Jak podłączyć słuchawki do telewizora


Dla wszystkich licznych funkcji zapakowanych w nowoczesne telewizory – od HDR i rozdzielczości 4K po lokalne przyciemnianie i kropki kwantowe – większość nowszych modeli pozbawiona jest jednej prostej funkcji: gniazda słuchawkowego.

To nie jest natychmiastowy (lub oczywisty) problem dla większości użytkowników. Telewizory są wyposażone w głośniki i istnieje mnóstwo sposobów na wzmocnienie ich dźwięku. Ale ci, którzy chcą powstrzymać hałas, gdy dzieci śpią w sąsiednim pokoju, wiedzą, że dobra para słuchawek może być poważnym dobrodziejstwem dla tych sesji późno w nocy. W związku z tym zebraliśmy ten podręczny przewodnik. Niezależnie od tego, czy masz słuchawki przewodowe, słuchawki bezprzewodowe, czy słuchawki do gier, oto najlepsze rozwiązania pozwalające uzyskać czas telewizyjny bez budzenia dziecka.

Okablowany

W dzisiejszych czasach istnieją znacznie wygodniejsze sposoby na skrócenie czasu telewizyjnego niż okablowanie, które szczegółowo wyjaśnimy poniżej. To powiedziawszy, jeśli twoja konfiguracja sprzyja przewodowej parze słuchawek – co oznacza, że ​​będziesz siedzieć wystarczająco blisko telewizora lub urządzenia audio, aby wygodnie rozciągać się na odległość – jest kilka dobrych opcji podłączania.

Adaptery

Połączenie za pośrednictwem adaptera wymaga najpierw określenia, jakiego rodzaju wyjście audio ma Twój telewizor. Z tyłu lub z boku telewizora – gdziekolwiek są twoje wejścia – powinna istnieć jakaś forma połączenia wyjścia audio. W starszych telewizorach może występować wyjście 3,5 mm (standardowe słuchawki), co ułatwia podłączanie i odtwarzanie. Częściej jednak starsze modele są wyposażone w stereofoniczne gniazda audio RCA, które wymagają adaptera żeńskiego RCA do 3,5 mm, takiego jak ten z Amazon. W zależności od tego, jak daleko jesteś od telewizora, możesz także kupić przedłużony kabel adaptera uzyskać jakiś zasięg. Ten rodzaj konfiguracji jest prosty i niedrogi, ale nie jest idealny dla większości scenariuszy – prawdopodobnie nie chcesz, aby długi kabel wiódł przez środek salonu.

Przykład formatów wyjścia audio, w tym 5.1 out, RCA (2-audio) i Optical (cyfrowy). Vladimir Logutenko / 123RF

Nowsze telewizory są nieco trudniejsze. Wielu producentów telewizyjnych już dawno wycofało wyjścia analogowe na rzecz cyfrowego wyjścia optycznego. Wydajność wygląda jak małe, kwadratowe drzwi, często zarysowane jasnym czerwonym światłem (lub wyposażone w gumową nasadkę, taką jak ta pokazana powyżej). Do tej konfiguracji potrzebujesz konwerter cyfrowo-analogowy (DAC). Pozwoli to nie tylko podłączyć gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, ale również konwertuje wyjście audio na właściwy format do odtwarzania w słuchawkach.

Znowu prawdopodobnie będziesz potrzebował przedłużacza do słuchawek, takiego jak ten, który jest podłączony powyżej, co pozwala ci się rozprostować.

Łączenie się z pilotem urządzenia strumieniowego

Inną (i znacznie wygodniejszą) opcją jest podłączenie do pilota należącego do urządzenia do transmisji strumieniowej. Jeśli i tak zastanawiasz się nad zakupem dekodera, jest to idealny moment, aby wskoczyć. Streamery, takie jak Roku Ultra i Nvidia's Shield TV, mają piloty z wbudowanym gniazdem słuchawkowym. Gry Amazon Fire TV kontroler ma także gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, ale nie ma standardowego pilota, więc aby go wykorzystać, musisz kupić pakiet gier. Nawet pilot do telewizora Roku 6 TCL ma taki.

chromecast ultra vs rok premiera xiaomi mi box 1

Jedyną wadą urządzeń do przesyłania strumieniowego jest to, że będzie można słuchać tylko treści, które udostępnia. Jeśli oglądasz telewizję głównie z dekodera telewizji kablowej, upadnie ona na głuche uszy.

