Jak stać się bogatym – to więcej niż miliony w banku


Jak stać się bogatym - to więcej niż miliony w banku #howtobecomerich #makeextramoney #moneymanagementtips "width =" 333 "height =" 500 "data-pin-description =" Jak stać się bogatym - to więcej niż miliony w banku #howtobecomerich #makeextramoney #moneymanagementtips "srcset =" https://www.makingsenseofcents.com/wp-content/uploads/2019/07/How-To-Become-Rich-–It's-More-Than-Millions-In-The- Bank.png 735w, https://www.makingsenseofcents.com/wp-content/uploads/2019/07/How-To-Become-Rich-–-It-More-Than-Millions-In-The-Bank-200x300 .png 200w, https://www.makingsenseofcents.com/wp-content/uploads/2019/07/How-To-Become-Rich-–-It's-More-Than-Millions-In-The-Bank-683x1024. png 683w „rozmiary =” (maksymalna szerokość: 333px) 100vw, 333px ”/> Czy chcesz się nauczyć <b>jak stać się bogatym</b>? Teraz ten post nie dotyczy posiadania milionów i milionów dolarów. Kiedy mówię „bogaty”, mam na myśli jakąś wolność finansową lub sukces. </span></p>
<p><span style=Tak więc uczenie się, jak stać się bogatym, może oznaczać bycie wolnym od długów, wcześniejsze przejście na emeryturę, spłatę domu, nie utrzymanie się na wypłatę lub po prostu posiadanie dodatniej wartości netto. To, czego chcesz, może być zupełnie inne niż to, czego chce ktoś inny, i to jest w porządku.

Kiedy byłem młodszy, myślałem, że chcę ogromny dom, naprawdę wymyślny samochód i móc kupować modne ubrania, które chciałem.

Dla mnie to było bogate.

Teraz zdaję sobie sprawę, że dla mnie bycie bogatym oznacza bycie wygodnym – bez długów, pieniędzy w banku, wspaniałej rodziny i spędzanie czasu na robieniu tego, co kocham.

Jestem znacznie szczęśliwsza z tego życia i dowiedziałem się, że bycie bogatym nie oznacza tego, co myślałem, że tak się stało.

Jakakolwiek jest twoja definicja „bogatego”, masz możliwość zmiany swojego życia i spełnienia swoich marzeń. Dla mnie to rozpoczęcie tego bloga. Pomogło mi to spłacić dług, opuścić pracę dzienną i zacząć podróżować w pełnym wymiarze godzin.

Podczas gdy wielu myśli, że zastanowienie się nad tym, jak stać się bogatym, może być niemożliwe, jestem tutaj, aby ci powiedzieć, że ty mogą osiągnąć swoje marzenia. Zaufaj mi, kiedy zacząłem pisać bloga, nie miałem pojęcia, że ​​blogi mogą zarabiać pieniądze. Nie wiedziałem, co robię i dowiedziałem się po drodze.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces finansowy (cokolwiek to może oznaczać dla Ciebie) pewnego dnia, musisz zacząć od stworzenia dobrych nawyków finansowych. Będziesz musiał ciężko pracować, być lepszym od przeciętnego i być gotowym do pracy poza normą.

Uczenie się, jak stać się bogatym, nie będzie łatwe – ale jakie dobre rzeczy i tak są łatwe?

Dla wielu osób nauka zdobywania bogactwa może wydawać się niemożliwa i całkowicie nieosiągalna, ale to po prostu nieprawda. Pamiętaj, że bycie bogatym nie zawsze ma w banku miliony dolarów. Posiadanie majątku lub niezależność finansowa może przybierać różne formy. Tak jak powiedziałem, możesz po prostu chcieć pracować nad zerowym zadłużeniem.

Bez względu na to, jaki jest twój cel, uczenie się, jak stać się bogatym, to posiadanie odpowiedniego nastawienia. Osiągnięcie sukcesu finansowego jest ciężką pracą, ale zaczyna się teraz oznacza, że ​​będziesz tam o wiele wcześniej.

Jeśli chcesz zbudować swoje bogactwo, cokolwiek to może znaczyć dla ciebie, będziesz musiał być powyżej średniej, jeśli chodzi o twoje finanse. To jest ponieważ przeciętny człowiek zmaga się z pieniędzmi, a wielu z nich jest zniszczonych przez stres i trudności z powodu ich niefortunnej sytuacji finansowej.

