Kalifornijczycy mogą mieć przerwę na rachunki za telefon komórkowy po tym, jak podatek zostanie naliczony w sądzie – TechCrunch


Kalifornijczycy mają wiele do podziwiania – świetna pogoda, duże fale, solidne minibrowary i oczywiście bardzo wysokie podatki od usług mobilnych prepaid. Ale ta kontrowersyjna ostatnia cecha jest dostosowywana po tym, jak sędzia uznał co najmniej część państwowej opłaty za telefon komórkowy za niekonstytucyjną. W rezultacie rachunki mogą zmniejszyć się o kilka dolarów od tego miesiąca.

Podatek, który finansuje różne usługi lokalne, takie jak 911 itd., Został podniesiony w 2016 r. I, w zależności od różnych czynników, może wynosić około 20 procent rachunku. To sprawia, że ​​rachunek w wysokości 50 USD na rachunku o wartości 60 USD jest szczególnie trudny, jeśli wziąć pod uwagę, że niższe plany przedpłacone są często preferowane przez osoby o ograniczonych dochodach. Tak więc podatek od początku był niepopularny – nie, że wiele osób jest szczególnie lubianych.

Oprócz złości użytkowników, przyciągnęło to uwagę przewoźników bezprzewodowych: MetroPCS złożyło pozew, twierdząc, że sposób, w jaki podatek został obliczony, jest sprzeczny z federalnymi przepisami ustanowionymi przez FCC. Szczegóły są pogrzebane w kupie legale, ale zasadniczo problem polegał na tym, że Kalifornia skutecznie opodatkowała usługi międzypaństwowe, jak również wewnątrzpaństwowe, co nie jest dozwolone prawem stanowym czy federalnym.

Wyzwanie zostało przerwane i chociaż rząd stanu Kalifornia argumentował, że jego podatek jest zgodny z zasadami FCC, sędzia ostatecznie zdecydował inaczej.

"Ustawa o pobieraniu opłat za abonament w telefonii komórkowej w Kalifornii [i.e. the tax increase passed in 2014 and instituted in 2016]w całości jest w konflikcie z prawem federalnym, a zatem jest uprzedzony i niekonstytucyjny "- napisała w postanowieniu kończącym sprawę.Przykładowe rachunki z T-Mobile pokazują, jak mogą się zmieniać opłaty. Kwoty będą się różnić w zależności od regionu i sumy rachunków.

Chociaż Kalifornia odwołuje się do sprawy, postanowienie sędziego uniemożliwia w międzyczasie pobranie podatku. Dopóki nakaz ten pozostaje na swoim miejscu, rachunki za usługi mobilne powinny zostać przerwane.

To nie będzie dużo – przykład dostarczony przez T-Mobile pokazał całkowite podatki i opłaty zredukowane o około 3 USD. Ale hej, każdy mały kawałek się liczy.

Faktyczna kwota, jaką zapłacisz swojemu przewoźnikowi, nie powinna się jednak zmienić. Twój plan 40 $ lub 75 $ pozostanie taki sam; są to tylko powiązane podatki. Sposób, w jaki są wymienione, może również ulec zmianie; na przykład AT & T zamienia element zamówienia "Przedpłata za MTS" na "Prowizje za opłaty, opłaty i podatki". W ogłoszeniu nie ma wyraźnej wzmianki o zmianie kwoty, ale o ile nie doda ona opłaty z tytułu uzupełnienia różnicy. wydaje się, że użytkownicy tam i inni przewoźnicy zobaczą podobnie obniżone podatki.

Jeśli jesteś ciekawy, jak bardzo spadnie twój rachunek, jeśli w ogóle, najlepiej zadzwoń do obsługi klienta i poproś go o sprawdzenie.