Jak kontrolować reklamy wyświetlane online


Masz dość reklam śledzących Cię i kierujących? Poza oczywistymi obawami dotyczącymi prywatności, kierowanie reklam może uniemożliwić wyświetlanie reklam, które mogą Cię zainteresować, lub potencjalnie ujawnić nawyki przeglądania innym użytkownikom na tym komputerze.

Jak można się domyślić, wiele osób wolałoby mieć większą kontrolę nad tym, jakie reklamy widzą online, i jeśli to możliwe, unikać określonych rodzajów kierowania reklam. Aby pomóc, zastanawiamy się, jak uzyskać większą kontrolę nad reklamami online w Google, Facebook i witrynach jako całości.

Kontrolowanie reklam w Google

Krok 1: Po pierwsze potrzebujesz konta Google, więc załóż je, jeśli jeszcze go nie masz. Gdy będziesz gotowy, zaloguj się na swoje konto Google. Natychmiast zobaczysz kilka sekcji zarządzania, z których pierwsza to Prywatność i personalizacja. W tym bloku wybierz opcję z napisem Zarządzaj swoimi danymi i personalizacją.

jak kontrolować reklamy wyświetlane w ustawieniach konta google online

Krok 2: Nowe okno, które się otworzy, zawiera wiele opcji prywatności i możesz przejrzeć je wszystkie na czas. Aby poradzić sobie z reklamami, przejdź do Personalizacja reklam zablokuj i wybierz Przejdź do ustawień reklam.

jak kontrolować reklamy wyświetlane online, wyłącz personalizację reklam Google

Krok 3: Teraz zobaczysz duże ustawienie personalizacji reklam z jednym przełącznikiem Personalizacja reklam jest włączona. Po prostu zmień to na poza, a Google przestanie śledzić reklamy partnerów reklamowych (a przynajmniej nie będzie śledzić tak dużo).

jak kontrolować reklamy wyświetlane online blokowanie śledzenia reklam google

Krok 4: Poniżej dużego przełącznika personalizacji reklam zobaczysz długą listę marek, tematów i branż, które zbierają informacje o tobie w Google. Jeśli nie chcesz całkowicie wyłączać personalizacji reklam lub chcesz kierować reklamy na konkretną firmę / pole, możesz kliknąć dowolną sekcję, aby uzyskać dalszą kontrolę.

Po wybraniu zobaczysz, dlaczego ta konkretna rzecz Cię śledzi, oraz możliwość Wyłączyć śledzenie tego elementu. Wybierz Wyłączyć za wszystko, czego nie chcesz, aby gromadzić informacje o Tobie – informacje, których można użyć, aby kierować reklamy na Ciebie podczas przeglądania. Pamiętaj, że możesz też pozostawić śledzenie reklam, których nie masz nic przeciwko, jeśli nie masz nic przeciwko niektórym formom kierowania.

Kontrolowanie reklam na Facebooku

Krok 1: Facebook to inna duża firma, która pozwala na określone sterowanie reklamami podczas przeglądania.

Jeśli korzystasz z Facebooka, masz konto: Aby rozpocząć, zaloguj się na swoje konto i spójrz na prawy górny róg okna, gdzie powinna pojawić się strzałka w dół w sekcji menu. Wybierz to, a następnie wybierz Ustawienia z menu rozwijanego.

jak kontrolować reklamy wyświetlane online ustawienia Facebooka

Krok 2: W menu Ustawienia spójrz do menu po lewej stronie i wybierz Reklamy sekcja, która znajduje się niżej w menu.

jak kontrolować reklamy wyświetlane w ustawieniach reklam na Facebooku

Krok 3: Powinieneś być teraz w menu preferencji reklam, które zawiera wiele różnych sekcji na temat Twojej aktywności na Facebooku i reklam. Możesz je wszystkie przejrzeć, ale na razie zacznijmy od tego, co mówi Ustawienia reklam. Wybierz to, a zobaczysz kilka różnych rodzajów informacji o reklamach, takich jak „Reklamy oparte na danych od partnerów. ”

Po prawej stronie zobaczysz, czy te dane są Dozwolony być widzianym czy nie. Wybierz te sekcje, aby znaleźć dłuższe wyjaśnienie ich działania, oraz menu rozwijane, które umożliwia przełączanie danych reklamy Nie dozwolony. Zmień swoje preferencje dla każdej sekcji, jak chcesz.

jak kontrolować reklamy, które widzisz online facebook hide

Krok 4: Możesz także odwiedzić tę sekcję Ukryj tematy reklam. Pozwala to ukryć określone tematy reklam na określony czas lub na stałe, w zależności od potrzeb. Na razie tematami dostępnymi do zablokowania są, co zrozumiałe, alkohol, rodzicielstwo i zwierzęta domowe.

Facebook może w przyszłości dodawać więcej tematów do tej sekcji (firma nadal zmienia podejście do treści społecznościowych).

Kontrolowanie reklam za pomocą programu blokującego reklamy

adblock
Sklep internetowy Chrome

Podczas przypadkowego przeglądania Internetu nadal zobaczysz wiele reklam. Po wykonaniu powyższych kroków po prostu nie będą dla ciebie tak ukierunkowane, ale nadal będą w pobliżu. Jeśli wolisz wyświetlać mniej reklam, zwłaszcza z określonych źródeł, najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie programu blokującego reklamy.

Konfiguracja zajmuje tylko kilka minut i zablokuje wyświetlanie wszelkiego rodzaju reklam w przeglądarce, z pewnymi wyjątkami od marek o szerszej białej liście.

Bez względu na to, który bloker reklam wybierzesz, powinieneś również mieć możliwość dodania go do białej listy. Oznacza to, że możesz zezwolić określonym witrynom lub treściom na przejście obok filtru blokującego reklamy, dzięki czemu możesz oglądać treści lub wspierać witryny internetowe, które Ci się podobają, a jednocześnie blokować inne rzeczy, których nie chcesz. Na przykład, oto przewodnik na białej liście z AdBlock, bardzo popularnym narzędziem do blokowania reklam. Osobistą białą listę można wykonać i cofnąć w razie potrzeby, co pozwala kontrolować wiele (ale nie wszystkie) reklam wyświetlanych w Internecie.

Staramy się pomagać naszym czytelnikom w znajdowaniu najlepszych ofert na wysokiej jakości produkty i usługi, a my wybieramy to, co obejmujemy ostrożnie i niezależnie. Ceny, szczegóły oraz dostępność produktów i ofert w tym poście mogą ulec zmianie w dowolnym momencie. Przed dokonaniem zakupu sprawdź, czy nadal działają.

Digital Trends może otrzymywać prowizję od produktów zakupionych za pośrednictwem naszych linków, co wspiera pracę, którą wykonujemy dla naszych czytelników.

Zalecenia redaktorów