Oto kilka szokujących statystyk pieniężnych:

 • 68% osób żyje z wypłaty do wypłaty.
 • 26% nie ma oszczędności w nagłych wypadkach.
 • Średnia kwota zaoszczędzona na emeryturę wynosi mniej niż 60 000 USD.
 • Przeciętne gospodarstwo domowe ma 7 283 USD zadłużenia z tytułu kart kredytowych.
 • Średni dług pożyczki studenckiej wynosi 32 264 USD.

Aby być lepszym niż przeciętny i nauczyć się, jak stać się bogatym, będziesz musiał ciężko pracować, nauczyć się lepiej zarządzać pieniędzmi i podjąć pewne ryzyko.

Pamiętaj, bycie bogatym nie zawsze oznacza miliony i miliony dolarów – to rodzaj finansowego szczęścia i sukcesu ty potrzeba Twój życie. Pamiętaj o tym przez cały dzisiejszy post.

Podobne posty o tym, jak stać się bogatym:

Oto jak stać się bogatym, bez względu na to, co to dla ciebie znaczy.

Po pierwsze, dowiedz się, jak stać się bogatym TERAZ.

Znam wielu ludzi, którzy odkładają oszczędności na emeryturę, znajdują wymarzoną pracę lub wprowadzają zmiany, które przyniosą im szczęście finansowe. Uważam, że większość ludzi odkłada te rzeczy, ponieważ myślą, że mają mnóstwo czasu.

Zamiast myśleć, że jesteś niezwyciężony i że masz cały czas na świecie, aby poprawić swoje finanse, powinieneś przestać zwlekać i dowiedzieć się, jak zmienić swoje życie finansowe teraz.

Wiele osób odpycha i / lub wydaje pieniądze beztrosko, ponieważ myślą, że mogą rozpocząć jutro, zacząć w przyszłym miesiącu i tak dalej. Jednak za każdym razem, gdy odpychasz się od poprawy swoich finansów, jesteś znacznie dalej. Coraz trudniej jest pracować nad swoim celem, kiedy go odpychasz.

Przestań marnować czas i kontroluj swoją sytuację finansową teraz.

Sięgnij po swoje cele.

Ci, którzy wyznaczają cele, mają większe szanse na sukces niż ci, którzy tego nie robią. Z tego powodu, jeśli chcesz nauczyć się, jak stać się bogatym, musisz zacząć od wyznaczania sobie celów.

Wyznaczanie celów jest ważne, ponieważ bez celu, skąd wiesz, dokąd zmierzasz? Cele mogą sprawić, że będziesz zmotywowany i starasz się jak najlepiej.

Kiedy planujesz lepszą przyszłość finansową, upewnij się, że Twoim celem jest SMART.

Celem SMART jest:

 • Sswoisty – Jaki jest twój cel? Czy jest wystarczająco specyficzny, czy jest zbyt szeroki? Co należy zrobić, aby osiągnąć swój cel? Dlaczego chcesz osiągnąć swój cel?
 • Młatwy w obsłudze – Jak możesz mierzyć swoje postępy? Skąd będziesz wiedzieć, czy jesteś na dobrej drodze?
 • ZAmożliwy do osiągnięcia – czy jest to cel, który można osiągnąć?
 • Realistyczny / odpowiedni – Can ty Osiągnij swój cel? Czy cel jest tego wart?
 • Time – Jakie masz ramy czasowe na osiągnięcie celu?

Więc, weź to, co bogate, oznacza dla ciebie i zamień go w cel. Ale upewnij się, że spełnia powyższe standardy.

Nawet cele SMART mogą wydawać się ogromne, więc aby naprawdę osiągnąć swoje cele finansowe i nauczyć się, jak stać się bogatym, będziesz chciał:

 • Zapisz swoje cele i zadania.
 • Stwórz plan, aby osiągnąć swoje cele życiowe.
 • Rozdziel każdy cel na mniejsze cele.
 • Śledź postępy w ustalaniu celów i dokonuj zmian (w razie potrzeby).
 • Znajdź małe sposoby na osiągnięcie celu.
 • Znajdź sposoby na zmotywowanie się podczas ustalania celów.
 • Spraw, by osiągnięcie celu było przyjazną konkurencją.

Czytaj dalej Najlepszy sposób na ustalenie celów i osiągnięcie sukcesu.

Zarządzaj swoimi pieniędzmi z budżetem.

