Jak wybrać najlepsze inwestycje


Często zadawane pytanie brzmi: jak wybrać najlepsze inwestycje. Większość ludzi chce budować bogactwo na przyszłość, ale nie chcą też tracić pieniędzy.

Rzeczywistość jest taka, że ​​niewystarczające ryzyko inwestycyjne może być najbardziej ryzykownym posunięciem! To dlatego, że możesz stracić swoje cele lub skończyć z pieniędzmi podczas przejścia na emeryturę.

Podejmowanie obliczonego ryzyka inwestycyjnego jest ważną częścią twojego życia finansowego. Bez tego twoje pieniądze nie wzrosną wystarczająco szybko, aby osiągnąć długoterminowe cele.

Ale jeśli nie jesteś pewien, które inwestycje stworzą bezpieczeństwo finansowe bez podejmowania zbyt dużego ryzyka, rozpoczęcie może być trudne. W tym poście przejdę przez zamieszanie z sześcioma donami i donacjami, które ułatwiają inwestowanie z ufnością.

6 Dos and Don'ts za wybranie najlepszych inwestycji

  1. Inwestujcie raczej w małe, niż wcale.
  2. Nie wybieraj pojedynczych akcji.
  3. Wybierz zdywersyfikowane fundusze inwestycyjne.
  4. Nie podejmuj zbyt dużego ryzyka.
  5. Inwestuj poprzez konto uprzywilejowane pod względem podatkowym.
  6. Nie bój się poprosić o pomoc inwestycyjną.

Oto więcej szczegółów na temat każdego z tych kluczowych inwestycji i wpłat.

1. Inwestujcie raczej w małe, niż wcale.

Zanim zaczniesz inwestować, pierwszym priorytetem finansowym powinno być zgromadzenie pewnej ilości oszczędności w nagłych wypadkach. W ten sposób unikniesz kłopotów finansowych, jeśli masz duży, nieoczekiwany wydatek lub stracisz pracę lub dochód z działalności.

W idealnej sytuacji każdy powinien mieć co najmniej od trzech do sześciu miesięcy kosztów utrzymania ukrytych na ubezpieczonym rachunku bankowym FDIC. Jeśli wydaje się to nieosiągalne, zacznij od zaoszczędzenia rozsądnej kwoty, takiej jak 500 USD lub 1000 USD. Następnie pracuj nad budowaniem oszczędności w nagłych wypadkach, jednocześnie inwestując w przyszłość.

Nabycie nawyku wcześniejszego inwestowania, niż konieczność późniejszego inwestowania pieniędzy, jest sekretem sukcesu inwestycyjnego.

Nabycie nawyku wcześniejszego inwestowania, niż konieczność późniejszego inwestowania pieniędzy, jest sekretem sukcesu inwestycyjnego. Inwestorzy, którzy zaczynają późno, zazwyczaj muszą poczynić ogromne poświęcenia finansowe, aby zgromadzić wystarczającą ilość pieniędzy, aby osiągnąć swoje cele – lub zmuszeni są pracować znacznie dłużej niż chcą.

Nie ma znaczenia, czy możesz co miesiąc odkładać niewielkie kwoty; nie rozpoczęcie w tej chwili jest kosztownym błędem. Jeśli więc odkładasz inwestycję, ponieważ uważasz, że nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby coś zmienić, pomyśl jeszcze raz.

Jeśli możesz zainwestować 500 USD miesięcznie przez 20 lat ze średnim zwrotem wynoszącym 8%, otrzymasz prawie 300 000 USD. Ale inwestowanie 150 dolarów miesięcznie 40 lat z tym samym zwrotem dałbyś 500 000 $. I podwojenie tego do 300 dolarów miesięcznie przez 40 lat dałoby ci milion dolarów. Chodzi mi o to, że inwestowanie mniejszych kwot przez dłuższy czas może naprawdę się opłacić.

Po uzyskaniu oszczędności w nagłych wypadkach idealną kwotą do zainwestowania na emeryturę jest co najmniej 10–15% dochodu brutto. Rozważ zainwestowanie miesięcznego zobowiązania wobec siebie, nie innego niż rachunek z terminem płatności.

