Jak dodać członków rodziny do subskrypcji Apple Music


telefon partnerski apple music ola

Pomimo wprowadzenia na rynek znacznie później, Apple Music szybko dogoniło konkurencję. Jeśli masz co najmniej jednego członka rodziny, który korzysta z usługi, istnieje duża szansa, że ​​Ty i Twoja rodzina możecie zaoszczędzić kilka dolarów, wybierając konto rodzinne zamiast osobnych. Apple Music nie jest jedyną usługą oferującą subskrypcje rodzinne, ale jej plany działają nieco inaczej, co może być mylące.

Spotify i wiele innych usług to samodzielne oferty, dzięki czemu dodawanie członków rodziny jest dość prostym procesem, ale Apple Music jest powiązana z całym ekosystemem Apple. To świetnie, jeśli cała rodzina jest już w Apple, ale jeśli próbujesz dodać członków rodziny korzystających z różnych urządzeń do Apple Music, może to być trochę trudne. Nie martw się – jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Zanim zaczniesz

Aby postępować zgodnie z instrukcjami w tym przewodniku, będziesz potrzebować kilku rzeczy, z których niektóre są bardziej oczywiste niż inne. Po pierwsze, potrzebujesz identyfikatora Apple ID, który powinien mieć każdy posiadający co najmniej jedno urządzenie z iOS lub macOS lub inną usługę Apple. Po drugie, potrzebujesz urządzenia z systemem iOS z systemem iOS 8 lub nowszym lub komputera Mac z systemem OS X Yosemite lub nowszym.

Oczywiście będziesz także potrzebować subskrypcji Apple Music Family. Jeśli konfigurujesz Apple Music od zera, wybierz subskrypcję rodzinną zamiast indywidualnej. Jeśli chcesz zmienić indywidualną subskrypcję Apple Music na subskrypcję rodzinną, jest to dość szybki proces, a szczegółowe instrukcje są dostępne w sekcji pomocy technicznej w witrynie Apple.

Konfigurowanie udostępniania rodziny

Zamiast działać niezależnie, plan rodzinny Apple Music piggyback w infrastrukturze Apple Family Sharing. Jeśli masz już skonfigurowane udostępnianie rodziny i chcesz tylko dodać nowych członków rodziny, przejdź do następnej sekcji. Jeśli konfigurujesz subskrypcję rodzinną po raz pierwszy i nigdy nie korzystałeś z funkcji udostępniania rodzinnego, czytaj dalej.

Konfigurowanie udostępniania rodziny w systemie iOS

Jeśli czytasz ten artykuł na iPhonie lub iPadzie, masz szczęście: możesz teraz skonfigurować Udostępnianie rodziny w kilku prostych krokach.

 1. Znajdź ustawienia udostępniania rodziny: Otworzyć Ustawienia aplikacji i albo dotknij swojej nazwy u góry, albo na starszych urządzeniach z iOS, przewiń w dół i otwórz Ustawienia iCloud.
 2. Stuknij opcję Konfiguruj udostępnianie rodziny: Następnie dotknij Zaczynać. Odtąd postępuj zgodnie z instrukcjami, aż instalacja zostanie zakończona.
 3. Zaproś członków rodziny: Jeśli używasz iOS 11 lub nowszego, zostaniesz zaproszony do wybrania pierwszej funkcji, którą chcesz włączyć w celu udostępniania. Odtąd postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zaprosić członków rodziny za pośrednictwem Wiadomości.

Konfigurowanie udostępniania rodziny na komputerze Mac

Jeśli używasz komputera Mac, skonfigurowanie udostępniania rodzinnego jest równie łatwe, a może nawet łatwiejsze niż korzystanie z urządzenia z iOS. Kroki są tylko trochę inne.