Prawie każdy potrzebuje budżetu, bez względu na to, czy masz już milion dolarów w banku, czy też spłacasz dług. Aby dowiedzieć się, jak stać się bogatym, będziesz chciał stworzyć budżet.

Budżety są tym, co pomaga Ci osiągnąć cele finansowe, które właśnie stworzyłeś. Nawet jeśli osiągniesz swoje cele, budżet pomoże zapobiec przyszłym stresom finansowym. Dzieje się tak, ponieważ budżety zwracają uwagę na twoje dochody i wydatki. Dzięki budżetowi będziesz dokładnie wiedzieć, ile możesz wydać miesięcznie w danej kategorii, ile masz do pracy, jakie obszary wydatków należy oceniać, między innymi.

Jednak niewiele osób ma budżet. W rzeczywistości ponad 60% gospodarstw domowych w USA nie ma budżetu.

Jeśli dopiero zaczynasz budżetować, pamiętaj o uwzględnieniu wszystkich dochodów i wydatków przy tworzeniu budżetu.

Oto niektóre wydatki, które warto uwzględnić, ale nie zapomnij o żadnych wydatkach, których nie ma na liście:

 • Dom – Płatność za mieszkanie, czynsz, utrzymanie, media, ubezpieczenie, podatki od nieruchomości itp.
 • Samochód – miesięczna opłata za samochód, gaz, konserwacja, ubezpieczenie, opłaty za tablice rejestracyjne i tak dalej
 • Telewizja, kabel, Netflix, Hulu itp.
 • Komórka
 • Internet
 • Żywność – artykuły spożywcze, wydatki na restauracje, przekąski itp.
 • Odzież
 • Rozrywka – Rozrywka może obejmować wiele rzeczy, takich jak chodzenie na filmy, chodzenie na drinki, bilety na koncerty, sport i tak dalej
 • Dobroczynność – Jeśli regularnie przekazujesz datek na cele charytatywne, powinien to być obszar, na który przeznaczasz budżet
 • Fundusze oszczędnościowe – może to być fundusz emerytalny, ślub, podróże itp.
 • Podatki – Jeśli pracujesz na własny rachunek, podatki mogą składać się z dużej części budżetu
 • Ubezpieczenie zdrowotne
 • Różne – wydatki na zwierzęta, opłaty, opieka nad dziećmi, szkoła, prezenty itp.

Po tym, jak poznasz swoje wydatki, zrównoważysz wydatki ze swoimi dochodami – powinieneś zarabiać więcej niż wydajesz. Budżet może pokazać, jak stać się bogatym, pokazując dokładnie, co należy rozwiązać. Możesz zdać sobie sprawę z tego, że możesz wyciąć pewne rzeczy, dzięki którym możesz zaoszczędzić więcej niż myślisz itd.

Możesz wydrukować bezpłatny budżet, logując się poniżej.

Zrozum, że zabawne życie może być niedrogie.

Naprawdę nie podoba mi się mit, że ludzie, którzy oszczędzają pieniądze, są nudni. To po prostu nieprawda.

Wierzę, że możesz zrównoważyć życie dobrym życiem i zaoszczędzić wygodną ilość pieniędzy.

Istnieje wiele sposobów na niesamowite życie, oszczędzając pieniądze. Tak, nadal możesz widzieć swoich przyjaciół, bawić się z bliskimi, jeździć na wakacje i robić wiele innych rzeczy, zachowując realistyczny budżet.

Jeśli chcesz nauczyć się, jak stać się bogatym, kluczem jest nauczenie się, jak być szczęśliwym z siebie i znalezienie niedrogich sposobów na cieszenie się życiem.

Wyeliminuj dług o wysokim oprocentowaniu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak stać się bogatym, jednym z twoich celów będzie prawdopodobnie wyeliminowanie długu. Dla przeciętnego człowieka oznacza to prawdopodobnie wysoki dług odsetkowy, dług, który może powodować stres, i tak dalej.

Opłacenie długu może zmniejszyć poziom stresu i pozwolić ci mieć więcej pieniędzy na coś innego (np. Na emeryturę). Pomyśl tylko o tym, ile więcej pieniędzy będziesz musiał przeznaczyć na realizację swoich celów, gdy przestaniesz płacić tylko wysokie opłaty odsetkowe.

Pierwszym krokiem do wyeliminowania długów jest uświadomienie sobie, dlaczego w ogóle masz dług. Wierzę, że jeśli nie rozumiesz, skąd bierze się problem z zadłużeniem, trudno będzie dokonać pozytywnej zmiany.