Łączenie przez zewnętrzne urządzenia audio

Urządzenia takie jak amplitunery A / V lub nawet głośniki zewnętrzne mają zazwyczaj dostępne miejsce do podłączenia pary słuchawek. Jest to szczególnie przydatne, jeśli zdarzy ci się mieć wiele urządzeń źródłowych (np. Skrzynkę telewizji kablowej lub antenę, urządzenie do przesyłania strumieniowego itp.). Musisz sprawdzić swój sprzęt, aby sprawdzić, czy istnieje wyjście słuchawkowe, lub użyć jednej z wymienionych powyżej konfiguracji adaptera wyjściowego (takich jak RCA lub cyfrowe adaptery optyczne). Większość amplitunerów A / V ma ćwierć-calowe wejście słuchawkowe z przodu, co wymaga jedynie prostego adaptera.

Połączenie bezprzewodowe

Dla zdecydowanej większości użytkowników bezprzewodowe słuchawki i adaptery będą znacznie wygodniejsze w konfiguracji salonu, nawet jeśli proces połączenia jest nieco bardziej zaangażowany.

Transmisja strumieniowa Bluetooth TV

Telewizory stale dodają streaming Bluetooth jako standardową funkcję. Jeśli masz parę słuchawek Bluetooth, możesz sprawdzić, czy Twój telewizor obsługuje Bluetooth – te informacje powinny znajdować się gdzieś w sekcji audio ustawień. Jeśli Twój telewizor obsługuje Bluetooth, po prostu ustaw słuchawki na tryb parowania i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wszystko uruchomić i uruchomić.

Należy pamiętać o opóźnieniu. Wiele połączeń Bluetooth powoduje niewielkie opóźnienie między telewizorem a słuchawkami. Chociaż nie jest to problem w przypadku przesyłania strumieniowego muzyki, nawet nominalne opóźnienie może powodować problemy z synchronizacją między wideo na ekranie a dźwiękiem, co oznacza, że ​​działania na ekranie pojawią się po kilku ułamkach sekundy, zanim usłyszysz dźwięk. Może to być bardzo irytujące, szczególnie dla osób o umysłowym nastawieniu, więc będziesz chciał upewnić się, że połączenie telewizora / słuchawek nie powoduje opóźnienia przed zainwestowaniem w tę trasę. Modele z nowszymi wersjami kodeka Bluetooth (wersja 4.0 lub nowsza) mogą być najlepszym rozwiązaniem, chociaż istnieje wiele czynników, które mogą wywołać opóźnienie.

Bluetooth przez dekoder

Strumieniowe urządzenia wideo, takie jak Apple TV 4K lub Amazon's Fire TV Cube, również przesyłają dźwięk przez Bluetooth. Po ustawieniu słuchawek Bluetooth w trybie parowania, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w ustawieniach Bluetooth dla twojego strumienia strumieniowego i możesz rozpocząć przesyłanie strumieniowe w mgnieniu oka. Nie zapominaj, że ta metoda pozwoli tylko na słuchanie treści przesyłanych strumieniowo z urządzenia, z którym jesteś sparowany, i nie będzie działać jako rozwiązanie typu catch-all. Ponownie zawsze będziesz chciał upewnić się, że żadne z twoich urządzeń – pudełko lub słuchawki – nie powoduje opóźnienia.

Amazon Fire TV Cube
Bill Roberson / Digital Trends

Zewnętrzny adapter Bluetooth

Jeśli telewizor nie ma połączenia Bluetooth i nie posiadasz urządzenia do transmisji strumieniowej z Bluetooth, możesz wyposażyć swój telewizor w Nadajnik Bluetooth. Te urządzenia, które podłączają się do telewizora i wysyłają sygnał Bluetooth, występują w kilku formach, w tym klucze sprzętowe USB, klucze sprzętowe 3,5 mm, a nawet skrzynki separacyjne. Jeśli znajdziesz adapter Bluetooth, który obsługuje format wyjściowy audio telewizora, możesz łatwo sparować słuchawki Bluetooth z nim, po prostu postępując zgodnie z instrukcjami parowania dołączonymi do każdego urządzenia. Większość urządzeń wyświetla także problemy z opóźnieniem, więc sprawdź je przed zakupem.