Jeśli uważasz, że kwota jest bardziej oszczędna i inwestycja niż możesz sobie pozwolić, zacznij uważnie śledzić swoje wydatki. Pomiar przepływu środków pieniężnych jest pierwszym krokiem do uwolnienia większej ilości pieniędzy, które możesz przeznaczyć na zabezpieczenie przyszłości.

Zobacz także: 5-punktowa lista kontrolna „Jak mądrze inwestować pieniądze”

2. Nie wybieraj pojedynczych akcji.

Prawdopodobnie słyszałeś, że powinieneś inwestować w akcje. Zasób jest składnikiem niematerialnym, który daje niewielką ilość własności w firmie, takiej jak Apple lub Johnson & Johnson.

Zakup tylko jednej akcji sprawia, że ​​jesteś natychmiastowym właścicielem firmy bez konieczności inwestowania oszczędności w życie lub podejmowania ryzyka.

Inwestowanie w akcje ma wiele zalet. Jednym z nich jest to, że nie potrzebujesz tak dużo pieniędzy, aby je kupić, jak w przypadku innych aktywów, takich jak nieruchomości lub firmy. Zakup tylko jednej akcji sprawia, że ​​jesteś natychmiastowym właścicielem firmy bez konieczności inwestowania oszczędności w życie lub podejmowania ryzyka.

Chociaż nie ma gwarancji, że każdy zapas wzrośnie, od 1926 r. Średni duży zapas powrócił prawie 10% rocznie. W dłuższej perspektywie żaden inny typ wspólnej inwestycji nie działa lepiej niż akcje. Jeśli więc inwestujesz w długoterminowy cel, taki jak przejście na emeryturę, zapasy prawdopodobnie zapewnią Ci wzrost, którego będziesz potrzebować, aby to osiągnąć.

Ale minusem inwestowania w poszczególne akcje jest to, że ceny mogą być niestabilne. Wartość akcji może gwałtownie wzrosnąć lub gwałtownie spadać, ponieważ wolumen obrotu podlega wahaniom ze względu na najświeższe informacje, prognozy wyników i kwartalne sprawozdania finansowe. Dlatego akcje są jedną z najbardziej ryzykownych inwestycji w krótkim okresie.

Jak więc posiadasz akcje, aby osiągnąć wzrost bez ryzyka zakupu poszczególnych akcji? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o znaczeniu dywersyfikacji.

3. Wybierz zróżnicowane fundusze inwestycyjne.

Sztuką posiadania akcji przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka jest posiadanie wielu z nich. Nowi inwestorzy są często zaskoczeni tym, że lepiej jest posiadać więcej inwestycji niż mniej. Jest to wspólna strategia inwestycyjna zwana dywersyfikacją.

Dywersyfikacja pozwala uzyskać wyższe średnie zwroty przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka, ponieważ nie jest prawdopodobne, aby wszystkie inwestycje mogły spaść w tym samym czasie. Na przykład, jeśli umieścisz oszczędności swojego życia w jednym magazynie technologicznym, a czołgi, to masz problemy.

Ale jeśli ten zapas stanowi tylko ułamek twojego portfela, strata jest znikoma. Połączenie różnych inwestycji, które różnią się w zależności od warunków rynkowych, jest kluczem do złagodzenia ryzyka inwestycyjnego.

Nie zrozumcie mnie źle, dywersyfikacja nie jest gwarancją, że zabijecie swoje inwestycje. Jednak sprawia, że ​​prawdopodobne jest, że w miarę spadku wartości niektórych inwestycji, inne wzrosną.

Jak dokładnie się zróżnicujesz? Prostym rozwiązaniem jest inwestowanie w fundusze zamiast indywidualnych inwestycji.

Fundusze łączą pakiety inwestycji, takich jak akcje, obligacje, nieruchomości i inne papiery wartościowe w pakiety, które są wygodne dla inwestorów do zakupu. Mają wbudowaną dywersyfikację, ponieważ składają się już z wielu podstawowych inwestycji. Niektóre fundusze koncentrują się tylko na jednej klasie aktywów, takich jak akcje, a inne mogą mieć mieszankę aktywów.