Tak, świetnie jest zacząć atakować twój dług, ale nie chcesz wpaść w ten sam cykl długów.

Po uświadomieniu sobie, dlaczego jesteś zadłużony (lub dlaczego wracasz do zadłużenia), następnym krokiem jest ustalenie, jak go wyeliminujesz. Istnieje wiele różnych sposobów na zaatakowanie twojego długu i myślę, że odnosisz największe sukcesy, kiedy wykonujesz wszystkie poniższe czynności.

Aby spłacić swój dług i dowiedzieć się, jak stać się bogatym, powinieneś:

 • Przestań dodawać więcej długu do swojego życia. Możesz anulować lub zamrozić swoją kartę kredytową, zastanowić się przed każdym zakupem i unikać wydawania pokus jak centrum handlowe.
 • Bądź realistyczny ze swoimi dochodami i wydatkami. Jeśli masz dług, masz problem z wydatkami lub wydatkami. Być może będziesz musiał zacząć zarabiać więcej pieniędzy i / lub zacząć wydawać mniej, jeśli chcesz nauczyć się, jak stać się bogatym.
 • Zmniejsz wydatki i wydatki. W zależności od tego, jak szybko chcesz pozbyć się długu, są różne rzeczy, które możesz chcieć wyciąć. Możesz wyciąć Starbucksa (wiem, wiem), obniżyć wydatki na restaurację, znaleźć tańszy sposób na trening, sprzedać swój samochód za coś tańszego / tańszego, gotować od podstaw i tak dalej.
 • Zarabiać więcej pieniędzy. Zarabiając więcej pieniędzy, będziesz miał więcej pieniędzy na spłatę długu i zazwyczaj możesz to zrobić jeszcze szybciej.
 • Płać więcej niż minimum. Jeśli masz zadłużenie, zawsze powinieneś płacić więcej niż minimum, abyś mógł obniżyć kwotę, którą płacisz do odsetek.
 • Połóżcie małe kwoty na swoim długu. Na przykład, kiedy otrzymasz dodatkowe 25 USD (np. Sprzedając coś), powinieneś po prostu wrzucić dodatkowe pieniądze na swój dług. Prawdopodobnie nie przegapisz nawet tych małych kwot pieniędzy.

Związane z: Jak wziąć 10-dniową wycieczkę na Hawaje za 22,40 USD – loty i zakwaterowanie w cenie

Uzyskaj ponad 20-krotność krajowej stopy oszczędności.

Konta oszczędnościowe o wysokiej wydajności to świetny sposób na zwiększenie oszczędności, ale większość ludzi ma swoje pieniądze na kontach o niskich stawkach. Niestety, oznacza to, że wielu z was traci na łatwej gotówce!

Jeśli jesteś podobny do większości ludzi, prawdopodobnie nawet nie wiesz, jaką stopę procentową uzyskasz na kontach czekowych i oszczędnościowych. To dlatego, że prawdopodobnie od lat otworzyłeś konto i po prostu zapomniałeś, jaka jest ta stawka.

Z VARO, możesz zacząć zarabiać 2,12% z bilansem tak niskim, jak 0,01 $. Po zwiększeniu oszczędności możesz zarobić nawet 2,80%.

Jak to się ma do średniej krajowej oszczędności? To bardzo smutne 0,09%. To ogromna różnica w stosunku do tego, co oferuje VARO. Jeśli dostajesz tylko 0,09%, tracisz na łatwych, pasywnych pieniądzach.

Konta oszczędnościowe w bankach cegielnych są znane z bardzo niskich stóp procentowych. To dlatego, że mają znacznie wyższe koszty ogólne – płacenie za budynek, płacenie kasjerów itp. VARO jest bankiem online, co oznacza, że ​​mają niższe koszty, a następnie przekazują oszczędności na ciebie.

Oto przykład, który pokaże Ci, ile możesz zaoszczędzić dzięki VARO – jeśli masz saldo oszczędności w wysokości 10 000 USD, możesz zarabiać nawet do 280 USD rocznie dzięki posiadaniu konta oszczędnościowego o wysokiej wydajności w VARO. Przy średniej krajowej zarabiałbyś tylko 9 USD rocznie.

W ciągu 10 lat ten sam bilans oszczędności z saldem 2,80% pozwoliłby uzyskać dodatkowe 2800 USD, podczas gdy konto oszczędnościowe z oprocentowaniem zaledwie 0,09% przyniosłoby zaledwie 90 USD.

