Jeffrey Epstein rozpoczął kampanię PR po zarzutach dotyczących wykorzystywania seksualnego w 2008 rokuJeffrey Epstein rozpoczął kampanię PR w nadziei na poprawę swojego wizerunku po tym, jak został zwolniony z więzienia po zawarciu ugody w sprawie zarzutów o wykorzystywanie seksualne w 2009 r. – iw Hollywood wydawało się to działać.

Epstein spędził 13 miesięcy w więzieniu po tym, jak został oskarżony o wykorzystywanie seksualne dziesiątek dziewcząt w wieku 14 lat w 2008 roku, ale był w stanie uniknąć długiego wyroku więzienia i innych konsekwencji prawnych, i zdołał zachować swoją reputację bogatego finansisty, towarzyskiego, i filantrop, poprzez kampanię PR, która zawierała darowizny na badania naukowe, dziennikarstwo płatne za grę i kupowanie stron internetowych, według The New York Times.

W 2010 roku Epstein uruchomił strony internetowe o nazwach takich jak JeffreyEpsteinScience.com i JeffreyEpsteinEducation.com, a także opublikował swoje stare zdjęcia z czołowymi naukowcami, takimi jak Stephen Hawking, z którym spotkał się na spotkaniu w 2006 roku.

Z biegiem lat ukazało się wiele artykułów i informacji prasowych na temat Epsteina, które wydawały się opłacane przez jego pracowników.

Autor nieaktualnej już historii Forbesa, która w 2013 roku nazwała Epsteina „jednym z największych zwolenników najnowocześniejszej nauki”, przyznał, że zapłacił 600 dolarów za opublikowanie wcześniej napisanego artykułu pod swoim wierszem, donosi The Times.

Czytaj więcej: Jeffrey Epstein podobno wynajął prywatnych detektywów, aby zastraszyć i uciszyć oskarżycieli, świadków i prokuratorów

Epstein przekazał także fundusze na rzecz organizacji badawczych i uniwersytetów, w szczególności Harvardu – gdzie jego darowizny wyniosły co najmniej 7,5 miliona dolarów w ciągu dwóch dekad – i uczestniczył w prestiżowej konferencji naukowej, gdzie podobno był traktowany jak ważny darczyńca.

Kampania PR wydawała się działać, a Epstein, mimo że był skazanym przestępcą seksualnym, przez lata utrzymywał kontakty towarzyskie w bogatych kręgach wewnętrznych.

Rok po zwolnieniu Epsteina z więzienia, nowojorski pośrednik energetyczny Peggy Siegal zorganizował kolację w kamienicy Manhattanu na cześć księcia Andrzeja. Katie Couric, Charlie Rose, Woody Allen, Chelsea Handler i George Stephanopoulos byli podobno obecni.

W 2016 roku Epstein był na premierze filmu Batman V. Superman: Dawn of Justice Warner Brothers, aw listopadzie 2017 roku Epstein pojawił się na Gotham Awards, według magazynu Los Angeles.

Został aresztowany 6 czerwca w poniedziałek oskarżony o handel seksualny i spisek w związku z zarzutami, które są niemal identyczne z tymi, z którymi miał do czynienia w 2008 roku. W akcie oskarżenia prokuratorzy twierdzą, że Epstein molestował dziewczęta w wieku 14 lat w operacji handlu ludźmi, która trwało co najmniej od 2002 r. do 2005 r. Epstein nie przyznał się do winy.

Epstein jest obecnie przetrzymywany w Metropolitan Correctional Center na Dolnym Manhattanie w oczekiwaniu na nadchodzące przesłuchanie w sprawie zwolnienia za kaucją.