Kibus jest jak Keurig dla Twojego zwierzaka – TechCrunch


Na boisku podczas ostatniego spotkania w Brincos Siedziba główna Hongkongu, zespół z Barcelony stojący za Kibus Petcare, szybko zauważył, że większość pokoleń milenijnych uważa zwierzęta domowe „za członka rodziny”. Ten rodzaj oświadczenia przejawia się oczywiście na różne sposoby, ale dla wielu oznacza to przygotowanie domowe posiłki dla swoich psów i kotów.

Jako właściciel królika, na szczęście w większości przypadków oznacza to wypłukiwanie rukoli w zlewie raz dziennie. Jednak dla tych innych właścicieli zwierząt perspektywa jest nieco bardziej złożona, a tym samym lub nawet więcej pracy w przygotowywaniu posiłków dla ich futrzanych towarzyszy.

Boisko za Kibusem jest próbą podzielenia różnicy. Urządzenie firmy zostało zaprojektowane tak, aby oferować coś w rodzaju domowego posiłku dla psa lub kota z ułamkiem wymaganego wysiłku. System akceptuje plastikowe kartony wypełnione liofilizowaną karmą dla zwierząt. Wlej trochę wody, a system podgrzeje ją, gotując produkty spożywcze.

Firma zamierza rozpocząć kampanię Kickstarter w celu sprzedaży produktu, który jest obecnie w formie prototypu. W momencie uruchomienia będzie wynosił około 199 euro. Ta początkowa wersja będzie zawierała zasobniki wielokrotnego użytku użytkownika, ale w przyszłości firma planuje ograniczyć je do wstępnie przygotowanej odmiany, wyraźnie wybierając rodzaj wkładu atramentowego do monetyzacji systemu.

Strąki osiągną około 1 euro dziennie, przy czym maszyna wydziela jedzenie zwierzętom od jednego do pięciu razy dziennie. Każdy powinien trwać około tygodnia dla przeciętnego zwierzaka, lub gdzieś w okolicach trzech dni dla największego psa. Na początek firma oferuje pięć różnych opcji żywności (dwie dla kotów, trzy dla psów), a kolejne schodzą w dół.

Użytkownicy mogą zdalnie monitorować system i programować dźwiękiem własnego głosu, aby zadzwonić do zwierzaka, gdy będzie to czas karmienia. Druga wersja urządzenia zawiera również kamerę do monitorowania zwierząt z daleka.