Jak lekcja jej syna zainspirowała Elizabeth Sarquis do budowy firmy reklamowej dla dobra społecznego


„Myślałem, że reklama jest okropna. Teraz pasjonuję się tym, co może zrobić, aby pomóc ludziom, a nie ich skrzywdzić ”.

październik
21, 2019

6 minut czytania

Opinie wyrażone przez Przedsiębiorca autorów są ich.


W tej serii o nazwie Member Showcase publikujemy wywiady z członkami Wyrocznie. Ten wywiad jest z Elizabeth Sarquis, współzałożycielką Jukko, firma zajmująca się technologią reklamową, promująca dobro społeczne poprzez ukierunkowaną reklamę cyfrową. Zostało skondensowane przez Wyrocznie.

Kim jesteś?
Elizabeth Sarquis: Jestem współzałożycielem Jukko, programowej mobilnej sieci reklamowej, która ściśle koncentruje się na uczestnictwie w ukierunkowanej na cel rewolucji marki. Naszą wizją jest, aby każdy zastanawiał się nad wszystkim, co robią i wykorzystują: gdzie to jest zrobione, jak to jest zrobione i jak wpływa na nasze społeczeństwo.

W czym jesteś bardziej wykwalifikowany niż większość ludzi na świecie?
Elizabeth Sarquis: Mam umiejętności dostrzegania rzeczy, których inni nie widzą, i łączenia kropek między różnymi branżami. Ta umiejętność dobrze mi służy na moim stanowisku w Jukko, ponieważ mogę łączyć cały ekosystem, z którym współpracujemy – od handlu detalicznego po handel elektroniczny, gry mobilne oraz aplikacje i publikacje informacyjne wykorzystujące reklamy.

Jakie są podstawowe wartości, które kierują Twoją firmą i dlaczego je wybrałeś?
Elizabeth Sarquis: Budowanie społeczności, łączenie ludzi oraz empatia i radość, aby ludzie mogli odnosić się do wszystkiego wokół. Społeczność jest dla nas bardzo ważna, niezależnie od tego, czy opiera się na wierze, pochodzeniu etnicznym czy czymś innym. Dla nas moralnym obowiązkiem jest robić wszystko, co w naszej mocy, aby uczynić świat lepszym dla wszystkich.

Jaki jest twój ulubiony cytat?
Elizabeth Sarquis: Moim ulubionym cytatem jest libańsko-amerykański artysta, poeta i pisarz Kahlil Gibran: „Dajesz niewiele, kiedy oddajesz swój dobytek. To kiedy dajesz z siebie, to naprawdę dajesz. ”Żyję tą esencją.

Jakie było Twoje największe wyzwanie, zaczynając od biznesu? Jak sobie z tym poradziłeś?
Elizabeth Sarquis: Pochodzę z branży gier mobilnych, w której tworzysz, kodujesz i projektujesz produkty rozrywkowe. Reklama jest bardzo inna i jest jej część, która mi się nie podoba. Przez długi czas reklama bombardowała kobiety wiadomościami o tym, jak powinniśmy wyglądać i w co powinniśmy się ubrać. Powiedziano nam, że musimy kupować lub robić pewne rzeczy, aby być pięknym lub fajnym, co sprawiło, że wielu ludzi źle się czuje.

Te reklamy mnie nie dotyczyły, ale widziałem, jak wpłynęły na wiele innych. Myślałem, że reklama jest okropna, co było moim największym wyzwaniem od założenia Jukko. Musiałem przekształcić to w coś innego, co mogę dostać za sobą. Teraz pasjonuję się tym, co reklama może zrobić, aby pomóc ludziom, a nie skrzywdzić ich.

Jak definiujesz wielkie przywództwo?
Elizabeth Sarquis: Wielkie przywództwo polega na otaczaniu się inteligentnymi ludźmi, którzy wiedzą znacznie więcej niż ty. Jestem bardzo dumny ze wszystkich, których mentorowałem. Nauczyłem się od nich znacznie więcej niż oni. Musisz być świetnym słuchaczem, aby być świetnym liderem – ponieważ nie masz wszystkich odpowiedzi. Potrzebujesz także współczucia dla tych, z którymi pracujesz i dla których.

