Jak korzystać z Apple Pay na telefonie iPhone, Apple Watch lub Macu

[ad_1]

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy online, czy w swoim ulubionym sklepie w sąsiedztwie, prawdopodobnie będziesz używać karty kredytowej lub debetowej, aby dokonać zakupu. Jeśli jesteś kimś, kto woli używać karty kredytowej lub debetowej do zakupów, Apple Pay może być idealnym rozwiązaniem. Apple Pay pozwala przechowywać często używane karty kredytowe, debetowe i nagrody na ulubionym urządzeniu Apple.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z usługi Apple Pay lub masz tylko pytania dotyczące usługi, zapewnimy Ci ochronę. Oto jak skonfigurować Apple Pay i korzystać z niego do zakupów online i w sklepie.

Obsługiwane urządzenia Apple Pay

Apple Pay jest obsługiwany na większości urządzeń – obsługiwane są modele iPhone od iPhone SE do bieżącego iPhone 11, a wszystkie zegarki Apple obsługują Apple Pay. Wszystkie najnowsze iPady, od obecnej generacji aż do iPada piątej generacji, iPada Pro, iPada Mini 3 i 4 oraz iPada Air 2, wszystkie współpracują z Apple Pay. Jeśli chodzi o komputery Mac, jeśli na komputerze można uruchomić system MacOS Sierra lub nowszy, możesz zacząć.

Banki obsługujące Apple Pay

Apple Pay jest obsługiwany przez większość instytucji finansowych i firm obsługujących karty kredytowe w Stanach Zjednoczonych. Apple udostępnia aktualną listę wszystkich instytucji finansowych, które akceptują Apple Pay.

Sklepy, witryny i aplikacje obsługujące Apple Pay

jak korzystać z Apple Pay Pay 1
Jackie Dove / Digital Trends

Apple Pay jest obsługiwany przez setki marek i stron internetowych, w tym 7-Eleven, GameStop, Etsy, Staples, Fandango, a kolejne są dodawane przez cały czas. Możesz znaleźć aktualną listę obsługiwanych sprzedawców tutaj lub odwiedzić naszą wyczerpującą listę firm, które akceptują Apple Pay tutaj. Wiele aplikacji innych firm umożliwia także korzystanie z Apple Pay. Możesz sprawdzić niektóre z tych aplikacji tutaj. Oczywiście, jeśli kupujesz aplikacje lub inne produkty cyfrowe od Apple, zawsze możesz używać Apple Pay do kupowania muzyki, filmów, aplikacji, książek i innych.

Jak skonfigurować Apple Pay

Możesz dodać osiem kart do Apple Pay na różnych obsługiwanych urządzeniach. Jeśli chcesz korzystać z Apple Pay na więcej niż jednym urządzeniu, musisz dodać informacje o karcie osobno do każdego urządzenia.

Jak dodawać karty do iPhone'a i iPada

 • Na telefonie iPhone otwórz aplikację Portfel. Na iPadzie przejdź do Ustawienia> Portfel i Apple Pay. Stuknij znak plus, a następnie dalej aby rozpocząć dodawanie karty kredytowej lub debetowej do Apple Pay. Dodaj kartę kredytową lub debetową.
 • Aby dodać kartę, umieść ją w ramce. Aplikacja automatycznie skanuje przód karty, aby uzyskać numer i zapisuje go na stronie Szczegóły karty. Kran Kolejny.
 • Użyj kółka do przewijania, aby zapisać datę ważności karty i wpisz kod bezpieczeństwa.
 • Kran Kolejny.
 • Ekran Dodawanie karty pojawia się, gdy Apple Pay komunikuje się z bankiem w celu weryfikacji karty. Po zakończeniu pojawi się strona warunków, na której musisz się zgodzić.
 • Pojawi się kolejno strona Dodawanie karty i Strona weryfikacji karty, podając Twój adres e-mail i numer telefonu.
 • Masz do wyboru weryfikację karty przez telefon lub późniejszą weryfikację.
 • Może zostać wyświetlony monit o skontaktowanie się z bankiem w celu ukończenia procesu weryfikacji. Jedna weryfikacja jest zakończona, dotknij Kolejny i wszystko gotowe do korzystania z Apple Pay.
 • Pojawia się zestaw instrukcji wyjaśniających, jak korzystać z Apple Pay z czytnikami kart. Kran dalej.
 • Możesz kontynuować dodawanie karty do Apple Watch, dotykając Dodaj teraz. Jeśli nie chcesz dodawać zegarka Apple Watch, dotknij Gotowy.

Weryfikacja może obejmować krótkie połączenie z bankiem i rozmowę z człowiekiem, która pojawi się w aplikacji. Umieszczenie mojej karty debetowej w Apple Pay i na zegarku zajęło mniej niż pięć minut. Po potwierdzeniu weryfikacji na zegarku pojawi się powiadomienie.

