania do pobrania / CD dla porównania jabłek z jabłkami.

Myślę, że 20 USD za e-złożenie deklaracji stanu jest zbyt wysokie, gdy całe oprogramowanie z całą złożoną logiką dla zwrotów federalnych i państwowych wynosi tylko 40 USD. Jeśli chcesz wydrukować i przesłać pocztą zwrot stanu, możesz zaoszczędzić 20 USD i pobrać oprogramowanie prawie połowę ceny za to, że robisz to online.

funkcje

Nie tylko oprogramowanie do pobrania / CD jest tańsze, ale ma także więcej funkcji niż ta sama edycja online. Na przykład, jeśli sprzedałeś inwestycje z zyskami lub stratami kapitałowymi, nie można sobie z tym poradzić w internetowej wersji Deluxe oprogramowania TurboTax lub H & R Block. Musisz uaktualnić do TurboTax Premier lub H & R Block Premium. Jednak wydanie Deluxe oprogramowania do pobrania / CD obejmuje obsługę zysków kapitałowych lub strat. To sprawia, że ​​pobieranie oprogramowania / CD jest jeszcze tańsze w porównaniu do wymaganej wyższej edycji produktu online.

Pobieranie oprogramowania / CD ułatwia również dostęp do formularzy podatkowych. Jeśli znasz formularze, możesz przełączać się między rozmową a formularzami, aby potwierdzić, że prawidłowo odpowiedziałeś na pytania.

Niższe ceny i więcej funkcji daje przewagę oprogramowania do pobrania / CD.

Wielokrotne zwroty

Produkt online jest przeznaczony do użytku tylko przez jedną osobę. Jeśli inne osoby w rodzinie muszą z niego korzystać, muszą zarejestrować się osobno i zapłacić ponownie (chyba, że ​​mogą je otrzymać za darmo, patrz wyżej).

Po zainstalowaniu oprogramowania do pobrania / dysku CD na komputerze można go użyć do wielu zwrotów. Może być składany oddzielnie dla małżeństwa. Lub może być za złożenie deklaracji dla dzieci lub rodziców. Oprogramowanie do pobrania / CD zawiera 5 bezpłatnych federalnych plików elektronicznych do tego celu. Jeśli potrzebujesz więcej niż 5 zwrotów, dodatkowe zwroty można wydrukować i wysłać pocztą.

Dostęp do poprzednich lat

Za pomocą oprogramowania do pobrania / CD, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował zmienić zwrot z poprzedniego roku, zawsze możesz odpalić lub ponownie zainstalować program z poprzedniego roku. Jeśli korzystasz z oprogramowania online, przed upływem roku oprogramowanie online jest automatycznie aktualizowane na następny rok. Jest proces, aby uzyskać zwrot z poprzedniego roku, ale jest to znacznie trudniejsze.

Składanie a planowanie

Oprogramowanie online jest przeznaczone do przechowywania po fakcie. Pracujesz tylko nad faktycznym powrotem. Trudno jest stworzyć wiele wersji pod tym samym użytkownikiem i porównać efekty różnych ruchów. Jeśli chcesz sprawdzić, ile 1099 kosztuje podatki, możesz je usunąć, ale będziesz musiał je ponownie wprowadzić przed złożeniem wniosku.

Oprogramowanie do pobrania / CD działa na pliku danych. Bardzo łatwo jest utworzyć kopię pliku danych i nazwać go czymś innym. Następnie usuwasz 1099 z kopii i porównujesz wyniki. Nie zepsujesz swojej dobrej kopii. Na przykład możesz zobaczyć, w jaki sposób zarobienie więcej pieniędzy wpłynie na ulgę podatkową ACA, jak wpływ na tradycyjne podatki 401k i Roth 401k wpłynie na twoje podatki, co jeśli zarobisz więcej odsetek i mniej dywidend, i tak dalej. Oprócz złożenia zeznania podatkowego zainstalowane oprogramowanie jest również bardzo potężnym narzędziem do planowania.

Znacznie trudniej jest przeprowadzić tego typu analizę typu "co, jeśli" z oprogramowaniem online. Możesz zarejestrować dwa różne adresy e-mail, jeden do przechowywania i drugi do planowania, ale będziesz musiał wprowadzić swoje dane dwa razy i zachowaj ostrożność, aby je zsynchronizować. Musisz pamiętać, aby cofnąć zmiany wprowadzone w profilu planowania, aby powrócić do linii podstawowej, zanim wprowadzisz dodatkowe zmiany do celów planowania.

Przełączanie sprzedawców

Jeśli kiedykolwiek chcesz przełączyć się z jednego dostawcy na drugiego, bardzo łatwo jest pobrać oprogramowanie / płytę CD. TurboTax jest w stanie zaimportować poprzedni plik podatkowy stworzony przez H & R Block, a H & R Block może importować plik podatkowy z poprzedniego roku stworzony przez TurboTax. Kiedy korzystasz z oprogramowania online, trudniej jest się przełączyć, ponieważ konkurencyjne oprogramowanie online nie może uzyskać dostępu do konta online u innego dostawcy w celu zaimportowania danych.

Kto trzyma dane

Podczas korzystania z oprogramowania online dane są dostarczane przez dostawców oprogramowania. Chociaż nie słyszeliśmy żadnych incydentów hakerskich u dostawców oprogramowania podatkowego, wiele innych miejsc zostało zhackowanych. Możliwe jest także, że padnie ofiarą phishingu. Gdy używasz oprogramowania zainstalowanego na komputerze, masz swój plik danych. Możesz przechowywać go na mediach offline.

Wniosek

Oprócz kompatybilności systemu operacyjnego i możliwości jego uwolnienia wszystkie inne czynniki dają korzyści w postaci oprogramowania do pobrania / CD. Chociaż brzmi to jak bardziej stara szkoła, jeśli musisz zapłacić, oprogramowanie instalujesz na własnym komputerze zarówno tańsze, jak i mocniejsze.

Jeśli korzystasz już z oprogramowania online, możesz przełączyć się na pobieranie oprogramowania / płytę CD od tego samego dostawcy i przenieść wszystkie swoje dane. TurboTax udzielił następujących instrukcji: Jak przełączyć się z TurboTax Online na oprogramowanie TurboTax? Skontaktuj się z pomocą H & R Block, jeśli chcesz zrobić to samo z H & R Block.

Opowiedz o braku opłat za zarządzanie

Jeśli doradca obciąża Cię kwotą twojego majątku, płacisz 5-10 razy za dużo. Dowiedz się, jak znaleźć niezależnego doradcę, zapłacić za porady i tylko porady.

Znajdź tylko porady