Soundbar

Niektóre paski dźwiękowe, takie jak Sony HT-Z9F, nie tylko umożliwiają strumieniowe przesyłanie do nich dźwięku Bluetooth z telefonu, ale także umożliwiają strumieniowe przesyłanie dźwięku z przez Bluetooth. Jest to świetne rozwiązanie dla osób ze słuchawkami Bluetooth, ponieważ każdy dźwięk wysyłany do paska może być przesyłany strumieniowo. Ponownie uważamy, że opóźnienia, ale więcej wypełnionych funkcjami pasków dźwiękowych może również dostosować się do opóźnienia lub umożliwić to w ustawieniach. Oczywiście nie chciałbyś kupować soundbaru tylko w tym celu, ale jeśli szukasz ogólnie lepszego dźwięku, warto to rozważyć.

Słuchawki RF

Słuchawki o częstotliwości radiowej (RF) firm takich jak Sennheiser i inne łączą się z podstawową stacją ładującą podłączoną bezpośrednio do telewizora lub innego urządzenia wyjściowego. W związku z tym musisz dopasować typy połączeń między stacją bazową a telewizorem lub innym urządzeniem źródłowym. Sprawdź dwukrotnie typy połączeń (optyczne, RCA, wyjście 3,5 mm, itp.), Ponieważ jest to możliwe, potrzebujesz adaptera do połączenia. Pomimo tych potencjalnych dodatkowych kroków słuchawki RF są doskonałe do bezprzewodowego łączenia, ponieważ często mają lepszy zasięg i znacznie mniejsze opóźnienia (jeśli w ogóle istnieją) niż słuchawki Bluetooth.

Konsole do gier i PC

Recenzja zestawu słuchawkowego Sony Platinum PS-4 „data-image-id =” 1144670
Bill Roberson / Digital Trends

Konsole do gier to kolejny łatwy sposób na podłączenie do telewizora za pomocą zwykłych słuchawek lub, najlepiej, dedykowanego zestawu słuchawkowego do gier. Większość konsol jest wyposażona w jakąś formę połączenia słuchawkowego, co umożliwia strumieniowe oglądanie programów telewizyjnych i filmów z aplikacji takich jak Netflix i Hulu oraz odtwarzanie Blu-ray, oprócz gier. Omówimy, jak połączyć się z każdą główną konsolą za pośrednictwem połączeń przewodowych lub bezprzewodowych.

PlayStation 4 i PS4 Pro

PlayStation 4 i PS4 Pro są prawdopodobnie najłatwiejszymi konsolami do podłączania słuchawek lub zestawów słuchawkowych do gier ze względu na obsługę kilku typowych typów połączeń i prostą konfigurację (choć należy zauważyć, że wiele popularnych słuchawek Bluetooth może nie być obsługiwanych). Metody łączenia są identyczne między dwiema wersjami konsoli.

Jeśli podążasz trasą przewodową, standardowy kontroler Dualshock 4 PS4 ma gniazdo 3,5 mm, tuż pod przyciskiem PlayStation i pomiędzy paskami. Wystarczy podłączyć zestaw słuchawkowy, a dobrze jest iść.

Jeśli używasz przewodowego lub bezprzewodowego zestawu słuchawkowego USB, możesz podłączyć klucz sprzętowy bezpośrednio do jednego z portów USB PS4. Konsola powinna szybko zidentyfikować zestaw słuchawkowy i rozpocząć odtwarzanie. Należy pamiętać, że niektóre zestawy słuchawkowe USB są przeznaczone dla komputerów PC i wymagają pobierania sterowników lub dodatkowego oprogramowania, aby korzystać z takich funkcji, jak dźwięk przestrzenny lub ustawienia korektora. Podczas korzystania z tych zestawów słuchawkowych na PS4 otrzymasz podstawową funkcjonalność, najlepiej szukać modeli PS4, aby uzyskać najlepsze wrażenia.

Wreszcie, wybrane obsługiwane słuchawki Bluetooth są również opcją na PS4. Aby sparować słuchawki, upewnij się, że są w trybie parowania (zazwyczaj włączane przez przytrzymanie przycisku parowania lub zasilania na słuchawkach). Na ekranie głównym PS4 wybierz Ustawienia patka. Przewiń w dół i wybierz Pomysłowość, następnie Urządzenia Bluetooth. Słuchawki Bluetooth powinny się pojawić, jeśli są w trybie wykrywania / parowania, choć może być konieczne, aby dać konsoli trochę czasu na ich odnalezienie i tylko słuchawki obsługiwane przez PlayStation będą działać. Jeśli to nie zadziała, możesz również podłączyć urządzenie do PS4 za pomocą kabla USB i odczekać kilka chwil, aż konsola rozpozna nowe słuchawki.

