Jak rozpocząć biznes ze swoim współmałżonkiem bez podziału<div _ngcontent-c14 = "" innerhtml = "

Współzałożyciele firmy Gregg i Anna BrockwayZdjęcie: Anthony Gordon

Anna i Gregg Brockway nigdy nie wyobrażali sobie, że będą ze sobą współpracować, a tym bardziej nie będą razem tworzyć firmy. Aż do momentu założenia Przewodnictwo W 2012 r. rynek online dla kupujących i sprzedających vintage art i meble, para miała bardzo charakterystyczne ścieżki kariery. Gregg uruchomił dwa udane startupy w przestrzeni kosmicznejTripIt i Gorący drut. Chociaż & nbsp;Anna pracowała w modzie jako dyrektor marketingu Levi's przed dziesięcioleciem, aby skupić się na czwórce dzieci.

To doświadczenie wielokrotnego przemieszczania się sprawiło, że zobaczyli lukę na rynku, by rozładować i zdobyć wybrane znaleziska z rocznika.& nbsp; "Pomysł na przewodniczącego brzmiał:" Czy nie byłoby miło, gdyby była wersja eBay to było w pełni skupione na meblach – ale edytowane i pełne usługi – więc to wszystko piękne rzeczy i nie musisz radzić sobie z kłopotami z wysyłką "- wyjaśnia Anna.

Pierwszą myślą Grebga było to, że firma byłaby idealna dla wiedzy Anny o projektowaniu i doświadczeniu marketingowym, podczas gdy Anna uważała, że ​​doświadczenie techniczne Gregga & nbsp; sprawiło, że był to odpowiedni biznes dla niego. Od razu stało się jasne, że powinni wspólnie rozpocząć działalność. & Nbsp; & nbsp;"Tak narodził się pomysł … który był w naszej kuchni nad Chardonnay "- wspomina Anna.

Pomysł wdrożenia do udanego biznesu to długa droga. Jest to również dodatkowe wyzwanie, gdy obaj założyciele przestawiają się na branżę, w której nie mają wcześniejszych doświadczeń. Istnieje również trudność w utrzymaniu małżeństwa w stanie nienaruszonym podczas tworzenia partnerstwa biznesowego.& nbsp; Brockways udało się przeskoczyć wszystkie te przeszkody, a sześć lat później firma Kancelaria oferuje 20 000 sprzedawców i ponad milion kupujących – najszybciej rozwijającym się rynkiem w dziedzinie projektowania. & Nbsp; Oto, jak to zrobili i jakie są ich rady dla innych par, które chcą wspólnie rozpocząć działalność:

Sara Bliss: & nbsp;Anna, miałaś udaną karierę marketingową u Leviego, zanim wziąłeś dziesięć lat na pozostanie w domu z czwórką dzieci. Czy w tym czasie spisywałeś się jako kolejny krok w karierze?& nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp;

Anna Brockway: & nbsp;Zawsze myślałem, że wrócę do pracy. Nie wiedziałem, że wrócę do pracy, robiąc to! Byłem zainspirowany moją mamą. Miała też karierę i przestała pracować, gdy miała dzieci. Kiedy & nbsp; byłem w liceum, moja mama poszła do szkoły prawniczej, a potem poszła do pracy w biurze prokuratora okręgowego Alameda. Naturalne więc było, że decyzja o pozostaniu w domu i podniesieniu rodziny nie była trwała przez resztę mojego & nbsp; życia. Możesz odkrywać siebie na nowo i ponownie rozpocząć karierę, kiedy tylko chcesz.

Sara: Anna, czy & nbsp; Doświadczenie Gregga w świecie startupów również zainspirowało Cię do & nbsp; założenia firmy?