 1. Otwórz ustawienia iCloud: Kliknij zawsze obecne logo Apple w lewym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Preferencje systemu. Po otwarciu okna preferencji kliknij iCloud.
 2. Rozpocznij proces instalacji: Po prostu kliknij Skonfiguruj rodzinę, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

Zaproś członków rodziny

muzyka jabłkowa

Niezależnie od tego, czy już skonfigurowałeś Udostępnianie rodziny, czy tylko wykonałeś powyższe kroki, następnym krokiem jest dodanie członków rodziny, aby mogli także korzystać z Apple Music. Możesz to zrobić na komputerze Mac, iOS lub urządzeniu z Androidem. Kroki dla każdego z nich są wymienione poniżej.

iOS

 1. Znajdź ustawienia udostępniania rodziny: Jak wspomniano powyżej, wystarczy otworzyć Ustawienia aplikacji i dotknij swojej nazwy u góry lub na starszych urządzeniach z iOS, przewiń w dół i otwórz Ustawienia iCloud.
 2. Dodaj nowego członka rodziny: To jest tak proste, jak dotknięcie Dodaj członka rodziny i wpisując swoją nazwę lub adres e-mail. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 3. Zakończ konfigurację: Jeśli używasz iOS 11 lub nowszego, możesz wybrać, czy chcesz zaprosić członka rodziny za pośrednictwem Wiadomości lub osobiście.

Prochowiec

 1. Otwórz ustawienia iCloud: Kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu ekranu, a następnie otwórz Preferencje systemu i kliknij iCloud.
 2. Otwórz ustawienia rodziny: Po prostu kliknij Zarządzaj rodziną.
 3. Dodaj nowego członka rodziny: Kliknij ikonę +, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Android

 1. Otwórz ustawienia Apple Music: Otwórz Apple Music, a następnie stuknij ikonę menu w lewym górnym rogu.
 2. Przejdź do ustawień konta: Stuknij swoje zdjęcie lub nazwę w górnej części ekranu.
 3. Otwórz ustawienia członkostwa: Stuknij w Zarządzaj członkostwem, a następnie wprowadź hasło iCloud, jeśli pojawi się monit.
 4. Otwórz ustawienia rodzinne: Naciśnij jeden z nich Rodzina lub Konfiguracja rodziny.
 5. Dodaj członków rodziny: Jeśli stuknąłeś Konfiguracja rodzinypostępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dodać członków rodziny. Jeśli stuknąłeś Rodzinadotknij Dodaj Członek rodziny u dołu ekranu i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Następne kroki

Teraz powinieneś być gotowy na wszystko. Pozostało tylko, aby członkowie Twojej rodziny zaczęli korzystać z Apple Music. Wszystko, co muszą zrobić, to zalogować się do Apple Music przy użyciu tych samych poświadczeń, których używają do udostępniania rodzinnego, i będą gotowi, aby zacząć słuchać. To powiedziawszy, co jakiś czas rzeczy nie idą tak gładko, jak się spodziewałeś.

Jeśli napotkasz problemy

Jednym z najczęstszych problemów jest to, że członek rodziny może korzystać z wielu kont i loguje się do Apple Music lub iCloud (w przypadku udostępniania rodziny) z niewłaściwym. Jeśli ktoś ma problem z dostępem do Apple Music, należy to sprawdzić.

Czasami wylogowanie i ponowne zalogowanie może rozwiązać problemy uniemożliwiające tobie lub członkowi rodziny dostęp do subskrypcji rodzinnej. Najpierw spróbuj zalogować się i wylogować z konta Apple Music, którego dotyczy problem. Jeśli to nie rozwiąże problemu, spróbuj się wylogować i wrócić do wszystkich swoich usług Apple. Wreszcie, jeśli to nie zadziała, możesz spróbować usunąć wszystkich z Udostępniania rodziny i dodać ich z powrotem. To nie jest fajne, ale wykonanie powyższych kroków powinno szybko to zrobić.

I to wszystko. Jeśli to czytasz, zastanawiasz się nad skorzystaniem z innej usługi z rodziną, koniecznie przeczytaj nasze podsumowanie najlepszych usług strumieniowego przesyłania muzyki. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z innej usługi, przygotowaliśmy przewodnik na temat anulowania konta Apple Music.

Zalecenia redaktorów