Twoje pieniądze są tak samo bezpieczne na koncie VARO, jak w przypadku banku cegieł i zapraw. Po prostu zarabiasz więcej, co jest czymś, co każdy, kto chce nauczyć się być bogatym, może skorzystać.

Przeczytaj więcej na Jak zdobyć ponad 20-krotną krajową stopę oszczędności.

Zacznij inwestować.

Inwestowanie pieniędzy może być przerażającym, stresującym i przytłaczającym tematem. Ale chcesz zainwestować, abyś mógł:

 • Wyjdź na emeryturę pewnego dnia.
 • Przygotuj się na niespodziewane wydarzenia w przyszłości.
 • Pozwól, aby Twoje pieniądze rosły z czasem.
 • Dowiedz się, jak stać się bogatym.

Dla wielu najtrudniejsze jest rozpoczęcie inwestowania. I całkowicie to rozumiem. Gdzie zaczynasz? Ile inwestujesz? Gdzie umieszczasz swoje dolary inwestycyjne?

Jednak im szybciej zaczniesz inwestować, tym bardziej stanie się nawykiem i tym łatwiej się stanie. Inwestując pieniądze teraz, nauczysz się dobrych nawyków inwestycyjnych, które pomogą Ci w przyszłości.

Pamiętaj, że czas jest po twojej stronie, a ze względu na silny wpływ zainteresowania złożonego może zmienić twoje życie. Oznacza to, że im wcześniej zainwestujesz swoje pieniądze, tym więcej zarobisz na dłuższą metę.

Co to są odsetki złożone? Odsetki złożone są wtedy, gdy odsetki są oprocentowane. Może to zmienić ilość zaoszczędzonych pieniędzy na znacznie większą kwotę lat później.

Ważne jest, aby pamiętać, ponieważ dzisiaj 100 $ nie będzie warte 100 $ w przyszłości, jeśli po prostu pozwolisz mu usiąść pod materacem lub na rachunku czekowym. Jeśli jednak zainwestujesz, możesz w rzeczywistości zamienić swoje 100 $ w coś więcej. Kiedy inwestujesz, twoje pieniądze działają dla Ciebie i, miejmy nadzieję, przynoszą ci dochód.

Na przykład: jeśli wpłacisz 1000 USD na konto emerytalne, które ma roczny zwrot w wysokości 8%, 40 lat później zmieni się to na 21 724 USD. Jeśli zaczniesz od tego samego 1000 $ i włożysz w niego dodatkowe 1000 $ na kolejne 40 lat przy rocznym 8% zysku, to zmieni się to na 301 505 $. Jeśli zacząłeś od 10 000 $ i włożyłeś dodatkowe 10 000 $ na następne 40 lat przy rocznym 8% zysku, to zamieniłbyś się w 3 015 055 $.

Oto kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby rozpocząć inwestowanie:

 1. Odłóż pieniądze specjalnie na inwestycje. Aby zainwestować swoje pieniądze, musisz zacząć odkładać pieniądze specjalnie na ten cel. Ilość pieniędzy zaoszczędzonych na inwestowaniu zależy wyłącznie od ciebie, ale ogólnie rzecz biorąc, im więcej, tym lepiej.
 2. Badania. Zanim zaczniesz wyrzucać swoje pieniądze na giełdę i inne inwestycje, dobrze jest wiedzieć, w co inwestujesz. Czytanie o różnych wskazówkach związanych z inwestycjami i badanie każdej inwestycji pomoże Ci lepiej poznać decyzje inwestycyjne, które pomogą ci podejmować lepsze decyzje w przyszłości.
 3. Znajdź brokera internetowego lub kogoś, kto zarządza twoimi inwestycjami. Istnieją dwa główne sposoby inwestowania pieniędzy. Możesz zainwestować swoje pieniądze za pośrednictwem biura maklerskiego lub znaleźć kogoś, kto będzie zarządzał portfelem inwestycyjnym. Musisz wziąć udział w jednej z tych opcji, aby zacząć inwestować swoje pieniądze. Osobiście lubię robić wszystko sam przez Vanguard.
 4. Określ, w jaki sposób zainwestujesz swoje pieniądze. Po otwarciu rachunku inwestycyjnego będziesz chciał zdecydować, gdzie lokujesz swoje inwestycje. Sposób inwestowania zależy od tolerancji ryzyka, okresu, w którym inwestujesz (kiedy przejdziesz na emeryturę?) I innych. Ogólnie rzecz biorąc, im szybciej będziesz potrzebować swoich środków, tym mniejsze ryzyko, podczas gdy im dłuższy będzie Twój czas, tym większe ryzyko będziesz skłonny podjąć.
 5. Śledź swój portfel inwestycyjny. Kolejnym krokiem, kiedy uczysz się wzbogacać poprzez inwestowanie, jest regularne śledzenie rzeczy, w które zainwestowałeś. Jest to ważne, ponieważ możesz w końcu zmienić to, w co inwestujesz, przeznaczyć więcej pieniędzy na swoje inwestycje i tak dalej.
 6. Kontynuuj powyższe kroki w kółko. Aby inwestować przez lata i lata, będziesz chciał kontynuować powyższe kroki w kółko. Teraz, gdy znasz kroki, jakie należy podjąć, aby zainwestować swoje pieniądze, staje się to łatwiejsze.

