Jak spowolnić czas i żyć dłużej

[ad_1]

„Z pewnością szybko dorastają, prawda?”

„Im starszy, tym szybszy czas.”

„Nie możesz spowolnić czasu, więc oceń swoje dni, ponieważ znikną, zanim się zorientujesz”.

Wszyscy słyszeliśmy te myśli, często od rodziców dorosłych dzieci. Jeśli należysz do starszej i mądrzejszej populacji, być może sam wypowiedziałeś podobne słowa. A jeśli jesteś młodszy, możesz odczuwać strach w swoim sercu, gdy twoi starsi zrzucili na ciebie tę odrobinę Bummer Mądrości. Nieuchronność wyścigów życia przez.

Ale twój strach jest bezpodstawny.

Powiązany obrazPonieważ w jakiś sposób wydaje mi się, że natknąłem się na obejście problemu zbyt krótkiego życia, i zamiast tego znajduję się w innym wszechświecie wiecznej odnowy przypominającej wampiry i uczucia młodości. Podczas gdy inni rodzice prawie trzynastolatków twierdzą, że czas minął w mgnieniu oka, wydaje mi się, że mam własnego syna od co najmniej 30 lat.

A te same trzynaście lat, odkąd przeszedłem na emeryturę z prawdziwej pracy, były również wypełnione niemal niepojętą różnorodnością doświadczeń. Przygody w biznesie, podróże, relacje, wesela, pogrzeby, przygody, kontuzje, wzrost, zdecydowanie przynajmniej zalecana minimalna dawka bólu, ale dużo większa radość.

Zastanawiając się nad tym wszystkim, zawsze kręcę głową z uśmiechniętym niedowierzaniem i mamrocząc co najmniej jedno mimowolne „Cholera jasna.„Czuję się, jakbym przeżył całe ludzkie życie, a może nawet więcej, w ciągu zaledwie kilku lat, odkąd odłożyłem klawiaturę i wyszedłem z tej kabiny.

Patrzę na ten dziwny rozwój z wielką wdzięcznością. W końcu, jeśli zamierzamy przypisać jakikolwiek cel naszemu życiu, prawdopodobnie jest to coś w rodzaju „Wykorzystaj jak najwięcej czasu, kiedy tu jesteś, i spróbuj zrobić coś dobrego, gdy jesteś w tym miejscu”.

Więc jeśli mam na to ochotę już miał spektakularną ilość czasu i Zrobiłem jak najwięcej, możesz sobie wyobrazić, jakie mam szczęście, że wciąż mam tyle dziesięcioleci potencjalnie wciąż w zbiorniku!

Jak myślisz, co się tu dzieje?

Jak się okazuje, nie jestem pierwszym, który się nad tym zastanawia. Jest też pewna prawdziwa nauka, która łączy wczesną emeryturę wąsów z życiem, które czuje się znacznie dłużej i pełniej, nawet zanim zrozumiemy powody, dla których prawdopodobnie będziesz dosłownie żyć też trochę dłużej. Kluczem do tego jest sposób, w jaki postrzegamy upływ czasu.

Ryc. 1: Niektóre intrygujące książki Eaglemana, które przeczytałem (kliknij więcej).

Kilka lat temu natknąłem się na pracę współczesnego neuronaukowca / pisarza / poszukiwacza przygód Indiany Jonesa Davida Eaglemana, natychmiast opracowałem Man Crush i zacząłem przeglądać jego książki i wywiady. Właśnie tego szukałem w tym czasie: większy obraz tego, dlaczego nasze mózgi zachowują się tak, jak zachowują się w wielu różnych sferach życia: emocje, podejmowanie decyzji, szczęście i oczywiście nasza percepcja czasu.

Jak wiele osób, które urodziły się z myślą inżynieryjną, czasami mam wrażenie, że stoję z połową mojego ciała poza gatunkiem ludzkim, obserwując z wulkanicznym rozbawieniem, jak szaleni jesteśmy wszyscy, a druga połowa mocno w środku jest biczowany przez te same radosne, burzliwe, namiętne i irracjonalne emocje, jak wszyscy inni. Może więc być bardzo satysfakcjonujące, aby połączyć to wszystko, obejmując całą ludzkość, ale także rozumiejąc ją z szerszej perspektywy. Książki takie jak Eagleman są pod tym względem bardzo zabawne i przydatne.

