Kiedy dzieci powinny mieć telefon komórkowy?Nie mam planów, aby pozwolić mojemu synowi mieć telefon komórkowy, dopóki nie będzie wystarczająco duży, by prowadzić. Po prostu nie. Część mojej niechęci do dzieci, nastolatków i młodych nastolatków niosących telefony komórkowe, wynika z moich lat nauczania i faktu, że naprawdę chciałbym uniknąć kolejnego rozproszenia w moim życiu akademickim mojego dziecka. Martwię się również o aspekt finansowy korzystania z telefonów komórkowych. Małe dzieci brakuje zarówno dochodów, jak i zrozumienia, że ​​łatwe do wykonania połączenia telefoniczne i wiadomości tekstowe kosztują pieniądze.

Wiem jednak, że w ciągu następnych kilku lat sytuacja może ulec zmianie i na pewno jest możliwe, że będę chciał dać mojemu telefonowi komórkowemu czas przed 2026 rokiem. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, przedstawiając codzienne prośby dziecka o komórka:

Want vs. Need

Mogę się z tym umówić, ale nikt nie potrzebował telefonu komórkowego, kiedy dorastałem. Jednak zawsze, gdy zmieniłem zdanie, oznaczało, że mogłem zadzwonić z automatu telefonicznego (pamiętam te?), Gdybym kiedykolwiek potrzebował dotrzeć do moich rodziców. Jeśli Twoje dziecko błaga Cię o telefon komórkowy, zastanów się, czy to naprawdę konieczne. Jeśli twoje dziecko przewozi dzieci do szkoły i na ogół jest w obecności osoby dorosłej przez cały dzień, telefon komórkowy nie jest potrzebny do niczego innego niż wysyłanie SMS-ów i prowadzenie życia towarzyskiego. (I oczywiście twoje dziecko prawdopodobnie uważa te niezbędne do przeżycia).

Jeśli twoje dziecko chodzi do szkoły lub z niej, lub czasami musi poczekać na wyjazd z zajęć po szkole, posiadanie sposobu na wywołanie domu zapewni ci poczucie bezpieczeństwa. (Ważne jest jednak, aby pamiętać, że utrzymywanie stałego kontaktu dziecka z telefonem komórkowym nie daje jej możliwości uczenia się samodzielności – jest to jeden z głównych argumentów używanych przez ekspertów, którzy nie akceptują dzieci używających komórki telefony).

Poznaj swój plan

Zapytaj dowolnego rodzica o pierwszy rachunek, jaki otrzymali po umieszczeniu dziecka na mobilnym abonamencie, a usłyszysz prawdopodobnie horror o wielotysięcznym rachunku za telefon komórkowy. Jeśli zamierzasz dodać swoje dziecko do planu telefonii komórkowej, opłaca się odrabiać zadanie domowe z wyprzedzeniem. Ile wezwań i SMS-ów (bo, wierz mi, będą pisać SMS-y) jest zawarte w podstawowym planie, i ile to będzie kosztować, jeśli twoje dziecko przebije się przez ustalone wcześniej limity? Ile kosztuje przejście na nieograniczony plan? Kiedy jest szczytowe zużycie?

Posiadanie odpowiedzi na wszystkie te pytania może pomóc uniknąć paskudnej niespodzianki pod koniec miesiąca.

Poznaj swoje dziecko

Znasz swoje dziecko lepiej niż ktokolwiek inny, więc jesteś w wyjątkowej sytuacji, aby zdecydować, czy jest gotowy na odpowiedzialność za telefon komórkowy. Czy ma jakąkolwiek kontrolę impulsową, czy też będzie kompulsywnie sprawdzał wiadomości? Czy będzie szanował twoje ograniczenia lub znajdował sposoby ich obejścia?

Jeśli chodzi o telefony komórkowe, dopóki Twoje dziecko nie ukończy 18 lat i nie kupi sobie planu, ponosisz odpowiedzialność finansową za jego używanie. Jeśli wzdrygniesz się na myśl o przekazaniu karty kredytowej swojemu dziecku, może to nie mieć sensu dodawać twojego syna lub córkę do obecnego planu telefonii komórkowej.

Zapłacone alternatywy

Jeśli nie masz poczucia, że ​​Twoje dziecko jest gotowe na odpowiedzialność zwykłego telefonu komórkowego, zastanów się nad zakupem dla niego telefonu z pre-paid. Te telefony przestają działać po osiągnięciu limitu użytkowania, ale mogą zostać ponownie załadowane z większą ilością minut. Niektóre z nich można zaprogramować tak, aby dzwoniły tylko do mamy i taty lub do 911. Jest to doskonałe rozwiązanie dla rodziców mniejszych dzieci lub nastolatków, którzy wciąż muszą udowodnić swoją odpowiedzialność.

Zapewnienie Twojemu dziecku telefonu komórkowego to duży krok i prawdopodobnie warto poprosić go o pomoc w pokryciu kosztów jego używania. Dowiedz się teraz, jak być odpowiedzialnym za telefon komórkowy, da dziecku nogę, gdy już będzie sam.