Jak dodać karty do Mac

Aby dodać kartę do Apple Pay, musisz użyć modelu Mac z Touch ID. W modelach Mac bez wbudowanego Touch ID wystarczy kupić produkt za pomocą Apple Pay na iPhonie lub Apple Watch.

Na telefonie iPhone przejdź do Ustawienia> Portfel i Apple Pay> Zezwalaj na płatności na Macu i włącz kontrolę.

Jak dodawać karty do komputera Mac za pomocą Touch ID

 • Iść do Preferencje systemowe> Portfel i Apple Pay i dotknij Dodaj kartę.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać nową kartę. Jeśli zostaniesz poproszony o dodanie karty, której używasz z Apple ID, wprowadź jej kod bezpieczeństwa.
 • Kran Kolejny. Twój bank lub wystawca karty zweryfikuje twoje informacje i zdecyduje, czy możesz dodać swoją kartę do Apple Pay. Jeśli Twój bank lub wystawca potrzebuje więcej informacji, aby zweryfikować Twoją kartę, poprosi o to. Po uzyskaniu informacji wróć do Preferencje systemowe> Portfel i Apple Pay i dotknij swojej karty.
 • Po zweryfikowaniu karty przez bank lub wystawcę dotknij Kolejny. Następnie możesz zacząć korzystać z Apple Pay.

Jak dodawać karty do Apple Watch

 • Aby dodać kartę do Apple Watch, otwórz aplikację Watch na swoim iPhonie. Przejdź do karty Mój zegarek i wybierz zegarek, którego będziesz używać z Apple Pay. Kran Portfel i Apple Pay> Dodaj kartę.
 • Możesz zostać poproszony o skonfigurowanie hasła. Zrób to. Możesz wybrać prosty czterocyfrowy kod dostępu lub odblokować zegarek za pomocą iPhone'a, o ile go nosisz. Przełącznik Kasowanie danych usuwa zegarek po 10 próbach podania fałszywego hasła. Wykrywanie nadgarstków blokuje zegarek, gdy go nie nosisz, aby zabezpieczyć swoje dane.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dodać kartę lub wprowadź kod bezpieczeństwa powiązany z kartą, której już używasz w iTunes. Dodanie nowej karty do zegarka jest w zasadzie takie samo, jak kroki opisane powyżej dla iPhone'a. Aplikacja przechowuje numer karty i prosi o datę ważności oraz kod bezpieczeństwa.
 • Kran Kolejny a Twoje informacje zostaną zweryfikowane, a Ty zostaniesz poproszony o zatwierdzenie warunków. Kran Zgodzić się.
 • Zostanie wyświetlony arkusz weryfikacji karty. Możesz zadzwonić do banku, aby dokończyć proces lub przeprowadzić weryfikację później.
 • W niektórych przypadkach Twój bank może potrzebować więcej informacji. Aby sprawdzić czek Zadzwoń do banku i dotknij Kolejny.
 • Po zweryfikowaniu informacji dotknij Kolejny jeszcze raz, aby zakończyć proces instalacji. Otrzymasz powiadomienie, że Twoja karta jest teraz gotowa do użycia w zegarku.

Jak korzystać z kart nagród

Możesz także dodać różne karty nagród do aplikacji Portfel, aby używać ich z Apple Pay. Zamiast wybierać Dodaj kartę kredytową lub debetową, zamiast tego chcesz dodać go jako jeden z Przepustek. Po dodaniu możesz wyświetlić go automatycznie w sklepie, otwierając aplikację Portfel, dotykając karty i „ja”I włączanie Automatyczny wybór.

Jeśli masz problemy z dodaniem karty do któregoś z urządzeń, spróbuj ponownie uruchomić urządzenie. Następnie upewnij się, że działa najnowsza wersja iOS, WatchOS lub MacOS. Rozważ także wyjęcie karty, a następnie dodanie jej ponownie.

Jak korzystać z Apple Pay w aplikacjach

Rosnąca liczba aplikacji akceptuje Apple Pay. Będziesz wiedział, czy możesz skorzystać z usługi, gdy zobaczysz przycisk podczas sprawdzania, czy Apple Pay jest jedną z opcjonalnych metod płatności.

 • Aby zapłacić, dotknij dowolnego przycisku wyświetlanego w kasie lub po prostu wybierz Apple Pay jako preferowaną metodę płatności.
 • Jeśli chcesz zapłacić inną kartą, po prostu dotknij ikony> obok domyślnej karty.
 • Na iPhonie lub iPadzie połóż palec na Touch ID, aby potwierdzić płatność. Na zegarku Apple Watch kliknij dwukrotnie boczny przycisk. Po zakończeniu procesu płatności zobaczysz to samo Gotowy potwierdzenie i znacznik wyboru.