Każdy inwestor powinien posiadać fundusz oparty na akcjach, taki jak fundusz powierniczy, fundusz indeksów giełdowych lub fundusz giełdowy. Produkty składają się z setek lub tysięcy pojedynczych zapasów, dając Ci wygodną, ​​niedrogą i upieczoną dywersyfikację.

4. Nie podejmuj zbyt dużego ryzyka.

Istnieje jedna zasada inwestowania, o której zawsze powinieneś pamiętać: Nigdy nie narażaj swoich pieniędzy na większe ryzyko niż jest to absolutnie konieczne do osiągnięcia celów. Podczas gdy inwestowanie w zdywersyfikowany fundusz akcji pomaga obniżyć ryzyko, tolerancja ryzyka i cele finansowe wszystkich są różne.

Lubię myśleć o inwestowaniu jako o skali, która jest niezwykle konserwatywna i bardzo ryzykowna. Konserwatywny koniec składa się z gotówki, takiej jak bankowe konta oszczędnościowe FDIC i certyfikaty depozytowe (CD). Nie zarabiają dużo, ale twoje pieniądze są całkowicie bezpieczne.

Jak już wspomniałem, akcje znajdują się na ryzykownym końcu skali. A środek obejmuje takie inwestycje jak obligacje, które są pożyczkami udzielanymi przez inwestora kredytobiorcy.

Mieszanka akcji, obligacji, gotówki i innych aktywów, które możesz wybrać, jest znana jako alokacja aktywów i stanowi potężny czynnik zwrotów z inwestycji.

Mieszanka akcji, obligacji, gotówki i innych aktywów, które możesz wybrać, jest znana jako alokacja aktywów i stanowi potężny czynnik zwrotów z inwestycji. To, w jaki sposób dzielisz swoje pieniądze między klasy aktywów, powinno zależeć od twojej tolerancji na ryzyko i kiedy spodziewasz się wydać zainwestowane pieniądze.

Dobrym sposobem podejścia do idealnej alokacji jest ustalenie, ile akcji należy posiadać. Oto prosty skrót: Odejmij swój wiek od 100 i użyj tego numeru jako procentu zasobów własnych.

Na przykład, jeśli masz 40 lat, możesz rozważyć posiadanie 60% swojego portfela w akcjach. Jeśli masz tendencję do bycia bardziej agresywnym, odejmij swój wiek od 110, co oznaczałoby 70% dla zapasów. Ale to tylko szorstka wskazówka, że ​​możesz zdecydować się na zmianę.

Możesz przeznaczyć swój procent akcji na różne fundusze akcji lub umieścić je w jednym funduszu akcyjnym. Pozostała kwota byłaby w innych klasach aktywów, takich jak fundusz obligacji i gotówka.

Ważne jest, aby pamiętać o alokacji aktywów, ponieważ powinna się ona zmieniać w czasie. Wykorzystaj jak największy wzrost we wczesnych latach, inwestując głównie w akcje. Będziesz miał dużo czasu na odzyskanie strat na rynku. Zanim przejdziesz na emeryturę, powinieneś posiadać mniej akcji i mieć więcej obligacji i gotówki, aby zachować bogactwa, które tak ciężko pracowałeś, aby je zgromadzić.

Jeśli chcesz w bardzo prosty sposób dostosować alokację aktywów, wybierz datę docelową lub fundusz emerytalny. Są to wysoce zróżnicowane, uniwersalne rozwiązania, które obejmują różne klasy aktywów. Automatycznie równoważą one stosunek ryzykownych i konserwatywnych inwestycji w czasie, dzięki czemu stajesz się mniej agresywny w miarę zbliżania się do pożądanej daty przejścia na emeryturę.

Znajdziecie docelowy fundusz dat, ponieważ zazwyczaj zawiera rok w nazwie, np. Fundusz emerytalny 2030 lub fundusz docelowy 2055. Data powinna pasować do roku, w którym chcesz przejść na emeryturę.

