Jak psy pomagają w badaniach nad rakiem, oszustwie e-mailowym w Amazon i wiadomościach


Badania nad rakiem psów może również pomóc ludziom, istnieje oszustwo phishingowe Amazon, na które należy uważać, a Facebook zostaje trafiony rekordem rozliczenia. Oto wiadomości, które musisz znać za dwie minuty lub mniej.

Chcesz otrzymywać tę dwuminutową łapankę w wiadomości e-mail w każdy dzień tygodnia? Podpisz tutaj!

Dzisiejsze nagłówki

Psy odgrywają dużą rolę w badaniach nad rakiem u ludzi

Rak u starzejących się psów jest zbyt powszechny, ale okazuje się, że zabiegi dla twojego futrzanego przyjaciela mają również wpływ na ludzi. Wiele typów psów nowotworowych jest podobnych do tych u ludzi, a dzięki współpracy między medycyną zwierzęcą i ludzką w inicjatywie Obamy, Cancer Moonshot Initiative, badacze badają sposoby leczenia, które mogłyby uratować życie zarówno psów, jak i ludzi.

Oszustwo phishingowe Amazon trafia w samą porę na Prime Day

Dzięki Prime Day firmy Amazon za rogiem firma ochroniarska Mcafee wyszczególniła oszustwo phishingowe, które umożliwia hakerom wysyłanie wiadomości e-mail wyglądających jak z Amazon, z załącznikiem PDF, który prowadzi każdego, kto kliknie na stronę internetową, naśladując stronę logowania Amazon. Stamtąd szkodliwa strona żąda nie tylko nazwy ofiary, ale także ich urodzin, adresu domowego, informacji o karcie kredytowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Pamiętaj: zawsze sprawdzaj, skąd pochodzą Twoje e-maile i nie otwieraj załączników, chyba że jesteś pewien, że pochodzi od kogoś, komu ufasz.

FTC trafiło na Facebook z rekordową kwotą 5 mld USD

Po miesiącach negocjacji FTC podobno ukarała Facebooka rekordowym 5 miliardami dolarów za naruszenia prywatności. Jeśli zostanie zatwierdzony przez wydział cywilny Departamentu Sprawiedliwości, będzie to pierwsza znacząca kara dla Facebooka w USA. Ale do tego czasu pozostają ważne pytania, takie jak to, czy FTC będzie osobiście odpowiadać za prezesa Facebooka Marka Zuckerberga i na jaki zewnętrzny nadzór Facebook może być zmuszony złożyć wniosek.

Rozmowa koktajlowa

Kontrowersje wokół asystentów głosowych smartfonów rozgorzały w tym tygodniu, gdy belgijski nadawca publiczny uzyskał dostęp do ponad 1000 nagrań Asystenta Google od wykonawcy Google, któremu powierzono ich przeglądanie. Co usłyszą wykonawcy słuchający zapytań Asystenta Google? Wszystko, od próśb o porno po argumenty domowe, dyskusje medyczne i rozmowy z dziećmi.

WIRED zaleca: Boosted Rev Scooter

Hulajnogi na Rideshare są dziś wściekłe, ale co możesz zrobić, jeśli nie chcesz dzielić twoje strzelanie do kogoś innego? Cóż, można kupić tylko dla siebie – a skuter Boosted Rev jest tak pociągający, jak tylko się da.

Wiadomości, których możesz użyć

Jak oswoić Slacka, aby uzyskać bardziej produktywny dzień pracy.

To codzienne obłożenie jest dostępne za pośrednictwem newslettera. Możesz zarejestrować się tutaj, aby mieć pewność, że wiadomości dostarczane są do Twojej skrzynki odbiorczej codziennie!