Zarób dodatkowy dochód.

Uzyskanie niezależności finansowej może oznaczać, że musisz znaleźć sposoby na zarobienie większej ilości pieniędzy, zwłaszcza jeśli próbujesz dowiedzieć się, jak stać się bogatym bez pieniędzy.

Na temat Making Sense of Cents dużo mówię jak uzyskać dodatkowy dochód ponieważ wierzę, że zarabianie dodatkowych dochodów może całkowicie zmienić twoje życie. Możesz przestać płacić od wypłaty, możesz spłacić swój dług, a wszystko to, poznając wiele różnych sposobów zarabiania pieniędzy.

Zaufaj mi, kiedy mówię, że ważniejsze jest zarabianie pieniędzy. Mogłem się opłacić 38 000 USD w pożyczkach studenckich w ciągu 7 miesięcy, Udało mi się opuścić moją codzienną pracę, aby realizować swoją pasję, podróżować w pełnym wymiarze godzin i nie tylko!

Wspaniałą rzeczą w znalezieniu sposobów na zarobienie większych pieniędzy jest to, że twój potencjał dochodowy jest nieograniczony. Nie ma ograniczeń co do tego, ile pieniędzy możesz zarobić – wszystko zależy od tego, co zdecydujesz się zrobić i ile czasu planujesz przeznaczyć na to.

Zarabianie więcej pieniędzy może zmienić twoje życie na wiele sposobów, takich jak:

 • Możesz spłacić swój dług.
 • Zaoszczędź na dużych zakupach, takich jak wakacje.
 • Przestań żyć wypłatą do wypłaty.
 • Osiągnij wcześniej emeryturę.
 • Stań się bardziej zróżnicowany dzięki swoim źródłom dochodów.

Niezależnie od tego, czy masz tylko jedną bezpłatną godzinę dziennie, czy jesteś gotów pracować od 40 do 50 godzin tygodniowo oprócz pracy w pełnym wymiarze godzin, istnieje wiele możliwości zarabiania więcej pieniędzy. Znalezienie sposobów na zarobienie więcej pieniędzy pomoże ci tylko, gdy nauczysz się, jak stać się bogatym.

Niektóre sposoby zarabiania pieniędzy obejmują:

 • Znajdź pracę na pół etatu.
 • Zarabiaj w Internecie, np tworzenie bloga, zostając wirtualnym asystentem itp.
 • Utrzymuj i sprzątaj stocznie. Możesz zarabiać na koszeniu trawników, zabijaniu / usuwaniu chwastów, czyszczeniu rynien, grabieniu liści i tak dalej.
 • Odpowiedzi na ankiety. Firmy ankietowe, które polecam, to American Consumer Opinion, Swagbucks, Ankieta Junkie, InboxDollars, Głos VIP, Badania Pinecone, i Posterunek Zewnętrzny. Mogą się przyłączyć i bezpłatnie korzystać! Otrzymujesz wynagrodzenie za odpowiedzi na ankiety i produkty testowe. Najlepiej zarejestrować się na tyle, na ile możesz, dzięki czemu możesz otrzymywać najwięcej ankiet i zarabiać najwięcej.
 • Przenieś meble i znajdź pracę na Craigslist. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą zarabiać na szeroką skalę, jeśli chodzi o wynagrodzenie godzinowe, ale zazwyczaj jest to około 50 USD za godzinę, jeśli prowadzisz własną firmę.
 • Jeśli kochasz zwierzęta, możesz przyjrzeć się, jak zarobić dodatkowe pieniądze, spacerując z psami lub siedząc w domu. W tym pobocznym zamieszaniu możesz udać się do domu klienta, aby zameldować się kilka razy dziennie, możesz przebywać w domu lub zwierzęta mogą zostać z tobą. Rover to świetna firma, z którą możesz się zarejestrować, aby zostać psim chodzikiem i opiekunką zwierząt. Dowiedz się więcej na ten temat pod adresem Rover – świetny sposób na zarabianie pieniędzy i zabawę ze zwierzętami.
 • Opieka nad dziećmi i / lub niania dzieci.
 • Sprzedawaj swoje rzeczy.
 • Wynajmij dodatkowy pokój w swoim domu komuś innemu.