Anna: & nbsp;Gregg i ja mieliśmy naprawdę różne ścieżki kariery. Pracowałem dla Leviego w zasadzie od 21 do 32. Jest bardziej odpowiedzialny za podejmowanie ryzyka. & Nbsp;Gregg zostawił naprawdę świetną robotę w świecie private equity i postanowił zrobić startupy. Dwa z nich zostały uruchomione w naszej jadalni. Naprawdę trudno jest oglądać kogoś, kto robi startup, ponieważ jako rodzina masz całą adrenalinę i emocje, a także niepowodzenia. Czujesz to wszystko, ale w rzeczywistości nie jesteś tym, który je kontroluje. Więc równie dobrze możesz to zrobić i mieć coś do powiedzenia. Na szczęście miał naprawdę duże sukcesy, więc może to sprawiło, że trochę mniej przerażające.

Sara: Oboje założyliście karierę zawodową w kategorii domowej z Przewodnictwem. Czy martwiłeś się tym, że żaden z was nie miał doświadczenia w przestrzeni domowej, czy widziałeś to jako przewagę?

Gregg: & nbsp;Zawsze jest trochę skoku wiary, kiedy wkracza się w branżę inną niż ta, z której pochodzisz. Kiedy robisz coś nowego, nie ma idealnego tła. W rzeczywistości, czasami biorąc świeżą perspektywę, odkrywasz, w jaki sposób odblokujesz innowację, która sprawia, że ​​różnica między sukcesem a nie. & Nbsp; & nbsp; Wydawało się, że jest to zabawne wyzwanie i interesująca branża, w której zarówno Anna, jak i ja mieliśmy pasję, mimo że zaczynali z różnych miejsc.

Ania: Zwłaszcza w znanej branży, takiej jak meble, istnieje pewien sposób, że zawsze była uruchamiana. Dzięki przełomowym technologiom, takim jak Internet, przychodzenie bez całej tej historii mogło być jedną z najbardziej pomocnych rzeczy. & Nbsp; Ponadto, & nbsp;biznes domowy jest pełen ludzi, którzy pochodzą z mody. Jest napędzany stylem. To wizualne. Techniki marketingowe i podejścia mają wiele pokryć się. Ludzie zbliżają się teraz do swojego domu bardziej, jak podchodzą do mody, która ewoluuje i zmienia się przez cały czas.

Sara: Skąd wiedziałeś, że nadszedł właściwy czas na uruchomienie?

Gregg: Mamy coś, co stało się teraz rodziną: "Nigdy nie ma idealnego czasu, by coś zrobić, więc zróbmy to teraz". & nbsp;W ten sposób podejmujemy decyzje w naszym życiu osobistym, ale także w firmie. & Nbsp;Mój poprzedni startup, TripIt został zdobyty, w punkcie, w którym sensowne było zrobienie czegoś innego. Miałem zakaz rywalizacji i nie mogłem nic zrobić w podróży od razu. Mieliśmy też inne osoby, z którymi również pracowaliśmy w przeszłości, które były dostępne lub mogły być dostępne.

Sara: A co z mieszaniem biznesu z małżeństwem? Czy to była troska? Jak się do tego zbliżyłeś?

Anna: & nbsp;Prawie nikt by ci nie poradził! Zawsze miałem mnóstwo szacunku dla inteligencji Gregga i obserwowałem jego pracę i budowę. Dla mnie pomysł bycia partnerem, który pomógł mi rozwinąć działalność, wydawał się ogromnym atutem. Kto by tego nie wykorzystał, gdyby mogli?

Gregg: Częścią tego, co sprawiło, że nie jestem po prostu wygodny, ale podekscytowany, jest to, że Anna i ja jesteśmy na tyle różni, że patrzymy na problemy z innej perspektywy. Siłą Anny jest to, że jest super kreatywna i ma wspaniałe wyczucie tego, co czyni markę wyjątkową i wyjątkową. Jest niesamowicie wizualna, gdzie jestem colorblind. Gdybym pomyślał o współzałożycielu i umiejętnościach, które były dla mnie super komplementarne, Anna była tym. Wciąż trwały długie rozmowy, czy powinniśmy to robić razem. Mieliśmy dobre małżeństwo i naprawdę nie chcieliśmy tego zepsuć.