Jak korzystać z Apple Pay w sklepach

Łatwo jest znaleźć detalistów, którzy akceptują Apple Pay. Sklepy przyjazne Apple Pay mają logo na drzwiach lub w rejestrze obok czytnika zbliżeniowego. Aby korzystać z Apple Pay w sklepach, musisz mieć dostęp do swojego iPhone'a lub Apple Watch. Możesz zapłacić kodem, jeśli nie masz skonfigurowanego Touch ID.

 • Jeśli masz iPhone'a z Touch ID, połóż palec na skanerze Touch ID i przytrzymaj telefon w odległości jednego cala od czytnika, aż zobaczysz Gotowy i znacznik wyboru. Aby użyć innej karty, dotknij domyślnej karty, gdy pojawi się przed uwierzytelnieniem za pomocą Face ID.
 • W przypadku iPhone'a X i nowszych modeli naciśnij dwukrotnie boczny przycisk i zerknij na telefon. Trzymaj telefon blisko czytnika zbliżeniowego, aż zobaczysz Gotowy i znacznik wyboru. Aby użyć innej karty, trzymaj telefon blisko czytnika, nie kładąc palca na Touch ID. Gdy pojawi się karta, możesz ją stuknąć, aby zamienić na inną kartę w portfelu. Po wybraniu karty umieść palec na Touch ID, aby dokończyć płatność.
 • Aby zapłacić za pomocą zegarka Apple Watch, kliknij dwukrotnie boczny przycisk i przytrzymaj zegarek w pobliżu czytnika, aż zobaczysz słowo Gotowy i znacznik wyboru. Aby zmienić karty w zegarku Apple Watch, kliknij dwukrotnie boczny przycisk przed przytrzymaniem go w pobliżu czytnika. Gdy pojawi się domyślna karta, przeciągnij w lewo lub w prawo, aby zmienić karty. Przytrzymaj zegarek blisko czytnika, aby dokończyć płatność.

Jeśli pojawi się monit o wybranie kredytu lub obciążenia, wybierz kredyt. Jeśli zostaniesz poproszony o cztery ostatnie cyfry na karcie, użyj swojego numeru konta urządzenia. Aby znaleźć to na swoim iPhonie, otwórz aplikację Portfel, wybierz kartę, a następnie dotknij ikonę „i”. W przypadku zegarka Apple Watch otwórz aplikację Watch na telefonie iPhone, a następnie dotknij Portfel i Apple Pay > Twoja karta.

Jak korzystać z Apple Pay w Safari

using-apple-pay-in-safari-browser

Korzystanie z Apple Pay w Safari jest łatwe, ale nadal potrzebujesz iPhone'a, iPada lub Maca, który obsługuje tę funkcję.

Dokonaj płatności za pomocą iPhone'a, iPada lub MacBooka Pro z Touch ID

 • Stuknij w Apple Pay lub Kup za pomocą Apple Pay przycisk.
 • Sprawdź dokładnie swoje informacje rozliczeniowe, wysyłkowe i inne. Aby użyć innej karty na iPhonie lub iPadzie, dotknij> obok wybranej karty. Aby użyć innej karty w MacBooku Pro, naciśnij strzałki w górę lub w dół obok bieżącej karty.
 • Gdy będziesz gotowy potwierdzić zakup i zapłacić: na iPhonie i iPadzie połóż palec na skanerze Touch ID. Jeśli płatność zostanie zaakceptowana, zobaczysz Gotowy i znacznik wyboru. Na MacBooku Pro otrzymasz kroki do wykonania na pasku dotykowym. Oprzyj palec na czujniku Touch ID, tak jak na urządzeniu z systemem iOS. Jeśli funkcja Touch ID jest wyłączona, dotknij ikony Apple Pay, a zostaną wyświetlone kroki umożliwiające włączenie tej funkcji. Po zakończeniu płatności zobaczysz znajomą wiadomość i znacznik wyboru.

Dokonaj płatności za pomocą komputera Mac

Jest to prawie takie samo, jak używanie Apple Pay na MacBooku Pro, oprócz kilku drobnych szczegółów.

 • Zaloguj się na to samo konto iCloud co iPhone, iPad lub Apple Watch
 • Włącz Bluetooth na komputerze Mac, aby korzystać z dowolnej karty kredytowej lub debetowej dodanej do urządzenia iOS lub Apple Watch.
 • Stuknij w Kup za pomocą Apple Pay lub Apple Pay , a następnie sprawdź informacje lub zmień karty tak, jak na MacBooku Pro.
 • Aby zapłacić, umieść palec na czujniku Touch ID swojego iPhone'a lub kliknij dwukrotnie boczny przycisk na zegarku Apple Watch. Gdy płatność się powiedzie, otrzymasz wiadomość i znacznik wyboru.

Jak sprawdzić historię transakcji

Możesz sprawdzić swoje ostatnie transakcje, otwierając aplikację Portfel. Początkowo wyświetlana będzie tylko ostatnia transakcja dokonana kartą. Aby zobaczyć więcej, dotknij karty i ikony „i”, a następnie Transakcje patka.

Zalecenia redaktorów


[ad_2]