Czytając książki takie jak Incognito i Mózg (wraz z ten interesujący profil o nim w „New Yorkerze”), mogłem dowiedzieć się o wiele więcej na temat moich własnych istnień jako kreatura, co uważam za bardzo użyteczne antidotum, aby zapobiec traktowaniu siebie i moich nastrojów zbyt poważnie jako osoba. Pomaga mi również w pełni wykorzystać gigantyczny łuk ludzkiego życia ze wszystkimi szczegółami, bez zbytniego odrywania się od tego, czy „robię to dobrze”, czy też niepokoję się o naszą nieuchronną śmiertelność.

Wynik obrazu dla mózgu

To twój mózg w MMM

Twój kompaktowy, ale potężny mózg jest czymś więcej niż tylko urządzeniem myślącym. To twoje cały świat, ponieważ kontroluje każdą twoją interakcję ze światem, a także twoje zdanie na jego temat. Jedną z jego najtrudniejszych ról jest zasysanie i przechowywanie każdego doświadczenia, jakie kiedykolwiek miałeś, i archiwizowanie tych doświadczeń, abyś mógł przypomnieć sobie najważniejsze, a jednocześnie pozostawić ci możliwość skupienia się na natychmiastowych zadaniach, nie pozostając przy tym w pełni – rosnąca pula przeszłych doświadczeń.

Więc mózg używa kilku sztuczek, abyś był zdrowy. A najlepszym sposobem podsumowania swojego podejścia do rzeczy jest:

Koncentrować się na powieściach i ważnych pozornie rzeczach, a przede wszystkim ignorować wszystko inne.

Omówiliśmy już ten niezwykły temat ludzkie nawyki, gdzie dowiedzieliśmy się, że nasze mózgi mają tendencję do wciskania nas w małe procedury autopilota, gdy tylko jest to możliwe, aby uniknąć wysiłku polegającego na świadomym zastanawianiu się w każdej chwili, każdego dnia.

Przeciętny człowiek może więc przechodzić przez takie procedury, jak…

 • "wyjść z łóżka"
 • „Zrób kawę i śniadanie”
 • „Ubierz się i jedź do pracy”

… W prawie nieświadomy sposób.

Takie nawyki są wygodne, ale mogą również zagrozić pełnej radości życia. Ponieważ kiedy korzystasz z autopilota, nie tworzysz prawie tylu znaczących wspomnień. A jeśli zrobisz to wystarczająco długo, twój mózg również zacznie zbijać się w całość fazy swojego życia w indywidualne myśli:

 • "moje dzieciństwo"
 • "Liceum"
 • „Lata studiów”
 • „W tych latach pracowałem w Des Moines jako sprzedawca nawozów”
 • „Lata dorastania”
 • „Moja 25-letnia kariera jako menedżera średniego w Megacorp”
 • „Moja emerytura z golfa i telewizji na mieszkanie na Florydzie”

Jeśli spojrzysz na swoje dotychczasowe fazy, które pamiętasz, będąc najdłuższym i najbardziej dynamicznym?

Dla większości z nas kończy się to w wieku od około 6 do 21 lat, ponieważ były to czasy największych zmian, nauki i nowych pierwszych w życiu. Następnie, gdy się starzejemy, zamykamy się w rutyny rodzinne i zawodowe, w tym najbardziej kompresujące się ze wszystkich: okres kilkudziesięciu lat posiadania tego samego domu i tej samej kariery. Lata mijają, ale znaczące nowe doświadczenia stają się coraz rzadsze.

Mustachianizm (nawet jeśli jesteś daleko od wcześniejszej emerytury) jest zatem idealnym antidotum na to, ponieważ zawsze zachęcam cię do Spróbuj czegoś nowego i miej oko na ciągła optymalizacja.

Dzięki praktyce uwolnisz się od naturalnego strachu przed porażką i zaczniesz myśleć o wszystkim jako o możliwości eksperymentu. Lub jako wielki Bob Ross powiedziałby: „W życiu nie ma błędów, tylko szczęśliwe wypadki”.