Sara: Czy szukałeś porady, jak współpracować jako małżeństwo?

Anna: & nbsp;Jesteśmy naprawdę dobrymi przyjaciółmi z Kevinem i Julią Hartz, którzy są współzałożycielami Eventbrite kiedy się spotykali, a teraz są małżeństwem z dwójką dzieci. Zdecydowanie spędziłem trochę czasu z Julią, pytając: "Jak to zrobiliście?" Jej rada, która jest prawdopodobnie najlepsza, jaką dostałem i wyraźnie wynika z doświadczenia, polegała na tym, że nigdy nie pracowałem nad tym samym projektem w tym samym czasie. Chcesz mieć pewność, że każdy z nich ma swoją linię i pracuje ramię w ramię, ale pozostajesz na swoim torze. Na początku uruchamiania, który jest naprawdę łatwy, ponieważ jest tak wiele do zrobienia, nie można mieć dwóch osób pracujących nad tym samym w tym samym czasie.

Sara: Czy uważasz, że prowadzenie tej firmy razem wzmocniło cię jako małżeństwo?

& nbsp;Ania: Powiedziałbym tak. Jednym z wyzwań bycia parą niekoniecznie jest pełne zrozumienie tego, przez co przechodzi druga osoba w określonych momentach. Ale wiem, dlaczego jest w złym nastroju, dlaczego jest w doskonałym nastroju lub dlaczego nie może być na czymś. Inną rzeczą jest to, że zebrał wspólny sens misji poza naszą rodziną. Jesteśmy w tym razem. Pomaga to zwiększyć poczucie łączności między nami. Jesteśmy w 100% zgodni co do celów.

Gregg: Czy mogę powiedzieć "Ditto"? Nie robimy wielu wspólnych wywiadów, ale kiedy to robimy, mam ochotę po prostu powiedzieć "ditto" po wszystkim, co mówi Anna. Po drodze zawsze są ciężkie czasy i to może być również doświadczenie w wiązaniu. W tym koszyku mamy wiele naszych rodzinnych jaj, a jeśli to naprawdę źle, to widzę, że jest to jeszcze trudniejsze. Ale dla nas było świetnie.

& nbsp;

& nbsp;

">

Współzałożyciele firmy Gregg i Anna BrockwayZdjęcie: Anthony Gordon

Anna i Gregg Brockway nigdy nie wyobrażali sobie, że będą ze sobą współpracować, a tym bardziej nie będą razem tworzyć firmy. Aż do czasu założenia w 2012 roku Przewodnika, internetowego rynku dla kupujących i sprzedających sztukę vintage i meble, para ta miała bardzo charakterystyczne ścieżki kariery. Gregg uruchomił dwa udane startupy w przestrzeni kosmicznejTripIt i Gorący drut. Podczas, Anna pracowała w modzie jako dyrektor ds. Marketingu w firmie Levi's przed dziesięcioleciem, aby skupić się na czwórce dzieci.

To doświadczenie wielokrotnego przemieszczania się sprawiło, że zobaczyli lukę na rynku, by rozładować i zdobyć wybrane znaleziska z rocznika. "Pomysł na przewodniczącego był w zasadzie taki:" Czy nie byłoby miło, gdyby istniała wersja eBay, która była w pełni skupiona na meblach – ale edytowana i pełna obsługa – więc to wszystko piękne rzeczy i nie musisz się zajmować problem z wysyłką "- wyjaśnia Anna.

Pierwsza myśl Gregga polegała na tym, że firma będzie idealna dla wiedzy Anny o projektowaniu i umiejętnościach marketingowych, podczas gdy Anna uważała, że ​​doświadczenie techniczne Gregga sprawiło, że było to dla niego odpowiednie przedsięwzięcie. Od razu stało się jasne, że powinni wspólnie rozpocząć działalność. "To był początek idei … która była w naszej kuchni nad Chardonnay" – wspomina Anna.

