Jedna trzecia mniej osób szkoli się na nauczycieli


  • Według danych Center for American Progress o jedną trzecią mniej osób zapisuje się na programy szkolenia nauczycieli, które są częścią procesu certyfikacji, aby zostać nauczycielem.
  • W niektórych stanach, takich jak Michigan, Oklahoma i Illinois, rejestracja spadła o ponad 50%.
  • Spadek zapisów na szkolenie nauczycieli sugeruje, że problemy nękające zawód – od niskich wynagrodzeń po malejące fundusze szkolne – zniechęciły potencjalnych nauczycieli, pogłębiając ogólnokrajowy niedobór nauczycieli.
  • Odwiedź stronę główną Business Insider, aby uzyskać więcej historii.

Ludzie już nie decydują się zostać nauczycielami.

Liczba uczniów zapisanych do programów przygotowawczych nauczycieli spadła o jedną trzecią od 2010 r., Co stanowi spadek o 40 000 początkujących nauczycieli kształcących się w branży. Dane pochodzą z liberalnego ośrodka analitycznego Center for American Progress, który analizował dane z Departamentu Edukacji.

Nauczyciele początkujący biorą programy przygotowawcze w ramach ogólnego szkolenia. Wielu nauczycieli przyjmuje te programy wraz ze stopniem licencjata lub magistra.

Chociaż liczby ogólnokrajowe mogą być ograniczone, ponieważ większość nauczycieli decyduje się na pracę w promieniu 15 mil od ich rodzinnego miasta, raport wykazał również spadek liczby zapisanych szkoleń nauczycieli we wszystkich stanach oprócz czterech. W niektórych stanach, takich jak Michigan, Oklahoma i Illinois, rejestracja spadła o ponad 50%.

Spadek zapisów na szkolenie nauczycieli sugeruje, że problemy nękające zawód – od niskich wynagrodzeń po malejące fundusze – zniechęciły potencjalnych nauczycieli, pogłębiając ogólnokrajowy niedobór nauczycieli.

Dane sugerują, że utworzono niewystarczającą liczbę miejsc pracy dla nauczycieli, aby nadążyć za rosnącą liczbą uczniów zapisywanych do szkoły wraz ze wzrostem liczby ludności. Raport Instytutu Polityki Gospodarczej wykazał, że kraj stracił 60 000 miejsc pracy w edukacji po Wielkiej recesji w 2008 roku.

EPI stwierdził, że podczas gdy gospodarka się ożywiła, edukacja nadal pozostawała w tyle. Obecnie w Stanach Zjednoczonych brakuje 307 000 miejsc pracy dla nauczycieli, co oznacza, że ​​w tej chwili potrzebne są setki tysięcy nauczycieli.

Inne centra danych mają podobnie oszałamiające szacunki dotyczące kryzysu nauczycieli. Niezależna grupa badawcza Learning Policy Institute oszacowała, że ​​w 2018 r. Brakowało 112 000 nauczycieli.

Jednym z powodów, dla których wielu odrzuciło dziedzinę edukacji, było niskie wynagrodzenie. Nauczyciele otrzymują średnio prawie 21% niższe wynagrodzenie niż inne zawody, które wymagają wykształcenia wyższego. Trzydzieści lat temu różnica w wynagrodzeniach była tylko 2% mniejsza.

Inwestycje publiczne w edukację są niższe niż w 2008 r. W 29 stanach, co spowodowało, że wielu nauczycieli musiało wydać setki własnych dolarów na przybory szkolne. Według Pew Research Center jeden na sześciu nauczycieli wykonuje wiele prac, aby związać koniec z końcem.