Jak znaleźć dobrego partnera biznesowego?
Elizabeth Sarquis: Zdecydowanie według ich wartości i ego. To nie jest naukowe, ale uczę się ufać swojemu jelitowi. Wiele osób chce zawrzeć z nami transakcję, ale ilekroć jest to transakcyjne, nie ma mnie. Partnerstwa dotyczą relacji, a nie transakcji. Chodzi o poznanie, z kim pracujesz i zrozumienie, kim oni są. Po prostu wiesz, kiedy to jest właściwe.

Zanim założyłem Jukko, rozpocząłem Global Gaming Initiative, aby tworzyć i hostować gry mobilne, które dają zwrot. Pewnego dnia mój syn, Alejandro, napisał na kartce Post-it, ile kosztowało prowadzenie firmy w porównaniu z naszym wpływem. „Nie sądzę, żeby to było trwałe”, powiedział mi. „Masz wielu przyjaciół w mobilnej przestrzeni gier; pozwól im kontynuować tworzenie wspaniałych produktów. Powinieneś dowiedzieć się, jak być częścią każdej aplikacji i gry, aby mieć wpływ na masową skalę. ”Myślałem, że to dziwne, ale zastanowiłem się nad tym i założyłem Jukko dwa lata później.

Kiedy Alejandro ukończył studia, miał oferty z wielu banków na Wall Street, ale chciał pracować w Jukko. Kiedy zapytałem go dlaczego, powiedział, że nie chce robić czegoś, co nie zmienia się ani nie ma wpływu na świat. Byłem wzruszony. Każdego dnia czuję się zaszczycony, że tu pracuje. Dla mnie prowadzi firmę.

Jak zapobiegasz wypaleniu?
Elizabeth Sarquis: Natura jest integralną częścią mojego dobrego samopoczucia. Nie ma znaczenia, gdzie jestem, ale czuję się szczęśliwy i oświecony każdego dnia, mieszkając w Salt Lake City w stanie Utah. Wczoraj było tak fajnie widzieć śnieg w górach.

Zajmuję się również medytacją i jogą. Kiedyś byłem biegaczem, ale mam poważne obrażenia po prawie śmierci w dwóch wypadkach samochodowych. Nadal utrzymuję ciało w ciągłym ruchu, dlatego uwielbiam wędrować. Robię wszystkie rzeczy, które pomagają mi połączyć się ze sobą i siłą wyższą. Muzyka jest dla mnie kolejnym wielkim. Rano słucham i tańczę do muzyki kolumbijskiej.

Jakie trzy rzeczy chciałbyś robić za trzy lata?
Elizabeth Sarquis: Moją wizją jest tworzenie zrównoważonych szkół na całym świecie i wykorzystanie firmy szkoleniowej z zakresu informatyki, Bottega, aby uczyć ludzi, jak zostać inżynierem. Dostęp do edukacji jest kluczowym czynnikiem, który może zmienić świat. Właśnie to chcę robić za trzy lata.

Jakie jest najbardziej ekscytujące pytanie, nad którym zastanawiasz się?
Elizabeth Sarquis: Jak możemy zasadniczo odnieść się do edukacji w naszym kraju? System edukacji w USA mógłby być lepszy. Pięć lat temu przeczytałem książkę Amandy Ripley „Najmądrzejsze dzieci na świecie”, która wywarła na mnie duży wpływ. Mówił o tym, jak krajem z najlepszym wykształceniem była Finlandia, gdzie mam silne relacje z wieloma programistami i firmami. Kraj inwestuje w nauczycieli, płaci im, co są warte, i wymaga od uczniów wysokich wyników testów.

Zastanawiam się także, dlaczego mamy tyle technologii, ale tak wielu ludzi wciąż żyje bez jedzenia. Boli mnie dusza. Uważam, że wszyscy powinniśmy skoncentrować się na zapewnieniu wszystkim podstawowych potrzeb, takich jak jedzenie i edukacja.

Połącz się z Elizabeth na LinkedIn lub odwiedź ją stronie internetowej.