Pomysł wdrożenia do udanego biznesu to długa droga. Jest to również dodatkowe wyzwanie, gdy obaj założyciele przechodzą do branży, w której nie mieli wcześniej doświadczenia. Istnieje również utrudnienie w utrzymaniu małżeństwa w stanie nienaruszonym podczas tworzenia partnerstwa biznesowego. Brockways udało się przeskoczyć wszystkie te przeszkody, a sześć lat później firma oferuje 20 000 sprzedawców i ponad milion kupujących – najszybciej rozwijający się rynek w dziedzinie projektowania. Oto, jak to zrobili i jakie są ich rady dla innych par, które chcą wspólnie rozpocząć działalność:

Sara Bliss: Anna, miałaś udaną karierę marketingową u Leviego, zanim wziąłeś dziesięć lat na pozostanie w domu z czwórką dzieci. W tym czasie co knujesz jako kolejny krok w karierze?

Anna Brockway: Zawsze myślałem, że wrócę do pracy. Nie wiedziałem, że wrócę do pracy, robiąc to! Byłem zainspirowany moją mamą. Miała też karierę i przestała pracować, gdy miała dzieci. Kiedy byłem w szkole średniej, moja mama poszła do szkoły prawniczej, a potem poszła do pracy w biurze prokuratora okręgowego w Alameda. Było więc naturalne, że decyzja o pozostaniu w domu i założeniu rodziny nie była trwała przez resztę mojego życia. Możesz odkrywać siebie na nowo i ponownie rozpocząć karierę, kiedy tylko chcesz.

Sara: Anna, czy doświadczenie Gregga w świecie startupów również zainspirowało Cię do założenia firmy?

Ania: Gregg i ja mieliśmy naprawdę różne ścieżki kariery. Pracowałem dla Leviego w zasadzie od 21 do 32. Jest bardziej ryzykantem. Gregg zostawił naprawdę świetną robotę w świecie private equity i postanowił zrobić startupy. Dwa z nich zostały uruchomione w naszej jadalni. Naprawdę trudno jest oglądać kogoś, kto robi startup, ponieważ jako rodzina masz całą adrenalinę i emocje, a także niepowodzenia. Czujesz to wszystko, ale w rzeczywistości nie jesteś tym, który je kontroluje. Więc równie dobrze możesz to zrobić i mieć coś do powiedzenia. Na szczęście miał naprawdę duże sukcesy, więc może to sprawiło, że trochę mniej przerażające.

Sara: Oboje zrobiliście karierę zawodową w kategorii domowej z Przewodnictwem. Czy martwiłeś się tym, że żaden z was nie miał doświadczenia w przestrzeni domowej, czy widziałeś to jako przewagę?

Gregg: Zawsze jest trochę skoku wiary, kiedy wkracza się w branżę inną niż ta, z której pochodzisz. Kiedy robisz coś nowego, nie ma idealnego tła. W rzeczywistości, czasami przyjmując świeżą perspektywę, odkrywasz, w jaki sposób odblokujesz innowację, która sprawia, że ​​różnica między sukcesem a nie. Wydawało się, że jest to zabawne wyzwanie i ciekawy przemysł, z którym zarówno Anna, jak i ja mieliśmy pasję, mimo że zaczynaliśmy z różnych miejsc.

Ania: Zwłaszcza w znanej branży, takiej jak meble, istnieje pewien sposób, że zawsze była uruchamiana. Dzięki przełomowym technologiom, takim jak Internet, wejście bez całej tej historii mogło być jedną z najbardziej pomocnych rzeczy. Ponadto biznes domowy jest pełen ludzi, którzy pochodzą z mody. Jest napędzany stylem. To wizualne. Techniki marketingowe i podejścia mają wiele pokryć się. Ludzie zbliżają się teraz do swojego domu bardziej, jak podchodzą do mody, która ewoluuje i zmienia się przez cały czas.

