Kompromis Nintendo Switch Lite w zakresie kaprysu dla praktyczności jest dobry – TechCrunch


Nintendo ujawniła dziś nową wersję konsoli Switch Lite obecnej generacji, która trwale podłącza kontrolery, zmniejsza nieco sprzęt i dodaje odrobinę więcej czasu pracy na baterii – ale także usuwa część „Switch” równania, ponieważ można używaj go tylko z ręki, zamiast podłączać do telewizora lub jako wyjątkowej gry na stole.

Zmiany wydają się przede wszystkim służyć obniżeniu ceny, ponieważ będą sprzedawane za 199 USD, kiedy trafią do sprzedaży we wrześniu. To o 100 dolarów mniej niż oryginalny Switch, który jest dużą obniżką cen i może otworzyć rynek dla Nintendo dla całej nowej grupy graczy. Ale jest to również zmiana, która zdaje się zabierać wiele z tego, co sprawiło, że Switch był wyjątkowy, w tym możliwość podłączenia go do telewizora w celu oglądania na dużym ekranie lub szybkiego odłączenia kontrolerów Joy-Con dla gier z kontrolą ruchu z hukiem sprzężenie zwrotne.

Switch Lite wprowadza kilka istotnych zmian, które podejrzewam, że Nintendo wie, jak wiele osób faktycznie używa Switcha, niezależnie od tego, co aspirujący, wyidealizowany klient Switcha robi w reklamach i materiałach promocyjnych Nintendo. Jak już wspomniano, powinno to zwiększyć żywotność baterii podczas rzeczywistej rozgrywki – może na przykład dodać dodatkową godzinę podczas gry w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Oszczędność rozmiaru oznacza, że ​​łatwiej jest wślizgnąć się do torby, gdy wyruszysz w podróż.

Nowe przeprojektowane, trwale dołączone kontrolery zawierają również odpowiednią podkładkę D po lewej stronie zamiast pojedynczych przycisków kół używanych w Joy-Pad, a mniejszy ekran nadal wyświetla w tej samej rozdzielczości, co oznacza, że ​​rzeczy będą wyglądać wyraźniej w grze.

Dla mnie i prawdopodobnie dla wielu użytkowników Switcha, kompromisy tutaj zrobione są faktycznie ulepszeniami, które odzwierciedlają 90% mojego korzystania z konsoli. Na przykład prawie nigdy nie gram podłączony do telewizora – i bez problemu mógł się obejść, ponieważ głównie robię to dla jednorazowego użycia w grach, które nie jest tak naprawdę konieczne. Konstrukcja kontrolera z D-padem jest znacznie bardziej praktyczna i nigdy nie korzystałem z elementów sterujących ruchem z moim Switchem do żadnej gry. Żywotność baterii oznacza, że ​​prawdopodobnie nie trzeba doładowywać w trakcie podróży w większości krótkich i średnich podróży, a oszczędność rozmiaru oznacza, że ​​kiedy pakuję i pcham się popycha, jestem o wiele bardziej skłonny do podjęcia Switch Lite zamiast zostawiać go w domu.

Niektórzy krytycy już odważają się, jak ten model sprawia, że ​​Switch jest „gorszy” niemal pod każdym względem, ale w rzeczywistości myślę, że jest wręcz przeciwnie – Nintendo mogło odrzucić część swojego dziwactwa w tej wersji, ale rezultat jest czymś znacznie więcej zbliżony do tego, jak większość ludzi chce używać konsoli przez większość czasu.