5. Inwestuj za pośrednictwem konta uprzywilejowanego pod względem podatkowym.

Teraz, gdy rozumiesz znaczenie dywersyfikacji i alokacji aktywów przy wyborze inwestycji, możesz zastanawiać się, gdzie powinieneś inwestować. Jeśli masz plan emerytalny w pracy, taki jak 401 (k) lub 403 (b), Twoje wybory są łatwe, ponieważ istnieje wstępnie wybrane menu funduszy inwestycyjnych.

Nazwy funduszy będą się różnić w zależności od firmy maklerskiej, z której korzysta Twój pracodawca, takiej jak Fidelity, Vanguard lub Merrill Lynch. Ale fundusze są zazwyczaj grupowane jako fundusze akcji lub funduszy wzrostu oraz fundusze obligacji lub dochodów. Możesz także zobaczyć kategorię funduszy zrównoważonych, które zawierają kombinację akcji i obligacji.

Powiedzmy, że chcesz zainwestować 80% w akcje. Możesz wybrać jeden lub kilka funduszy akcji, które sumują się do 80% Twojej składki. Pozostałe 20% może zostać przeznaczone na jeden lub więcej funduszy obligacji. Lub, jak właśnie omówiłem, możesz wybrać jeden fundusz docelowy.

Plany sponsorowane przez pracodawcę sprawiają, że inwestowanie jest naprawdę wygodne, ponieważ składki są automatycznie potrącane z wypłaty, zanim je zobaczysz. Dodatkowo dają korzyści podatkowe, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Ponadto wielu pracodawców zachęca do uczestnictwa poprzez dopasowanie swoich składek emerytalnych do pewnej kwoty, np. 3% wynagrodzenia.

Jeśli Twoja praca nie oferuje planu emerytalnego lub prowadzisz działalność na własny rachunek, możesz otworzyć indywidualny program emerytalny lub IRA. Dostarczają również menu opcji inwestycyjnych lub sugerują portfel na podstawie wieku lub określonej tolerancji ryzyka. Możesz skonfigurować powtarzające się depozyty, które przekazują środki z Twojego konta bankowego.

Pamiętaj, że zazwyczaj pobierasz 10% wcześniejszą karę za wypłatę, jeśli wydasz pieniądze z konta emerytalnego przed ukończeniem 59 ½ roku życia. Roth IRA zapewnia największą elastyczność wypłat, ale rozsądnie jest pozostawić je bez zmian tak długo, jak to możliwe, aby uzyskać maksymalny wzrost.

Bezpłatny zasób: Tabela porównawcza kont emerytalnych to przydatny, jednostronicowy zasób do zrozumienia różnych rodzajów kont emerytalnych. Kliknij tutaj, aby pobrać plik PDF!

6. Nie bój się poprosić o pomoc inwestycyjną.

Prawie każda firma inwestycyjna oferuje bezpłatne porady. Jednak badania pokazują, że zaskakująco niski odsetek uczestników planu emerytalnego korzysta z oferty.

Jeśli nie wiesz, jak wybrać inwestycje w pracy lub plan emerytalny, którym sam zarządzasz, nie wstydź się prosić o pomoc. Jeśli nie rozumiesz, co zaleca doradca, odsuń się i poproś o więcej szczegółów.

Konfigurowanie kont i automatyzacja wkładów to potężny krok we właściwym kierunku. Od teraz, kiedy masz oszczędności i inwestycje, na których możesz polegać lub finansować styl życia swoich marzeń, będziesz naprawdę zadowolony z przejęcia kontroli nad swoją finansową przyszłością.

Zdobądź więcej pieniędzy Girl!

Aby połączyć się w mediach społecznościowych, znajdziesz Money Girl na Facebooku i Świergot. Ponadto, jeśli nie subskrybujesz już konta Podcast Money Girl na Apple Podcasts albo Aplikacja Stitcher, oba są bezpłatne i upewnij się, że otrzymasz każdy nowy cotygodniowy odcinek, gdy tylko zostanie opublikowany w sieci. Przedstawienie jest również dostępne na stronie Aplikacja mobilna Spotify! Kliknij tutaj, aby zapisać się na bezpłatny biuletyn Money Girl!

Kobieta Wybiera Złotego jajko zdjęcie dzięki uprzejmości Shutterstock