Jak widać, lista nie ma końca, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy.

Powiązane posty na temat zarabiania dodatkowych pieniędzy:

Miej więcej niż jedno źródło dochodów.

Bogaci i odnoszący sukcesy mają zazwyczaj wiele różnych form źródeł dochodów. W rzeczywistości mówi się, że większość milionerów ma siedem źródeł dochodów.

Mogą mieć pracę dzienną, biznes, wynajem nieruchomości, dochody z dywidend i inne. Robią to, ponieważ wiedzą, że jedno źródło dochodów nie może trwać wiecznie. Ponadto posiadanie wielu strumieni dochodów zmniejszy ryzyko finansowe.

Jeśli kiedykolwiek czujesz się zbyt zależny od jednego źródła dochodu, wiesz, jak ważne jest to. Może boisz się, że pewnego dnia stracisz pracę lub że coś stanie się z twoim głównym źródłem dochodu.

Jeśli pracujesz nad budowaniem wielu strumieni dochodów i dywersyfikacją dochodu, nie będziesz musiał się tak martwić, jeśli coś stanie się z Twoim strumieniem dochodów.

Dywersyfikując swoje dochody za pomocą wielu strumieni dochodów, będziesz mieć plan tworzenia kopii zapasowych, możesz łatwiej przejść na emeryturę, nauczysz się, jak stać się bogatym i tak dalej.

Znalezienie innego źródła dochodu może być nawet czymś tak prostym, jak znalezienie pobocznego zamieszania, które możesz zrobić poza pracą. Niektóre poboczne działania są aktywną pracą, ale nadal mogą pomóc w budowaniu pasywne źródła dochodu (jak inwestowanie), które pomogą Ci jeszcze bardziej zróżnicować swoje dochody.

Uwaga: polecam ci sprawdź Kapitał osobisty (usługa bezpłatna), jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem kontroli nad swoją sytuacją finansową. Personal Capital umożliwia agregowanie rachunków finansowych, dzięki czemu można łatwo sprawdzić swoją sytuację finansową, przepływy pieniężne, szczegółowe wykresy i inne. Możesz łączyć konta, takie jak kredyt hipoteczny, konta bankowe, konta kart kredytowych, rachunki inwestycyjne, konta emerytalne i wiele innych, i to jest BEZPŁATNE.

Nawet bogaci są oszczędni.

Jednym z mitów o bogatych ludziach jest to, że wszyscy wydają mnóstwo pieniędzy na szalone rzeczy, których nie potrzebują. To po prostu nieprawda!

Oczywiście, są historie o bogatych ludziach, którzy wydają pieniądze jak szaleni i kończą w bankructwie. Ale zaskakujące jest to, że przeciętny milioner jest oszczędny i dobrze zarządza swoimi pieniędzmi.

Nie wierz mi? Oto kilka przykładów milionerów i miliarderów, którzy wciąż znajdują sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy:

 • Warren Buffett mieszka w domu, który kupił w 1958 roku za około 30 000 dolarów.
 • John Caudwell (o wartości 2,7 miliarda dolarów) jeździ na rowerze 14 mil do pracy codziennie, a nawet tnie własne włosy.
 • Jim C. Walton (syn założyciela firmy Walmart) prowadzi starą ciężarówkę bez klimatyzacji.

Inną interesującą statystyką jest to, że przeciętny kupon to ktoś, kto zarabia ponad 100 000 USD rocznie. Co zaskakujące, ci, którzy zarabiają mniej niż 100 000 dolarów rocznie, rzadko korzystają z kuponów w porównaniu z kuponami o wysokich dochodach!