Sara: Skąd wiedziałeś, że nadszedł właściwy czas na uruchomienie?

Gregg: Mamy coś, co stało się teraz rodziną: "Nigdy nie ma idealnego czasu, by coś zrobić, więc zróbmy to teraz". W ten sposób podejmujemy decyzje w naszym życiu osobistym, ale także w firmie. Mój poprzedni startup, TripIt został zdobyty, w punkcie, w którym sensowne było zrobienie czegoś innego. Miałem zakaz rywalizacji i nie mogłem nic zrobić w podróży od razu. Mieliśmy też inne osoby, z którymi również pracowaliśmy w przeszłości, które były dostępne lub mogły być dostępne.

Sara: A co z mieszaniem biznesu z małżeństwem? Czy to była troska? Jak się do tego zbliżyłeś?

Ania: Prawie nikt by ci nie poradził! Zawsze miałem mnóstwo szacunku dla inteligencji Gregga i obserwowałem jego pracę i budowę. Dla mnie pomysł bycia partnerem, który pomógł mi rozwinąć działalność, wydawał się ogromnym atutem. Kto by tego nie wykorzystał, gdyby mogli?

Gregg: Częścią tego, co sprawiło, że nie jestem po prostu wygodny, ale podekscytowany, jest to, że Anna i ja jesteśmy na tyle różni, że patrzymy na problemy z innej perspektywy. Siłą Anny jest to, że jest super kreatywna i ma wspaniałe wyczucie tego, co czyni markę wyjątkową i wyjątkową. Jest niesamowicie wizualna, gdzie jestem colorblind. Gdybym pomyślał o współzałożycielu i umiejętnościach, które były dla mnie super komplementarne, Anna była tym. Wciąż trwały długie rozmowy, czy powinniśmy to robić razem. Mieliśmy dobre małżeństwo i naprawdę nie chcieliśmy tego zepsuć.

Sara: Czy szukałeś porady, jak współpracować jako małżeństwo?

Ania: Jesteśmy naprawdę dobrymi przyjaciółmi z Kevinem i Julią Hartz, którzy założyli Eventbrite, kiedy się spotykali, a teraz są małżeństwem z dwójką dzieci. Zdecydowanie spędziłem trochę czasu z Julią, pytając: "Jak to zrobiliście?" Jej rada, która jest prawdopodobnie najlepsza, jaką dostałem i wyraźnie wynika z doświadczenia, polegała na tym, że nigdy nie pracowałem nad tym samym projektem w tym samym czasie. Chcesz mieć pewność, że każdy z nich ma swoją linię i pracuje ramię w ramię, ale pozostajesz na swoim torze. Na początku uruchamiania, który jest naprawdę łatwy, ponieważ jest tak wiele do zrobienia, nie można mieć dwóch osób pracujących nad tym samym w tym samym czasie.

Sara: Czy uważasz, że prowadzenie tej firmy razem wzmocniło cię jako małżeństwo?

Ania: Powiedziałbym tak. Jednym z wyzwań bycia parą niekoniecznie jest pełne zrozumienie tego, przez co przechodzi druga osoba w określonych momentach. Ale wiem, dlaczego jest w złym nastroju, dlaczego jest w świetnym nastroju, albo dlaczego nie może być w czymś. Inną rzeczą jest to, że zebrał wspólny sens misji poza naszą rodziną. Jesteśmy w tym razem. Pomaga to zwiększyć poczucie łączności między nami. Jesteśmy w 100% zgodni co do celów.

Gregg: Czy mogę powiedzieć "Ditto"? Nie robimy wielu wspólnych wywiadów, ale kiedy to robimy, mam ochotę po prostu powiedzieć "ditto" po wszystkim, co mówi Anna. Po drodze zawsze są ciężkie czasy i to może być również doświadczenie w wiązaniu. W tym koszyku mamy wiele naszych rodzinnych jaj, a jeśli to naprawdę źle, to widzę, że jest to jeszcze trudniejsze. Ale dla nas było świetnie.