Jeden, Xbox One S, Xbox One X

Korzystanie ze słuchawek jest nieco trudniejsze i bardziej restrykcyjne w przypadku Xbox One i jego ostatnich iteracji, Xbox One S i Xbox One X gotowego do pracy w rozdzielczości 4K. Dzięki przewodowym słuchawkom i zestawom słuchawkowym musisz dokładnie sprawdzić, czy kontroler ma gniazdo 3,5 mm. Nowsze wersje kontrolera Xbox One mają to, ale starsze wersje będą wymagać adaptera od Microsoft.

Połączenie bezprzewodowe to inne zwierzę. Konsole Xbox One nie obsługują technologii Bluetooth ani nie obsługują większości bezprzewodowych zestawów słuchawkowych USB. Zamiast tego będziesz musiał wyszukać zestawy słuchawkowe bezprzewodowe dla konsoli Xbox One, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi ich łączenia.

Nintendo Switch i Wii U

Najnowsza konsola Nintendo, hybrydowy Nintendo Switch, ma kilka opcji podłączenia słuchawek 3,5 mm i Bluetooth. Do podłączenia bezpośrednio do Switcha, gniazdo słuchawkowe znajduje się w lewym górnym rogu konsoli (Uwaga: to gniazdo obsługuje tylko wyjście audio, a nie mikrofony. Aby korzystać z mikrofonu do czatu głosowego, musisz połączyć się za pośrednictwem Nintendo aplikacja do rozmów głosowych na smartfony). Można tego użyć, niezależnie od tego, czy konsola jest zadokowana lub oddokowana – pamiętaj o odległości między tobą a konsolą po zadokowaniu, aby nie została przypadkowo wyciągnięta i upuszczona.

Istnieją dwie opcje podłączenia słuchawek Bluetooth. Pierwszym jest zakup klucza sprzętowego odbiornika Bluetooth, który podłącza się do gniazda 3,5 mm i łączy z nim słuchawki Bluetooth. Ponownie, będziesz chciał uważać, aby nie używać adaptera, który wywołuje opóźnienie, więc kupuj uważnie i czytaj recenzje.

Drugą opcją jest podłączenie klucza sprzętowego słuchawek Bluetooth do jednego z portów USB stacji dokującej Switch. Wymaga to zaktualizowania oprogramowania układowego do wersji 4.0 lub nowszej (możesz sprawdzić wersję oprogramowania układowego w menu System, a także sprawdzić aktualizacje), ale gdy masz odpowiednią wersję, wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć w kluczu USB Bluetooth i poczekaj, aż słuchawki się sparują.

Chociaż można to zrobić tylko wtedy, gdy system jest zadokowany, istnieje obejście dla trybu ręcznego. Po raz kolejny musisz uruchomić aktualizację oprogramowania sprzętowego w wersji 4.0 lub nowszej i będzie potrzebować adaptera USB-USB 3.0, aby podłączyć go do portu USB 3.0 w systemie. Ta konfiguracja nie jest idealna, ale mimo to jest skutecznym obejściem.

Linia słuchawek Arctis firmy SteelSeries, takich jak znakomity Arctis 7 lub Arctis 3 Bluetooth, stanowi doskonały wybór, ponieważ mają zarówno 3,5 mm, jak i proste połączenie Bluetooth.

W Wii U możesz podłączyć słuchawki do górnej części Wii U Gamepad. Niestety zestawy słuchawkowe USB i urządzenia Bluetooth nie są jednak obsługiwane.

PC

Wreszcie, jeśli masz komputer podłączony do telewizora, masz szczęście – większość komputerów może obsługiwać praktycznie każdą parę słuchawek lub zestawów słuchawkowych, zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych. Komputery często mają gniazdo 3,5 mm z przodu lub z tyłu wieży (lub obu), gdzie można podłączyć bezpośrednio – po prostu szukaj małego symbolu słuchawek nad gniazdem.

Zestawy słuchawkowe USB można również podłączyć bezpośrednio do dowolnych otwartych portów komputera. Zestawy słuchawkowe i słuchawki są zazwyczaj typu „podłącz i używaj”, ale czasami wymagają poprawnego działania sterowników lub oprogramowania sterującego. Sprawdź dokładnie instrukcje instalacyjne producenta lub materiały użytkownika.

Bluetooth jest również możliwy na większości komputerów. Aby sparować, przestaw urządzenie Bluetooth w tryb wykrywania i włącz Bluetooth na komputerze z ustawień audio. Komputer powinien zidentyfikować urządzenie, a po nawiązaniu połączenia zostanie ustawiony.