Znajdując sposoby oszczędzania pieniędzy, będziesz mógł zachować więcej pieniędzy, nauczyć się wzbogacać, dodawać więcej do swoich inwestycji i tak dalej. Ciężko pracowałeś za swoje pieniądze, więc równie dobrze możesz znaleźć sposoby, aby je zachować!

Znajdź sposoby oszczędzania pieniędzy na 30+ sposobów oszczędzania co miesiąc.

Nie próbuj zaimponować innym.

Kiedy ostatnio kupiłeś coś, co zostało zakupione głównie zaimponować komuś innemu?

Niestety, jest to coś, co przeciętny człowiek robi dość często.

Jeśli chcesz zacząć budować bogactwo i rozumieć, jak stać się bogatym, wtedy chcesz przestać próbować zaimponować innym i zacząć żyć własnym życiem.

Bogaci zwykle żyją poniżej swoich możliwości. Tak, wielu z nich nadal wydaje ekstrawaganckie pieniądze, ale wielu z nich nie żyje, aby to zrobić. Wielu milionerów kupuje używane przedmioty, jeździ „normalnymi” samochodami, takimi jak Toyotas, i nie kupuje rzeczy wyłącznie w celu zaimponowania innym.

To drastycznie różni się od tych, którzy nie są bogaci.

Wiele osób stara się nadążyć za innymi i upada z powodu inflacji stylu życia, co może uniemożliwić osobie dobre zarządzanie pieniędzmi.

Próbując nadążyć za Joneses, możesz wydawać pieniądze, których nie masz. Możesz wystawić wydatki na karty kredytowe, abyś mógł (w udawanym świecie) „pozwolić” na rzeczy. Możesz kupić rzeczy, na których ci nie zależy. Problemy mogą się powtarzać.

Zamiast starać się wyglądać bogato, pracuj nad zarządzaniem swoimi pieniędzmi lepiej, abyś mógł pewnego dnia być bogaty.

Poznaj wartość swojego czasu.

Kiedy nadal pracowałem jako analityk finansowy, miałem klienta, który miał asystenta, którego jedynym celem było płacenie rachunków. Asystent spędził dzień pamiętając, jakie rachunki zapłacić, takie jak rachunek za energię elektryczną w domu.

W tamtym czasie myślałem, że to szalone. W końcu miałem trudności z płaceniem własnych rachunków i zarządzaniem długiem, więc myślenie o tym, jak ktoś ma luksus zatrudniania kogoś do tak małego zadania (takiego, które można nawet zautomatyzować), brzmiało dla mnie absurdalnie.

Jestem jednak pewien, że nigdy nie spóźnili się z płatnościami. I może po prostu nie lubili zarządzać tym aspektem swojego życia.

Teraz nie mówię, że powinieneś zatrudnić kogoś do płacenia rachunków, ale nadal możesz zlecić część swoich zadań, abyś mógł skupić swój czas na zadaniach, które faktycznie chcesz i cenić. Może to pomóc w szybszym rozwoju twojego majątku niż w przypadku osoby, która nigdy jej nie zleca lub robi jej niewiele.

Oto kilka zadań, które możesz zlecić na zewnątrz:

 • Czyszczenie domu.
 • Koszenie trawnika.
 • Dostarczenie artykułów spożywczych.
 • Zatrudnij asystenta.
 • Posiadanie eksperta robi twoje podatki.

I tak dalej.

Zanim zlecisz coś na zewnątrz, zastanów się, ile kosztuje cię wykonanie tego zadania. Czy w czasie potrzebnym do wykonania zadania możesz zarabiać więcej dzięki temu, że robisz coś innego? Czy wynajęcie eksperta może zaoszczędzić pieniądze lub pomóc Ci zarobić na czymś więcej? Czy od czasu do czasu zlecenie zadania na zewnątrz pozwoli Ci spędzić więcej czasu z rodziną?

To na pewno bogaty nawyk. Bogaci i odnoszący sukcesy rozumieją wartość swojego czasu i wykorzystują go na swoją korzyść. Nie tracą czasu na robienie rzeczy, z których nie widzą korzyści.

Jak myślisz, czego potrzeba, aby nauczyć się wzbogacać? Czy uważasz się za bogatego?

Zapisz się, aby uzyskać bezpłatny kurs Master Your Money!

Dołącz do bezpłatnego kursu e-mailwewnętrznie ucz się, jak lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi, spłacać dług, oszczędzać więcej pieniędzy i osiągnąć wolność finansową. Pobierz nasz biuletyn i uzyskaj dostęp do bezpłatnego: