Jak podłączyć komputer Mac do projektora


Podłączanie komputera Mac do projektora, niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, MacBook Pro czy MacBook Air, jest na ogół proste, pod warunkiem, że masz odpowiednie adaptery i złącza.

Sprawdź produkty wymienione w tym artykule:

MacBook Pro (od 1 299,99 USD w Best Buy)

Adapter LC-dolida USB-C na HDMI (od 19,54 USD w Amazon)

Jak znaleźć odpowiedni adapter do podłączenia komputera Mac do projektora

Na lepsze lub gorsze, Apple jest firmą, która lubi często aktualizować swoje porty i połączenia na swoich urządzeniach. To sprawiło, że oboje są firmą wyznaczającą trendy – pamiętasz, kiedy jako pierwsi pozbyli się wewnętrznych napędów CD? – i frustrujące – pamiętasz, jak postanowili usunąć gniazdo słuchawkowe z iPhone'a?

Porty łączące komputer z projektorem nie różnią się, a jeśli posiadasz Macbooka Pro, Air lub komputer stacjonarny wyprodukowany w ostatniej dekadzie, nie ma mniej niż cztery różne złącza, których możesz użyć. Dlatego znalezienie właściwego dla siebie nietoperza, a także odpowiedniego adaptera do projektora, jest niezbędne do zaoszczędzenia czasu i bólu głowy.

Sprawdź tę stronę pomocy Apple, aby dowiedzieć się, które porty masz na komputerze Mac.

W przypadku nowszych komputerów Mac najprawdopodobniej będziesz potrzebować adaptera Thunderbolt / USB-C, który wysyła sygnał do HDMI lub VGA, najpopularniejszych typów wejściowych odpowiednio dla kina domowego i projektorów biznesowych.

Jak podłączyć komputer Mac do projektora

Po uzyskaniu odpowiedniego adaptera podłączenie komputera Mac jest łatwe.

1. Podłącz przewód do portu wyjściowego wyświetlacza w komputerze Mac (Thunderbolt 3, USB-C, HDMI lub Mini DisplayPort).

2) Podłącz drugi koniec przewodu bezpośrednio do projektora lub adaptera, który konwertuje sygnał z komputera Mac na odpowiednie wejście dla projektora.

3) Włącz projektor.

4 Komputer Mac powinien automatycznie wykryć wyświetlacz i wyświetlać obraz pulpitu na projektorze.

Jak zmodyfikować ustawienia wyświetlania na komputerze Mac

Po nawiązaniu połączenia może być konieczne wprowadzenie kilku poprawek, aby projektor działał tak, jak chcesz. Aby zmodyfikować ustawienia wyświetlania:

1. Otwórz Preferencje systemowe z Docka lub klikając ikonę Apple w górnym menu i wybierając „Preferencje systemowe …” z menu rozwijanego.

2) Wybierz „Monitory”.

Jak podłączyć Mac do projektora

Wybierz z menu opcję „Wyświetlacze”.

Christopher Curley / Business Insider


3) Kliknij „Układ”, aby zmienić, czy chcesz używać projektora jako drugiego ekranu, czy wybierz „Wyświetlacze lustrzane”, aby wyświetlić dokładnie to, co jest na pulpicie komputera Mac.

Jak podłączyć Mac do projektora

Wybierz „Wyświetlacze lustrzane”, aby wykonać kopię lustrzaną ekranu laptopa.

Christopher Curley / Business Insider


Alternatywna trasa: opcja bezprzewodowego przesyłania strumieniowego

Jeśli nie chcesz adapterów i splątanych połączeń przewodowych, rozsądnym rozwiązaniem są pendrive.

Jeśli planujesz przesyłać strumieniowo określone multimedia, takie jak Netflix lub udostępniać pulpit lub prezentację, kij do strumieniowania, taki jak Chromecast Google (Fire Stick Amazon nie obsługuje kopii lustrzanej ekranu w systemie macOS), replikuje wiele funkcji konfiguracji przewodowej, ale wystarczy podłączyć go z tyłu projektora lub systemu rozrywki.

Jednak do działania będzie potrzebne połączenie Wi-Fi.

Czytaj więcej: Jak Chromecast z komputera Mac, aby przesyłać strumieniowo multimedia lub udostępniać ekran na telewizorze lub większym ekranie