Chociaż będziesz walczył z samym rdzeniem swojej ludzkiej natury tą działalnością, jest to walka, którą warto wybrać, ponieważ natychmiast otrzymasz nagrodę w życiu bogatszym, bardziej satysfakcjonującym, ciekawszym, i taki, który wydaje się znacznie dłuższy.

Aby od razu zastosować tę filozofię w praktyce, wszystko, co musisz zrobić, to zacząć wprowadzać zmiany w codziennej rutynie. Kilka pomysłów, od początkującego do eksperta:

 • Weź inna trasa do pracy niż zwykle i inną drogą do domu. Zwróć uwagę na nowe doświadczenia związane z tą podróżą.
 • Kupuj w inny sklep spożywczy i zdobywaj składniki, których zwykle nie dostajesz, aby jeść inne posiłki niż zwykle.
 • Spróbuj przerwać zwykłą poranną rutynę, wychodząc na krótki spacerować przed masz śniadanie i usiądź do pracy. (Zdarzyło mi się to dzisiaj zrobić, co sprawiło, że poczułem się świetnie, a mój spacer zmienił się w bieg, a dodatkowa energia z że doprowadziło mnie do inspiracji do napisania tego artykułu.)
 • Znajdź drogę do poznać nową osobę co tydzień lub co najmniej raz w miesiącu. Ludzie są najpotężniejszą bramą do nowych wspomnień i dłuższego, bogatszego życia.
 • Zmień role w swojej firmie lub przejdź do nowej pracy.
 • Usuń telewizję, wiadomości i media społecznościowe z codziennej rutyny lub ogranicz je do pięciu minut dziennie. Następnie, gdy poczujesz nieuniknione przyciągnięcie do odprawy, użyj tego jako „kluczowego nawyku”, aby złapać papierową listę rzeczy do zrobienia i zacząć pracować nad czymś z listy – nawet jeśli jest to tylko dziesięć pompek lub wybieranie starego modna papierowa książka, nad którą pracujesz.
 • Przenieś się do nowego mieszkania lub domu, który jest bliżej pracy i cennych udogodnień, takich jak parki publiczne i nabrzeża.
 • Załóż własną małą firmę i zacznij ją budować, obejmując zmiany i niepowodzenia, dopóki nie znajdziesz czegoś, co jest naprawdę satysfakcjonujące.

Wszystkie te rzeczy wstrząsną twoim życiem na lepsze i wznowią napływ nowych wspomnień, budząc twój mózg z powrotem i przedłużając czas prawdziwego życia.

Z mojej strony życie staje się coraz bardziej zróżnicowane z każdym rokiem, a czas staje się coraz wolniejszy. Oto do ciebie, a ja w odległej przyszłości stukam o okulary, po kilku stuleciach radosnej młodzieży w stylu wampirów, czyli wczesnej emerytury.

W komentarzach: co ma Twój doświadczenia z okresami twojego życia, w których upłynął czas, i inne, w których twoje wspomnienia są szczególnie bogate i szczegółowe? A jeśli jesteś emerytem na wczesnym etapie, jakie masz doświadczenia z upływem czasu od momentu wyciągnięcia wtyczki?


Wybrane cytaty z artykułu z Nowego Jorku, które mi się podobały:

„Zegary oferują co najwyżej wygodną fikcję, mówi. Sugerują, że czas płynie stale, przewidywalnie do przodu, kiedy nasze doświadczenie pokazuje, że często robi się odwrotnie: rozciąga się i kompresuje, pomija rytm i podwaja się. ”

„Gdy coś jest nowe lub bardziej emocjonalne, ciało migdałowate wydaje się zacząć nadbiegać, rejestrując każdy szczegół tego doświadczenia. Im bardziej szczegółowe wspomnienie, tym dłużej trwa ten moment. „To wyjaśnia, dlaczego uważamy, że czas przyspiesza, gdy się starzejemy” – powiedział Eagleman – dlaczego lata w dzieciństwie wydają się trwać wiecznie, a starość mija, gdy drzemamy. Im bardziej znajomy staje się świat, tym mniej informacji zapisuje twój mózg i tym szybciej wydaje się, że czas mija. ”[ad_2]